Lider KOD-kapeli prawomocnie skazany na 4,5 roku więzienia za handel kobietami

Konrad Materna/ fot. twitter
2

Konrad Materna, lider KOD-kapeli i „obrońca demokracji”, został dziś (21.02.2019) prawomocnie skazany na 4,5 roku więzienia za pozbawianie wolności kobiet, które były zmuszane do pracy w domach publicznych. Prokuratura oskarżyła go o trzy przestępstwa: kierowanie grupą przestępczą, handel kobietami oraz sfałszowanie dokumentu. Ofiarą grupy przestępczej padło ponad 90 kobiet

W czerwcu 2018 roku Sąd Okręgowy w Krakowie uznał, że Materna był szefem gangu handlującego kobietami i skazał go na na 6,5 roku więzienia. Prokuratura zaskarżyła wyrok jako rażąco niski. Obrońcy Materny domagali się uniewinnienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziś Sąd Apelacyjny skazał prawomocnie Maternę za jeden z trzech zarzucanych mu czynów, czyli pozbawianie wolności kobiet, które były ofiarami współdziałającej grupy przestępców. Sąd nie dopatrzył się jednak dowodów na kierowanie przez Maternę grupą przestępczą. Co do zarzutu sfałszowania dokumentu sąd uznał, że społeczna szkodliwość tego czynu nie była duża. Materna ma spędzić w więzieniu 3 lata, ponieważ sad zaliczył mu w poczet kary pobyt w areszcie tymczasowym w 2008 roku, gdy został zatrzymany.

Źródło informacji: niezalezna.pl

Przeczytaj też:

Rafał Gaweł z OMZRiK prawomocnie skazany na dwa lata więzienia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. michu mówi

    Szkodliwość społeczna nie była duża???? Z tego wynika, że to co zrobił pan Rybak to była szkodliwość społeczna. Wiadomo skąd były te kobiety? Czy to były Polki?

  2. anoor mówi

    a wyjdzie po roku, sprawiedliwosc po polsku

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.