Skandal! Część posłów przeciw uchwale o ustanowieniu Anny Walentynowicz patronką roku 2019

Fot. Youtube
3

Podczas 67. posiedzenia posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób będą: Gustaw Herling-Grudziński, Anna Walentynowicz, Stanisław Moniuszko, a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie. Przeciw uchwale dotyczącej Anny Walentynowicz głosowało 51 posłów, m.in. z Nowoczesnej i Petru & Girls. Od głosu wstrzymało się 44 posłów.

– Głosowaliśmy przeciw ustanowieniu roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz. Przy wszystkich jej zasługach nie można zapomnieć, że przez lata niezgodnie z prawdą „opluwała” Lecha Wałęsę sugerując, że był agentem – napisał Ryszard Petru na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przed głosowaniem poseł Marek Sowa z Nowoczesnej oświadczył, że jego partia jest przeciw ponieważ „uchwała wpisuje się w nową politykę historyczną, gdzie jednych wbrew faktom  chce się zastąpić innymi”. Część posłów krzyczała „Lech Wałęsa! Lech Wałęsa!”

Komentarzem do tego obrzydliwego ataku na Annę Walentynowicz, do którego doszło dziś w Sejmie, niech będzie zamieszczony poniżej list otwarty Walentynowicz do Lecha Wałęsy, na który nigdy nie uzyskała odpowiedzi. Składa się on z 17 pytań. Pierwsze z nich brzmi: „Czy pamiętasz jak w styczniu 1971 r. przyznałeś, że na zadanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?”. Pytanie ostatnie jest bardzo znamienne: „Czy nie dość już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?”

Przeczytaj cały list:

Przypominamy! List Anny Walentynowicz miażdżący agenta „Bolka”. PRZECZYTAJ KONIECZNIE

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Janusz I mówi

    Oni będą czcić Gersdorf i Timmermanssa.

  2. Pola kowalska mówi

    Nie byla zydowka wiec moze sie niepodobac teraz tylko zydzi i chlam rynsztoku pod flaga solidarnosci czy tam byli tylko zydzi??? a POLACY siedzieli w domu.Jeszcze troche to beda pisac nam historie np dzielny zyd wyzwolil caly swiat itp brednie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.