MSWiA zarzuca Obywatelom RP łamanie prawa. Czy Paweł Kasprzak poprosi o pomoc papieża Franciszka?

fot. youtube
2

Jeszcze niedawno Obywatele RP byli organizacją nieformalną, więc policja mogła wyłącznie wlepiać mandaty poszczególnym zadymiarzom łamiącym prawo. Sytuacja zmieniła się, gdy rozzuchwalony bezkarnością Paweł Kasprzak założył Fundację Wolni Obywatele RP, której został prezesem. Każda fundacja ma bowiem cele statutowe, które muszą być zgodne z prawem, i w oparciu o które fundacja prowadzi swoją działalność. Jeśli natomiast fundacja prowadzi działalność niezgodną z celami statutowymi, sąd może zawiesić zarząd fundacji i wyznaczyć zarządcę przymusowego. I tak zapewne będzie w przypadku organizacji założonej przez Pawła Kasprzaka.

Fundacja Wolni Obywatele RP otrzymała od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pismo, w którym znajduje się wezwanie do zaprzestania naruszania przez zarząd fundacji przepisów prawa. Kasprzak i jego ferajna dostali 14 dni na usunięcie uchybień w działalności zarządu, a jeśli tego nie zrobią MSWiA może ich podać do sądu i fundacja dostanie zarządcę przymusowego, a to oznacza odcięcie Kasprzaka od środków finansowych wpływających na konto fundacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak MSWiA uzasadnia swoje wezwanie? Zgodnie ze statutem fundacji jednym z jej celów  jest ochrona wartości konstytucyjnych. „Natomiast Fundacja (…) wzywa do ataków naruszania prawa, a w swej działalności i wykorzystywanych materiałach znieważa legalnie i demokratycznie działające organy władzy publicznej, w tym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W praktyce działania Fundacji, między innymi poprzez blokowanie i zakłócanie cyklicznego zgromadzenia publicznego odbywającego się w celu oddania hołdu Ofiarom katastrofy w Smoleńsku (…) godzą w zagwarantowaną konstytucyjnie wolność zgromadzeń”.

Treść listu MSWiA 

Obywatele RP zapowiadają, że „nie damy się zastraszyć – mówimy to twardo. Zwrócimy się o pomoc i obronę do wszelkich organizacji świeckich i kościelnych w kraju i za granicą.”

Czy w ramach apelowania do „organizacji kościelnych za granicą” Paweł Kasprzak wystosuje pismo do papieża Franciszka? Zważywszy na poziom hucpy uprawianej przez tego pana wcale by nas to nie zdziwiło.

Źródło: facebook, dorzeczy.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Jarek mówi

    powinni w końcu egzekwować prawo wobec tych awanturników ulicznych popieranych wyłącznie przez media należące do wiadomo kogo. Co to za kraj gdzie rządzi uliczna szajka krzykaczy. A ten cały papież Franciszek swoimi poczynianiami i nasi biskupi przekonują mnie, ze jedyną prawdziwą religią jest nasza Rodzima Wiara Przodków. Chwała Perunowi

  2. Mirek mówi

    Nie rozumiem. Skoro naruszają prawo, to w normalnym kraju zabiera się za to prokuratura, a nie MSWIA pisze sobie listy. Kpina. Widać faktycznie jest to ,,tekturowe” państwo, a jedyne co prawdziwe to kasa z państwowego koryta.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.