„Powrót do Jedwabnego”: Kłamstwa Grossa zdemaskowane! Relacja live z premiery książki [WIDEO]

premiera książki "Powrót do Jedwabnego"/ fot. wRealu24
10

Po czterech blokadach sal wynajętych na premierę książki „Powrót do Jedwabnego” autorstwa Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek i Tomasza Budzyńskiego udało się zorganizować spotkanie w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5. Dlaczego gmina żydowska usiłowała zablokować premierę tej książki? Ponieważ demaskuje ona kłamstwa Jana T. Grossa zamieszczone w książce „Sąsiedzi”, w której obarczył on Polaków odpowiedzialnością za niemiecki mord na Żydach w Jedwabnem. A obarczanie Polaków odpowiedzialnością za niemieckie zbrodnie to metoda działania „przedsiębiorstwa holokaust”, które chce okraść Polskę na 300 miliardów dolarów. Zobaczcie relację z premiery książki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz też:

PILNE! Klub „Park” zamyka drzwi i odwołuje premierę książki „Powrót do Jedwabnego”. Relacja live [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ziemianka mówi

  Postawa pani dr Kurek wobec Konfederacji z powodu Korwina, o którym opowiada brednie, i z powodu pana Brauna, bo rzekomo nie lubi Ameryki, a ona lubi, tylko potwierdza opinię pana Korwina o kobietach. Wyjątkowo paskudnie wykorzystała tę konferencję, aby napluć z całą mocą na najstarszych liderów Konfederacji, i to w sytuacji, gdy Konfederaci, również pan Braun, tak mocno osobiście wsparli to spotkanie, pana Sumlińskiego i jego książkę. Rozumiem, że walka z PiS-em wymaga, aby PiS był u władzy i dlatego pani dr Ewa walczy i jednoczesnie głosuje na PiS. Ot i logika.

 2. lol mówi

  Uwaga z Marsa: „(…) po owocach ich poznacie”! Czas pokaże kto jakimi intencjami się kieruje i kim jest.

 3. Jacek mówi

  A słyszeliście o mordach dokonanych na Polakach przez Żydów? Oto przykłady. We wsi Koniuchy w czasie II wojny światowej mieszkało kilkuset Polaków. Wg źródeł żydowskich, by zastraszyć okoliczną ludność, bojownicy z oddziałów Jacoba Prennera („Śmierć faszystom”) i Shmuela Kaplinsky’ego („Ku zwycięstwu”) tzw. Litewskiej Brygady 29 stycznia 1944 roku wymordowali wszystkich mieszkańców Koniuch. Nie oszczędzili starców, kobiet i dzieci. Zabili wszystkich. Wieś była nieufortyfikowana, zaś chłopi dysponowali zaledwie kilkoma starymi karabinami. Mimo to napad został przedstawiony przez morderców jako „wybitna akcja bojowa”.
  W puszczy Nalibockiej istniał żydowski oddział partyzancki zwany „Otriada Bielskich” (braci Bielskich). 8 maja 1943 roku na Naliboki zdradziecko napadli partyzanci sowieccy. Wśród nich był Tewje Bielski z oddziałem żydowskim. W ciągu dwóch godzin oprawcy zamordowali 128 mieszkańców – Polaków, cywilów – mężczyzn, dzieci i kobiety, których niby to podejrzewali o przynależność do samoobrony lub do AK.

 4. jk mówi

  Historia osadnictwa żydowskiego w Polsce liczy ponad 1000 lat. Pierwsi Żydzi, którzy pojawili się na ziemiach polskich w X wieku, byli wędrownymi handlarzami słowiańskich niewolników (Radanici). Później znaleźli oni w Polsce schronienie przed prześladowaniami religijnymi i pogromami. Przybyli do polski z Niemiec (1346), Węgier (1349–1526 i 1686–1740), Francji (1394), Austrii (1420), Hiszpanii (1492), Portugalii (1497), Kijowa (1886), Moskwy (1891) . W XVII w., Polska była jednym z najbardziej tolerancyjnych państw Europy, stała się więc domem dla jednej z największych i najdynamiczniej rozwijających się społeczności żydowskich. Nieprzypadkowo też współcześni nazywali ówczesną Polskę rajem dla Żydów.
  W czasie II wojny światowej wielu Polaków ratowało żydów i przepłaciło to śmiercią swoją, swojej rodziny a nawet całych wiosek. Wymownym przykładem są tutaj jak chociażby Józef i Wiktoria Ulmowie i ich 6 dzieci w wieku od półtora do ośmiu lat zabici za próbę uratowania ośmioro Żydów z rodzin Goldmanów „Szallów”, Grünfeldów i Didnerów. 6 grudnia 1942 we wsiach Stary Ciepielów i Rekówka rozstrzelano lub spalono żywcem 31 Polaków w wieku od 7 miesięcy do 70 lat, przede wszystkim z rodzin Kowalskich, Kosiorów, Obuchiewiczów i Skoczylasów za pomocy dwóm żydowskim uciekinierom (później zginęli także Maria Skwir, Stanisława Wołowiec i jej cztery córki w wieku od 6 miesięcy do 12 lat, jej szwagier Józef Jelonek oraz parobek Franciszek Zaborski). Inne przykłady to wieś Paulinów, Solec nad Wisłą, Przewrotne, Pantalowice czy rodziny Baranków, Buzowiczów, Kazakowie, Janusowie i wiele, wiele innych. Polska była jedynym krajem okupowanym przez Niemcy w czasie II wojny światowej, w którym formalnie wprowadzono karę śmierci dla każdego, kto ukrywa lub pomaga w inny sposób Żydom. Pomimo tego, Polacy stanowią największą grupę pośród Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, (gdzie np. ich pobratymcy z Ameryki nie chcieli ich przyjąć i odsyłali uciekinierów z powrotem do Europy na pewną śmierć).
  Należy również dodać, że aby uratować jednego żyda musiało być zaangażowane kilkadziesiąt a nawet kilkaset osób. Szacuje się, że w pomoc Żydom w Polsce w czasie II WŚ w większym lub mniejszym stopniu zaangażowanych było od 800 000 do 1 200 000 Polaków a liczbę korzystających z tej pomocy określa się na około 100 000 (w tym ok. 46 000 przeżyło wojnę). Historia nie zna żadnego przypadku żeby śmierć poniósł żyd za udzielenie pomocy czy ratowanie Polaka. A swoją wdzięczność uratowani okazali Polakom w katowniach ubeckich, że wymienię tylko nielicznych: Berman, który osobiście reżyserował procesy, w których dochodziło do mordów sądowych niewinnych ludzi, Julia Brystiger, Mieczysław Mietkowski (Mojżesz Bobrowicki), Salomon Morel, Roman Romkowski (Natan Grynszpan-Kikiel), Józef Różański (Goldberg), Józef Czaplicki (Izydor Kurc, jeden z najbrutalniejszych morderców, którzy w latach 50-tych pacyfikował białostockich chłopów), Anatola Fejgina, Józef Światło (przed wojną szewc i działacz komunistyczny, później Izaak Fleischfarb). Prof. Andrzej Paczkowski twierdzi, że w centrali bezpieki na 447 osób pełniących funkcje w Żydów było 131, czyli około 30 proc. Dr Krzysztof Szwagrzyk ustalił natomiast w 2005r., że z 450 osób pełniących w latach 1944–1954 wysokie funkcje w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego (od naczelnika wzwyż) było 167 osób pochodzenia żydowskiego, czyli 37 proc.
  I kto tu komu zgotował holocaust?

 5. Robert mówi

  Od zawsze i od potrzeby będę tylko i wyłącznie fanem pani Ewy,latał nie będę chociaż latałem do bandyckiego kraju,szczęściem w nieszczęściu dzieci w nim nie zainstalowałem ,dzięki Bogu i sumieniu

 6. Spostrzegawczy mówi

  Plemię Kainowe wytracilo tylko w ubiegłym stuleciu ponad 10 milionów Polaków głównie katolików jak podaje najlepszy znawca tematu Henryk Pająk, wybitny polski historyk i pisarz. Pająk opisał także znacznie wcześniej całą prawdę o Jedwabnem.

 7. Ania mówi

  Na Facebook Grzegorz Braun jest namiar na stronę na której zbierane są mailowo podpisy z apelem o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem. Potrzeba na szybko tylko i aż 100 000 podpisów.

 8. JANUSZ mówi

  • POSZLI W PI*DU CAŁOŚĆ Z ZYDAMI I RED. R. ZIEMKIEWICZA https://www.facebook.com/edward.roeding.7/posts/439752956773408 < KLIKAJ 20 X • SĄ GRANICE,, KTÓRYCH NIE WOLNO PRZEKROCZYĆ , TUTAJ PRZEKROCZONO!
  • Chyba największa ZARAZA I ZAKAŁA świata?
  • 1012 rok – Cesarz Niemiecki Henryk II wypędza Żydów z Moguncji
  1288 rok – Regent Królestwa Neapolu Robert d'Artois nakazuje wypędzenie Żydów z całych południowych Włoch
  1290 rok – Król Anglii Edward I wydaje edykt o wygnaniu Żydów (wszystkich Żydów, w liczbie ok. 16 tys., załadowano na statki i odesłano na kontynent, dotarli tylko nieliczni, bo większość Anglicy najpierw obrabowali, a potem potopili)
  1346 rok – wygnano Żydów z Bazylei w Szwajcarii
  1360 rok – wygnano ich z Węgier
  1394 rok – z Francji
  1421 rok – z Austrii
  1491 rok – wygnanie Żydów z Rawenny
  1492 rok – Królowie Hiszpanii Izabela I Kastylijska i Ferdynand II Aragoński wydali edykt nakazujący wypędzenie Żydów z Królestwa Hiszpanii i wszystkich jej posiadłości
  1493 rok – Król Sycylii Ferdynand II Aragoński wyrzuca Żydów ze swojego królestwa
  1495-1503 Żydzi zostali wygnani z Litwy
  1496 rok – Żydów wypędzono z Portugalii (edykt Króla Manuela I Szczęśliwego), również w tym samym roku Cesarz Rzymski Maksymilian I Habsburg wypędził Żydów ze wszystkich swoich dziedzicznych ziem
  1510 rok – Żydzi zostają wygnani z Brandenburgii
  1547 rok – Car "Wszech Rusi" Iwan Grozny odmawia Żydom prawa zamieszkania w Rosji, a nawet przejazdu przez swoje państwo!
  1550 rok – Żydzi zostają wygnani z Genui
  1571 rok – Republika Wenecka podejmuje decyzje o wygnaniu wszystkich Żydów z Wenecji i z wysp adriatyckich
  Kiedy w 1528 roku Niderlandy dostają się pod władzę Cesarza Rzymskiego Karola V Habsburga wszyscy Żydzi zostają wypędzeni
  1590 rok – Król Hiszpanii Filip II nakazuje wyrzucenie Żydów z Lombardii…
  …wszystkim wygnaniom Żydów towarzyszyły krwawe pogromy i powszechne prześladowanie… uciekali głównie do Polski, która sami nazwali "Paradisus Ludaeorum" (Żydowski Raj). W XVI wieku 3/4 wszystkich Żydów żyjących na świecie mieszkało w Polsce! Teraz doszło do tego, ze ich premier, Benjamin Netanjahu w przemówieniu wygłoszonym w dniu 14.02.br., na terenie Polski, w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich (wybudowanym przez Polaków kosztem 300 mln zł i utrzymywanym przez Polaków kosztem ponad 10 mln zł rocznie!), oskarża nas, czyli cały Naród Polski, o to ze współpracowaliśmy z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu!• I TO NIEMAL ZE WSZYSTKICH EUROPEJSKICH KRAJÓW- POZBAWIAJĄC ICH MAJĄTKÓW! SPEKULUJĘ, ŻE MUSIELI BYĆ JAK JAKAŚ NAJGORSZA ZARAZA! POLSKA IC H PRZYJĘLA I JAK SIĘ ZA TO ODWDZIĘCZAJĄ! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=653858901707731&set=gm.1032086506988339&type=3&theater

 9. klioes vel pislamista mówi

  Antydawidyzm

  Dawid piękne nosi imię
  Gość, któremu „sk… synie!”,
  Nie „Dawidku!”, każdy woła.
  Pewnie winna była szkoła…
  Którą Dawid okraść wprzódy,
  Miał, nim spalił… i do budy
  Już nie chodził wraz z innymi.
  „To nieprawda! Właśnie złymi
  Wszyscy są! (prócz mnie, Dawida).
  Uprzedzenia to ohyda!”

  Dawid twierdzi, że na niego
  „Świat się uwziął”. Lecz, dlaczego?!…
  Za zgwałcenie i zabicie
  Kilku dziewcząt? – „Czy widzicie
  Jakiś dowód?… Pomówienia!” –
  Dawid nic do wyrzucenia
  Sobie nie ma… Obrabował
  Bank ktoś. – „Kto by usiłował
  Mi przypisać zbójowanie,
  Pozew z kulą wnet dostanie!”

  Dawid – z ciężkiej pracy pewnie –
  Ma pieniądze. Jednak gniewnie
  Reaguje na twierdzenia,
  Że z pieniędzmi do znaczenia
  Doszedł: „Antydawidniactwo!!!”
  Pokrzywdzony jest biedactwo.
  Zawsze taki był i będzie…
  Dokąd pójdzie (mieszkał wszędzie),
  Choć „obrzydłe mu są kanty”,
  Świat jest Dawidkowi anty!!!…

 10. George mówi

  P. Kurek walczy z PiS-em głosując na PiS. No cóż, jak widać Korwin ma trochę racji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.