Katarzyna TS: Żydowski pasztet wielkanocny, czyli Polacy przed Sanhedrynem

kukła Judasza w Pruchniku/ fot. twitter
20

„Spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt” – takie życzenia składają sobie Polacy podczas najważniejszego święta chrześcijańskiego, przy czym jedni stawiają kropkę po słowie „święta”, inni dodają „świąt wielkanocnych”, a są i tacy, którzy podkreślają, co jest istotą tych świąt i życzą „radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego”. W obecnej sytuacji, wobec zmasowanego ataku na chrześcijaństwo, zarówno w sferze propagandowej jak też fizycznej, uważam, że jako przedstawiciele cywilizacji łacińskiej musimy podkreślać, co jest sednem tych świąt. Jeszcze niedawno wydawało się, iż jest to oczywiste, ale niestety, dziś już takie oczywiste nie jest. Święto Zmartwychwstania Pańskiego powoli staje się świętem czekoladowego zajączka i wesołego jajka. A czy zajączek i pisanka to źródło cywilizacji łacińskiej? Czy chrześcijanie to „czciciele Wielkanocy” (Easter worshippers), jak napisali Barack Obama i Hilary Cliton odnosząc się do zamachów w Sri Lance? Nie! Chrześcijanie to nie są czciciele zajączka i pisanki, ale wyznawcy Chrystusa, który „umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia ZMARTWYCHWSTAŁ”. To jest fundament cywilizacji łacińskiej i jeśli ten fundament zostanie naruszony, to nasza cywilizacja upadnie! To jest tak oczywiste, jak konstrukcja cepa i każdy ateista powinien zrozumieć, że może korzystać z dobrodziejstw cywilizacji łacińskiej właśnie dzięki temu fundamentowi. Mówiąc łopatologicznie, ateista walczący z chrześcijaństwem kręci sznur na własną szyję, bo – prędzej, czy później – doczeka się albo prawa szariatu, albo powrotu morderczej komuny i wtedy dopiero będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Wracając do życzeń świątecznych, miały być te święta Zmartwychwstania Pańskiego „spokojne, radosne i rodzinne”. Ale nie były. Prawie 300 ofiar i ponad 500 rannych to krwawe żniwo zamachów w Sri Lance w Wielką Niedzielę. Terroryści uderzyli w chrześcijan podczas najważniejszego święta. Nadal nie podano, kim byli mordercy, ale wiceminister obrony Ruwan Wijewardene określił zamachowców jako „religijnych ekstremistów”. Czy byli to muzułmanie? Nie wiem i może to, co powiem, wyda się Wam kontrowersyjne, ale to nie jest najważniejsze, kim byli ci zamachowcy. Dlaczego? Dlatego, że chrześcijanie są dziś brutalnie i bez pardonu atakowani przez wszystkich: przez muzułmanów, Żydów, marksistów, homopropagandzistów, genderowców, brukselskich politruków i tzw. obrońców praw człowieka. I każdy z nich chętnie wymazałby chrześcijan z powierzchni Ziemi. (PS. 23 kwietnia podano informację, że zamachowcy to muzułmanie).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na odcinku polskim najsilniejszy atak na chrześcijaństwo prowadzą ramię w ramię Żydzi i „postępowi demokraci”. W te święta Zmartwychwstania Pańskiego Żydzi zafundowali nam nagonkę, jakiej jeszcze nie było. Niestety, do tej nagonki już przyłączyła się „dobra zmiana” w osobie ambasadora RP w Szwajcarii Jakuba Kumocha. Oto wielkanocny pasztet, jaki Żydzi upiekli Polakom, żeby nas postawić przed Sanhedrynem i skazać jako winnych bluźnierstwa. Jako pretekst posłużyła tradycyjna ludowa zabawa, czyli tzw. Judaszki.

„W piątek w Pruchniku spalono kukłę Żyda. Odciętą ze słupa kukłę tłum wlekł na sznurze przez miasteczko, zatrzymując się na placu przed kościołem oraz na skrzyżowaniach ulic, gdzie wymierzano kukle po 30 uderzeń. To nie ruskie boty. To naród Sprawiedliwych” – napisała w Wielką Niedzielę na Twitterze Katarzyna Markusz, redaktor naczelna portalu jewish.pl i załączyła link do artykułu opisującego ludowy zwyczaj sądu nad Judaszem. „Pruchnik mógłby słynąć ze swoich drewnianych domów podcieniowych, a może stać się symbolem antysemityzmu” – czytamy w artykule. Przekaz poszedł w świat i został ochoczo podchwycony przez izraelskie media. I rozpoczęła się antypolska jatka.

„Wielki przyjaciel Polski” Jonny Daniels natychmiast zażądał, aby Judaszki zostały zakazane. Forum Żydów Polskich poparło ten postulat. Światowy Kongres Żydów wydał komunikat, w którym określił Judaszki jako „jawnie antysemicka demonstrację” oraz „upiorne odradzanie się średniowiecznego antysemityzmu”. W poniedziałek do nagonki przyłączył się ambasador RP w Szwajcarii Jakub Kumoch pisząc na Twitterze: „Mam szczerą nadzieję (i jest to moja prywatna opinia), że organizatorzy tego, co się stało w Pruchniku, dostaną szansę na wytłumaczenie się ze swoich intencji przed sądem”.

Prywatna opinia? Niniejszym informuję ambasadora Kumocha, że opinia urzędnika państwowego przestaje być opinią prywatną, gdy zostaje wyrażona w przestrzeni publicznej i do tego na piśmie. Prywatnymi opiniami ambasador Kumoch może dzielić się z rodziną przy świątecznym stole, a nie na Twitterze. Jeśli ambasador Kumoch tego nie wie, to znaczy, że taki z niego dyplomata, jak – za przeproszeniem – z koziej dupy trąba. Przypuszczam jednak, że on doskonale o tym wie, a jego wpis to po prostu ukłon w stronę Żydów i to ukłon wykonany w imieniu „dobrej zmiany”, która posadziła go na ambasadorskim stołku. Pamiętajmy o tym przy urnach wyborczych! Pamiętajmy, że ambasador z nadania „dobrej zmiany” chce stawiać Polaków przed sądem za to, że kultywują wielowiekową tradycję Judaszków!

Co ciekawe, Judaszki, czyli wieszanie i palenie kukły Judasza jako zdrajcy i symbolu zła, jest zwyczajem praktykowanym w całej Europie. Dlaczego zatem zorganizowano nagonkę na Polskę? To akurat jest oczywiste: 300 miliardów dolarów piechotą nie chodzi, więc Polaków trzeba gnoić przy każdej okazji, żeby usprawiedliwić ten żydowski, gangsterski skok na polską kasę. Dlatego Sanhedryn czujnie węszy, gdzie tu jeszcze można znaleźć jakiś kamień, którym rzuci się w Polaków. A wszelkiej maści szabesgoje usłużnie ów kamień podają, lub cieszą się, gdy zostanie znaleziony.

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy, czyli żydowskie święto Purim, podczas którego Żydzi wieszają kukłę Hamana. W ten sposób upamiętniają biblijną opowieść Estery o ocaleniu Żydów przed masakrą, jaką miał planować Haman, czyli pierwszy minister króla Persów i Medów. Estera podstępem namówiła króla do powieszenia Hamana, a w całej Persji Żydzi zamordowali 75 000 ludzi. Podczas święta Purim Żydzi radośnie celebrują egzekucję Hamana, który symbolizuje dziś nie tyle perskiego ministra, ale po prostu nie-Żydów. Lecz gdy internauci oburzeni nagonką na mieszkańców Pruchnika wskazali, że Żydzi również mają w swojej tradycji zabawę w „mordowanie kukły”, Forum Żydów Polskich wyjaśniło sprawę następująco: „Porównywanie tego z wieszaniem Hamana w Purim jest nie do końca uczciwe. Haman był z rodu Amaleka – był Amalekitą – biblijnym, odwiecznym wrogiem Żydów. Amalekitów od tysięcy lat już nie ma. Nie istnieją. Judasz był Żydem. Żydzi istnieją. To jest poważna różnica”.

Tak wygląda kłamstwo grubymi nićmi szyte. Jeśli Forum Żydów Polskich chce nam wmówić, że Żydzi wieszają kukłę symbolizującą Amalekitę, to niech poszuka głupszych od siebie. Według ustaleń prof. Andrzeja Żbikowskiego z Żydowskiego Instytutu Historycznego „jeszcze w XIX wieku zarzucano Żydom, że naigrywają się po prostu z chrześcijan, gdyż szopkowy Haman ubrany jest zawsze jak ksiądz”. Zwracam uwagę, że napisał to człowiek, który systematycznie atakuje Polaków jako antysemitów odpowiedzialnych za Holokaust! I ten człowiek wskazuje jasno i wyraźnie, że Żydzi nie wieszali kukły symbolizującej Amalekitę, ale chrześcijanina.

A teraz relacja opublikowana przez dr Alinę Całą, która również atakuje Polaków jako antysemitów odpowiedzialnych za Holokaust, a więc nie można jej zarzucić „faszyzmu, antysemityzmu i nacjonalizmu”. Oto opis obchodów Purim w II Rzeczpospolitej:  „[Żydzi] W święto Hamana wynajmowali człowieka i wyganiali go z miasta. […] W żydowskie Zapusty parobkowi płacili, żeby go potem szturgać i trzcinami bić, jak Jezusa. […] Żydzi płacili wtedy chrześcijaninowi, żeby go rózgami bić, pluli na niego. Takiego wynajętego chrześcijanina nazywali Hamanem. […] Prowadzili go popychając i bijąc trzcinkami – jak Pana Jezusa” (A. Cała, Wizerunek Żyda w polskiej kulturze ludowej, Warszawa 1992).

Jak zatem wygląda ten pasztet, którym zostaliśmy uraczeni przez Żydów w Wielką Niedzielę? Wygląda on tak: Polakom nie wolno bawić się w Judaszki, chociaż w pozostałych krajach europejskich jakoś to Żydom nie wadzi. Ale w Polsce ma to być zakazane! Polacy mogą robić tylko to, na co im Żydzi w swojej łaskawości pozwolą, bo jak nie, to zostaną postawieni przed Sanhedrynem i spałowani jako antysemici. A „dobrozmianowy” ambasador Kumoch już „prywatnie” zgłosił się jako chętny do wyegzekwowania tej zasady.

Powtarzam: pamiętajmy o tym przy urnach wyborczych, bo skończy się zamykaniem Polaków w więzieniach na podstawie oskarżeń typu „on się na mnie tak antysemicko spojrzał”. Prawo i Sprawiedliwość najwyraźniej nie rozumie, lub nie chce zrozumieć, że spełnianie żydowskich zachcianek to droga donikąd. Jeśli po prawej stronie nie wyrośnie im konkurencja w postaci partii, która nie trzęsie portkami przed Sanhedrynem, to marny nasz los.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Trzęsizadki czy garnkoskroby? PiS i roszczenia żydowskie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ada mówi

  Każda tradycja niech pozostanie tradycją swojego kraju. Jedną z nich kultywuje właśnie POLSKI PRÓCHNIK i tyle. Innym nic do tego. Tym bardziej, jeżeli wykazują niezwykłe wręcz podobieństwo w swoich obrzędach!
  Bardzo dobry, analityczny tekst, obiektywnie oceniający całą tę następną nagonkę na POLSKĘ JEDYNIE. A tu jakby nie spojrzeć, to za własny kołnierz krzykacze powinni zaglądać dokładniej.
  To jest właśnie przykład!

 2. KarPa mówi

  Obawiam się że nasze elyty polityczne i nadzwyczajna kasta dostosowują prawo do widzimisie żydów. Polacy we własnym kraju są obywatelami 2 a może i 3 kategorii. Sądy będą nas skazywać pod byle pretekstem A więzienia pełne Polaków niezgadzających się na żydowską okupację

 3. Robert B. mówi

  Ja się zastanawiałem, jak okupacja żydowska w obecnych warunkach będzie wyglądała. Będzie wyglądała tak: żydostwo będzie właścicielami, a Polacy będą musieli na nich zapierdalać. Jak raz uzyskają nad nami przewagę, to bardzo trudno będzie się z ich szpon wydobyć. No chyba że ZNOWU coś pójdzie nie tak i trzeba ich będzie ratooować. Ja ich ratooować nie będę.

  1. Daro mówi

   Dokładnie jestem za , judaszki od wiekow kultywuja i nagle teraz to żydom ✡️?przeszkadza pieprzonym rasista i szowinistą

  2. Zenek mówi

   Powiedzcie prawdę ze nienawidzicie żydów z powodu Ich uzdolnień jesteście zazdrośni o to że to naród zdolny ,technologia na bardzo wysokim poziomie,naród który walczy o to aby zagląda która miała miejsce w drugiej wojnie światowej się nie powtórzyła, kraj(Izrael) jest otoczony że Wszystkich stron krajami arabskimi,pozostaje Im tylko uciekać do morza.Niestety z przykrością stwierdzam iż Polska jest rajem antysemityzmu.

 4. finka mówi

  Brudziński też włączył się już w zydowską nagonkę, nie uwierzyłabym kilka lat temu, gdyby ktoś mi powiedział, że PiSowcy o tacy zydofile za nic mający naród polski. Rzygać się chce od tych pro zydowskich polityków, dlaczego nie nawołują do zniesienia tradycji wieszania Hamana i swiętowania Purim – ludobójstwa na Persach, bo to było ludobójstwo. Judasz to symbol zdrady taki sam zaprzaniec jak polsko języczni politycy więc zasługuje na okładanie kijami.

  1. Robert B. mówi

   A to nie wiesz, dlaczego tak jest? To jest efekt „mitu holokaustu”. Udało się wmówić światowi Zachodu, że holokaust to miara wszech rzeczy. Od tego tylko krok do zrobienia z Żydów świętych krów. Co by Żyd nie zrobił, zawsze znajdzie się usprawiedliwienie.

  2. Zenek mówi

   Żyd zawsze miał rację,a wy antysemici ,jak Was boli ,och jak Was boli to że Żydzi są mądrzejsi od Was, musicie się od Nich uczyć (w pełnym sensie tego słowa) i to sporo.

  3. Janusz I mówi

   Może to nie są prożydowscy politycy tylko żydowscy?

  4. Andzia mówi

   Bilewicz na twitterze się wyraził, że niewolnikami to oni byli w Egipcie. W Polsce są gospodarzami.

  5. amen mówi

   byla przyczyna to sa i judaszki

   Rola Kas Stefczyka w walce z lichwą na wsi

   przyczyna nie znikla ale tradycje przypominajaca przyczyne chca zlikwidowac

  6. Włościanka mówi

   Oczywiście! Jak sam polityk jest bez koszernych korzeni to żona wiadomej nacji zza pleców szczerzy kły. Marny nasz los jak nie zaczniemy głosować na swoich i kupować u swoich. Obcy nas zeżrą!

 5. bloblo mówi

  No cóż skoro za interpretację ludowych obyczajów biorą się tacy utytułowani akademicy jak prof. starszy sierżant wiadomo-kto to nie należy oczekiwać życzliwości w ujmowaniu pewnej naiwności charakterystycznej dla obyczajów ludowych i znalezienia dla niej innej niż antysemityzm wykładni… zła wola widoczna jest na kilometr…

 6. ziutek mówi

  Ta zydowska nagonka na Naród, który „odpowiedział na wezwanie Pana” – jest Wszechmocnemu wstrętna! I dlatego już niedługo srogo „węzowe plemię” ukaze!

 7. Ann mówi

  To jak sen wariata no nie mogę uwierzyć że to się dzieje. Episkopat, minister . ambasador aż się trzęsą z oburzenia bo gdzieś w jakiejś zapadłej mieścinie o której nikt nie słyszał przetrwał zwyczaj niepoprawny .Ale jak opluwają naród średnio raz na miesiąc na oczach całego świata to mordy w kubeł.

 8. Przebiśnieg mówi

  Najgorsze i haniebne, że do nagonki na wiernych przyłączyli się biskupi z KEP. Nie wierzę, że wszyscy, ale ich sanhedryn. Sanhedryn, bo uważam, że już przed SW II wdarły się Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego wilki w owczej skórze, którzy wypaczyli doktrynę katolicką, służą bardziej Lucyferowi niż Chrystusowi, judaizuja na bezczela wiernych i ciągną z sobą coraz więcej zmanipulowanych do piekła. Najwyższy czas odciąć się od ich herezji i powrócić do tradycyjnej nauki i praktyk Kościoła Chrystusowego. Przecież judasze nie mogą dłużej kierować umysłami i sercami milionów wiernych !

 9. Daro mówi

  A polityka naszego polskojęzycznego rządu jest taka nie inna bo skoro
  ++–70% ma pochodzenie żydowskie to czemu się dziwić

  1. rozlajdajczenie obca mamona elit mówi

   raczej nie pochodzenie
   tylko kompletny brak kary dla zdrajcow od czasow sejmow rozbiorowych

 10. EWA mówi

  …… ….. ….POLSCY HISTORYCY TO OSZUŚCI ! ! ! ! ! ! !

  1. Zenek mówi

   Masz rację.Brawo

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.