Ruszył wielki proces przeciw kibicom Ruchu Chorzów! Na ławie oskarżonych zasiadło prawie 50 osób

Fot. Legionisci
0

Dzisiaj (11 września 2019) w Sądzie Okręgowym w Katowicach ruszył proces przeciw 48 kibicom Ruchu Chorzów, w świecie kibicowskim zwanych „Psycho Fans”. To jedna z największych tego typu spraw w kraju. Prokuratura Krajowa zarzuciła oskarżonym zabicie kibica zantagonizowanej drużyny, usiłowanie zabójstwa, pobicia, rozboje, kradzieże i handel narkotykami.

W środę obrona złożyła wnioski, które dotyczyły m.in. wyłączenia jawności rozprawy. Oskarżeni zarzucili dziennikarzom, a zwłaszcza szczujni z Czerskiej, że ich zniesławiają, podając przy tym dane i przypisując czyny, których się nie dopuścili. 8 października mają zostać przesłuchani pierwsi oskarżeni. Rozprawy będą odbywać się w specjalnie strzeżonej sali na terenie koszar policji w Katowicach.

Podczas procesu jednemu z oskarżonych nie zdjęto kajdanek. W tej sprawie wypowiedział się obrońca, mecenas Bartłomiej Piotrowski, grożąc, że jeżeli sytuacja się powtórzy poinformuje Rzecznika Praw Obywatelskich.

Co ciekawe, prokuratura wystawiła się na śmieszność. Jednego z kibiców oskarżono o czyn, którego mu nigdy wcześniej nie zarzucono. Na szczęście zwrócił na to uwagę sam oskarżony i jego obrońca. W związku z tym ośmieszona prokuratura musiała wycofać akt oskarżenia i sprawa został umorzona. W podobnej sytuacji znalazł się drugi oskarżony, któremu także zarzucono czyn, w sprawie którego nie postawiono mu zarzutów. Chodziło o bójkę z kibicami Zagłębia Sosnowiec. Tym razem sąd stwierdził, że „nie jest w stanie określić w tym zakresie” i podtrzymał akt oskarżenia.

Zbiórka na wsparcie dla Jacka Międlara i portal wPrawo.pl

Zdaniem oskarżycieli, kibice Psycho Fans mieli dopuścić się przestępstw na przełomie lat 2010-2017. Najcięższe oskarżenia usłyszało dopiero dwóch z nich. Z pośród oskarżonych 30 jest aresztowanych. Centralne Biuro Śledcze Policji uważa Psycho Fans za najlepiej zorganizowaną „grupę przestępczą” kibiców w całej Polsce. W sprawie będzie zeznawał długoletni lider kibiców Wisły Kraków, Paweł M. ps. Misiek.

Kibice Psycho Fans na „legalnych ustawkach”, w których zajęli pierwsze miejsce. Trzech z oskarżonych kibiców brało udział w zawodach:

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj także:

J. Międlar: Lecha Wałęsy rozmowa z bratem. Prawdziwe oblicze „joblisty” [NAGRANIE Z IPN]

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.