Ale obciach! Ewa Kopacz wiceprzewodniczącą Europejskiej Partii Ludowej

Ewa Kopacz wiceprzewodniczącą EPL/ fot. twitter
1

Ewa Kopacz została wiceprzewodniczącą Europejskiej Partii Ludowej, do której w europarlamencie należy Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Zapytana przez korespondentkę RMF FM, dlaczego to ona ma objąć to stanowisko, a nie jakiś doświadczony eurodeputowany, Kopacz stwierdziła: „Też się nad tym zastanawiałam”. Jak nieoficjalnie dowiedziała się dziennikarka RMF FM, Ewa Kopacz ma być kandydatką na wiceprzewodniczącą europarlamentu. Wybory odbędą się w lipcu.

Funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej objął (na drugą kadencję) niemiecki europoseł Manfred Weber. EPL ma obecnie 182 europosłów i pozostanie największą frakcją polityczną w PE.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według informacji RMF FM w brukselskich kuluarach mówi się, że wystawianie Kopacz jako kandydatki do ważnych stanowisk w PE może być elementem rywalizacji z Beatą Szydło, dla której Prawo i Sprawiedliwość chce znaleźć eksponowane stanowisko w PE.

Mój komentarz: Smoleńska kłamczucha opowiadająca o przekopaniu ziemi na metr w głąb dostaje eksponowane stanowisko w PE, chociaż nie ma do tego żadnych kwalifikacji i nie zna języków obcych. O czym będzie opowiadała swoim koleżankom i kolegom z partii, której została wiceprzewodniczącą? O polowaniu na dinozaury? To dopiero jest obciach. Ale taki obciach jest na rękę Niemcom. Kopacz jest bierna, mierna ale wierna. W eurokołchozowej IV Rzeszy  będzie śpiewać tak, jak jej Niemcy zagrają. I o to w tym wszystkim chodzi.

Źródło informacji: rmf24.pl

Zobacz też:

Androny Ewy Kopacz: „Ludzie rzucali kamieniami w dinozaura” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Europejczyk mówi

    Ależ autorze notatki – żaden obciach.
    Po prostu każda narodowa ekipa wchodząca w skład EPL ma swojego wice.
    Przez ostatnią kadencję był takowym p. Tadeusz Zwiefka – jak ważne jest to „stanowisko” to wykaże zapewne eksperyment – trzeba pytać ludzi na ulicy czy wiedzą kto to jest i co ważnego robił 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.