Rafał Gaweł, oszust i założyciel OMZRiK poszukiwany listem gończym! Przeraźliwie boi się więzienia [WIDEO]

założyciel OMZRiK Rafał Gaweł/ fot. screen
4

W styczniu bieżącego roku Rafał Gaweł, założyciel szkalującego Polaków Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych prawomocnym wyrokiem został skazany na dwa lata pozbawienia wolności za oszustwa na łączną kwotę prawie 800 tysięcy złotych. Gaweł do dnia dzisiejszego nie trafił do więzienia.

Udało nam się ustalić, że Prokuratura Okręgowa w Białymstoku za założycielem OMZRiK wystawiła list gończy, który dotyczy postępowania przygotowawczego, prawdopodobnie z tego samego artykułu, z którego Gaweł już został skazany. Jak udało nam się ustalić, Gaweł ukrywa się przed Prokuraturą Okręgową zagranicą, ponieważ wisi nad nim konieczność stawienia się w zakładzie karnym, gdzie więźniowie już na niego czekają.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zadzwoniliśmy do Rafała Gawła i poprosiliśmy o komentarz. Przestępca stwierdził, że przed nikim się ukrywa i jest do dyspozycji organów ścigania, co w rzeczywistości nie jest prawdą. Prawdopodobnie Gaweł ukrywa się w Norwegii, gdzie robi z siebie polityczną ofiarę i podobno ma zamiar ubiegać się o azyl.

Liczę się z najgorszym. Liczę się z tym, że jak to zapowiadano wielokrotnie, gdy tylko trafię do więzienia, spotka mnie odpowiednia kara, jak bywa czasami w polskich więzieniach, okaże się zapewne, że „popełniłem samobójstwo”. Jeśli kiedyś ktoś powie wam, że tak się stało, wiedzcie, że zostałem po prostu zamordowany – w 2017 roku dziennikarzowi Gazety Wyborczej, rozczulał się Rafał Gaweł. Wyrok prawomocny już zapadł, a strach niemalże sparaliżował przestępcę, założyciela OMZRiK. Rafale, w więzieniu już na ciebie czekają. Odwagi.

Zastanawiający jest fakt, że list gończy za Rafałem Gawłem nie został opublikowany na stronach internetowych białostockiej prokuratury. Czyżby założyciel OMZRiK był chroniony przez polski wymiar sprawiedliwości?

Krótki komentarz Jacka Międlara w sprawie:

 

Przeczytaj także:

Rafał Gaweł z OMZRiK prawomocnie skazany na dwa lata więzienia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stop antypolonizmowi mówi

  Zapewne sam Moroweicki, wielki stójkowy sekty chabad lubawicz, będzie się starał go ułaskawić. Zapomnijcie o tym, że Gawłowi, oszustowi i złodziejowi coś się stanie. Dostanie azyl a potem kto wie? Obym się mylił.

 2. Janusz I mówi

  Brudziński takich nie ściga.

 3. asd mówi

  Jak był cebulowy to nic mu nie zrobią, podziękują przeproszą.

 4. Wojciech mówi

  Cebulaki potrzebują takich degeneratów. Przyjmą pod swoje skrzydła, zużyją i później go znajdą zakopanego w lesie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.