Katarzyna TS: Przypadek Alexa Sobela, czyli fejm żydowskiego polonofoba w brytyjskim parlamencie

MP Alex Sobel/ fot. twitter
10

W brytyjskiej Izbie Gmin odbędzie się 5 czerwca debata o polskiej ustawie o IPN. Inicjatorem debaty jest parlamentarzysta Alex Sobel, który nazwał ustawę „jawnie antysemicką” oraz stwierdził, że „otwiera ona drzwi do rewizjonizmu i negacji Holokaustu”. Zapowiedź debaty wywołała krytyczne komentarze polskich internautów, którzy pytają Sobela o wyjaśnienie, co antysemickiego jest w ustawie penalizującej kłamstwa na temat Polski i Polaków. Sobel nie raczył merytorycznie odnieść się do tych komentarzy, ale za to ogłosił, że atakują go antysemici, ponieważ jest Żydem.

Nie zamierzam dyskutować z Sobelem na twitterze, ponieważ facet ewidentnie nie chce podjąć żadnej sensownej dyskusji. Cała ta historia najwidoczniej potrzebna jest mu do jednego – do zyskania popularności, czyli tzw. fejmu. A jak najłatwiej zyskać dziś fejm, gdy jest się Żydem? Trzeba zorganizować jakąś antypolską hucpę, a potem przedstawić się jako ofiara antysemityzmu. Taką akcję przeprowadził burmistrz Jersey City, Steven Fulop, o którym wcześniej pies z kulawą nogą nie słyszał. Dziś Fulop ma ogólnoświatowy fejm: nie tylko upokorzył Polaków, ale dostąpił też zaszczytu spotkania z Prezydentem RP i dostał od niego prezent. Nic dziwnego, że Fulop drwi na twitterze pisząc, że gdy w USA nastanie prezydent z ramienia demokratów, to on będzie zabiegał o stanowisko ambasadora USA w Polsce. „Myślę, że wszyscy będą zachwyceni i zaaprobują ten pomysł” – kpi Fulop ośmieszając polską dyplomację, która odtrąbiła wielki sukces w sprawie Pomnika Katyńskiego. A ten „wielki sukces” to pomnik usunięty z prestiżowej lokalizacji i kpinkujący Fulop, któremu prezydent Duda ściskał prawicę. Cwany Żyd z Jersey City zyskał fejm robiąc z Polski pośmiewisko.

Wróćmy do cwanego Żyda Alexa Sobela, który również postanowił zdobyć fejm na polskiej krzywdzie. Kim on jest i skąd się wziął? Wyborcza informuje, że jest synem Leopolda Sobela i nie sądzę, żeby to był fejk. Tym bardziej, że Alex Sobel udostępnił ten artykuł na swoim tt. A kim jest Leopold Sobel? Według Wyborczej to „polski historyk i dziennikarz żydowskiego pochodzenia”.

Po internetowej kwerendzie na temat Leopolda Sobela mogę powiedzieć tak: nazwanie tego pana POLSKIM historykiem jest grubą przesadą. Owszem Leopold Sobel urodził się w Warszawie i świetnie mówi po polsku. Ale nawet on sam nie nazywa się POLSKIM historykiem. Odpowiadając na pytanie dotyczące jego poczucia tożsamości odpowiedział bez zająknienia, że zawsze czuł się Żydem, a swoją ojczyznę widział w Izraelu, do którego bez problemów wyemigrował w 1964 roku. I nie zrobił tego dlatego, że w Polsce czuł się prześladowany. Wyemigrował, ponieważ chciał budować żydowskie państwo. Bądźmy więc precyzyjni. Leopold Sobel nie jest POLSKIM historykiem. Leopold Sobel jest ŻYDOWSKIM historykiem, który oprócz języka polskiego zna również hebrajski, jidysz i angielski. Dlaczego Wyborcza usiłuje zrobić z niego POLSKIEGO historyka?

Znalazłam na youtube arcyciekawy wywiad z Leopoldem Sobelem z marca 2015 roku, w którym opowiada on o swojej rodzinie. Zarówno ze strony matki, jak i ojca byli to Żydzi pochodzący ze Lwowa. Ojciec Leopolda, a więc dziadek Alexa, pochodził z rodziny zasymilowanej, co nie znaczy, że była to rodzina poczuwająca się do polskości. Nie. Ojciec Leopolda Sobela był działaczem związku zawodowego transportowców we Lwowie związanego z żydowskim Bundem i przemycał przez granicę ochotników do walki w Hiszpanii po stronie republiki, czyli de facto po stronie ZSRR. Po wkroczeniu Sowietów do Lwowa został aresztowany, ale szybko go zwolniono jako członka Międzynarodowej Organizacji Pomocy Rewolucjonistom. Po uderzeniu Niemiec na Rosję Sowiecką został wcielony do Armii Czerwonej i służył w niej w stopniu porucznika. Walczył pod Stalingradem. Następnie został przeniesiony do armii Berlinga. Po wojnie budował Polskę Ludową pozostając na wysokim stanowisku w wojsku jako dowódca jednostki remontującej samochody. „Mieszkałem z rodzicami w oficerskim  bloku na rogu ulicy Nowowiejskiej i Krzywickiego. Pamiętam, że dzieci na podwórku mówiły głównie po rosyjsku” – wspomina Leopold Sobel w rozmowie z Magazynem TVN.

Co ciekawe, ojciec Leopolda Sobela trafił w 1949 roku do więzienia jako „wróg PPR i PZPR”. Sprawa nie jest do końca jasna. Najprawdopodobniej była to klasyczna „kłótnia towarzyszy”. Po śmierci Stalina został zwolniony, dostał awans, medal i wysokie stanowisko. W 1962 roku odszedł z wojska na emeryturę.

Matka Leopolda Sobela, a więc babcia dzisiejszego brytyjskiego parlamentarzysty Alexa, pochodziła z domu chasydzkiego. Nie mówiła po polsku, ale wyłącznie w jidysz. Była syjonistką i marzyła o wyjeździe do Izraela. Jej ojciec miał we Lwowie trzy knajpy i był pobożnym Żydem, który po każdej wizycie narzeczonego (czyli dziadka Alexa Sobela) wycierał wszystkie klamki w domu, żeby nie przyczepiła się do niego komunistyczna zaraza.

Większość lwowskiej rodziny dziadków Alexa Sobela zginęła w niemieckim obozie w Bełżcu. Dziś Alex Sobel organizuje antypolską nagonkę w brytyjskim parlamencie twierdząc, że ustawa, której celem jest m.in. penalizacja określenia „polskie obozy zagłady”, jest „jawnie antysemicka”. Czy Alexowi Sobelowi zależy na tym, żeby wybielić niemieckich oprawców, którzy zamordowali jego rodzinę? Zdobywanie fejmu poprzez zdejmowanie winy z faktycznych morderców własnych przodków jest po prostu obrzydliwe.

Alex Sobel urodził się w Anglii. Dlaczego tam? Jego ojciec, Leopold Sobel, przyjechał do UK z Izraela w 1970 roku, żeby zrobić doktorat z historii. Potem dostał stanowisko w Ministerstwie Obrony UK. Matka Alexa Sobela to Żydówka z Wilna, która również wyemigrowała do Izraela, poznała tam Leopolda i razem z nim trafiła do Anglii. Matka Alexa jest anglistką i rusycystką, a podczas wywiadu Leopold wyjaśniał jak ważne było dla niej, żeby mogła studiować rusycystykę, ponieważ dobrze zna język rosyjski. Ukończyła studia i została wykładowcą rusycystyki w Sheffield.

Zapewne zapytacie, po co poświeciłam swój czas i energię, żeby sprawdzić historię rodziny cwanego Żyda, który w brytyjskim parlamencie urządza antypolską hucpę. Zrobiłam to, bo cały czas staram się zrozumieć, dlaczego Polacy spotykają się z taka nienawiścią ze strony Żydów. Czy Alex Sobel nienawidzi nas, ponieważ jego dziadek był sowieckim oficerem i budowniczym Polski Ludowej? Czy może dlatego, że jego babka pochodziła z rodziny „odmiennych cywilizacyjnie chasydów”, a Alex Sobel ma z tego powodu kompleksy? A może dlatego, że ojciec Alexa Sobela powtarza dziś tezy antypolskiej media-szczujni o polskich antysemitach? Albo dlatego, że matka Alexa Sobela jest Żydówką zafascynowaną językiem rosyjskim?

Moja teza jest następująca: żydowska nienawiść do Polaków to rezultat kompleksów. Każdy Żyd plujących dziś na Polskę ma w tyle głowy swojego przodka – chałaciarza, od którego chce się uwolnić. A to przecież Polska była ostoją żydowskiego chałaciarstwa. To wśród Polaków, ustawicznie oskarżanych o antysemityzm, przetrwała pamięć o Żydach-chałaciarzach.

Jedną z metod uwalniania się od chałaciarstwa był komunizm. Uciekający od „odmiennego kulturowo chasyda” Żydzi z entuzjazmem przyłączali się do budowania najbardziej zbrodniczego systemu w dziejach ludzkości. I tu zderzyli się z najpotężniejszym przeciwnikiem komuny, czyli Polakami. Początkowo eksperyment skomunizowania Polski nie powiódł się. Komuna dostała od Polaków potworny łomot w 1920 roku. W II Rzeczpospolitej komuniści trafiali do więzień. Ale nie odpuszczali. W końcu Polska trafiła pod komunistyczną okupację. Żydzi zajęli w niej kierownicze stanowiska. Potem doszło do wojny komunistycznych Żydów i chamów w Marcu’68. A potem do Okrągłego Stołu, przy którym żydokomuna od Michnika dogadała się z chamokomuną od Kiszczaka. W Europie marksizm złapał drugi oddech. Ale dziś Polacy wciąż nie chcą przyjąć do wiadomości, że należy budować nowy, postępowy świat, w którym dzięki politycznej poprawności, homo-paradom i pluciu na katolicyzm Żydzi zapomną o swoim przodku-chałaciarzu.

Czy atakując Polskę i Polaków Alex Sobel chce zapomnieć o swoich przodkach-chasydach, którzy zginęli w niemieckim obozie w Bełżcu? Czy chce się odegrać za swojego dziadka – oficera Armii Czerwonej i LWP, którego „zasług” Polacy nie chcą docenić? Czy może chodzi wyłącznie o fejm, który cwany Żyd Sobel chce zdobyć tak, jak zdobył go cwany Żyd Fulop? A może o wszystko razem?

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Główną przyczyną nienawiści Żydów do Polaków jest fakt, że Polacy z reguły są katolikami i czczą Pana Jezusa Chrystusa jako Syna Bożego, którego oni odrzucili i których On odrzucił jako naród wybrany. Żydzi niszczą poczucie narodowe wśród narodów, wśród których się osiedlaja, a wobec katolików robią to z szewska pasją.

  1. Teresa mówi

   To nie Jezus Chrystus odrzucił Zydów,to sami Żydzi odrzucili Mesjasza,”przyszedl do swoich a swoi Go nie przyjęli”Skazali Jezusa na śmierć,oczywiście sami Go nie zabili,posłużyli się szantażem:”Jeśli go nie ukrzyżujesz,nie jesteś przyjacielem cesarza”.A później ustami Kajfasza potwierdzili odrzucenie Mesjasza niejako wyrzekając się wybraństwa:”Krew Jego na nas i na dzieci nasze”.

 2. Piotrx mówi

  „…Jej ojciec miał we Lwowie trzy knajpy i był pobożnym Żydem,..”

  nie należy bynajmniej utożsamiać żydowskiej pobożności z np. pobożnością katolicką czy chrześcijańską w ogólności , dla wielu tzw. „pobożnych żydów” jesteśmy bowiem tylko gojami :

  np. rabin Itzhak Ginzburg z Grobu Józefa w Nablus / Szechem (wyższa uczelnia talmudyczna) po tym, jak kilku jego studentów zostało tymczasowo aresztowanych z powodu podejrzenia o zamordowanie arabskiej nastolatki, oświadczył: „Żydowska krew nie jest tym samym, co krew goja”

  Lubavitcher rebe, rabin Menachem Mendel Schneerson tak oto opisuje różnicę pomiędzy Żydami i gojami: …..Nie mamy tu do czynienia z przypadkiem dogłębnej przemiany, w której człowiek przechodzi po prostu na wyższy poziom. Mamy tu raczej do czynienia z przypadkiem … zupełnie odmiennego gatunku… Ciało Żyda ma absolutnie inną jakość, niż ciało [członka] jakiegokolwiek narodu na świecie… Różnica w wewnętrznej jakości [ciała] … jest tak ogromna, że ciała te mogą być poczytywane za całkowicie różne gatunki. Oto powód, dlaczego Talmud twierdzi, że jest halachiczna różnica w postawie wobec ciał nie-Zydów (w przeciwieństwie do ciał Żydów): „ich ciała istnieją na próżno”… Jeszcze większa różnica zachodzi w odniesieniu do duszy. Istnieją dwa jej przeciwstawne rodzaje: dusza nieżydowska pochodzi ze sfer szatańskich, podczas gdy dusza żydowska wywodzi się ze świętości. ….

  „…Żydowska nienawiść do Polaków to rezultat kompleksów…”
  to głównie rezultat wpajanego im od najmłodszych lat talmudycznego antygoizmu i antychrystianizmu a nie jakichś „kompleksów”

  „Uciekający od „odmiennego kulturowo chasyda” Żydzi z entuzjazmem przyłączali się do budowania najbardziej zbrodniczego systemu..”

  entuzjazm przyłączania się wielu żydów do komunizmu wynikał z materialistycznego mesjanizmu żydowskiego – czyli w praktyce z chęcią osiągnięcia kontroli i władzy nad narodami gojów.
  Do idei komunizmu przyłączała się nie tylko biedota ale i ludzie wykształceni oraz „religijni”:

  Ks. Dr. Stanisław Trzeciak – „Program światowej polityki żydowskiej”
  /fragment/

  ….Królestwo zatem mesjanskie i komunizm wszechświatowy, jak stad widzimy, to pojecia identyczne. Dlatego to z takim upragnieniem czekaja zydzi na mesjasza i tak gorliwie pracuja nad wprowadzeniem ustroju komunistycznego. Biora zas w tem udzial wszystkie warstwy nie wylaczajac i sfer religijnych, bo w komunizmie widza wypelnienie nadzieji mesjanicznych według swoich pojęc.

  Jeśli zwazymy, ze na czele rewolucji w Niemczech stal Czereminski vel Maslow, a wlasciwie syn rabina Mordochaja, jesli na czele rewolucji w Rosji stali wychowankowie szkoly rabiniackiej w Lidzie, lub „nabożny ortodoksyjny żyd i wielki talmudyczny uczony” jak Dr Iccok Steinberg, albo jeden z wybitniejszych rewolucjonistów zydowskich przed 1905 r., jak Cukierman „modlacy sie w cichosci i wylewajacy swoje serce przed Bogiem”, a „czerpiacy swoja nieslychana sile fizyczna z duchowa z piesni, które miał w zwyczaju czytać po hebrajsku… odmawiał psalmy i czytał proroków”, jeśli to zważymy, to zrozumiemy, gdzie jest ów motor, wywolujacy rewolucyjne dazenia. Sfery religijne, nalezace do wtajemniczonych, tradycyjnie podaja swemu mlodemu pokoleniu marzenia narodowe i skierowuja podatne umysly do akcji w upragnionym celu………

  Zarówno taki Sobel czy Fulop (czy też inny gojowski „użyteczny idiota”) nie działa samodzielnie i z własnej inicjatywy tylko postępuje zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od swoich przełożonych z kahału w celu dalszego kompromitowania Polski na arenie międzynarodowej co ma w efekcie ułatwić dalsze wyłudzanie pieniędzy i całkowity demontaż Polski .

 3. wit mówi

  ta walka sięga starożytności, trwa od czasów Babilonu któremu obecnie odpowiada ustrój komunistyczny symbolizowany przez wieżę Babel a obecnie budynek parlamentu Unii Europejskiej

 4. Zbulwersowany mówi

  Żydowscy lucyferianie opanowali prawie pod każdym względem najważniejsze sfery życia politycznego, społecznego, militarnego, finansowego, ideologicznego, kulturowego, religijnego w prawie wszystkich państwach świata, to jeszcze chcą zapanować nad umysłami resztek ludzi będących poza ich lucyferiańska kontrolą. Człowiek wobec tej wielkiej Nierządnicy, wobec dwóch apokaliptycznych bestii i ich perfidnych sług wydaje się na pozór bezradny i bezbronny. Ale pozostaje właśnie modlitwa do Pana Boga w Trójcy Przenajświętszej Jedynego, do Matki Boskiej, do wszystkich Archaniołów, Aniołów, Świętych, Błogosławionych, uczestnictwo we Mszy Świętej Trydenckiej – przebłagalnej, no i oczywiście okopanie się w wartościach katolickich z imperatywem Świętego Kościoła do obrony koniecznej w chwilach zagrożenia i do działań zgodnych z Dekalogiem. Katolicy ! Umacniajmy się w wierze świętej, intronizujmy w pełni Pana Jezusa Chrystusa Króla Polski zgodnie z Jego poleceniem, organizujmy się w rycerstwo Chrystusowe, gdyż Pan Bóg wtedy będzie zawsze z nami, a optymistyczny finalny okres dziejów tego świata ( później będzie Nowe Niebo, Nowa Ziemia )i gwarancja zbawienia wiecznego dla wytrwałych są przecież zapewnione w Obietnicy Chrystusowej i Apokalipsie Świętego Jana. Zwycięstwo jest na razie w sferze duchowej tylko po naszej stronie, a będzie wkrótce zarówno w sferze duchowej jak i fizycznej także tylko po naszej stronie ! To najbardziej złości perfidnych lucyferian.

 5. typy spod ciemnej gwiazdy ! mówi

  wystarczy oatrzec na niego …kudlaty !

 6. Robert B. mówi

  „Negowanie holokhałsta” – czyli każda próba odpowiedzi na żydowską agresję. Skończy się to pewnie wszystko nowym holkhałstem, bo przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie sądzi, że uda się 11-milionowemu narodkowi położyć łapsko na całym świecie. I znowu będą mogli kręcić holoszmiry i sankcjonować następne nekhofania holokhałsta…

 7. Sowa mówi

  Nie bądźcie naiwni, to nie jest żaden ruch mający na celu zyskanie „fejmu” tylko zorganizowana akcja międzynarodówki żydowskiej przeciw Polsce. Najpierw był Fulop a teraz on. Zapewne będą następni. Żydzi mają swoich ludzi w różnych krajach i dostęp do ich polityki tak więc będą uruchamiane kolejne postacie mające zdyskredytować Polskę. Jestem pewien że Fulop dostał polecenie żeby przenieść polski pomnik od swoich żydowskich zwierzchników i w ten sposób wywołać skandal i upokorzyć Polskę. Zmiękła mu rura jak Polacy chciali zrobic mu sprawę w sądzie. Ale wtedy nieszczęsny Duda pojechał jak debil się z nim bratać czym dał mu okazję aby mimo wszystko upokorzyć Polskę i Polaków oświadczając to co oświadczył po tej wizycie.

 8. mm. mówi

  Duda, zydowski zięć, dostał polecenie od przełożonega kahału aby natychmiast leciał do USA i usankcjonował SWOJĄ OBECNOŚCIĄ zyda fulopa na jego polakożerczym stanowisku – czepiania się Polskiego Pomnika Pamięci Pomordowanych w Katyniu, itp.! Pomnik Katynski jest ością w ślepiach fulopów bo cały Świat, mimo ogłupienia, stawia znak równości między żydostwem a komunizmem!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.