Arcybiskup Chicago na smyczy KODomitów! Zakaz spotkań w parafiach z dr Kurek i posłem Winnickim

dr Ewa Kurek, poseł Robert Winnicki
6

W Stanach Zjednoczonych trwa akcja dyskredytowania dr Ewy Kurek i posła Roberta Winnickiego, którzy mieli spotkać się z amerykańską Polonią. Spotkania miały odbyć się na terenie parafii, ale kolejni hierarchowie zakazują ich organizowania. Najpierw zakaz wydal biskup Brooklynu Nicholas DiMarzio po liście protestacyjnym podpisanym m.in. przez Żydów i muzułmanów. Kolejny zakaz został wydany przez arcybiskupa Chicago, kardynała Blase’a Cupicha.

– Otrzymałem wiadomość od proboszcza z chicagowskiej parafii: kardynał zakazał organizowania spotkań z Robertem Winnickim na terenie chicagowskich archidiecezji. Bez względu na opcję polityczną jest to skandal! R. Winnicki to polski parlamentarzysta, nie pozwólmy na antypolonizm! – informuje na Twitterze Arkadiusz Cimoch, przewodniczący Koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Cimoch informuje też, że KODomici wysłali list do kardynała Blase Cupicha, arcybiskupa metropolity Chicago.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sygnatariusze listu przedstawili się jako polsko-amerykańska społeczność w Chicago i wyrazili zaniepokojenie „politycznym zaangażowaniem i brakiem szacunku dla innych” ze strony „niektórych polskich parafii katolickich i polskich księży”. Jako przykład wskazali zaproszenie dr Ewy Kurek do parafii Świętej Trójcy w Chicago oraz planowane spotkanie z posłem Robertem Winnickim w Bazylice św. Jacka.

W liście stwierdzono, że dr Ewa Kurek jest osobą o „wysoce kontrowersyjnych poglądach politycznych” wygłaszającą „ahistoryczne twierdzenia” na temat Żydów. Napisano też, że podczas ubiegłorocznej wizyty w USA dr Kurek „wyrażała swoje rewizjonistyczne twierdzenia o Holokauście”, a jej wystąpienia zostały negatywnie ocenione przez amerykańska prasę i „prominentne organizacje polsko-amerykańskie”. „Wierzymy, że Kościół powinien stawać w obronie wspólnego dobra i pracować na rzecz społeczeństwa bardziej miłującego i spoistego” – piszą autorzy listu domagając się neutralności Kościoła wobec „polityki unurzanej w błocie”.

W liście stwierdzono również, że poseł Robert Winnicki jest „skrajnie prawicowym politykiem” stojącym na czele „polskiej partii nacjonalistycznej”.

„Uniżenie prosimy o poproszenie parafii, aby odwołały spotkania z dr Ewą Kurek i Robertem Winnickim oraz nie organizowały w przyszłości spotkań, podczas których gośćmi mieliby być nacjonaliści, antysemici i ksenofobowie, ponieważ związki z takimi gośćmi wyrządzą szkodę Kościołowi i dobremu imieniu kongregacji” – apelują sygnatariusze listu.

Poseł Winnicki poinformował na Twitterze o nowym miejscu i terminie spotkań organizowanych w Chicago.

Mój komentarz: Hierarchowie Kościoła katolickiego słuchają wrogów Kościoła i na ich życzenie niszczą polskich patriotów. Ale to nie dzieje się od wczoraj, czy od dziś. To dzieje się od dawna. O niszczeniu Kościoła rękami jego hierarchów wielokrotnie mówił i pisał Jacek Międlar. Został za to obrzucony błotem i oskarżony przez wiele osób na prawicy o to, że działa na szkodę Kościoła. Tymczasem to, o czym Jacek mówił i pisał, okazuje się dziś bolesną prawdą. Hierarchowie idą ręka w rękę z antykatolickimi środowiskami plującymi na chrześcijaństwo.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, Facebook

Przeczytaj też:

J. Międlar: Papieskie pocałunki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Gutmen mówi

  Oni zaczynają być nudni.
  Wiecie co, nie jadę do Częstochowy blokować dewiantow z homoteczowymi flagami niech ją sprofanują a dopiero gdy sie księża obudzą ze tak wygląda odsuniecie srodowisk patriotycznych ze mają nasrane po wlasnych gniazdach a na Klasztorze powiewa homotecza to moze sie troszkę przebudzą.
  I ogarnijcie trochę tą stronę internetową, bo wywala, przeskakuje, wyskakuje kupa spamu i szmelcu. Dla kogos korzystającego z telefonu to istna męka. Ogólnie ( bym byl dobrze zrozumiany) bardzo dobra robota ale strona wymaga dopracowania.

 2. Hammurabi mówi

  Poważnie? Jakiś kardynał „zabrania” a Polacy muszą być posłuszni? A może odwiedzić kardynała i troszkę nim wstrząsnąć? A poważnie to co ten i inny purpurat zrobi, jeśli spotkania się odbędą wbrew zakazom? Klątwę rzuci? Policję naśle?

 3. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Katolikom wstęp do kościoła surowo wzbroniony!

 4. Ula mówi

  A mnie by się podobało gdyby polscy kibice na mecz z Izraelem ubrali koszulki I?izrael. Wszyscy wiedzieliby o co chodzi a antypolakom wytrąciłoby to kij beisbolowy do okładania Polaków z ręki. Ale już zu późno, żeby rozpowszechnić tę myśl.

 5. Bocieq mówi

  Są tacy idioci, którzy oskarżają Ruch Narodowy o prożydowskość. Totuaj mają najlepszą odpowiedź na te oszczerstwa!!!

 6. Romuald mówi

  brawo , zakaz wstępu plugawych nazioli do kościoła

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.