Potężna gwiazda Dawida w sercu parku! Burmistrz: „Skojarzenia można mieć różne” [WIDEO]

Gwiazda Dawida przy Bramie Wrocławskiej w Brzegu i burmistrz Jerzy Wrębiak
18

Ku wielkiemu zdziwieniu mieszkańców Brzegu (woj. opolskie) w parku przy historycznej bramie wrocławskiej nieopodal Zamku Piastów Śląskich, krzewami wysadzono potężną gwiazdę Dawida. Brzeżanie nie kryją swojego oburzenia. Jerzy Wrębiak, burmistrz miasta, twierdzi że „pierwsze słyszy” o symbolu żydostwa w parku, a „skojarzenia można mieć różne”. Zaiste.

– Pierwsze słyszę od państwa. Natomiast skojarzenia można mieć różne. Mieliśmy sytuację meczu piłki nożnej na naszym stadionie, a kibice wnieśli herb, o którym mówił Pan premier (herb Brzegu – przyp. red), po czym UEFA zgłosiła nas, że my propagujemy hasła nazistowskie, bo ktoś stwierdził, że to jest hakenkreuz na trybunach, więc myślę, że także państwo macie nietrafione skojarzenia – po spotkaniu z Mateuszem Morawieckim w Brzegu, dla wPrawo.pl powiedział Jerzy Wrębiak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Burmistrz miasta twierdzi, że ktoś „zrobił kompozycję kwiatów i nikomu nie przychodziło do głowy jaki to może mieć związek z jakimikolwiek znakami”.
Ilu nas jest każdy będzie miał inne skojarzenia – wyznał.

Na pytanie dziennikarza czy miejscowi patrioci mogą tę kompozycję zmienić na herb brzeski, czyli trzy kotwice, uznał że tym może się zajmować jedynie „osoba uprawniona”, czyli „specjalista-przyrodnik”.

W rozmowie z burmistrzem przypomnieliśmy, że w czasach gdy Brzeg był niemiecki, 30% populacji miasta stanowili Żydzi, jednak dziś jest to przeszłość. Po tej „krótkiej lekcji historii” zdaje się, że burmistrz skojarzył rzeczoną gwiazdę Dawida w parku i wyznał, że została skomponowana przy współpracy wojewódzkiego konserwatora zabytków z dotacji programu, który ma „odtworzyć roślinność lokalną”.
Inwestycje mają charakter zabytkowy, czyli są w parkach zabytkowych i głównie polegają na odtworzeniu tego co było – stwierdził burmistrz.

Co sądzicie o takim „odtwarzaniu lokalnej roślinności”? Czy tłumaczenie burmistrza jest dla Was przekonujące?

Przeczytaj także:

J. Międlar: Kim jest i kto prowadzi nastoletnią „ekoterrorystkę”?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Pięknie „odtworzone otoczenie… W sam raz miejsce na postawienie toi toia, który powinien być „obsługiwany przez owego „ogrodnika” na zmianę z burmistrzem a może już „burgmajstrem”

 2. Robert B. mówi

  Wszędzie powinny być Gwiazdy Dawida, a filmy o holokauście powinny być kręcone co pół roku. Oskar i prowadzać dziatwę głupich gojów, niech wiedzą, że są COŚ Żydom ciągle winne…

  1. Pan doktor mówi

   Zalecam lewatywę. Trzy razy dziennie.

  2. Pan doktor mówi

   Lewatywę zalecam.

 3. Rins mówi

  Jeśli każdy może mieć skojarzenia to mi to się kojarzy z GÓWNEM i przypomina mi plemię żmijowe, ot takie skojarzenie panie burmistrzu

 4. robert mówi

  Biblia ostrzega przed tzw. ,,Gwiazdą Dawida” czyli heksagramem. | wolna-polska.pl (psełdochrześcijanie)

 5. Indra mówi

  Burmistrz mówi że nie ma to związku z żadnymi znakami… Koń by się uśmiał bo tak się składa że to JEST ZNAK !!! Zatem jeżeli Panu burmistrzowi wisi i powiewa to niech ją zlikwiduje z racji złych skojarzeń mieszkańców. Proste ?

 6. piotr p mówi

  To jest „znak przymierza z twórcą kłamstwa przeciwko prawdzie”, oznacza przymierze z szatanam przeciw Bogu. Pomiot żmijowy jest w Polsce coraz beszczelniejszy.

 7. Tomek mówi

  „Brażanie nie kryją swojego oburzenia”.

  Jasne. Jacyś konkretnie? Choćby kilka wypowiedzi zanotowaliście? Podejrzewam, że Brażanie przede wszystkim nie mają takich skojarzeń i palcem się w głowę by popukali czytając ten artykuł.

 8. hal mówi

  Pan burmistrz posiada mentlność fornala :” my tylko finansujemy ” – jakież to żałosne w ustach „włodarza misata” i typowe dla myśłenia leminga: „ja tu tylko sprzątam” – nic poza tym mnie nie obchodzi, ba niepoprawnie politycznie jest wiedzieć więcej .

  1. Mirek mówi

   Bardzo dobra odpowiedz! Niestety szabezgojow w Polsce nie brakuje! Sa jednak na tyle tchorzliwi, ze nawet sie nie przyznaja ze wchodza zydom w dupe bez wazeliny!!

 9. hal mówi

  Wynajmuję firmę remontową , która wykonała pracę i ktoś mnie pyta , dlaczego pomalowałem dom na czerwono , a ja odpowiadam, że nie wiem , bo tylko płaciłem za remont

 10. Jurek Ogórek mówi

  oby zima była mroźna i natura sama sobie poradziła z tym faszystowskim symbolem !! Jest jeszcze opcja tęczy z Placu Zbawiciela 🙂

 11. Mirek mówi

  Popatrzcie Polacy, ilu z was wchodzi w dupe zydom I jeszcze bronia ich!!! Dokad idziesz Polsko?!

 12. On mówi

  CIekawi mnie koszt.. Pewnie około 80 tysięcy, chociaż… może i drożej bo za 80 mamy drewnianą białą ławkę w parku wolności….!!! DAWAĆ SKATEPARK

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.