Polskie MSZ odpowiada Izraelowi ws. bezczelnych nacisków w związku z bezprawnymi roszczeniami żydowskimi

19

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało Izraelowi na skandaliczny komunikat ministra Yaira Lapida ws. nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego, która zdaniem Żydów zablokuje możliwość realizacji bezprawnych żydowskich roszczeń wynikających m.in. z amerykańskiej ustawy 447. 

W czwartek (24.06.2021) Sejm przegłosował nowelizację. W głosowaniu w Sejmie nowelizację poparło 309 posłów, nikt nie był przeciw, 120 osób wstrzymało się od głosu. Żydzi obawiają się, że nowela zamknie im drogę do realizacji bezprawnych roszczeń wynikających z amerykańskiej ustawy 447.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziś polski parlament uchwalił ustawę zabraniającą zwrotu mienia żydowskiego lub zadośćuczynienia za nie ocalałym z Holokaustu i ich potomkom. Nie mam zamiaru milczeć w obliczu tego prawa. To bezpośrednie i bolesne pogwałcenie praw ocalałych z Holokaustu i ich potomków. To nie pierwszy raz, kiedy Polacy próbują zaprzeczyć temu, co zrobiono w Polsce podczas Holokaustu – napisał szef resortu spraw zagranicznych Izraela Yair Lapid, zaś w mediach społecznościowych ambasady Izraela pojawił się komunikat. To niemoralne prawo poważnie uderzy w stosunki między naszymi państwami. Z powagą podchodzimy do próby uniemożliwienia zwrotu prawowitym właścicielom mienia zagrabionego w Europie Żydom przez nazistów i ich kolaborantów. Polska wie, co jest właściwym krokiem w tej sprawie.

Stanowisko w sprawie skandalicznego komunikatu strony izraelskiej zabrał polski MSZ w osobie wiceministra Pawła Jabłońskiego.
Wczorajsze oświadczenie Ministra Spraw Zagranicznych Izraela trzeba ocenić jednoznacznie negatywnie. Jego treść nacechowana jest złą wolą, a przede wszystkim głęboką nieznajomością faktów – napisał na Twitterze.- Polacy tak jak Żydzi byli ofiarami straszliwych niemieckich zbrodni. Uchwalona w Sejmie ustawa chroni ofiary tych zbrodni i ich spadkobierców przed oszustwami i nadużyciami; jest realizacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r. W wyniku dzikiej reprywatyzacji w Warszawie i innych miastach wiele osób zostało pozbawionych dorobku życia. Próby zablokowania ustawy to wsparcie dla dalszego trwania tej niesprawiedliwości. Ani państwo Izrael, ani nikt inny nie powinien takiego wsparcia udzielać – podkreślił wiceszef MSZ.

Biuro Prasowe MSZ także w tej sprawie opublikowało obszerne oświadczenie, w którym klarownie zaznaczono, że Polska nie będzie ponosić odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie, a ofiarami zbrodni Hitlera, po których stracony majątek wyciągają dziś ręce żydowskie organizacje byli obywatele państwa polskiego, do których należeli także Żydzi.

Polska z niepokojem odnotowuje wypowiedzi strony izraelskiej, dotyczące nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego – czytamy w oświadczeniu. Wypowiedzi te wskazują na nieznajomość faktów i polskiego prawa. Polska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za Holocaust, który był zbrodnią popełnioną przez okupantów niemieckich m. in. na obywatelach polskich narodowości żydowskiej. Ofiarami zbrodni niemieckich były miliony obywateli II RP.

Ustawa o zmianie ustawy – kodeks postępowania administracyjnego, przyjęta w dniu 24 czerwca br. przez Sejm RP, wynika z konieczności wprowadzenia do systemu obowiązującego prawa, wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 12 maja 2015 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niezgodna z zasadą demokratycznego państwa prawnego jest sytuacja, gdy istnieje możliwość stwierdzenia nieważności decyzji administracyjnej wydanej z rażącym naruszeniem prawa bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych. Przyjęcie ustawy przez Sejm RP w związku z wykonaniem wskazanego orzeczenia TK stanowi prawną konsekwencję wyroku i jest obowiązkiem władz. Zgodnie z wydanym orzeczeniem TK ustawodawca ustanowił granicę czasową dochodzenia stwierdzenia nieważności decyzji administracyjnych. Przyjęta ustawa wprowadza ograniczenie do 30 lat okresu, w którym możliwe jest stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej z uwagi na wydanie jej z rażącym naruszaniem prawa.

U podstaw nowelizacji tej ustawy leży potrzeba zapewnienia zaufania obywateli do państwa i realizacji zasady pewności prawa. Możliwość podważenia decyzji władz publicznych nie może być nieograniczona czasowo. Taka sytuacja powoduje powstanie niepewności co do istniejących stosunków prawnych i wywołuje wrażenie tymczasowości decyzji.

Wprowadzenie ograniczeń czasowych na podważanie decyzji administracyjnej będzie prowadziło też do eliminacji nadużyć i nieprawidłowości, które w znacznym stopniu miały miejsce w procesach reprywatyzacyjnych.

Zmienione przepisy będą dotyczyły jedynie postępowań administracyjnych, w tym reprywatyzacyjnych. Nie będą miały one wpływu na postępowania cywilne, których celem jest uzyskanie odszkodowania za odebrane bezprawnie mienie.

Zmiana przepisów będzie dotyczyła wszystkich prowadzonych postępowań administracyjnych, w których podjęto działania na rzecz wzruszenia decyzji administracyjnych wydanych w odległej przeszłości. Zmienione przepisy będą miały zastosowanie niezależnie od obywatelstwa czy pochodzenia stron. Mają więc one charakter niedyskryminacyjny.

Należy z całą mocą jeszcze raz podkreślić, że nowe przepisy w żaden sposób nie ograniczają możliwości składania pozwów cywilnych w celu uzyskania odszkodowania, niezależnie od posiadanego obywatelstwa lub pochodzenia powoda.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Przeczytaj także:

Żydowskie kłamstwa przeciw Polakom to stały element gry. Międlar u Mossakowskiego o książce „Polska w cieniu żydostwa” [WIDEO]

Szef MSZ Izraela znów atakuje Polskę w związku z roszczeniami żydowskimi: „Nowe polskie prawo jest hańbą…”

Oficjalne dane rządowe ws. Covid-19! Śmiertelność kilkukrotnie wyższa po szczepieniu niż bez szczepienia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  „To niemoralne prawo poważnie uderzy w stosunki między naszymi państwami.”

  To nie my zarabiamy w Izraelu ale Polska jest dla nich „zydowskim skarbcem”, wiec niech sie stosunkuja z Niemcami i ich sojusznikami w czasie wojny np Molotow, Slowacja, Rumunia, UPA,

  Teraz, ze mieli sympatie i wspolpracowali z faszystami i bolszewikami zaprzeczaja stanowczo, ze to tylko antysemityzm, rasizm- to ze chcieli wspoldzielic Polske tez mowia nieprawda a obroncow nienawidzili.

  No a teraz, kazdyy Zyd mial po milionie zlotych lub dolarow i mowia, ze my ich nienawidzimy, nie kochamy i dlatego chca zagarnac w naszym okrojonym kraju, wszystko co zostawili na wschodzie u swoich bolszewikow i w Prusach.

  My to mamy oddac? Niech oddadza Niemcy i kraje wschodnie razem z Moskwa – nie maja z czego, to niech zaczna uczciwie pracowac.

  To juz jest 3 powazna proba zagarniecia Polski i uczynienia z Polakow niewolnikow razem z polskimi Zydami.

 2. Zbigniew mówi

  Zydzi od reszty roznia sie tym, ze maja glowy nabite jakimis fantazjami, ze z rabunku mozna dobrze zyc.

  Niech zapytaja sie tego swojego Bidena dlaczego pozwolil na dokonczenie NS2.

  Po jaka cholere na wrogi przyjaciel?

 3. Zbigniew mówi

  Podstawa sukcesu NS2 jest nasza uleglosc wobec UE. ktory z nas robi odszkodowanie za Stalingrad.

  W Polsce musi wybory wygrac partia wyprowadzajaca nas z tej bandyckiej UE i z takich przymierzy jak z Izraelem.
  Nie ma broni, nie ma polskiego samochodu, nic nie ma tylko blyskotki jakoby dobrodziejstwo a jeszcze do tego blichtru proponuja zgnilizne

 4. Zbigniew mówi

  „120 osób wstrzymało się od głosu”.

  Dobrze byloby znac nazwiska tych osob.
  Wiedzielibysmy, kto ma interes w tej 447.

 5. Portyk mówi

  A kiedy laleczki Konfy napiszecie co odwalili podczas głosowania wasi idole?

 6. Hammurabi mówi

  „To niemoralne prawo poważnie uderzy w stosunki między naszymi państwami”.
  Jak to o stosunkach z takimi „partnerami” mówił kapitalny Zenon Laskowik: „Do skórnego to prosto i na lewo”.
  Przy tychże „stosunkach” te uprawiane przez LGBT to nic.
  Inna sprawa, że teraz znów się zacznie eskalacja pomówień, publikacji i fałszywych świadectw.

 7. Bogdan mówi

  dość i DOŚĆ żydowskiej połajanki! ile można to znosić? czy my jesteśmy jakąś kolonią izraela ??? niech pilnują swoich spraw i nie wtrącają się w nasze! mysmy wojny nie rozpetali ! mysmy nie mordowali żydów w obozach! jak nie wiedza kto to niech zapytaja sie Anieli Makreli !

 8. Przebudzeni mówi

  Rzeczypospolita w wyniku dzialan kabaly starszych braci w wierze stracila do 10 bilionow zlotych (w przeliczeniu na obecna walute) nie mowiac o utracie niepodleglosci na skutek zdradzieckich dzialan geszefciarzy finansjery oszukujacych latwowierna magnateria i szlagonow. Przechodzac do historii wpolczesnej, na rozkazie likwidacji polskich oficerow w ZSRR widnieje wprawdzie podpis Stalina, kto jednak przygotowal plan elimancji inteligencji II RP, by nie przeszkadzala zainstalowac czerwona wladze w Polsce jak nie NKWD – w ponad 80 procentach skladajace sie etnicznie ze „starszych braci w wierze”? Zbrodniczy plan, zakonczony pelnym sukcesem, jak rowniez szwindel tysiaclecia zwany transformacja gospodarcza w Polsce i Europie Wschodnij – kontynuuje kolejny szwindel na wieksza jeszcze skale. Ma on umozliwic narzucenie ludzkosci systemu niewolniczego – przez wieki doskonalonego w USA – teraz za pomoca koronovirusa. Czy aby nie przebrala sie miarka? Jesze uroszczenia? Obecnie mamy podobna sytuacje jak w latach 1920, po ktorych nastaly lata 1930 z tym ze zmiany nastepuja teraz duzo szybciej.

 9. Marcin Malik mówi

  Twórca Syjonizmu Theodor Herzl sam mówił, że „Żydzi muszą się postarać aby prześladowania Żydów w Europie były jak największe” – po to aby nowe państwo Izrael oraz światowe lobby żydowskie mogło zarobić na ich nieszczęściu.

  Gdy premier Polski na uchodźctwie w UK Władysław Sikorski prosił Churchilla aby ten zaczął bombardować tory kolejowe prowadzące Żydów do Auschwitz, Syjonista w Palestynie Chaim Weizmann zabronił. Syjoniści chcieli aby Niemcy zabiijali Żydów, gdyż wiedzieli że będą mieć z tego ogromne korzyści. Teraz Żydzi próbują okradać kogo mogą, mimo że sami finansowali Hitlera, bez którego nigdy nie byłoby Izraela.

 10. Tomasz mówi

  Żydki w dalszym ciągu wyciągają rękę, ale pomylili się co do adresu. Żydki ręce precz od Polski nic się Wam nie należy od tego Kraju!!!

 11. Kundzia mówi

  Zydki precz z POLSKI.. poczytajcie jak Benjamin Franklin 200 lat temu przestrzegal USA przed zydami

 12. Robert mówi

  Won czosnkowe ludki od Polski ! Wypierdalać !!!

 13. . mówi

  Nasza ziemia jest goscinna ale dla gosci a nie dla

 14. Zbigniew mówi

  He he he.

  Magnateria ich sciagnela do Polski a jednoczesnie tak wyzyskiwala chlopow ze pijanstwo bylo jak w Rosji no i magnateria wykorzystala to dzielac rynek pijanstwa w zamian za kredyty.

  W koncu z tej zydowskiej maffi stworzyla sie magnateria bolszewicka i zjadla magnaterie polska.

  Smacznego, gdyz pozbylismy sie Radziwilow, Potockich i reszty zdarajcow a zostal nam jeno Zagloba, ktory na importowanym alkoholu dlugo nie pociagnie.

 15. Hammurabi mówi

  No i zaczyna się kolejna odsłona odsłona w teatrze zwanym „przedsiębiorstwo holocaust”. Tym razem „Los Angeles Times” ruszył do boju w awangardzie pisząc, że : „według uczonych Niemcy wiodą prym” w przyjmowaniu na siebie odpowiedzialności za Holokaust, natomiast takie kraje jak Polska i Austria „są bardziej wymijające” w kwestii „ich roli w nazistowskim ludobójstwie”.
  O jakich to „uczonych” chodzi, rzecz jasna gazeta nawet się nie zająknęła.

  Dziwnie się to zbiega z dewastacją starego żydowskiego cmentarza w Bielsku-Białej.
  Niewielką otuchą napawa fakt, że w komentarzach pod „interyjnym” artykułem informującym o tej „zbrodni”, dominują opinie o tym, że to sami zainteresowani dopuścili się tego hańbiącego czynu w odpowiedzi na nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. To świadczyłoby o niecałkowitym zidioceniu szeroko rozumianego społeczeństwa, choć głosy prowokatorów plujących na własny kraj również są dosyć liczne.
  Jedno jest pewne. Brukowce szykują się do ataku, znani i urojonym świecie „naukowcy” pokroju Grabowskiego już przebierają kopytami w blokach startowych a kreatury pokroju Michaela Josepha Schudricha juz prują szwy w celu łatwiejszego rozdzierania szat.

 16. alojz mówi

  A niezatapialny wicepremier G. jak finansował antypolską propagandę z państwowych „pinendzy” tak finansuje. A Ulmowie się w grobie przewracają. Ciekawe czy w tym roku też będzie palenie chanukowych lampek u PAD, w sejmie i w warszawskim ratuszau.

 17. Hammurabi mówi

  A będzie, będzie i to nie tylko w warszawskim ratuszu. W Belwederze również i na Wiejskiej i w kilku innych miejscach! Jakby tego było mało, wzorem „szpicy” to samo powielą we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku…
  A Gliński… Cóż nie ze swoich daje ale co gorsza daje „swoim”.

 18. MACIEJ mówi

  Szum medialny włączyć.
  GUS sobie w międzyczasie wymusza wszystkie możliwe dane i informacje,
  które zupełnie przypadkiem będą archiwizowane później na serwerach będących właśnie w Izraelu.
  Nowelizacja przejdzie w zapomnienie, gdy 'odwracacz’ uwagi nie będzie już potrzebny,
  a 'Polak’ i 'Polka’ obudzą się już w nieswoich mieszkaniach na nieswojej ziemi.
  Gdy tylko klasa średnia zostanie wyeliminowana dzięki kolejnym pseudopandemiom (SARS-CoV-2, SPARS itd.) i 'własność prywatna’ przestanie funkcjonować…
  A Czarek dalej w radiu urabia frajerów, którzy jeszcze sami się zapiszą na genetyczne samobójstwo do którego dojdzie w bliżej nieokreślonej przyszłości.. np. przy okazji następnej pandemii, która okaże się tak potwornie straszna, że uśmierci wszystkich, którzy przypadkiem dali sobie wstrzyknąć 'śpiocha’.
  Show must go on.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.