Skandal! Część posłów przeciw uchwale o ustanowieniu Anny Walentynowicz patronką roku 2019

Fot. Youtube
3

Podczas 67. posiedzenia posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób będą: Gustaw Herling-Grudziński, Anna Walentynowicz, Stanisław Moniuszko, a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie. Przeciw uchwale dotyczącej Anny Walentynowicz głosowało 51 posłów, m.in. z Nowoczesnej i Petru & Girls. Od głosu wstrzymało się 44 posłów.

– Głosowaliśmy przeciw ustanowieniu roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz. Przy wszystkich jej zasługach nie można zapomnieć, że przez lata niezgodnie z prawdą „opluwała” Lecha Wałęsę sugerując, że był agentem – napisał Ryszard Petru na Twitterze.

Przed głosowaniem poseł Marek Sowa z Nowoczesnej oświadczył, że jego partia jest przeciw ponieważ „uchwała wpisuje się w nową politykę historyczną, gdzie jednych wbrew faktom  chce się zastąpić innymi”. Część posłów krzyczała „Lech Wałęsa! Lech Wałęsa!”

Komentarzem do tego obrzydliwego ataku na Annę Walentynowicz, do którego doszło dziś w Sejmie, niech będzie zamieszczony poniżej list otwarty Walentynowicz do Lecha Wałęsy, na który nigdy nie uzyskała odpowiedzi. Składa się on z 17 pytań. Pierwsze z nich brzmi: „Czy pamiętasz jak w styczniu 1971 r. przyznałeś, że na zadanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?”. Pytanie ostatnie jest bardzo znamienne: „Czy nie dość już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?”

Przeczytaj cały list:

Przypominamy! List Anny Walentynowicz miażdżący agenta „Bolka”. PRZECZYTAJ KONIECZNIE

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Janusz I mówi

    Oni będą czcić Gersdorf i Timmermanssa.

  2. Pola kowalska mówi

    Nie byla zydowka wiec moze sie niepodobac teraz tylko zydzi i chlam rynsztoku pod flaga solidarnosci czy tam byli tylko zydzi??? a POLACY siedzieli w domu.Jeszcze troche to beda pisac nam historie np dzielny zyd wyzwolil caly swiat itp brednie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern