Oszust Rafał Gaweł i jego OMZRiK odpowiedzialni za blokowanie katolickich i patriotycznych stron na Facebooku.

fot. pixabay.com
5

Facebook zablokował ok. 350 stron o charakterze katolickim i patriotycznym. Zostały one uznane za rasistowskie, homofoniczne lub islamofobiczne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zablokowane zostały portale niezłomni.com, prawdaobiektywna.pl, zaorane.com, pl.blastingnews.com, polskaracja.com, wrealu24.pl, wsedno24.pl, tysol.pl. Łączna liczba użytkowników zablokowanych portali szacowana jest na ok. 6 milionów, co przekłada się na 15 milionów odsłon.

Tutaj pełna lista zablokowanych stron.

Za akcją najprawdopodobniej stoi Rafał Gaweł (nieprawomocny wyrok 4 lat więzienia za oszustwa i wyłudzenia) i jego Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. W komunikacie zamieszczonym na fb OMZRiK chwali się, że „pracownicy i wolontariusze Ośrodka przeprowadzili w czasie weekendu szeroko zakrojoną akcję usuwania stron które publikowały treści o charakterze rasistowskim, homofobicznym i islamofobicznym. Łącznie zgłosiliśmy ponad 2000 stron organizacji neofaszystowskich, skrajnie prawicowych i antyislamskich. Podobne akcje będziemy przeprowadzać systematycznie”.

Źródło: facebook, twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tomek mówi

  I tu jest przykład jak PiS kładzie lagę na V władzę czyli internet, powinien powstać portal społecznościowy narodowy jako przeciwwaga dla neomarksistowskich obecnych ” fejsbuków ” itp.
  Jak Kaczyńskiemu zależy na 2 kadencji to musi wrzucić trochę miedzi do internetu bo kilku brzęczących ludzi to za mało…….

 2. Vini mówi

  Może czas najwyższy nie narzekać tylko olać ten portal ? I wytoczyć sprawy o cenzurę i blokowanie wolności wyrażania opinnii. Pamiętajmy, że w Europie można podpalać z tego powodu synagogi a w USA SN stwierdził, ze wolność wypowiedzi jest nadrzędna nad kulturą i formą.

  1. M. mówi

   “wytoczyć sprawy o cenzurę i blokowanie wolności ” – jeżeli dobrze pamiętam, to Facebookowi grożono, że jeżeli nie rozpocznie energicznej walki z mową nienawiści na swoich stronach, jeżeli takie treści będą publikowane i nie usuwane, Facebook będzie płacić wielomilionowe kary.

 3. M. mówi

  Ale w czym problem? Zakładając konto na fejsie akceptujesz regulamin. Łamiesz – jesteś blokowany. Szefem jest tam Zuckerberg i on wyznacza zasady.

  A co Rafała Gawła … Dziwna postać.

 4. M. mówi

  Poza tym waszego portalu nie zablokowano, a też jest prawicowy tzn. że tamci pewnie rzeczywiście czymś podpadli 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.