Pokojowa Nagroda Nobla nie dla „świętej od klimatu”. Laureatem został etiopski polityk

Abiy Ahmed Ali i Greta Thunberg / Fot. Twitter
3

Przyznano pokojową nagrodę Nobla. Wbrew medialnym spekulacjom nagrody nie otrzymała 16-letnia Greta Thunberg. Kim jest „święta od klimatu” w szerokiej publikacji tłumaczyliśmy TUTAJ. Laureatem nagrody, którą niegdyś otrzymał współpracownik komunistycznej bezpieki Lech Wałęsa został etiopski polityk, premier Abiy Ahmed Ali.

PRZECZYTAJ: J. Międlar: Kim jest i kto prowadzi nastoletnią „ekoterrorystkę”?

Laureat jest liderem Etiopskiego Ludowo-Rewolucyjnego Frontu Demokratycznego. Wywodzi się z oromów – grupy plemion kuszyckich zamieszkujących głównie południową Etiopię i przyległe tereny północnej Kenii. Wywodzi się z rodziny chrześcijańsko-muzułmańskiej. Jest zielonoświątkowcem.

Zdaniem Norweskiej Komisji Noblowskiej na nagrodę zasłużył sobie za działalność polityczną ostatnich lat. W pierwszych miesiącach gdy był szefem rządu zniósł stan wyjątkowy, potępił tortury, na wolność wypuścił więźniów politycznych, zniósł cenzurę medialną i blokadę niezależnych mediów oraz wyciągnął konsekwencje dyscyplinarne wobec skorumpowanych urzędników. Ponadto doprowadził do normalizacji stosunków z Erytreą.

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ: J. Międlar: Lecha Wałęsy rozmowa z bratem. Prawdziwe oblicze „joblisty” [NAGRANIE Z IPN]

W Etiopii pozostało jeszcze wiele pracy, jednak laureat zainicjował ważne reformy, które dają obywatelom nadzieję na lepsze życie i lepszą przyszłość. Jako premier starał się promować pojednanie, solidarność i sprawiedliwość społeczną – podkreślił komitet.

Przypomnijmy, że wczoraj literacką nagrodę Nobla otrzymała Olga Tokarczuk, która kilka lat temu stwierdziła, że Polacy są „mordercami Żydów” (WIĘCEJ TUTAJ).

Przeczytaj także:

Mocny komentarz Jacka Międlara nt. żenującego ataku prawicy po wywiadzie z prof. Szwagrzykiem [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert B. mówi

    „Anth jeth, ju kham thu as, jang pipl? Hał theeer ju?” nie pomogło?

  2. jacek mówi

    dzięki Bogu, dopiero by lewactwo szalało ze szczęścia gdyby wygrało te biedne na umyśle dziecko…

  3. piotr mówi

    1- Czy Greta Thunberg może być zapowiadanym antychrystem? 2- Klimatyczna aktywistka Greta Thunberg ogłoszona przez Kościół Szwecji „następcą Chrystusa” | forumdlazycia tradycji katolickiej

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.