„Wolny spray! Wolna elewacja!”. Cóż tam, panie, w polskiej polityce? Podsumowanie dnia (19.07.2018)

zatrzymanie Klementyny Suchanow/ fot. twitter
3
Małgorzata Gersdorf / fot. twitter
Małgorzata Gersdorf / fot. twitter

Małgorzata Gersdorf napisała list do prezydenta Dudy. „Stwierdzam, że moja kadencja trwa nadal aż do dnia 30 kwietnia 20120 r. i jestem zobowiązana do sprawowania tego urzędu z mocy najwyższego prawa Rzeczypospolitej Polskiej – Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” – oświadczyła w liście, w którym wyliczyła tyle paragrafów, że głowa mała. Teraz ruch po stronie prezydenta, który zapewne odpisze wyliczając tyle paragrafów, że głowa mała. Zabawa prawników trwa, a w tle mamy zabawy polityków przemycających zadymiarzy w bagażniku do Sejmu lub asystujących histeryczce miotającej się na chodniku w „obronie demokracji”. Czy ta miotająca się „demokratka” naprawdę musi tak rzucać mięsem?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Jacek Majchrowski/ fot. twitter
Jacek Majchrowski/ fot. twitter

„Jestem szefem bloku, który idzie do zwycięstwa w wyborach. Każdy blok, każda partia, która startuje do wyborów ma takie założenie, że chce wygrać” – oświadczył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Co to za blok? To Platforma Obywatelska, Nowoczesna, SLD i PSL, które we wspólnym oświadczeniu zadeklarowały poparcie dla Majchrowskiego w wyborach samorządowych. „Łączy nas głębokie przekonanie, że nie ma ważniejszej rzeczy niż pomyślność Krakowa i jego mieszkańców. Dzięki temu przekonaniu, choć wywodzimy się z różnych środowisk, potrafimy wznieść się ponad dzielące nas różnice” – zapewniają w podpisanej dziś „Deklaracji Krakowskiej”. Jakie to wzruszające! „Pomyślność Krakowa”, która nie dzieli, a łączy. A tak naprawdę chodzi o to, że Majchrowski i spółka mają pełne majtki na myśl o starciu z Małgorzatą Wassermann. Boją się jej do tego stopnia, że rzucili wszystkie partyjne ręce na pokład, żeby tylko „było tak jak było”. Ja trzymam kciuki za wygraną „Żelaznej Małgośki”.

Krzysztof Mieszkowski/ fot. twitter
Krzysztof Mieszkowski/ fot. twitter

Uwaga! Dziś miało miejsce bardzo ważne wystąpienie posła Krzysztofa Mieszkowskiego z Nowoczesnej. Poseł Mieszkowski ustalił przyczyny klęski polskiej reprezentacji na Mundialu i postanowił podzielić się tą wiedzą z Polkami i Polakami. „Być może polska drużyna była tak słaba, bo zabrakło nam piłkarzy pochodzących z Afryki czy z Azji” – oświadczył Mieszkowski. Realizacja multi-kulti metodą „na piłkarza? Czego to ludzie nie wymyślą byle tylko postawić na swoim.

zatrzymanie Klementyny Suchanow/ fot. twitter
zatrzymanie Klementyny Suchanow/ fot. twitter

Na koniec jeszcze jeden obrazek z frontu walki o demokrację. Wczoraj jego bohaterką została niejaka Klementyna Suchanow, która wsławiła się rzucaniem jajkami w samochody odjeżdżające spod Pałacu Prezydenckiego. Tym razem nie było jajek. Był spray i mazanie po elewacji budynku Sejmu. Jak dramatycznie opisuje to oko.press: „Klementyna Suchanow w grupie sześciorga aktywistów przeskakuje przez barierkę. Na sejmowym budynku zdąży napisać CZAS NA SĄD.., gdy zaczyna …OSTATECZNY dopada ją policja, skuwa ręce z tyłu. Kolejne osoby przeskakują barierki, niektóre są zatrzymywane, czasem brutalnie, wywożone. O 19.19 Suchanow z radiowozu mówi nam, że ją zwalniają”. Rety! Dyktatura, co sie zowie! Nie można bezkarnie mazać sprayem po budynku Sejmu? Jak to? To niedopuszczalne. Wznieśmy razem stosowny okrzyk: „Wolny spray! Wolna elewacja!” Jeśli komuś się nie podoba, może krzyczeć „Wolne pytony!”. Każda forma „obrony demokracji” jest dopuszczalna. Witajcie w Matrixie.

Wolne Pytony/ fot. twitter
Wolne Pytony/ fot. twitter

Źródło informacji: pap, twitter, oko.press

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Sprawdź, czy jesteś antysemitą wg definicji Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Mirka mówi

    Ale przedstawienie robią.Dochodzą już do dna

  2. Krzysiek mówi

    Czekam kiedy te debile zaczną się zjadać w proteście przecwiko złu tego świata, no i przeciwko rasizmowi. Szajbus =Wielgus i Scerba powinni, za podburzanie chorych z nienawiści ludzi, wylądować w kryminale i z dużymi mandatami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.