Środowiska kresowe dołączają do Konfederacji [WIDEO]

Konfederacja/ fot. twitter
3

Podczas konferencji prasowej w Sejmie przedstawiono nowych członków Konfederacji. O mandat europosłów będą ubiegać się reprezentanci środowisk Kresowian: dr Lucyna Kulińska, prof. Włodzimierz Osadczy oraz prof. Andrzej Zapałowski.

Dr Lucyna Kulińska, historyk specjalizująca się w historii najnowszej, wykłada na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Autorka książek i publikacji poruszających tematykę polskich organizacji narodowych oraz ukraińskiego nacjonalizmu. Jedna z organizatorek wystawy w krakowskim Pałacu Sztuki pt. Kresy wschodnie we krwi polskiej tonące.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dr hab. Włodzimierz Osadczy pochodzi z Wołynia. Jest historykiem, absolwentem Uniwersytetu Lwowskiego. Od 1993 mieszka w Polsce, gdzie przyjechał jako stypendysta Fundacji Jana Pawła II. Wykłada na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest dyrektorem Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum Ucrainicum KUL. Autor licznych publikacji dotyczących katolicyzmu i prawosławia, a także stosunków polsko-ukraińskich.

Andrzej Zapałowski, historyk, doktor habilitowany nauk społecznych, wykładowca na Uniwersytecie Rzeszowskim. Poseł na Sejm III kadencji z listy AWS i eurodeputowany w latach 2005-2009. Prezes rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.

Przeczytaj też:

„Stosunki polsko-ukraińskie to obszar kompromitacji naszego państwa.” Wywiad z prof. Włodzimierzem Osadczym

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ifigenia mówi

  BRAWO! BRAWO! BRAWO! POLACY Z POLAKAMI MUSZĄ SIĘ TRZYMAĆ MOCNO JAK NIE PRZYMIERZAJC ZYD Z ZYDEM! TRZEBA OD NICH BRAC PRZYKŁAD W TEJ MATERII! SIŁA JEST W NASZYM NARODZIE!! PILNUJMY POLSKI! PILNUJMY OJCZYZNY NASZEJ ZEBY NAM JEJ NIE PODMIENILI TOTALNIE I DO KONCA NA OBÓZ PRACY DLA TUBYLCZYCH NIEWOLNIKÓW, PT. POLIN.

  1. Ada mówi

   Środowiska Kresowian dołączyły do KONFEDERACJI! Aż uśmiechnęłam się radośnie.
   Jesteście Państwo, w tym poprzez osoby zacnych przedstawicieli, wręcz niezbędni w tej rozbudowie! Zanosi się na dobrą, mocną burzę… mózgów dla dobra nas wszystkich i NASZEJ UMĘCZONEJ POLSKI!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.