Ostro w Sejmie! Braun polemizuje z Marszałek Sejmu: „Odwołujecie się do emocji, a nie przepisów prawa! Wypuśćcie naród z kwarantanny” [WIDEO]

Fot. Facebook-Stopa
29

Pan Grzegorz Braun oczywiście bez maseczki, bardzo proszę – posła Konfederacji zapowiedziała Marszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Ten wyszedł na mównicę i wskazał na korona-psychozę od kilku miesięcy serwowaną Polakom przez rząd.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczęść Boże pustawa Izbo. Pani marszałek proszę się zdecydować czy chce pani wywodzić zasady obowiązujące Wysoką Izbę z prawa, w którym jest hierarchia ustawy oraz akty prawne niższego rzędu i tych wyższych na czele z ustawą zasadniczą, nie wolno zmieniać ograniczać, anulować na podstawie świstków, rozporządzeń, wytycznych oraz, z całym szacunkiem, widzimisię Prezydium Sejmu. Tego nie wolno czynić. Działacie nielegalnie – dzisiaj (7.10.2020) z mównicy sejmowej mówił Grzegorz Braun.

Poseł Konfederacji wskazał, że przy wprowadzaniu koronawirusowych restrykcji ekipa rządząca odwołuje się do sentymentów, a nie przepisów prawa, które winna respektować. Dodał, że „pod pretekstem walki z mniemaną pandemią” rząd wywołał „katastrofę gospodarczą, społeczną, kulturową i polityczną”.

Gosiewska dała się wciągnąć w dyskusję stwierdzając, że wymagając od posłów noszenie maseczek działa na podstawie „prawa i odpowiedzialności za innych, zdrowie i życie”. Brzmi pięknie, nieprawdaż? Problem w tym, że maseczki tak chronią przed patogenami jak koło ratunkowe w samochodzie przed kolizją na autostradzie. Na koniec w Sejmie wywołała się niemała kłótnia. Proszę darować sobie te uwagi – zakończył Braun. Obejrzyjcie nagranie.

W tym miejscu przypomnijmy fragment felietonu Jacka Międlara pt. Duszpasterze korona-głupoty. „Maseczki? To jest jak z pasami bezpieczeństwa w samochodzie”, w którym w oparciu o wypowiedzi specjalistów wskazuje, że maseczkowe restrykcje to jedna wielka ściema, a nie odpowiedzialność, jak dumnie rzekła Małgorzata Gosiewska.

Maseczkowa psychoza to jedna wielka ściema! Wiedzą o tym politycy, naukowcy, lekarze… Wie o tym Mateusz Morawiecki, który mimo nakazu wprowadzonego przez kierowany przez siebie rząd, do kina przyszedł bez namordnika. Wie o tym prof. Łukasz Szumowski, który po Sejmie łazi bez maski, a w rozmowie w RMF FM mówił: One [maseczki – przyp. red.] nie pomagają. One nie zabezpieczają przed wirusem, one nie zabezpieczają przed zachorowaniem. Naprawdę nie pomagają. Wie o tym często cytowany w mainstreamie prof. Włodzimierz Gut: Ubawiłem się, kiedy przeczytałem, że maseczkę zakłada się po to, żeby osoba bezobjawowa chora kaszląc nie zaraziła kogoś innego. W tym momencie zaczynam się dobrze bawić, bo jeżeli bezobjawowa, to nie chora, jeżeli kaszle to objawowa, a jeżeli zdrowa, to nie zarazi. Że maseczki to ściema ma świadomość także dr n. med. Zbigniew Martyka, specjalista chorób zakaźnych, ordynator oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej. Odnosząc się do rozporządzenia Rady Ministrów z 7 sierpnia 2020, z którego zniknął zapis zwalniający z obowiązku zasłaniania nosa i ust osoby, które nie mogą zakrywać twarzy ze względu na stan zdrowia, a został tylko zapis o całościowych zaburzeniach rozwoju, zaburzeniach psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim oraz trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa, dr Martyka napisał:  Jesteśmy świadkami kolejnych narzuconych nam rygorów. Poinformowano, że od 8 sierpnia br. nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania zdrowotne do noszenia maseczek (poza niektórymi psychiatrycznymi). To tak, jakby wydać rozporządzenie, że od jutra nie istnieją niektóre choroby, np. cukrzyca, zapalenie płuc, czy marskość wątroby. 

Utrudnienie dopływu tlenu i zwiększenie zawartości dwutlenku węgla we wdychanym przez maseczkę powietrzu może być nieodczuwalne przez osoby w pełni zdrowe (o ile nie podejmują w tym czasie zwiększonego wysiłku fizycznego). Ale osoby mające problem z oddychaniem (astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, niektóre wady serca, niewydolność krążeniowo-oddechowa, duża niedokrwistość) są szczególnie wrażliwe na zmniejszenie ilości tlenu – wyjaśnia lekarz. Dr Martyka napisał nie tylko o tym, że maseczki szkodzą zdrowiu. Wskazał też, że nie ma żadnych dowodów na to, iż zapobiegają one rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.

Na tym nie koniec. O tym, że „zwykłe” maseczki to ściema wie także Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Wynika to z listu w sprawie warunków organizacji zaprzysiężenia Prezydenta RP, w którym wskazał, że uczestnicy Zgromadzenia Narodowego muszą założyć maski o podwyższonym poziomie zapobiegania przenikalność zarazków.

Statystyki zachorowalności i umieralności (w zdecydowanej większości osób obciążonych poważnymi schorzeniami), wskazują jasno, że koronawirusowe wariactwo to nie jest żadna śmiercionośna zaraza, „dżuma 2.0” czy „hiszpanka XX wieku”, ale „pandemia bezobjawowa”, bezprawie i bujdy na resorach.

Przeczytaj cały felieton:

J. Międlar: Duszpasterze korona-głupoty. „Maseczki? To jest jak z pasami bezpieczeństwa w samochodzie”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  Ale scena pod Kościołem! W rolach głównych Wałęsa i mała Cyganka.

 2. Ftaq mówi

  Po prostu ręce opadają na widok durnej argumentacji tej kretynki Gosiewskiej bo trudno ja nazwać inaczej, durne babsko powołuje się na przepisy prawa które sama łamie swoimi chamskimi nagabywaniami o założenie maseczki! na jakiej podstawie ? przecież nie uchwalono żadnej ustawy regulującej tą sprawę, tylko jakieś świstki jak powiedział G.Braun!

  1. Fantomas mówi

   G. Braun powiedział też, że po zamknięciu lasów wylądują w nich helikoptery z Żydami, którzy owe lasy przejmą na własność. Słuchaj dalej oszołoma, na pewno będziesz mądry.

  2. gość mówi

   Przecież POPiS od lat kombinuje jak sprzedać lasy państwowe i zapłacić haracz żydkom. To było powszechnie wiadome juź za agenta Komorowskiego. Mniej telewizora, oszołomie.

  3. fajera mówi

   podaj link do relacji lub do cytatu takiej wypowiedzi, manipulatorze…

 3. AntyPO✡PiS mówi

  Ty się Arcyparchu z PiSraela zajmij swoimi sodomitami z LGBT, których wspiera lewactwo z PiS-u. Dowód poniżej.

  Posłowie partii rządzącej, czyli PiS poparli projekt zakazujący znieważania gejów i lesbijek. Miałoby grozić za to aż pięć lat więzienia! Brawo lewicowy PiSrael!

  W praktyce oznacza to zakaz krytykowania lewackiej ideologii 👹LGBT w przestrzeni publicznej!

  Tak właśnie lewacki PiS „walczy” z ideologią LGBT.

  1. antyPOPiS mówi

   @AntyPO✡PiS, nie warto na kacaPiskiego oszołoma zwracać uwagę. Widać że parchaty dewiant to nie tylko hasbarski PiSi troll, ale też pedryl/koprofil/masochista w jednym, który tylko czeka aby ktoś mu nawsadzał bluzgów, by mógł się podniecić …

  2. Adrian mówi

   Antyparch mogę na ciebie wylać jak ci się to podoba.

  3. Teresa Maria mówi

   Co Bosak ci odmówił, jest poza twoim zasięgiem eski-mośku?, że tak Cię nosi jak opętanego?

 4. Basia mówi

  To, że ona jest durna, wiadomo od lat. Gdyby nie była durna, kiedyś nie byłaby żoną pingwina.

 5. Irena mówi

  Wielki szacunek dla P Grzegorza Brauna.Najaktywniejszy Poseł,kochający wolność i Ojczyznę.Czapki z głów.POPIS ośmiesza się,niech Polakom otworzą się oczy-kogo wybrali? Kto ich reprezentuje ? Poseł ziemi Łomżyńskiej w głosowaniu o ustawie futerkowej zachował się jak trzeba.Piszcie do do swoich posłów-ja pisałam,upominałam przed głosowaniem.Efekty są.

  1. Marju73 mówi

   Najgłupszy poseł tej kadencji. Nie, przepraszam – w historii Sejmu.

  2. fajera mówi

   oczywiście masz na myśli Gosiewską, a największy cham Terlecki – „niech pan tutaj na mnie nie pluje”

 6. Mariusz mówi

  Jeszcze trochę i były Poseł Niesiołowski będzie wzorem kulturalnego prowadzenia obrad Sejmu. 🙂

 7. Piotr mówi

  Pisiory (fajfusy) zniszczyli polską gospodarkę. W ciągu zaledwie kilku miesięcy doprowadzili budżet państwa do ruiny. Jak tu teraz przyznać, że się pomylili, wchodząc w wirusowe szaleństwo. Ile rodzinnych przedsiębiorstw rozłożyli ? Ile osób doprowadzili swoimi działaniami do śmierci (utrudnienie kontaktu z lekarzem, odwołane zabiegi medyczne, ograniczona diagnostyka onkologiczna). Przyznać się w takiej sytuacji do błędu, to przyznać się do nieodpowiedzialności w kierowaniu państwem. Dlatego też korumpuje się lekarzy płacąc im większe stawki za pacjentów z koronawirusem. Kto raz w ten syf wdepnie, będzie do końca bronił fałszywej narracji. Rozkręca się histerię i skłóca społeczeństwo. Pusty budżet trzeba łatać bezwzględnymi mandatami za brak szmaty na twarzy. TO JEST WYPOWIEDZENIE WOJNY NARODOWI. Mamy prawo jako Naród odpowiedzieć. Gówniarz Andruszkiewicz chce skazywać na infamię osoby bez szmaty. Tego ciula z Grajewa i wszystkich fajfusów z pisu, mamy prawo zgnoić, gdy spotkamy ich na ulicy. Na infamię skazać członków ich rodzin. Skądinąd głupi i bezczelny babsztyl jakim jest kłamiąca Ewa Kopacz, nie dał sobie wcisnąć szczepionek. Kaczyści zdradzili Polaków. Realizują cele obcych nacji, wrogich Polsce i Polakom. Niedołężniejący Kalkstein jedną zachciewajką niszczy całe segmenty narodowej gospodarki (hodowla norek, ubój rytualny). Subtelna jest granica między powagą, a błazenadą. DOŚĆ TEGO.

  1. Wujo mówi

   Piotruś, jak nie chcesz dalszych ograniczeń w dostępie do służby zdrowia, to noś te maseczki, ciulu bez rozumu. Nawet największy jełop może jakoś się przyczynić do walki z epidemią – nie przeszkadzając.

  2. gość mówi

   Wzorowy covidiota. Jesteś tępym niewolnikiem?, lubisz chodzić w kagańcu? To sobie chodź, ale nie domagaj się wprowadzania reżimu totalitarnego normalnym ludziom!

  3. Wujo mówi

   Miło poznać, wzorowy cividioto. Niestety, rozsądek u ludzi to towar deficytowy, dlatego dla kretynów takich jak ty, nie rozumiejących o co chodzi, są nakazy i zakazy. Żeby normalni ludzie mogli normalnie żyć i nie było przez covidiotów narażeni.

 8. Piotr mówi

  Antyparch = 5P (pisowski pejsaty parch pederasta pedofil).

  1. Kolega Piotra mówi

   Piotr – lubi po kryjomu obciągać kolegom.

 9. Frank Drebin mówi

  Wychwalicie dziś pod niebiosa AgroUnię za wylanie gnojówki na rondo Żołnierzy Niezłomnych? Czy Kąfenderacja wspierała w tym Kołądziejczaka?

  1. antyPOPiS mówi

   Racja, rolnicy powinni wylewać gnojówkę pod willą kulawego dziada na Żoliborzu i na niezasłużone pomniki jego klona…

 10. wilk mówi

  LUDZIE Z KONFEDERACJI TO JEDYNI LUDZIE W SEIMJE KTOZY MOWIA PRAWDE O PSEUDO WIRUSIE I KRYTYKOJA OTWARCJE TEN NIE UDACZNY RZAD.BRAWO

 11. Aj waj! mówi

  Braun przecież też ponoć z koszernym rodowodem. Daniels o tym mówił, a co, jak co, on musi być dobrze poinformowany. Braun jakoś nagle wtedy przycichł, nie przedstawił żadnych dowodów. Zresztą, wszystko się zgadza – Braun się z moskiewskimi agentami otwarcie prowadza, a wszak cała sowiecka agentura w Polsce sprzed kilkudziesięciu lat była wiadomego pochodzenia.

 12. anonim mówi

  Lubię jak Pan Grzegorz Braun po mistrzowsku punkuje jaczejke syjonistyczną w Polsce czyli tzw. pis. Przewaga intelektualna, kultura wypowiedzii bardzo poprawna polszczyzna Pana Baruba bije na kolana tą magdalenkową zdradziecką swołocz, która od ponad 30 lat dreluje Polske niczym korniki drzewo. Ta gosiewska jest jak z cyrku, ale nawet nie nadaje się na klauna a co dopiero na Marszałka Sejmu. W tej swojej przyłbicy wyglada jak gospodynia domowa w kuchni, która szatkuje cebulę.

 13. Szczur mówi

  Kurde, nikt Cię nie poinformował? Nie karmić trolla.

 14. ada=mm mówi

  Nakładanie na twarz oslony moze byc prawnie zalecane. Ale nikt nie ma prawa decydowac o tym czy ja mam chodzic w czapce , szaliku w gaciach itp . To ze tam sobie ktoś coś ustali w tej Warszawce kogo karac jak karac kiedy gdzie nie oznacza ze wszyscy sa Durni i będa sie stosowac do wytycznych tych wariatów. NIe rozumiem jak jakis chłoptaś z drugim moze mi narzucac co mam nosić na głowie. Przed tymi głupkami trzeba sie bronić

 15. Wilk mówi

  PAN BRAUN TO TERZ JEDYNY CZLOWIEK KTURY UWIEZYL W MOJOM OPOWIESC O PORWANIU PRZEZ KOSMITUW I SONDZIE ANALNEJ W MOIM ODBYCIE. BRAWO RAS JESZCZE!

  1. Ulenk mówi

   Idiota

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.