NASZ WYWIAD! Poseł Skutecki o służbie zdrowia, inwigilacji Polaków i zamilczaniu Konfederacji [WIDEO]

wywiad z Pawłem Skuteckim/ fot. screen
3

Zapraszam do obejrzenia wywiadu z posłem Pawłem Skuteckim, do niedawna członkiem klubu Kukiz’15, a dziś kandydatem Konfederacji w wyborach do Sejmu z listy warszawskiej. Skutecki jest przede wszystkim kojarzony z postulatem dobrowolności szczepień, ale ponieważ wielokrotnie wyjaśniał już, na czym polega problem, postanowiłam zapytać go o inne sprawy, którymi się zajmuje. Jedną z nich jest wadliwy system służby zdrowia.

Rozmawialiśmy m.in. o patologicznej sytuacji, w której pacjent jest dodatkiem do procedur. Funkcjonowanie tego systemu rodzi na przykład takie absurdy, że wysoko wyceniana amputacja stopy cukrzycowej od razu znalazła odbicie w statystykach i radykalnie wzrosła liczba amputacji stopy. Nie chodziło o leczenie, ale o przeprowadzenie zabiegu, na którym szpital zarobi.

„Chodzi o to, żeby w ochronie zdrowia mieli więcej do powiedzenia pacjenci niż lekarze, koncerny i urzędnicy. Bo cały ten system jest dla pacjentów i przez pacjentów finansowany. Nie może ogon machać psem!” – napisał Skutecki na Facebooku. Zapytałam, jak to zrobić. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie tzw. bonu zdrowotnego, czyli wyposażenia pacjentów w narzędzie wymuszające na szpitalach jak najszybsze wyleczenie i usprawnienie systemu poprzez eliminację marnotrawstwa.

Ciekawy wątek dotyczy Rzecznika Praw Pacjenta. To instytucja z 13-milionowym budżetem, która ma 140 etatów. W zeszłym roku ten urzędniczy moloch podjął aż… 11 interwencji w terenie. Po co Polakom ten rzecznik? Posłuchajcie bardzo ciekawego wyjaśnienia Pawła Skuteckiego.

Tematem naszej rozmowy była też wizyta posła Skuteckiego w Wielkiej Brytanii, podczas której doświadczył lewicowego terroru w postaci zastraszania, nasyłania policji i uniemożliwiania spotkań. Ta sytuacja powtarza się regularnie. W UK trwa zmasowany atak na osoby o poglądach konserwatywnych, które stygmatyzuje się jako faszystów i ekstremistów.

W związku z histerią dotycząca systemu do inwigilacji „Pegasus” poseł Skutecki stwierdził, że ten lament trochę go bawi, bo służby od zawsze miały, mają i będą miały świetne narzędzia do inwigilacji obywateli. „Mnie nie oburza, że służby mają takie narzędzie, bardziej jestem ciekawy, dlaczego kupili je od Żydów, a nie zrobili go sami. Nie potrafią?” – napisał na Facebooku Skutecki. Zapytałam, czy faktycznie nie potrafią i usłyszałam bardzo ciekawe informacje o polskim projekcie INDECT, który miał wykorzystywać monitoring do inwigilacji potencjalnych przestępców. Co dzieje się z tym systemem? Posłuchajcie.

Poruszyłam też sprawę zamilczania Konfederacji w mediach mainstreamowych. Okazuje się, że takiego problemu nie było w przypadku Kukiz’15. Zaproszeń do telewizji było więcej niż chętnych do udzielania wywiadów. Mediom mainstreamowym nie przeszkadzała antysystemowość posłów od Kukiza. Dlaczego przeszkadza im Konfederacja?

Zobacz też:

Skutecki z Konfederacji ostro o lobbingu wokół szczepionek i Rzeczniku Prac Pacjenta

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Dlaczego od Eskimosa?Bo wszystko i wszystkich pakuje do termosa.Eskimos na świat paczy z UKosa,USta smaruje foczym łojem,w e-glo… mieszka ,Niedźwiedzia z Krymla to mały koleszka,w Chinach na giełdzie ze skór ma nastroje.Eskimos wie,cokolwiek bez nas wybranych,zdalnie rozbiorę i do termosa.Miśki ze Starych Kiejkutów nadzoruje Mossaaaaaaa…echo odpowiada,do terMossaaaa

  2. Robert mówi

    Wtedy nawet USta drżą…Z zimna

  3. ziemianka mówi

    Proszę bliżej gościa trzymać mikrofon, bo w ogóle go nie słychać, dziękuję.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern