Buta i bezczelność władzy! Dworczyk zapewnia, że Morawiecki miał prawo być w kinie bez maseczki

Michał Dworczyk/ fot. screen
10

W piątek (28.08.2020) premier Mateusz Morawiecki wziął udział w pokazie filmu „Okruchy Wolności”. Jak widać na zdjęciach opublikowanych przez Kancelarię Premiera prawie wszyscy widzowie, w tym Morawiecki, byli bez maseczek. W myśl rozporządzenia Rady Ministrów z 7 sierpnia 2020 roku w kinach obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust. Zwolnione są z niego wyłącznie dzieci do lat 4 i osoby, które nie mogą zakrywać twarzy z powodu całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub mają trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

Władza po raz kolejny pokazała Polakom, gdzie ma własne rozporządzenia oraz, że „co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie”. Oliwy do ognia dolał szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, który w poniedziałek (31.08.2020) zapewniał na antenie Radia Zet, że premier i pozostali widzowie mieli prawo być w kinie bez maseczek.

– Pan premier przebywał tam w gronie osób najbliższych. Z jednej strony rodzina, z którą też przebywamy w domu, oraz najbliżsi współpracownicy, z którymi przebywamy w pracy – stwierdził Dworczyk. – To nie był zwykły seans filmowy. To był pokaz prywatny – zapewniał. Następnie poinformował prowadzącą wywiad Beatę Lubecką, że jak sobie ze znajomymi wynajmie salą kinową, to nie będzie musiała zakładać maseczki.

Jako komentarz do wyjaśnień Dworczyka niech posłuży kilka wpisów internautów. 

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Dziwne milczenie MZ! Nie potrafią odpowiedzieć na kilka pytań o naukowe podstawy wprowadzonych obostrzeń epidemicznych

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Antyparch mówi

   Wroci po z sld i psl. I was zdelegalizuja jak sie odgrazali. A szczegolnie trzaskowski, zandberg.

 1. Teresa Maria mówi

  Żaden sukinsyn z partii okrągłostołowych nie powinien w perspektywie trafić do rządu i parlamentu. Ale jak to zrobić, skoro większość polskich debili myśli propagandą telewizyjną, a to TVP, a to TVN. Zresztą moralność zarówno polityków, jak i księży jest taka jaką prezentuje społeczeństwo, z którego się wywodzą.

 2. Jakub mówi

  Pisowskie skurwysyny jeszcze trochę i po was bydlaki pójdziemy

 3. Kazimierz mówi

  Przecież nie dotyczy ,, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym ” ,

 4. Witek w okularach mówi

  Tak jest. Miał prawo żyd z Moraw być bez tzw. “ryjmycki”. Im wszystko wolno, na razie oczywiście. Nadchodzą czasy, że będą się bali wyjść ze swoich nor sk…ny.

 5. Witej w okulatach mówi

  PiS to partia interesu syjonistycznego a nie polskiego. Zapamiętajcie raz na zawsze ludzie.

 6. Flex mówi

  Co wolno premierowi, to nie “ciemnemu ” narodowi!

 7. Zbigniew mówi

  Dalej: jezeli na chodniku beda ci bez masek, to maskowani musza zejsc na bok, pod samochody a sprubuj zdjac maske …………. nie beda pytac na kogo glosowales.

  1. Zbigniew mówi

   spróbuj – definicja, synonimy, przykłady użycia. … wartość, jakość, stan czegoś». spróbować się «zmierzyć swoje siły, walcząc z kimś, mocując się z kimś» …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.