Episkopat potępia Judaszki w Pruchniku, a Brudziński pisze o „szatanach”

bp Rafał Markowski/ fot. screen
4

Do żydowskiej nagonki na mieszkańców Pruchnika, którzy nawiązując do wielowiekowej tradycji zorganizowali w Wielki Piątek sąd nad Judaszem, przyłączył się Episkopat i politycy „dobrej zmiany”. W oświadczeniu podpisanym przez bp. Rafała Markowskiego, Przewodniczącego Rady ds. Dialogu Religijnego i Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski, napisano, że jest to „praktyka, która godzi w godność człowieka”.

Pełna treść komunikatu KEP: „W kontekście wydarzeń, które miały miejsce w Pruchniku 19 kwietnia, Kościół jednoznacznie wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka. Kościół katolicki nigdy nie będzie tolerował objawów pogardy do członków jakiegokolwiek narodu, w tym do narodu żydowskiego. W okresie wielkanocnym wspominamy prawdę wiary, że Chrystus oddał życie za zbawienie wszystkich, z czego wynika chrześcijańska postawa szacunku względem każdego człowieka”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do stanowiska Episkopatu odniósł się szef MSWiA Joachim Brudziński. „Ważne oświadczenie Episkopatu. Pytanie, jacy „szatani” byli w Pruchniku czynni, że po latach przerwy i wezwań miejscowego proboszcza, ktoś reaktywował idiotyczną, pseudoreligijna hucpę? Koszta wizerunkowe dla Kościoła, Polski i Polaków olbrzymie” – napisał na Twitterze.

Brudziński stwierdził tez, że sąd nad Judaszem w Pruchniku „zaciera piękne świadectwo rodziny Ulmów”.

Judaszki potępił też wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki oświadczając, że zgadza się ze stanowiskiem Forum Żydów Polskich, w którym napisano, że „trzeba ten relikt wyrzucić na śmietnik”.

Źródło informacji: Twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Żydowski pasztet wielkanocny, czyli Polacy przed Sanhedrynem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  Żydopacholstwo Brudzińskiego jest już jego drugą naturą i niech wyborcy o tym pamiętają. Z biskupem Markowskim jest podobnie ale on ma prawo być obrażony bo przecież okładają kijami kukłę jego proroka, na podobieństwo którego Markowski stworzony został.

 2. f. mówi

  żydopopachołki, markowski i brudziński. markowski z pochodzenia żyd, bardzo się oburzył waleniem w mordę kukły judasza, a brudziński też ma pochodzenie ze Wzgórz Golan? walnijcie się w swoje puste łby i niech PiS już NIGDY NIE liczy, ze wygra wybory! co za głupki, przez wieki nikomu to nie przeszkadzało ale znalazł się jojne daniels i markowski z brudzinskim wykonali rozkaz ośmieszając się totalnie i osłabiając potwornie PiS! ze o to markowskiemu posrednio chodziło to w to nie wątpię ale, ze brudzinski prymitywnie osłabia PiS, dając się wodzić za nos jakims durniom skarżącym ludowy zwyczaj, to jestem w szoku! generalnie od trzech lat orwellowskie swinie w PiSie, systematycznie powodują, ze PiS pojdzie sie walic po kazdych wyborach! Veta ustaw sądowych 'sądowych’ przez A Dudę na pól roku, co dało czas nadzwyczajnej kaście do zwołania ujadającej przeciwko Polsce, lewako-libertynskiej międzynaródowki antypolskiej – efekt brak ustaw sądowych do dizś! ustawa o IPN? brak. tysiace paszportów dla zydów wydawanych bez odpowiednich procedur nakazujących znajomosc jezyka polskiego, historii Polski, itd.itd. wydawane lekkomyślnie, jak jakies zwykłe zaswiadczenia o posiadaniu psa, kota, auta.

 3. tuszyn mówi

  Należy powołać KOJ – Komitet Obrony Judasza na czele z prezesem Brudzińskim , kapelanem Markowskim i organem nadzorującym w osobie sierżanta Jojbe Danielsa

 4. UPS mówi

  Przykro to pisać, ale obecną sytuację odbieram tak jakby zaczął zawiązywać się współczesny Sanhedryn, mający na celu powtórne symboliczne ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa, ale bez opcji zmartwychwstania, a z poza widnokręgu wyłania się nowa ogólnoświatowa NWO-wska religia z „eskimosami” na czele.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.