Oszust Rafał Gaweł i jego OMZRiK odpowiedzialni za blokowanie katolickich i patriotycznych stron na Facebooku.

fot. pixabay.com
5

Facebook zablokował ok. 350 stron o charakterze katolickim i patriotycznym. Zostały one uznane za rasistowskie, homofoniczne lub islamofobiczne.

Wsparcie - darowizny

Zablokowane zostały portale niezłomni.com, prawdaobiektywna.pl, zaorane.com, pl.blastingnews.com, polskaracja.com, wrealu24.pl, wsedno24.pl, tysol.pl. Łączna liczba użytkowników zablokowanych portali szacowana jest na ok. 6 milionów, co przekłada się na 15 milionów odsłon.

Tutaj pełna lista zablokowanych stron.

Za akcją najprawdopodobniej stoi Rafał Gaweł (nieprawomocny wyrok 4 lat więzienia za oszustwa i wyłudzenia) i jego Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. W komunikacie zamieszczonym na fb OMZRiK chwali się, że „pracownicy i wolontariusze Ośrodka przeprowadzili w czasie weekendu szeroko zakrojoną akcję usuwania stron które publikowały treści o charakterze rasistowskim, homofobicznym i islamofobicznym. Łącznie zgłosiliśmy ponad 2000 stron organizacji neofaszystowskich, skrajnie prawicowych i antyislamskich. Podobne akcje będziemy przeprowadzać systematycznie”.

Źródło: facebook, twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tomek mówi

  I tu jest przykład jak PiS kładzie lagę na V władzę czyli internet, powinien powstać portal społecznościowy narodowy jako przeciwwaga dla neomarksistowskich obecnych ” fejsbuków ” itp.
  Jak Kaczyńskiemu zależy na 2 kadencji to musi wrzucić trochę miedzi do internetu bo kilku brzęczących ludzi to za mało…….

 2. Vini mówi

  Może czas najwyższy nie narzekać tylko olać ten portal ? I wytoczyć sprawy o cenzurę i blokowanie wolności wyrażania opinnii. Pamiętajmy, że w Europie można podpalać z tego powodu synagogi a w USA SN stwierdził, ze wolność wypowiedzi jest nadrzędna nad kulturą i formą.

  1. M. mówi

   “wytoczyć sprawy o cenzurę i blokowanie wolności ” – jeżeli dobrze pamiętam, to Facebookowi grożono, że jeżeli nie rozpocznie energicznej walki z mową nienawiści na swoich stronach, jeżeli takie treści będą publikowane i nie usuwane, Facebook będzie płacić wielomilionowe kary.

 3. M. mówi

  Ale w czym problem? Zakładając konto na fejsie akceptujesz regulamin. Łamiesz – jesteś blokowany. Szefem jest tam Zuckerberg i on wyznacza zasady.

  A co Rafała Gawła … Dziwna postać.

 4. M. mówi

  Poza tym waszego portalu nie zablokowano, a też jest prawicowy tzn. że tamci pewnie rzeczywiście czymś podpadli 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.