Ukrainiec przegrywa w sądzie z Jackiem Międlarem! „Świadomie prowokuje”

Ogłoszenie wyroku - rozprawa zdalna
25

6 października 2023 roku zapadł wyrok w procesie z powództwa cywilnego Igora „Ukraińca w Polsce” wytoczonego Jackowi Międlarowi. Ukrainiec próbował dowieźć przed Sądem Okręgowym w Warszawie, że nazwanie go „prowokatorem”, „banderowskim potworem” czy wskazanie, że „pluje na Polaków” narusza jego dobra osobiste. Sąd miał całkowicie odmienne zdanie i oddalił powództwo w całości.

Wygrałem proces z powództwa Igora „Ukraińca w Polsce”. Pozwał mnie za nazwanie go „prowokatorem”, „banderowskim potworem” oraz za stwierdzenie, że „pluje na Polaków”. SO oddalił powództwo w całości. Reprezentowało go 3 prawników (Magdalena Spisak, Jagoda Szaciłowska, Bartłomiej Wojtaszek), mnie zdrowy rozsądek i prawda – w mediach społecznościowych informuje Jacek Międlar. Sędzia kategorycznie wskazała, że Ukrainiec świadomie prowokuje Polaków, by wytaczać procesy z powództwa cywilnego, gdyż ma świadomość, że jego wypowiedzi zostaną ostro skrytykowane. Wskazała, że trudno dziwić się „odpowiedzi w mocnym tonie” na jego prowokacyjne wypowiedzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co ciekawe, w pozwie sporządzonym przez adw. Magdalenę Spisak z Krakowa, wskazano na rzekome naruszenie dóbr osobistych w słowie „naskórek”. Chodziło o słowo, które padło w publikacji Jacka Międlara na wPrawo.pl pt. „PILNE! Ukrainiec oskarżył Polaków o nazistowskie zbrodnie! Internauta odpowiedział: “Honorowo klepnąć go w pysk” i usłyszał skandaliczny wyrok!„. W artykule autor zestawił ze sobą dwa wyroki: 1500 zł grzywny za grożenie śmiercią Jackowi Międlarowi oraz kilkukrotnie większa grzywna i opłaty sądowe za komentarz o „honorowym policzku” dla Ukraińca, który wcześniej dopuścił się prowokacyjnego wpisu w Internecie. Czytamy: „Kilka dni temu informowałem Państwa o postępowaniu, które toczyło się w sprawie pomocnika Marty Lempart i sympatyka wrocławskiego KOD-u, wielokrotnie karanego Krzysztofa P., który w obrzydliwych słowach znieważał i groził mi śmiercią. Ma zapłacić 1500 złotych grzywny. Zdziwieni? Czyżby życie Polaka-Międlara było mniej warte od naskórka Ukraińca, który bezwstydnie przypisuje Polakom nazistowskie zbrodnie? A może pochwalanie wymierzenia “honorowego policzka” Ukraińcowi jest większym przestępstwem niż grożenie śmiercią i wulgarne obelgi wobec polskiego patrioty? Czy my żyjemy jeszcze w Polsce?”. Ukrainiec, a wraz z nim adwokat Spisak uznali, że Jacek Międlar nazwał powoda „naskórkiem”.
W publikacji zapytałem czy moje życie jest mniej warte od naskórka (dopełniacz: kogo? czego?) Ukraińca (dopełniacz: kogo? czego?). Zaskakujące, że pozew był pisany przez posiadającą wyższe wykształcenie adw. Magdalenę Spisak, a mimo to najwyraźniej zasady pisowni języka polskiego nie zostały dostatecznie przysposobione. (…) uznanie, że Ukrainiec został określony „naskórkiem” (swoją drogą co to miałoby oznaczać?) jest wyrazem jakiejś intelektualnej indolencji i braku opanowania podstaw zasad języka polskiego – w odpowiedzi na pozew napisał Jacek Międlar.

Publicysta poinformował, że w trakcie procesu Ukrainiec był wielokrotnie upominany przez sędzię Kingę Gajewską za niestosowne zachowanie. Co więcej, na dwa posiedzenia przybył na rozprawę w… jarmułce. Według naszych informacji Ukrainiec nie chodzi na co dzień w żydowskim nakryciu głowy. W jakim zatem celu zakładał ją na rozprawie sądowej? Był to element prowokacji czy może niepoważna próba wywalczenia wygranej w sądzie?

Ukrainiec domagał się zadośćuczynienia w wysokości 6 tysięcy złotych oraz publicznych przeprosin. Wyrok jest nieprawomocny. Teraz Ukrainiec, a zarazem syn Bułgara i matki – jak wyznaje – „mieszanki narodów całej środkowej Europy” może odwołać się od wyroku do Sądu Apelacyjnego, co z pewnością będzie go sporo kosztować.

W tej sprawie nie reprezentował mnie żaden prawnik z dwóch powodów. Po pierwsze: prawda jest po mojej stronie/ja jestem po stronie prawdy, a ta sprawa była po prostu oczywista. Po drugie: pieniądze przydadzą się do realizacji filmu dokumentalnego o ukraińskim ludobójstwie na Polakach i banderyzmie w XXI wieku, nad którym rozpocząłem prace. Wsparcie mojej działalności: https://buycoffee.to/jacekmiedlar – zaznacza Jacek Międlar.

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Przeczytaj także:

Wyrok prawomocny! Jacek Międlar WYGRYWA z Rafałem Gawłem w procesie za nazwanie go żydem, oszustem, antypolonitą i wskazanie na “żółte papiery”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stefan mówi

  Jestem pod wrazeniem ze sa jeszcze propolscy sedziowie , Bravo Jacku i z Bogiem !

 2. Hammurabi mówi

  To, że ten drań może składać pozwy w Polsce przeciwko Polakom i korzystać z usług kilku adwokatów daje wiele do myślenia. Jego apelację sfinansuje polski podatnik, bo zapewne i na to idą dosyć spore pieniądze które otrzymywał bądź wciąż otrzymuje z… budżetu państwa polskiego.
  Kresy PL podają:
  „Według danych opublikowanych na stronie MSWiA, portal dla Ukraińców w Polsce PROstir.pl, powiązany ze Związkiem Ukraińców w Polsce, ponownie otrzymał dotację z budżetu państwa polskiego na bieżący rok. Ze środków przeznaczonych na mniejszości narodowe i etniczne w Polsce otrzymał 40 tys. zł. Zaznaczmy, że jego redaktorem naczelnym jest mieszkający w Warszawie Ihor Isajew, znany m.in. z tego, że krytykował przyjęcie uchwały wołyńskiej jako przejaw ukrainofobii. Isajew występował także w ukraińskich mediach jako dziennikarz Redakcji Ukraińskiej Polskiego Radia. W 2016 roku otrzymał z budżetu blisko 100 tys. zł…
  To jest jakieś nieporozumienie!
  W kraju w którym organizowane są zbiórki na ratowanie zdrowia i życia jego obywateli i brak pieniędzy na sprowadzanie na jego terytorium potomków polskich zesłańców którzy wciąż Polskę w sercach noszą, rząd jednocześnie finansuje kogoś kto pisze:
  „Publicznie oświadczam, że Państwo Polskie oraz Naród Polski są współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej, bo do dzisiaj hołubią tych, którzy naśladują ideologię faszystowską; bo do dzisiaj w propagowaniu ideologii totalitarnej jest mocne odwołanie się do pojęcia naród i Polacy; bo do dzisiaj polskie organizacje faszystowskie skromnie nazywają się narodowymi”…
  Chociaż…
  Isajew również pozwał do sądu Stanisława Żaryna, pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej. Chodzi o wpisy Żaryna na Twitterze, w których aktywność Isajewa uznał „za antypolską i antypaństwową”. I tu ciekawostka pieniądze na opłacenie reprezentującego go w tej sprawie prawnika zebrał w ramach publicznej zbiórki. Środki – w sumie 3280 zł – wpłaciło 56 osób…

 3. Krzysztof mówi

  zrobili nam z Polski syf, gdzie ścierwo banderowskie ma się dobrze!

 4. Marian mówi

  Uwaga – Moja Mamusie zabila 2023 roku ” felczer-okrainska w Szpitalu Narutowicza w Krakowie!
  POLSCY lekarze sa zmuszeni emigrować a do Polski NA ICH MIEJSCE sprowadza sie felczer-okrainy -ktorzy morduja POLAKOW!!

 5. Krzysztof7 mówi

  Cham z upadliny powinien jeszcze po ryju distać i jego pseudo- polscy adwokaci .

 6. Bander mówi

  Jako9im cudem ukrainiec ??? Kto dopuścił do tego?????? Chanuka w pałacu prez, ęleński wyściskany????

 7. Buran mówi

  To chyba jest zaledwie przedsmak tego, co nas dopiero czeka.

 8. Buran mówi

  GRATULUJĘ WYGRANEJ !!!👍👍👍
  To chyba jest zaledwie przedsmak tego, co nas dopiero czeka.

 9. isg mówi

  Jestem szalenie zdziwiony. A to dlatego, że poziom intelektualny i mental sędziów w PL (zresztą innych produktów wydziałów prawa i pozostałych aplikacji też), to metr pod dnem mułu. . u

 10. Marian mówi

  Gratuluje wygranej, tylko szkoda P Międlar ze takie małe odszkodowanie, powinien Pan żądać 50 tysięcy!!

 11. Rob mówi

  naskórek skojarzył mu się z napletkiem , którego on nie ma , a to z eksterminacją i traumą , stąd wpadł w panikę .

 12. Marcin Malik mówi

  Czyli grożenie śmiercią p.Jackowi kosztuje tylko 1500zł !!!

  Ja napisałem serię artykułów: „Ubogacenie Kulturowe Europy” i prawda na temat murzynów, cyganów i ciapatych tak bardzo nie spodobała się Dulkowskiemu i Młynarczykowi że sędzia Ładny przywalił mi karę 10tys zł. Ciągle czekam na uzasadnienie wyroku oraz na nazwiska strażników kłamstw z sądu odwoławczego. Dołączymy do listy.

  Panie Jacku. Kolejny film o Ukraińcach już nie jest potrzebny. Niech Igor pana wyśle do Malezji. Tam jest dżungla, orangutany, jaskinie, żółwie morskie etc. Niech pan zamieszka w jaskini przez jakiś czas. To panu dobrze zrobi.

 13. Aleksander mówi

  Dowieźć to można towar. Poprawcie proszę

 14. adam mówi

  brawo sedzia Gajewska!ciesze sie ze sa jeszcze niezalezni i nie bojacy sie sedziowie!brawo!!!!

 15. anonim mówi

  Powinni tego typka co pisał o ,,rezaniu Lachów” wywieść na granicę z banderstanem, potem spuścić mu solidne lanie i kopa w cztery litery i won za don!

 16. Demokryta mówi

  To była prowokacja na zepsucie dobrego wizerunku Polaków! Po drugie myślę, że taki wyrok przed wyborami, aby poprawić opinię o PiS, które wcześniej dbało oto, by Polacy w sądach przegrywali z banderowcami. Komuś zależy na zniszczeniu b. dobrej opinii o Polakach ratujących wszystkich w biedzie, tym razem Ukraińców. Pamiętamy tę wręcz dywersyjną akcję „naszego” rządu o zakazie wjazdu do Polski uzbrojonych po zęby żydowskich żołnierzy z żydowską dzieciarnią, że niby tu ich się morduje!? Był to świetny moment, gdyż w tym czasie przyjmowaliśmy miliony ukraińskich uciekinierów do własnych domów na pokazaniu światu kto tu jest bestią i kłamcą. Był to moment wręcz idealny! Wojna na Ukrainie była na pierwszym planie wszystkich mediów światowych. Wszędzie pokazywano niezwykłą przeogromną pomoc i gościnę, nie spotykaną wcześniej w świecie. Takiej okazji może już nigdy nie być! Należało z tej okazji skorzystać i zaprezentować światu również niezwykłą pomoc Żydom w czasie drugiej wojny światowej i ciągłe kłamstwa do dziś z ich strony w tej sprawie (z oskarżaniem nas o współudział w holokauście). Ale „nasz rząd” celowo wyciszył sprawę i delikatnie zakazał zbrojnym gadom grasować z bronią po naszym kraju. Pamiętamy, jak powalali na ziemię i zakuwali w kajdanki Polaków idących chodnikiem w ich kierunku… Wyobraźmy sobie, jak by się zachował ktoś taki, jak Orban, czy Erdogan?!

 17. polak mówi

  zapakować tego ukraińca i wysłać do ruskich do doniecka niech tam pyszczy ten tchórz

 18. Beata mówi

  Gratulacje Panie Jacku , jestem z Pana dumna że zawsze walczy Pan o prawdę i sprawiedliwość .

 19. W K mówi

  Tego Isajewa należy wyszczepić.

 20. Hammurabi mówi

  @Demokrata
  ” Komuś zależy na zniszczeniu b. dobrej opinii o Polakach ratujących wszystkich w biedzie, tym razem Ukraińców”…
  Nie rób sia za dobry a nie będzie ci źle. Znasz to przysłowie?
  To polskie społeczeństwo tolerujące o wiele, wiele za wiele jest samo sobie winne!
  Ten bełkot o miłości bliźniego, wybaczaniu i budowaniu relacji jest już jak silny środek wymiotny. Informuje się Polaków, że są wspaniali, że są wzorem i powinni być z tego faktu dumni.
  Owszem, jednak z równą siłą powinno się akcentować przejawy „wdzięczności” ze strony ratowanych, przygarnianych i żywionych.
  „Wdzięczność” ofiar holocaustu jest jest jedynie doskonałym przykładem, wzorcowym, klinicznym wręcz przejawem draństwa i niewdzięczności.
  Cóż z tego, skoro obraz ten dociera jedynie do niewielkiej grupy polskiego społeczeństwa wychowanego w poczuciu irracjonalnego wstydu? Tego samego społeczeństwa które w niemym zdumieniu słucha spotwarzających pamięć ojców i dziadków wywodów o zwykłej śmierci i metafizyce śmieci z profesorskimi tytułami, nabytymi gdzieś na podrzędnym targu.

 21. RIKO mówi

  Brawo Jacek ODWAZNY PRAWDZIWY PATRIOTA !!

 22. Boł mówi

  Brawo Panie Jacku.

  a ten ukrainiec z adwokatami obrazuje stan naszego państwa niestety

 23. Zamordysta mówi

  Ciekawy jestem, jakiej maści są ci adwokaci z polskimi nazwiskami? Za mało przywiązujemy wagę do obcych w tzw polskiej skórze i to nas gubi. Ponadto, PiS zrobiło z nas obywatelami drugiej kategorii, intruzami we własnym kraju. Miejsce Ukraińców powinno być w obozach, tak jak się to robi na całym świecie. Przyjechałoby do Polski nie więcej niż kilka tysięcy i nie bylibyśmy upodleni.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.