Internauci oddają hołd Żołnierzom Wyklętym. Cześć i chwała Bohaterom!

Żołnierze Wyklęci/fot. twitter
7

Dziś po raz ósmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony w 2011 r. przez parlament „w hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.

1 marca 1951 roku w więzieniu mokotowskim komunistyczni oprawcy wykonali wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce. Od strzałów w tył głowy zginęli ostatni ogólnopolscy koordynatorzy walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją. Ostatni Wyklęty, Józef Franczak „Lalek” został zastrzelony w obławie SB 21 października 1963 r.

Żołnierze Wyklęci przez komunę, o których pamięć miała zaginąć. Mieli na zawsze pozostać „bandami”, a Polacy mieli uwierzyć, że bohaterscy żołnierze LWP i KBW bronili ich przed tymi „bandytami”. Kłamstwo ma jednak krótkie nogi i daleko na nim komuna nie ujechała. Dziś pamięć o prawdziwych polskich bohaterach, żołnierzach antykomunistycznego powstania, powróciła z siłą, której komuniści nie przewidzieli nawet w najczarniejszych snach. Zobaczcie, jak Żołnierzy Wyklętym upamiętniają internauci. Cześć i chwała Bohaterom!

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Żołnierze Wyklęci – Żołnierze Święci ! Cześć Ich Pamięci !

 2. Zbulwersowany mówi

  Kiedy Polacy się wreszcie obudzą i zrzucą z siebie jarzmo żydokomunistycznej niewoli ?! O to przecież walczyli Żołnierze Wyklęci ! Dla zdrajców Polski nie może być miejsca w Wolnej Polsce . Powinno się natychmiast przywrócić karę śmierci dla zdrajców, morderców, a także malwersantów, a ich majątki w kraju i zagranicą także te przepisane na ich rodziny powinny zostać w całości skonfiskowane ! Do czego to podobne, aby złogi postżydokomunistyczne szwendały się po Polsce i zajmowały jakiekolwiek ważne pozycje społeczne czy zawodowe ?! To hańba !

 3. Waldemar mówi

  Chwała i Cześć Bohaterom.Część ich pamięci.Niech żyje Polska

 4. Adam mówi

  Jacku – ks. Jacku jeżeli chodzi o „Żołnierzy Niezłomnych” to zamiast fotografii która obecnie jest zastąpił bym ją zdjęciem kpt. Kazimierza Kamieńskiego ps. HUZAR a to dlaczego – zobacz ten artykuł: Cena zdrady http://muzeumzolnierzywykletych.pl/cena-zdrady/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.