Arcybiskup Chicago na smyczy KODomitów! Zakaz spotkań w parafiach z dr Kurek i posłem Winnickim

dr Ewa Kurek, poseł Robert Winnicki
6

W Stanach Zjednoczonych trwa akcja dyskredytowania dr Ewy Kurek i posła Roberta Winnickiego, którzy mieli spotkać się z amerykańską Polonią. Spotkania miały odbyć się na terenie parafii, ale kolejni hierarchowie zakazują ich organizowania. Najpierw zakaz wydal biskup Brooklynu Nicholas DiMarzio po liście protestacyjnym podpisanym m.in. przez Żydów i muzułmanów. Kolejny zakaz został wydany przez arcybiskupa Chicago, kardynała Blase’a Cupicha.

– Otrzymałem wiadomość od proboszcza z chicagowskiej parafii: kardynał zakazał organizowania spotkań z Robertem Winnickim na terenie chicagowskich archidiecezji. Bez względu na opcję polityczną jest to skandal! R. Winnicki to polski parlamentarzysta, nie pozwólmy na antypolonizm! – informuje na Twitterze Arkadiusz Cimoch, przewodniczący Koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Cimoch informuje też, że KODomici wysłali list do kardynała Blase Cupicha, arcybiskupa metropolity Chicago.

Wsparcie - darowizny

Sygnatariusze listu przedstawili się jako polsko-amerykańska społeczność w Chicago i wyrazili zaniepokojenie „politycznym zaangażowaniem i brakiem szacunku dla innych” ze strony „niektórych polskich parafii katolickich i polskich księży”. Jako przykład wskazali zaproszenie dr Ewy Kurek do parafii Świętej Trójcy w Chicago oraz planowane spotkanie z posłem Robertem Winnickim w Bazylice św. Jacka.

W liście stwierdzono, że dr Ewa Kurek jest osobą o „wysoce kontrowersyjnych poglądach politycznych” wygłaszającą „ahistoryczne twierdzenia” na temat Żydów. Napisano też, że podczas ubiegłorocznej wizyty w USA dr Kurek „wyrażała swoje rewizjonistyczne twierdzenia o Holokauście”, a jej wystąpienia zostały negatywnie ocenione przez amerykańska prasę i „prominentne organizacje polsko-amerykańskie”. „Wierzymy, że Kościół powinien stawać w obronie wspólnego dobra i pracować na rzecz społeczeństwa bardziej miłującego i spoistego” – piszą autorzy listu domagając się neutralności Kościoła wobec „polityki unurzanej w błocie”.

W liście stwierdzono również, że poseł Robert Winnicki jest „skrajnie prawicowym politykiem” stojącym na czele „polskiej partii nacjonalistycznej”.

„Uniżenie prosimy o poproszenie parafii, aby odwołały spotkania z dr Ewą Kurek i Robertem Winnickim oraz nie organizowały w przyszłości spotkań, podczas których gośćmi mieliby być nacjonaliści, antysemici i ksenofobowie, ponieważ związki z takimi gośćmi wyrządzą szkodę Kościołowi i dobremu imieniu kongregacji” – apelują sygnatariusze listu.

Poseł Winnicki poinformował na Twitterze o nowym miejscu i terminie spotkań organizowanych w Chicago.

Mój komentarz: Hierarchowie Kościoła katolickiego słuchają wrogów Kościoła i na ich życzenie niszczą polskich patriotów. Ale to nie dzieje się od wczoraj, czy od dziś. To dzieje się od dawna. O niszczeniu Kościoła rękami jego hierarchów wielokrotnie mówił i pisał Jacek Międlar. Został za to obrzucony błotem i oskarżony przez wiele osób na prawicy o to, że działa na szkodę Kościoła. Tymczasem to, o czym Jacek mówił i pisał, okazuje się dziś bolesną prawdą. Hierarchowie idą ręka w rękę z antykatolickimi środowiskami plującymi na chrześcijaństwo.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, Facebook

Przeczytaj też:

J. Międlar: Papieskie pocałunki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Gutmen mówi

  Oni zaczynają być nudni.
  Wiecie co, nie jadę do Częstochowy blokować dewiantow z homoteczowymi flagami niech ją sprofanują a dopiero gdy sie księża obudzą ze tak wygląda odsuniecie srodowisk patriotycznych ze mają nasrane po wlasnych gniazdach a na Klasztorze powiewa homotecza to moze sie troszkę przebudzą.
  I ogarnijcie trochę tą stronę internetową, bo wywala, przeskakuje, wyskakuje kupa spamu i szmelcu. Dla kogos korzystającego z telefonu to istna męka. Ogólnie ( bym byl dobrze zrozumiany) bardzo dobra robota ale strona wymaga dopracowania.

 2. Hammurabi mówi

  Poważnie? Jakiś kardynał “zabrania” a Polacy muszą być posłuszni? A może odwiedzić kardynała i troszkę nim wstrząsnąć? A poważnie to co ten i inny purpurat zrobi, jeśli spotkania się odbędą wbrew zakazom? Klątwę rzuci? Policję naśle?

 3. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Katolikom wstęp do kościoła surowo wzbroniony!

 4. Ula mówi

  A mnie by się podobało gdyby polscy kibice na mecz z Izraelem ubrali koszulki I?izrael. Wszyscy wiedzieliby o co chodzi a antypolakom wytrąciłoby to kij beisbolowy do okładania Polaków z ręki. Ale już zu późno, żeby rozpowszechnić tę myśl.

 5. Bocieq mówi

  Są tacy idioci, którzy oskarżają Ruch Narodowy o prożydowskość. Totuaj mają najlepszą odpowiedź na te oszczerstwa!!!

 6. Romuald mówi

  brawo , zakaz wstępu plugawych nazioli do kościoła

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.