Płonące opony, rozsypane jabłka. Rolniczy „protest desperacji” w Warszawie [WIDEO]

protest AgroUnii/ fot. screen
11

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii zorganizowali dziś (13.03.2019) protest na Placu Zawiszy w Warszawie. Uczestnicy protestu rozsypali jabłka, podpalili opony i położyli świńską tuszę na torach tramwajowych. „Odcięci od rynku co mamy robić? Rząd i minister rolnictwa ma nas gdzieś, kłamie i oszukuje. Liczymy się tylko jako głosy wyborcze. Nic więcej. Nasze rodzinne gospodarstwa rolne upadają, nasze rodziny są takie jak Wasze. Nasze dzieci też mają swoje ambicje i marzenia. Nie będziemy upadać w ciszy na wsi i wieszać się w stodołach. Może się to Wam nie podobać ale będziecie widzieć nasze cierpienie i determinację” – informują na Facebooku organizatorzy akcji.

Jakie są postulaty rolników organizujących protesty? To m.in. wprowadzenie przepisów nakładających obowiązek znakowania produktów rolno-spożywczych flagą kraju produkcji oraz wprowadzenie realnych kontroli jakości żywności; zagwarantowanie bezpieczeństwa żywnościowego Polski poprzez skuteczną ochronę rodzimej produkcji rolnej oraz przywrócenia zasad zrównoważonego handlu; prowadzenie polityki międzynarodowej uwzględniającej interes gospodarstw rodzinnych tj. zaprzestanie finansowania rolnictwa w państwach stanowiących konkurencję dla polskich rolników oraz wypracowanie możliwości ponownego eksportu na chłonny kierunek wschodni.

„Miesiąc temu pokojowo manifestowaliśmy pod Pałacem Prezydenckim. Prezydent Duda uciekł przed nami na narty. Nasze rodzinne gospodarstwa rolne bankrutują lub zmagają się z bardzo trudna i nieprzewidywalną sytuacją, która kreuje obcy kapitał i wielkie korporacje. Dlatego zaopatrzyliśmy formę protestu. Wydarzenia z Placu Zawiszy to akt desperacji. Jesteśmy bardzo rozważni i był to tylko symboliczny strajk. Zależy nam na pokoju i spokoju. Część z nas będzie jednak wymagała opieki prawnej. Wiemy już że kilka osób zostało zatrzymanych przez policję” – informują organizatorzy protestu.

Przewodniczący AgroUnii Michał Kołodziejczak zamieścił na Facebooku krótki film, w którym wyjaśnił dlaczego protest miał taką formę i poinformował o zbiórce funduszy dla protestujących rolników.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

HIT! Michał Kołodziejczak (AgroUnia) zaorał dziennikarza TV Republika [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  Popieram polskich rolników. Ardanowski do dymisji.

  1. Dan mówi

   Cały ten szabez gojowy rząd nie do dymisji, ale do odstrzału

 2. DRES mówi

  Popieram polskich rolników, popieram protesty AGROunii! Chazar Ardanowski (nazwisko raczej przyszywane) niech jedzie paść kozy na Wzgórzach Golan!!!

 3. Bo mówi

  Panie Jacku przepraszam ze nie na temat ale nie rozumiem: List św. Pawła do Efezjan 6:10-18 mówi: „W końcu bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, —- tego:przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.”

  co to sa 'pierwiastki duchowe zla na wyzynach niebieskich.”

 4. klioes vel pislamista mówi

  Niedaleko

  Niedaleko jabłko od jabłoni!
  Niedaleko od kiejkutów Boni;
  Niedaleko od Balcerka Rysiek;
  Niedaleko Antoniego Misiek;
  Niedaleko Donek od Berlina,
  Jak Makrela bliska jest Putina;
  Niedalekie Żydom cudze mienie,
  Jak Pier. donia d…e jest nasienie;
  Niedaleko Szwecja kalifatu;
  Feministki niedalekie batu,
  Który spadnie od islamskich panów…
  Wszystko bliskie. Nad tym się zastanów:
  Niedaleki Tobie sąd, człowiecze!
  A dalekie, co ściek główny rzecze.

 5. Krzysztof mówi

  Popieram polskich rolników , cała akcja była zasadna. Tak – niszczy się polskie rolnictwo , a społeczeństwu rozdaje się pieniądze , obiecuje PKS-y jakby to było najważniejsze. Cały program wyborczy jest słaby ,żeby nie powiedzieć do doopy. Narodowców się knebluje , a żydowskie geszefty popiera – tak , własnie , bo PKS mają żydzi i jak to zwykle bywa , żeby mogli doić Polaków będą mieli dopłaty – taki to interes. Zamiast rencistom i emerytom podnieść jałmużny to będą rozdawać nasza kasę żydom.

  1. białek mówi

   No tak. PKS-y są zupełnie niepotrzebne. Państwo „konfederaci”, zupełnie jak państwo platformersi mają przecie „lemuzyny” i nimi jeżdżą, więc wszyscy inni też powinni mieć. I już. A jak nie mają to niech se siedzą w domach i nie psują powietrza „państwu konfederatom”.

 6. krzysiek mówi

  maa duzo czasu na tego typu protesty , a swinie , krowy rycza , ze nie ma gospodarza …wyrzucac tyle owoców na droge przepraszam czemu ma to pomóć ?! teraz musicie zaplacic za sprzatniecie tego ..chyba normalne ?!
  Rozmawiac trzeba ale takie formy …nie , bardzo zle !!

  1. Włościanka mówi

   No, wczoraj nadziani politycy mówili, że jabłka chłopi powinni rozdać. Więc dlaczego oni nie rozdają swoich pieniędzy? 30 tys. kwota wolna od podatku dla nich, a nam chcą rozdawać cudze jabłka tak jak nasze podatki bogatym bachorom, po 100 euro żydom, miliard dla komunistów wietnamskich itd.

 7. białek mówi

  A całkiem niedaleko,w pobliżu „domów towarowych Centrum” stara kobieta – obraz najgorszej nędzy z kartką o treści „nie mam co jeść” żebrała po prostu. Dlaczego owego „zbawcy ” wsi Kołodziejczaka nie było w pobliżu, żeby dać jej chociaż jedno jabłko? Przypomina mi to sławetne 20 groszy innego „zbawcy” ludzkości – Trzaskowskiego. Ten przynajmniej podarował, być może tej samej żebrzącej kobiecie 20 groszy. Tak to przeróżne filuty zabawiają się kosztem Narodu. I żeby nie było złudzeń, zawsze idzie o trzy rzeczy: o ukochaną władzunię, o milutkie pieniążki, najlepiej podarowane i oczywiście o wpływy, jak najwięcej wpływów, nieprawdaż Kołodziejczak?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.