Za zmianami w ustawie o IPN głosował cały PiS, PO i… Adam Andruszkiewicz. Co się stało z „narodowcem”? Wyniki głosowania

Adam Andruszkiewicz / Fot. Facebook
23

Dziś w godzinach przedpołudniowych została przegłosowana nowelizacja ustawy o IPN, z której wycofano możliwość pociągania do odpowiedzialności karnej wszystkich, którzy przypisują Polsce i Polakom odpowiedzialność za niemieckie zbrodnie z czasów II wojny światowej.

Tym samym z hucznie zapowiadanej „dobrej zmiany” nie pozostało już nic, poza tanim, wyświechtanym frazesem. Ustawa o IPN, na życzenie Żydów, włodarzy USA i środowisk lewicowych została zdepenalizowana.

Kto głosował za wnioskiem, do którego od tygodni przygotowywali Polaków ministrowie Morawieckiego? Oczywiście wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości. W sejmie pojawił się nawet schorowany Jarosław Kaczyński. Wiadomość, lojalność wobec Izraela pokazać należy.

Za wykreśleniem z nowelizacji wzmianki o „odpowiedzialności karnej” głosowało 226 posłów PiS (jeden wstrzymał się od głosu), 116 posłów Platformy Obywatelskiej (jeden się sprzeciwił), jeden poseł Kukiz’15 (19 było przeciw), 20 posłów Nowoczesnej, 14 posłów PSL-UED (jeden wstrzymał się od głosu, a drugi się sprzeciwił) i 6 posłów klubu Wolni i Solidarni, w tym Sylwester Chruszcz i poseł Adam Andruszkiewicz, do niedawna mieniący się „narodowcami”.

PRZECZYTAJ: J. Międlar: Jestem wrogiem publicznym „dobrej zmiany”. Oświadczenie ambasady RP w Londynie

Adam Andruszkiewicz był dobrze zapowiadającym się posłem. Młody (rocznik ’90), wygadany, aktywny (kilkaset złożonych interpelacji), przez lata formowany przez Młodzież Wszechpolską, której przez pewien czas był prezesem (2015-2016). Do Sejmu dostał się z list ruchu Kukiz’15. Gdy opuścił szeregi Młodzieży Wszechpolskiej (2016), założył stowarzyszenie Endecja (2016), które opuścił w kwietniu bieżącego roku i z Jarosławem Porwinem powołał do życia Stowarzyszenie dla Polski. W międzyczasie z Sylwestrem Chruszczem, byłym posłem Ligi Polskich Rodzin, który także wywodzi się ze środowiska MW, wstąpił do koła poselskiego Kornela Morawieckiego Wolni i Solidarni… i tak utonął w PiS-propagandzie. Chętnie zapraszany do reżimowych mediów nie staje w obronie niesłusznie oczernianych Polaków z tzw. „skrajnej prawicy”, a gdy trzeba odpierać żydowskie ataki na Polskę nabiera wody w usta. Co ważyło o zmianie kursu młodego posła? Obiecane pieniądze? Medialny blichtr, a może ma ktoś na niego haka? Czy takiego konformizmu wymagałby od swoich uczniów Roman Dmowski, którego publikacje, Adam Andruszkiewicz przedyskutowywał na niejednym spotkaniu MW?

Jeszcze rok temu twardo stawałem w obronie posła Andruszkiewicza. Dziś bym już tego nie zrobił. Przykro mi.

Źródło wyników głosowania: sejm.gov.pl

Przeczytaj także:

Tajemnicza śmierć Pawła Chruszcza! Sprawdziliśmy komu nadepnął na odcisk. Chodzi o miliony złotych, znęcanie się nad dziećmi i trucie mieszkańców!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin mówi

  Cała ta ustawa jest bez znaczenia, ekscytują się nią naiwni podpuszczeni przez tych żydów którzy usiłują przejąć pożydowski majątek w Polsce.
  Dobrze że ją zmienili a najlepiej jakby nie było jej wcale.
  Liczy się ustawa reprywatyzacyjna.
  Ta powinna być taka jakiej chciał Jaki.
  I to jak najszybciej- o to trzeba walczyć a nie o pierdoły.

  1. Ania mówi

   Sayanim wszędzie obecni.

  2. aaa mówi

   Ustawa była bez znaczenia, dopóki Izrael nie zaczął pluć na Polskę by ta ją zmieniła. Po tym jak nas opluli nie wolno było ustąpić. Ponieważ opluta przez żydów Polska posłusznie wykonała żydowskie żądania jako kraj straciliśmy resztki godności. Co to za kraj, który można opluć a on zamiast zareagować z podkulonym ogonem wykona absurdalne żądania? (absurdalne bo Polacy byli ofiarami a nie sprawcami holokaustu a żydzi mają podobną ustawę u siebie) Kto będzie się liczyć z takim krajem który pozwala sobą pomiatać? Już nawet Litwa nas nie szanuje, bo i po co skoro sami siebie nie szanujemy?

  3. Marcin mówi

   Nie wiem jak inni ale ja sram na holokaust.
   Dla mnie to historia którą mam w dupie.
   Żydzi mieli gorsze jazdy z Rzymianami – tamci zabili ich procentowo o wielu więcej – nie zajmują się tym tylko dlatego że nie będzie z tego kasy.
   Cieszy mnie że pozbyliśmy się żydów, martwi to że cierpiało wielu niewinnych, np. dzieci.
   Teraz interesują mnie pieniądze a te są w reprywatyzacji.
   Dlatego mam gdzieś tą ustawę – Kasa to się liczy dla żydów nie pierdoły o holokauście.

 2. Waldemar mówi

  Podobno ojciec posła Andruszkiewicza pracuje w kancelarii u premiera Morawieckiego.

 3. Paweł mówi

  Ja już wiedziałem, że jest z nim coś nie tak kiedy ostro skrytykował pomysł posła Winnickiego o proteście przed ambasadą Izraela.

  1. aaa mówi

   Akurat pomysł z protestem pod ambasadą izraela był mocno chybiony. TVNy tylko na to czekały z swoimi prowokatorami by zrobić z Polaków nazioli.
   Do protestu dołączyliby kilku aktorów z swastykami, nagraliby ich i puścili w świat jak to w Polsce powstaje nazizm. Do tej pory musieli nagrywać swoich aktorów po lasach jak to palili wafelki ułożone w swastyki z okazji urodzin hitlera 😉

 4. aalfa.oomega mówi

  KGHM to ostoja służb specjalnych!!!!! W takim kontekście śmierć Posła, jak i radnego zupełnie inaczej wygląda!!!

 5. Pan Kracy mówi

  Inne „dokonania” byłego narodowca Andruszkewycza:

  Andruszkiewicz głosował „ZA”:
  1. GMO
  Głosowanie nr 39 na 58 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-02-2018 r. o godz. 10:57:56

  2. przyznanie 100 mln zł na żydowski cmentarz
  Głosowanie nr 59 na 53 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-12-2017 r. o godz. 10:43:47

  3. ustawa rozbrajająca żołnierzy Wojska Polskiego
  Głosowanie nr 8 na 58 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-02-2018 r. o godz. 09:25:01

  „PRZECIW”
  4. przeciwko zmianie ustawy o obronie koniecznej
  Głosowanie nr 51 na 53 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-12-2017 r. o godz. 10:28:44

  ————————–

  Andruszkiewicz – pseudo narodowiec – chwalił się, że miał dziadka w AK, a głosował „ZA” rozbrojeniem żołnierzy WP.
  http://wolnosc24.pl/2017/02/21/byly-szef-wszechpolakow-a-dzis-posel-z-listy-kukiz-nie-ma-nic-do-z

  ————————-

  JAKIE MIAŁ ZADANIA Andruszkiewicz W TYCH DNIACH WAŻNYCH DLA POLSKI, kiedy protestował Winnicki, RN, ONR, MW?

  1. Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim, RN, ONR, MW przed ambasadą Ukrainy (19.03.2018). Dlaczego?

  2. Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim, RN, ONR, MW przed pałacem prezydenckim w sprawie ustawy IPN (5.02.2018). Dlaczego?

  3. Andruszkiewicz nie pikietował z Robertem Winnickim, RN przed Ministerstwem Energii w sprawie sprzedaży kopalni Krupiński w obce ręce (5.04.2018). Dlaczego?

  4. Andruszkiewicza nie było na marszu Żołnierzy Wyklętych; Narodowcy byli z RN; ONR; MW (1.03.2018). Dlaczego?

  5. Andruszkiewicz nie pikietował z Robertem Winnickim, RN, ONR, MW przed ambasadą USA w sprawie Aktu 447 (25.04.2018)? Dlaczego?

  6. Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim, RN, ONR w Sieradzu, w obronie polskich rolników (25.04.2018). Dlaczego?

  ————————-

  „Krzysztof Bosak stwierdził w rozmowie z DoRzeczy.pl, że poseł Adam Andruszkiewicz zachował się nielojalnie wobec narodowych organizacji, z których się wywodzi. – Jeżeli ktoś deklaruje, że buduje trzecią organizację w ciągu dwóch lat i zmienia swój przekaz polityczny wraz ze zmianami lidera, to powinno to dawać do myślenia – przekonuje polityk.”
  https://dorzeczy.pl/kraj/60573/Bosak-Przestrzegam-przed-nielojalnoscia-Wolta-Andruszkiewicza-byla-zdumiewajaca.html

  Skompromitowany były narodowiec: „Ruch Narodowy niszczy wizerunek”
  https://medianarodowe.com/skompromitowany-byly-narodowiec-ruch-narodowy-niszczy-wizerunek-narodowcow-zaluje-odejscia/

  „Adamie, radość obopólna, bo my również nie żałujemy Twojego odejścia. Wręcz przeciwnie. Natomiast żałujemy wprowadzenia do Sejmu człowieka, który 10 lat działalności
  narodowej rozmienił na zmianę znaczka w klapie co pół roku i 200% prorządowego wazeliniarstwa w kiepskim stylu.” – Winnicki.
  http://lewy.pl/59066-winnicki-ostro-masakruje-prorzadowe-wazeliniarstwo-nie-zalujemy-twojego-odejscia/

  ————————-

  Jak słyszę głosy, że „tylko RN” (w domyśle: Wszyscy byli naszpikowani agentami, niczym baba wielkanocna rodzynkami. Oni nie. Czemu nie? Bo nie…), aż się odechciewa.

  Sam Winnicki nic w demokracji nie zdziała; przypuśćmy że mamy stu takich jak on, wygrywają demokratyczne wybory – i co dalej? Stają na drugi dzień po wyborach twarzą w twarz z gigantycznym długiem publicznym, a z drugiej strony z roszczeniowymi wyborcami (fanami socjalizmu: różne pińćet+, czternastki górnicze, przywileje związkowe, bankrutujący ZUS, „darmowe” – państwowe cośtam, itp.). Te wszystkie fanaberie i spłatę długu finansują pożyczki od „rynków finansowych” (mięsistonosych).

  Winnicki powie: „koniec tego”… – „dobrego” już nie zdąży dokończyć; niezadowolony tzw. Lud, podbechtany przez Stare Kiejkuty (copyrajt by Michalkiewicz) i obce wywiady, zmiecie jego rząd ze stołków w minutę. Dlatego myślę, że coś można zmienić tylko zbrojnie, z pominięciem (tfu!) demokracji.

 6. Pan Kracy mówi

  Inne „dokonania” byłego narodowca Andruszkewycza:

  Andruszkiewicz głosował „ZA”:
  1. GMO
  Głosowanie nr 39 na 58 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-02-2018 r. o godz. 10:57:56

  2. przyznanie 100 mln zł na żydowski cmentarz
  Głosowanie nr 59 na 53 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-12-2017 r. o godz. 10:43:47

  3. ustawa rozbrajająca żołnierzy Wojska Polskiego
  Głosowanie nr 8 na 58 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-02-2018 r. o godz. 09:25:01

  „PRZECIW”
  4. przeciwko zmianie ustawy o obronie koniecznej
  Głosowanie nr 51 na 53 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-12-2017 r. o godz. 10:28:44

  ————————–

  Andruszkiewicz – pseudo narodowiec – chwalił się, że miał dziadka w AK, a głosował „ZA” rozbrojeniem żołnierzy WP.
  http://wolnosc24.pl/2017/02/21/byly-szef-wszechpolakow-a-dzis-posel-z-listy-kukiz-nie-ma-nic-do-z

  cdn…

 7. Pan Kracy mówi

  cd…
  JAKIE MIAŁ ZADANIA Andruszkiewicz W TYCH DNIACH WAŻNYCH DLA POLSKI, kiedy protestował Winnicki, RN, ONR, MW?

  1. Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim, RN, ONR, MW przed ambasadą Ukrainy (19.03.2018). Dlaczego?

  2. Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim, RN, ONR, MW przed pałacem prezydenckim w sprawie ustawy IPN (5.02.2018). Dlaczego?

  3. Andruszkiewicz nie pikietował z Robertem Winnickim, RN przed Ministerstwem Energii w sprawie sprzedaży kopalni Krupiński w obce ręce (5.04.2018). Dlaczego?

  4. Andruszkiewicza nie było na marszu Żołnierzy Wyklętych; Narodowcy byli z RN; ONR; MW (1.03.2018). Dlaczego?

  5. Andruszkiewicz nie pikietował z Robertem Winnickim, RN, ONR, MW przed ambasadą USA w sprawie Aktu 447 (25.04.2018)? Dlaczego?

  6. Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim, RN, ONR w Sieradzu, w obronie polskich rolników (25.04.2018). Dlaczego?

  ————————-

  „Krzysztof Bosak stwierdził w rozmowie z DoRzeczy.pl, że poseł Adam Andruszkiewicz zachował się nielojalnie wobec narodowych organizacji, z których się wywodzi. – Jeżeli ktoś deklaruje, że buduje trzecią organizację w ciągu dwóch lat i zmienia swój przekaz polityczny wraz ze zmianami lidera, to powinno to dawać do myślenia – przekonuje polityk.”
  https://dorzeczy.pl/kraj/60573/Bosak-Przestrzegam-przed-nielojalnoscia-Wolta-Andruszkiewicza-byla-zdumiewajaca.html

  Skompromitowany były narodowiec: „Ruch Narodowy niszczy wizerunek”
  https://medianarodowe.com/skompromitowany-byly-narodowiec-ruch-narodowy-niszczy-wizerunek-narodowcow-zaluje-odejscia/

  „Adamie, radość obopólna, bo my również nie żałujemy Twojego odejścia. Wręcz przeciwnie. Natomiast żałujemy wprowadzenia do Sejmu człowieka, który 10 lat działalności
  narodowej rozmienił na zmianę znaczka w klapie co pół roku i 200% prorządowego wazeliniarstwa w kiepskim stylu.” – Winnicki.
  http://lewy.pl/59066-winnicki-ostro-masakruje-prorzadowe-wazeliniarstwo-nie-zalujemy-twojego-odejscia/

  cdn…

 8. Pan Kracy mówi

  cd…
  JAKIE MIAŁ ZADANIA Andruszkiewicz W TYCH DNIACH WAŻNYCH DLA POLSKI, kiedy protestował Winnicki, RN, ONR, MW?

  1. Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim, RN, ONR, MW przed ambasadą Ukrainy (19.03.2018). Dlaczego?

  2. Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim, RN, ONR, MW przed pałacem prezydenckim w sprawie ustawy IPN (5.02.2018). Dlaczego?

  3. Andruszkiewicz nie pikietował z Robertem Winnickim, RN przed Ministerstwem Energii w sprawie sprzedaży kopalni Krupiński w obce ręce (5.04.2018). Dlaczego?

  4. Andruszkiewicza nie było na marszu Żołnierzy Wyklętych; Narodowcy byli z RN; ONR; MW (1.03.2018). Dlaczego?

  5. Andruszkiewicz nie pikietował z Robertem Winnickim, RN, ONR, MW przed ambasadą USA w sprawie Aktu 447 (25.04.2018)? Dlaczego?

  6. Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim, RN, ONR w Sieradzu, w obronie polskich rolników (25.04.2018). Dlaczego?

  cdn…

 9. Pan Kracy mówi

  cd…

  „Krzysztof Bosak stwierdził w rozmowie z DoRzeczy.pl, że poseł Adam Andruszkiewicz zachował się nielojalnie wobec narodowych organizacji, z których się wywodzi. – Jeżeli ktoś deklaruje, że buduje trzecią organizację w ciągu dwóch lat i zmienia swój przekaz polityczny wraz ze zmianami lidera, to powinno to dawać do myślenia – przekonuje polityk.”
  https://dorzeczy.pl/kraj/60573/Bosak-Przestrzegam-przed-nielojalnoscia-Wolta-Andruszkiewicza-byla-zdumiewajaca.html

  Skompromitowany były narodowiec: „Ruch Narodowy niszczy wizerunek”
  https://medianarodowe.com/skompromitowany-byly-narodowiec-ruch-narodowy-niszczy-wizerunek-narodowcow-zaluje-odejscia/

  „Adamie, radość obopólna, bo my również nie żałujemy Twojego odejścia. Wręcz przeciwnie. Natomiast żałujemy wprowadzenia do Sejmu człowieka, który 10 lat działalności
  narodowej rozmienił na zmianę znaczka w klapie co pół roku i 200% prorządowego wazeliniarstwa w kiepskim stylu.” – Winnicki.
  http://lewy.pl/59066-winnicki-ostro-masakruje-prorzadowe-wazeliniarstwo-nie-zalujemy-twojego-odejscia/

  cdn…

 10. Pan Kracy mówi

  cd…

  Jak słyszę głosy, że „tylko RN” (w domyśle: Wszyscy byli naszpikowani agentami, niczym baba wielkanocna rodzynkami. Oni nie. Czemu nie? Bo nie…), aż się odechciewa.

  Sam Winnicki nic w demokracji nie zdziała; przypuśćmy że mamy stu takich jak on, wygrywają demokratyczne wybory – i co dalej? Stają na drugi dzień po wyborach twarzą w twarz z gigantycznym długiem publicznym, a z drugiej strony z roszczeniowymi wyborcami (fanami socjalizmu: różne pińćet+, czternastki górnicze, przywileje związkowe, bankrutujący ZUS, „darmowe” – państwowe cośtam, itp.). Te wszystkie fanaberie i spłatę długu finansują pożyczki od „rynków finansowych” (mięsistonosych).

  Winnicki powie: „koniec tego”… – „dobrego” już nie zdąży dokończyć; niezadowolony tzw. Lud, podbechtany przez Stare Kiejkuty (copyrajt by Michalkiewicz) i obce wywiady, zmiecie jego rząd ze stołków w minutę. Dlatego myślę, że coś można zmienić tylko zbrojnie, z pominięciem (tfu!) demokracji.

 11. Stefan mówi

  Czego tu się dziwić przed wojną w każdej opcji byli żydzi a teraz ich nie ma ? są też w narodowcach i rozwalają ich od środka. Czy nie zdziwiło was dlaczego Pan Adrian Klarenbach i inni dziennikarze tvp tak często zapraszają go do programy minęła 20-ta ? Przecież jest związany z młodzieżą wszechpolską, gdy by był fe – by go tam nie było a jednak. Graj-ewo jego metropolia, poczuł kasę i widzimy co mamy !!!

 12. Robert mówi

  1.Spróbowali by zagłosować przeciwko Izraelowi,w następnej kadencji szukają innej roboty2.Pan Mateusz czekał z wystąpieniem do zakończenia meczu Korea Niemcy3.Wpierw zwrócił się do Polaków po angielsku4.Jakiś pan propejsor w studio Info TV stwierdził ,że szmalcowników to by pozamykał jak by jeszcze byli żywi bo działali przeciwko państwu!!!

 13. adam mówi

  Polska miała wielu farbowanych lisów. M.in jednym z nich jest poseł Andruszkiewicz . Ale co on ma zrobić młody głupi robi to co mu każą bo nie ma wyjścia.

 14. Krzysztof mówi

  Andruszkiewicz drogi Jacku to ŻYD , szkoda ,że nie zauważyłeś tego wcześniej. Poczytaj nieco o wyglądzie i fizjonomii żydów , a wtedy będziesz wiedział z kim masz do czynienia . Niemcy w latach 1935-1945 uczyli nawet w szkołach – zwłaszcza wojskowych jak rozpoznać żyda : 1. płaska potylica, 2 haczykowaty nos 3. wysokie czoło 4 .odstające uszy. Ja dodam , że gdzie indziej znalazłem to co ma andruszkiewicz : uszy dołem długie przyrośnięte do czerepu i to jest znak nieomylny ,że to żyd . Druga ważna cecha – to wisząca przegroda nosowa – poniżej dziurek ich długich kichaw służących do gaszenia świeczek. Pozdrawiam – proszę zapamiętaj TY i wszyscy NARODOWCY.

 15. Krzysztof mówi

  andruszkiewicz się sprzedał – jak każdy żyd patrzy w tę stronę gdzie są pieniądze. Ich natury i charakteru nie da się oszukać , to urodzeni zdrajcy wichrzyciele i złodzieje. Takich jest mnóstwo w „naszym” knesjmie” i urzędach publicznych. I co z tym zrobić? Rewolucja , za pysk i do oSSraela , a także na ukrainę.

 16. Constancja mówi

  W Pis nigdy nie wierzylam, ale moze w jakies pojedyncze osoby, i taka byla Pawlowicz…
  Coz miec porzadne nazwisko to nie wszystko, moglaby sobie zmienic, a moze jest zmienione juz dawno, ktos wie ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.