„Powrót do Jedwabnego”: Kłamstwa Grossa zdemaskowane! Relacja live z premiery książki [WIDEO]

premiera książki "Powrót do Jedwabnego"/ fot. wRealu24
10 6 397

Po czterech blokadach sal wynajętych na premierę książki „Powrót do Jedwabnego” autorstwa Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek i Tomasza Budzyńskiego udało się zorganizować spotkanie w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5. Dlaczego gmina żydowska usiłowała zablokować premierę tej książki? Ponieważ demaskuje ona kłamstwa Jana T. Grossa zamieszczone w książce „Sąsiedzi”, w której obarczył on Polaków odpowiedzialnością za niemiecki mord na Żydach w Jedwabnem. A obarczanie Polaków odpowiedzialnością za niemieckie zbrodnie to metoda działania „przedsiębiorstwa holokaust”, które chce okraść Polskę na 300 miliardów dolarów. Zobaczcie relację z premiery książki.

Zobacz też:

PILNE! Klub „Park” zamyka drzwi i odwołuje premierę książki „Powrót do Jedwabnego”. Relacja live [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ziemianka mówi

  Postawa pani dr Kurek wobec Konfederacji z powodu Korwina, o którym opowiada brednie, i z powodu pana Brauna, bo rzekomo nie lubi Ameryki, a ona lubi, tylko potwierdza opinię pana Korwina o kobietach. Wyjątkowo paskudnie wykorzystała tę konferencję, aby napluć z całą mocą na najstarszych liderów Konfederacji, i to w sytuacji, gdy Konfederaci, również pan Braun, tak mocno osobiście wsparli to spotkanie, pana Sumlińskiego i jego książkę. Rozumiem, że walka z PiS-em wymaga, aby PiS był u władzy i dlatego pani dr Ewa walczy i jednoczesnie głosuje na PiS. Ot i logika.

 2. lol mówi

  Uwaga z Marsa: „(…) po owocach ich poznacie”! Czas pokaże kto jakimi intencjami się kieruje i kim jest.

 3. Jacek mówi

  A słyszeliście o mordach dokonanych na Polakach przez Żydów? Oto przykłady. We wsi Koniuchy w czasie II wojny światowej mieszkało kilkuset Polaków. Wg źródeł żydowskich, by zastraszyć okoliczną ludność, bojownicy z oddziałów Jacoba Prennera („Śmierć faszystom”) i Shmuela Kaplinsky’ego („Ku zwycięstwu”) tzw. Litewskiej Brygady 29 stycznia 1944 roku wymordowali wszystkich mieszkańców Koniuch. Nie oszczędzili starców, kobiet i dzieci. Zabili wszystkich. Wieś była nieufortyfikowana, zaś chłopi dysponowali zaledwie kilkoma starymi karabinami. Mimo to napad został przedstawiony przez morderców jako „wybitna akcja bojowa”.
  W puszczy Nalibockiej istniał żydowski oddział partyzancki zwany „Otriada Bielskich” (braci Bielskich). 8 maja 1943 roku na Naliboki zdradziecko napadli partyzanci sowieccy. Wśród nich był Tewje Bielski z oddziałem żydowskim. W ciągu dwóch godzin oprawcy zamordowali 128 mieszkańców – Polaków, cywilów – mężczyzn, dzieci i kobiety, których niby to podejrzewali o przynależność do samoobrony lub do AK.

 4. jk mówi

  Historia osadnictwa żydowskiego w Polsce liczy ponad 1000 lat. Pierwsi Żydzi, którzy pojawili się na ziemiach polskich w X wieku, byli wędrownymi handlarzami słowiańskich niewolników (Radanici). Później znaleźli oni w Polsce schronienie przed prześladowaniami religijnymi i pogromami. Przybyli do polski z Niemiec (1346), Węgier (1349–1526 i 1686–1740), Francji (1394), Austrii (1420), Hiszpanii (1492), Portugalii (1497), Kijowa (1886), Moskwy (1891) . W XVII w., Polska była jednym z najbardziej tolerancyjnych państw Europy, stała się więc domem dla jednej z największych i najdynamiczniej rozwijających się społeczności żydowskich. Nieprzypadkowo też współcześni nazywali ówczesną Polskę rajem dla Żydów.
  W czasie II wojny światowej wielu Polaków ratowało żydów i przepłaciło to śmiercią swoją, swojej rodziny a nawet całych wiosek. Wymownym przykładem są tutaj jak chociażby Józef i Wiktoria Ulmowie i ich 6 dzieci w wieku od półtora do ośmiu lat zabici za próbę uratowania ośmioro Żydów z rodzin Goldmanów „Szallów”, Grünfeldów i Didnerów. 6 grudnia 1942 we wsiach Stary Ciepielów i Rekówka rozstrzelano lub spalono żywcem 31 Polaków w wieku od 7 miesięcy do 70 lat, przede wszystkim z rodzin Kowalskich, Kosiorów, Obuchiewiczów i Skoczylasów za pomocy dwóm żydowskim uciekinierom (później zginęli także Maria Skwir, Stanisława Wołowiec i jej cztery córki w wieku od 6 miesięcy do 12 lat, jej szwagier Józef Jelonek oraz parobek Franciszek Zaborski). Inne przykłady to wieś Paulinów, Solec nad Wisłą, Przewrotne, Pantalowice czy rodziny Baranków, Buzowiczów, Kazakowie, Janusowie i wiele, wiele innych. Polska była jedynym krajem okupowanym przez Niemcy w czasie II wojny światowej, w którym formalnie wprowadzono karę śmierci dla każdego, kto ukrywa lub pomaga w inny sposób Żydom. Pomimo tego, Polacy stanowią największą grupę pośród Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, (gdzie np. ich pobratymcy z Ameryki nie chcieli ich przyjąć i odsyłali uciekinierów z powrotem do Europy na pewną śmierć).
  Należy również dodać, że aby uratować jednego żyda musiało być zaangażowane kilkadziesiąt a nawet kilkaset osób. Szacuje się, że w pomoc Żydom w Polsce w czasie II WŚ w większym lub mniejszym stopniu zaangażowanych było od 800 000 do 1 200 000 Polaków a liczbę korzystających z tej pomocy określa się na około 100 000 (w tym ok. 46 000 przeżyło wojnę). Historia nie zna żadnego przypadku żeby śmierć poniósł żyd za udzielenie pomocy czy ratowanie Polaka. A swoją wdzięczność uratowani okazali Polakom w katowniach ubeckich, że wymienię tylko nielicznych: Berman, który osobiście reżyserował procesy, w których dochodziło do mordów sądowych niewinnych ludzi, Julia Brystiger, Mieczysław Mietkowski (Mojżesz Bobrowicki), Salomon Morel, Roman Romkowski (Natan Grynszpan-Kikiel), Józef Różański (Goldberg), Józef Czaplicki (Izydor Kurc, jeden z najbrutalniejszych morderców, którzy w latach 50-tych pacyfikował białostockich chłopów), Anatola Fejgina, Józef Światło (przed wojną szewc i działacz komunistyczny, później Izaak Fleischfarb). Prof. Andrzej Paczkowski twierdzi, że w centrali bezpieki na 447 osób pełniących funkcje w Żydów było 131, czyli około 30 proc. Dr Krzysztof Szwagrzyk ustalił natomiast w 2005r., że z 450 osób pełniących w latach 1944–1954 wysokie funkcje w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego (od naczelnika wzwyż) było 167 osób pochodzenia żydowskiego, czyli 37 proc.
  I kto tu komu zgotował holocaust?

 5. Robert mówi

  Od zawsze i od potrzeby będę tylko i wyłącznie fanem pani Ewy,latał nie będę chociaż latałem do bandyckiego kraju,szczęściem w nieszczęściu dzieci w nim nie zainstalowałem ,dzięki Bogu i sumieniu

 6. Spostrzegawczy mówi

  Plemię Kainowe wytracilo tylko w ubiegłym stuleciu ponad 10 milionów Polaków głównie katolików jak podaje najlepszy znawca tematu Henryk Pająk, wybitny polski historyk i pisarz. Pająk opisał także znacznie wcześniej całą prawdę o Jedwabnem.

 7. Ania mówi

  Na Facebook Grzegorz Braun jest namiar na stronę na której zbierane są mailowo podpisy z apelem o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem. Potrzeba na szybko tylko i aż 100 000 podpisów.

 8. JANUSZ mówi

  • POSZLI W PI*DU CAŁOŚĆ Z ZYDAMI I RED. R. ZIEMKIEWICZA https://www.facebook.com/edward.roeding.7/posts/439752956773408 < KLIKAJ 20 X • SĄ GRANICE,, KTÓRYCH NIE WOLNO PRZEKROCZYĆ , TUTAJ PRZEKROCZONO!
  • Chyba największa ZARAZA I ZAKAŁA świata?
  • 1012 rok – Cesarz Niemiecki Henryk II wypędza Żydów z Moguncji
  1288 rok – Regent Królestwa Neapolu Robert d'Artois nakazuje wypędzenie Żydów z całych południowych Włoch
  1290 rok – Król Anglii Edward I wydaje edykt o wygnaniu Żydów (wszystkich Żydów, w liczbie ok. 16 tys., załadowano na statki i odesłano na kontynent, dotarli tylko nieliczni, bo większość Anglicy najpierw obrabowali, a potem potopili)
  1346 rok – wygnano Żydów z Bazylei w Szwajcarii
  1360 rok – wygnano ich z Węgier
  1394 rok – z Francji
  1421 rok – z Austrii
  1491 rok – wygnanie Żydów z Rawenny
  1492 rok – Królowie Hiszpanii Izabela I Kastylijska i Ferdynand II Aragoński wydali edykt nakazujący wypędzenie Żydów z Królestwa Hiszpanii i wszystkich jej posiadłości
  1493 rok – Król Sycylii Ferdynand II Aragoński wyrzuca Żydów ze swojego królestwa
  1495-1503 Żydzi zostali wygnani z Litwy
  1496 rok – Żydów wypędzono z Portugalii (edykt Króla Manuela I Szczęśliwego), również w tym samym roku Cesarz Rzymski Maksymilian I Habsburg wypędził Żydów ze wszystkich swoich dziedzicznych ziem
  1510 rok – Żydzi zostają wygnani z Brandenburgii
  1547 rok – Car "Wszech Rusi" Iwan Grozny odmawia Żydom prawa zamieszkania w Rosji, a nawet przejazdu przez swoje państwo!
  1550 rok – Żydzi zostają wygnani z Genui
  1571 rok – Republika Wenecka podejmuje decyzje o wygnaniu wszystkich Żydów z Wenecji i z wysp adriatyckich
  Kiedy w 1528 roku Niderlandy dostają się pod władzę Cesarza Rzymskiego Karola V Habsburga wszyscy Żydzi zostają wypędzeni
  1590 rok – Król Hiszpanii Filip II nakazuje wyrzucenie Żydów z Lombardii…
  …wszystkim wygnaniom Żydów towarzyszyły krwawe pogromy i powszechne prześladowanie… uciekali głównie do Polski, która sami nazwali "Paradisus Ludaeorum" (Żydowski Raj). W XVI wieku 3/4 wszystkich Żydów żyjących na świecie mieszkało w Polsce! Teraz doszło do tego, ze ich premier, Benjamin Netanjahu w przemówieniu wygłoszonym w dniu 14.02.br., na terenie Polski, w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich (wybudowanym przez Polaków kosztem 300 mln zł i utrzymywanym przez Polaków kosztem ponad 10 mln zł rocznie!), oskarża nas, czyli cały Naród Polski, o to ze współpracowaliśmy z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu!• I TO NIEMAL ZE WSZYSTKICH EUROPEJSKICH KRAJÓW- POZBAWIAJĄC ICH MAJĄTKÓW! SPEKULUJĘ, ŻE MUSIELI BYĆ JAK JAKAŚ NAJGORSZA ZARAZA! POLSKA IC H PRZYJĘLA I JAK SIĘ ZA TO ODWDZIĘCZAJĄ! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=653858901707731&set=gm.1032086506988339&type=3&theater

 9. klioes vel pislamista mówi

  Antydawidyzm

  Dawid piękne nosi imię
  Gość, któremu „sk… synie!”,
  Nie „Dawidku!”, każdy woła.
  Pewnie winna była szkoła…
  Którą Dawid okraść wprzódy,
  Miał, nim spalił… i do budy
  Już nie chodził wraz z innymi.
  „To nieprawda! Właśnie złymi
  Wszyscy są! (prócz mnie, Dawida).
  Uprzedzenia to ohyda!”

  Dawid twierdzi, że na niego
  „Świat się uwziął”. Lecz, dlaczego?!…
  Za zgwałcenie i zabicie
  Kilku dziewcząt? – „Czy widzicie
  Jakiś dowód?… Pomówienia!” –
  Dawid nic do wyrzucenia
  Sobie nie ma… Obrabował
  Bank ktoś. – „Kto by usiłował
  Mi przypisać zbójowanie,
  Pozew z kulą wnet dostanie!”

  Dawid – z ciężkiej pracy pewnie –
  Ma pieniądze. Jednak gniewnie
  Reaguje na twierdzenia,
  Że z pieniędzmi do znaczenia
  Doszedł: „Antydawidniactwo!!!”
  Pokrzywdzony jest biedactwo.
  Zawsze taki był i będzie…
  Dokąd pójdzie (mieszkał wszędzie),
  Choć „obrzydłe mu są kanty”,
  Świat jest Dawidkowi anty!!!…

 10. George mówi

  P. Kurek walczy z PiS-em głosując na PiS. No cóż, jak widać Korwin ma trochę racji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ta strona wykrozystuje pliki cookies. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close