Skandal! Ryszard Schnepf w Radzie Muzeum POLIN. Żałosne tłumaczenie ministra Glińskiego

Ryszard Schnepf/fot. youtube
16

Były ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf jest klasycznym dzieckiem resortu. Jego ojciec Maksymilian Sznepf był żołnierzem wojskowej bezpieki, matka Alicja – funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, zwalczającym podziemie niepodległościowe, zaś krewny Oswald Sznepf jako sędzia wojskowy wydał co najmniej kilkanaście wyroków śmierci na Żołnierzy Wyklętych. Nikt z rodziny Sznepfów nie został ukarany za walkę z uczestnikami podziemia niepodległościowego. Oczywiście Ryszard Schnepf kontynuuje tę „walkę z faszyzmem” wspierając manifestacje KOD i dorabiając Polakom gębę nazistów.

„Wszyscy ludzie, którym zależy na liberalnej demokracji, indywidualnej wolności i prawach człowieka, powinni wiedzieć, że właśnie narodziła się nowa dyktatura. Dyktatura pachnąca narodowym socjalizmem. (…) Nowo utworzona Obrona Terytorialna, złożona głównie z aktywistów rekrutowanych z młodzieżowych organizacji nacjonalistycznych (ONR) przejmie kontrolę nad codziennym życiem obywateli. (…) Międzynarodowa społeczność nie może stać na uboczu i prowadzić biznes jak zwykle. Potrzebujemy waszego głosu, waszego wsparcie zanim Polska jaką znamy i kochamy zniknie” – czytamy w liście, który Ryszard Schnepf rozsyłał w amerykańskim środowisku akademickim w 2017 roku, o czym poinformował na twitterze dziennikarz Michał Rachoń. Schnepf potwierdził rozsyłanie listu i oświadczył, że wysyłał go „do znajomych”.

Zarządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego z dnia 23 lutego 2018 r. Ryszard Schnepf został powołany do Rady Muzeum przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jako jeden z jej członków wskazanych przez Urząd m.st. Warszawy.

Powołanie Schnepfa wywołało bardzo zdecydowaną i jednoznacznie krytyczną reakcję internautów. Minister Gliński tłumaczy się, że to nie on mianował Schnepfa i nic w tej sprawie nie może zrobić.

Czyżby faktycznie nic nie dało się zrobić? Skoro minister Gliński powołuje radę, to co stało na przeszkodzie, żeby odmówił powołania jej w tym składzie? Strach przed awanturą ze strony opozycji? Pora, żeby „dobra zmiana” zaczęła brać pod uwagę oczekiwania własnego elektoratu zamiast podlizywać się mitycznemu „centrum”. Jak tak dalej pójdzie, to zostaniecie z tym „centrum” jak Himilsbach z angielskim.

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl, twitter, polin.pl

Przeczytaj też:

Jak wygodnie żyć z „mowy nienawiści”? Wystarczy zostać pracownikiem Centrum Badań nad Uprzedzeniami i chwalić Jana T. Grossa oraz islamskich imigrantów

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Nikt z ubowców nie poniósł konsekwencji z tej prostej przyczyny że oni z Polakami wygrali wojnę i owoce tego zwycięstwa konsumują do dziś. Oni ich dzieci i wnuki. My możemy mieć skandal a oni mają władzę i kasę.

 2. Pan Kracy mówi

  Minister kultury powołuje organizację kultury i tłumaczy się, że nie ma wpływu na wybór członków tej organizacji kultury – dowcip dnia. W normalnym kraju to nie do pomyślenia, ale Polska to nie jest normalny kraj (w znaczeniu – państwo). Tu rządzą różne mafie, służby i loże (copyrajt by G. Braun). I jak mawia S. Michalkiewicz – teraz akurat rządzi Stronnictwo Amerykańsko-Żydowskie i może min. Gliński …miał rację: “nic w tej sprawie nie może zrobić”.

 3. mialmial mówi

  Moj stary przyjaciel mial racje mowiac nie wierz kaczynskiemu , usuwajac Szydlo I pozostalych ministrow ten rzad nie jest z mojej bajki

 4. Robert B. mówi

  Podkulania ogona przed żydostwem ciąg dalszy.

 5. D. mówi

  GLIŃSKI, PAN JUŻ WYBORÓW NIE WYGRA!! PREZES TEZ BO PANA NIE ODWOŁAŁ DOTĄD! A POWINIEN JAKO NAJPIERWSZEGO Z PIERWSZYCH!!! CZŁOIWEKU JEDYNE CO ROBISZ TO ROZDAJESZ ZYDOM SETKI MILIONÓW ZŁOTYCH! DO AUSCHWITZ GDZIE GINĘLI GŁOWNIE POLACY BO ZYDÓW NIEMCY MORDOWALI W,
  PRZYGNIATAJĄCEJ WIĘKSZOŚCI W BIRKENAU, POLACY WEJSC Z FLAGĄ BIAŁO-CZERWONĄ NIE MOGĄ! ZYDOWSKA DYREKCJA MUZEUM AUSCHWITZ, KTOREJ PRZEWODNICZY KUZYN BARTOSZEWSKIEGO ZAKŁAMUJE PRAWDĘ O AUSCHWITZ! NIE MA TAM JUZ MOWY O BOHATERSKIM ŚWIĘTYM KAPŁANIE ZAKONNIKU O.M.M KOLBE, O ROTMISTRZU PILECKIM TEZ SIĘ NIKT NIE DOWIE NIC, ZABICI PRZEZ NIEMCÓW POLACY TO SĄ “INNI, NIE ŻYDZI”!!! GLIŃSKI, PAN NIE SĄDZI………!! MY TEZ NIE SĄDZIMY ABY PAŃSKA MARNA OSOBA BYŁA NA WŁASCIWYM MIEJSCU I TO JESZCZE W RANDZE WICEPREMIERA!!!! SZOK!!! ZDEJMIJ PAN JUZ TĘ MENTALNĄ JARMUŁKĘ BO ONA NA OCZY PANU SPADŁA. MNIEJ SIĘ PAN SPOTYKAJ NA SZABASOWYCH KOLACJACH Z ZYDOWSKIM DYZMĄ – J.DANIELSEM A ZAMIAST TEGO SPRÓBUJ PAN ISC Z ANGLOJĘZYCZNĄ WYCIECZKĄ DO MUZEUM AUSCHWITZ TO SIĘ DOWIESZ IGNORANCIE, ZE POLAKÓW TO WŁAŚCIWIE W AUSCHWITZ…….NIE ZAMORDOWANO, BO O NICH SŁOWEM PRZEWODNIK SIĘ NIE ZAJĄKNIE! WYWALILISCIE UW-OLE BETANKI ZZA MURU MUZEALNEGO BO ZA MUREM TEZ WAM PRZESZKADZAŁA CICHA OBECNOŚC ROZMODLONEGO ZAKONU BETANEK! WYWALILISCIE Z TERENU AUSCHWITZ KRZYŻ I OŁTARZ PRZY KTÓRYM KAZDEGO ROKU KSIĘŻA ODPRAWIALI MSZE SW., ZA ZAMORDOWANYCH W AUSCHWITZ POLAKÓW I INNYCH CHRZEŚCIJAN, TERAZ WYWALILISCIE I SAMYCH, TYCH ZAMORDOWANYCH POLAKÓW, Z PILECKIM I KOLBE. A I NAS ŻYWYCH NIE MA MIEJSCA W MUZEUM!! NAWET ŻYJACY DOŚC LICZNIE JESZCZE WCIĄZ, DZIĘKI BOGU, WIĘŹNIOWIE AUSCHWITZ – POLACY, PRZEZ SZUBRAWCÓW Z IZRAELA ZOSTALI POTRAKTOWANI Z POGARDĄ W DNIU WYZWOLENIA AUSCHWITZ PRZEZ ARMIĘ SOWIECKĄ, DLA NICH ŻYWE DOWODY POLSKICH WIĘŹNIÓW AUSCHWITZ TEZ NIE MA MIEJSCA W MIEJSCU ICH KAŹNI!! NA TEJ POHANBIONEJ PRZEZ ZYDÓWKĘ AZARI, ROCZNICY WYZWOLENIA AUSCHWITZ, JAKAS URZĘDNICZKA Z PANSKIEGO MINISTERSTWA (?) O NAZWISKU BODAJŻE – GAWIN, BIŁA AZARI BRAWA JAK NIENORMALNA, PO OBRZYDLIWYM, PODŁYM, HANIEBNYM, POLAKOZERCZYM I CHAMSKIM WYSTĄPIENIU TEJ ŻYDŁACZĄCEJ LITWACZKI AZARI! CZY TA NIKCZEMNA KLAPIĄCE W SWE OBLEŚNE ŁAPKI, OSOBA JESZCZE PASOŻYTUJE NA KOSZT NAS POLAKÓW W MINISTERSTWIE??? MAMY JUZ DOŚC!!! PRZENIESCIE ŻYDOWSKIE OBRZĘDY, ŻYDOWSKIE WYCIECZKI I BÓG WIE CO TAM JESZCZE ŻYDZI WYRABIAJĄ, DO BIRKENAU, TAM SOBIE SWIĘTUJCIE OSOBNO, SKORO CHCECIE IZOLACJI, SWOJE ŻYDOWSKIE OFIARY ZBRODNI, BO W BIRKENAU PRZEDE WSZYSTKIM, JW.,NIEMCY MORDOWALI ZYDÓW! NIE SZANUJECIE POLAKÓW OFIAR NIEMIECKICH ZBRODNI WIĘC OD AUSCHWITZ MIEJSCA NIEMIECKICH ZBRODNI, JW., W MIAŻDZĄCEJ WIĘKSZOŚCI NA POLAKACH I INNYCH CHRZEŚCIJANACH, TRZYMAJCIE SIĘ Z DALEKA! MY SIĘ NIE OBRAZIMY, WRĘCZ PRZECIWNIE. AMEN, AMEN, AMEN!

 6. rychu mówi

  Nie mamy polskich słuzb by dbały o polskie interesy

 7. tomek mówi

  Tchorzliwy zyd szanuje mocnych bo moze dostac na odlew słabymi pogardza i zyje ich kosztem

 8. Gregor mówi

  Na kogo glosowac w przyszlych wyborach ?

 9. Zbyszek mówi

  Rodacy mowa nasza piękna a i tradycja tysiąc letnia wielkiego chrześćijastwa i tradycji wiecznej ziemi Polaków uszanujcie i zmobilizujcie siły źeby tej naszej Polski nie rozkładzie.Źydzi po 1948 wytrwali ziemię obiecaną zobaczcie jak jej bronią i szanują bądźmy jeszcze lepsi bo mamy ku temu powody za chojność narodu Polskiego przez stulecia.

 10. ANDY mówi

  Ten człowiek nigdy mi sie nie podobał, on nie potrafi spojrzeć prosto w oczy. Pamiętacie jak on zbeształ redaktora Adamczyka gdy ten spytał o dotację 50 tys zł na fundację w której pracuje jego żona a dyrektorem jest córka Komorowskiego? Wredny typ, nie wiem skąd oni go wytrzasneli. Wydaje nasze pieniądze kupując po swiecie obrazki skradzione nam podczas wojny. W dodatku są to dzieła wątpliwej wartości. Pamiętajmy mu to przy urnach. Najgorszy minister tego rządu. w dodatku w randze v-ce premiera.

 11. Jan mówi

  Wywalić tego Snepha razem z Glińskim

 12. ZET mówi

  Gliński to dupa krajcowa,tak sie mówi na podkarpaciu

 13. polka z Anglii mówi

  w/G MNIE TO JEST SKANDAL Z MUZEUM AUSCHWITZ I POLIN, MINISTER GLINSKI DO DYMISJI.M NIC NIE ROBI ABY BYL SPOKOJ.

 14. ORIN mówi

  Misiewicz się nie załapał? Oj, prawactwo kwiczy i tupie ze złości, że jego resortowe i nie grzeszące jakimikolwiek kompetencjami dzieci się nie załapały na kolejną fuchę. Hahahaha

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.