Wirusolog demaskuje bezsens nakazu zakrywania nosa i ust: „Chory bezobjawowy nie kaszle” [WIDEO]

prof. Włodzimierz Gut/ fot. screen
29

We wtorek (21.04.2020) prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego, był gościem Mediów Narodowych. W rozmowie, podczas której wystąpił w maseczce założonej na brodę, prof. Gut powiedział, co sądzi na temat wprowadzonego w Polsce nakazu zakrywania nosa i ust. Jest to opinia, która z pewnością nie spodoba się ministrowi Szumowskiemu. Prof. Gut po prostu wykpił argumenty przedstawiane przez ministra.

Ubawiłem się, kiedy przeczytałem, że maseczkę zakłada się po to, żeby osoba bezobjawowa chora kaszląc nie zaraziła kogoś innego. W tym momencie zaczynam się dobrze bawić, bo jeżeli bezobjawowa, to nie chora, jeżeli kaszle to objawowa, a jeżeli zdrowa, to nie zarazi – powiedział śmiejąc się. Stwierdził też, że przy tak niskiej liczbie zakażeń szansa na spotkanie w Polsce osoby z koronawirusem jest bardzo mała, a zakażenie jest możliwe dopiero dzień lub dwa przed wystąpieniem objawów. Zatem osoby, które przejdą całą infekcję bez objawów, raczej nie mają szans nikogo zarazić, ponieważ wirus w ich organizmie nie namnożył się w wystarczającej ilości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prof. Gut wyjaśnił też, że każdą maseczkę powinno się zdjąć po 20 minutach i zutylizować lub wyprać w temperaturze 60 stopni. W przeciwnym razie fundujemy sobie źródło infekcji. Odpowiadając na pytanie, po co w takim razie mamy wszyscy nosić maseczki, prof. Gut powiedział, że w Japonii noszą maseczki z powodu smogu, a w Chinach dlatego, że jest to symbol lojalności wobec władzy. I znacząco uśmiechnął się, a potem dodał, że u nas jest to przejęcie pewnych zaobserwowanych zjawisk z innych krajów na zasadzie, że jak wszyscy noszą, to po co się zastanawiać. Rozmowa o maseczkach od 27 minuty rozmowy. Warto posłuchać całej rozmowy.

Źródło informacji: YouTube

Zobacz też:

Polacy boją się zgłaszać do szpitali. Lekarze apelują: „Nie bagatelizujcie chorób serca. Lęk przed koronawirusem może mieć groźne konsekwencje”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Ewa mówi

   Wspaniały wykład, ten Pan ma wielką wiedzę. Posłuchaj.. po co nosimy maseczki.

 1. piotr mówi

  Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda wskazali, że koronawirus dziesięć razy mniej zabójczy niż grypa. | prawy.pl

  1. juuulek mówi

   jestem gotów w to uwierzyć, ale warto by wskazać źródło 😉

 2. piotr mówi

  1-Papierosy chronią przed koronawirusem? Naukowcy nie mogą w to uwierzyć. 2-Szokujące odkrycie lekarki z Madrytu! U właścicieli psów i kotów COVID-19 się nie rozwija?! | forumdlazycia tradycji katolickiej

 3. piotr mówi

  1-Szokujące odkrycie lekarki z Madrytu! U właścicieli psów i kotów COVI-19 się nie rozwija?! 2-Papierosy chronią przed koronawirusem? Naukowcy nie mogą w to uwierzyć. | forumdlazycia tradycji katolickiej

  1. marco mówi

   A świstak zawija baranie skończony.

  2. Iris mówi

   haha dokladnie

 4. Andrzej mówi

  Mnie zakupów gosposia nie robi. Więc jak stoję w kolejce do spożywczaka i wszyscy mają maski to czują się bardziej komfortowo. Dlaczego bo na mnie bezpośrednio nikt nie kichnie. Jak się przeziębię to mnie do pracy nie dopuszczą i będę się uganiał za L4 a później siedział w domu.
  Tego bym nie wytrzymał. I jak czytam takie banialuki to mnie szlag trafia. Tak więc proponuję wstać od komputera i wyjść do sklepu na pocztę i coś wtedy skrobnąć.

 5. Rochel57 mówi

  Krok po kroku jak doszło do spisku wirusowo-szczepionkowego w aspekcie sieci 5G oraz oskarżenie B. Gatesa o zbrodnie ludobójstwa.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/slynny-wywiad-z-davidem-icke-usuwany-z-sieci-co-takiego-powiedzial
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-usa-zgloszono-petycje-w-celu-zbadania-udzialu-billa-gatesa-w-naduzyciach-medycznych-i
  Wiadomości wysłałem także do Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Zdrowia, a także do najważniejszych w Polsce lekarzy.

  1. Anna mówi

   Ma rację David Icke ! Trzeba to rozgłaszać ! Niech się wszyscy ludzie dowiedzą !

 6. pirxy mówi

  duperele przepraszam , wystarczy że bezobjawowy mówi i pluje wtedy drobinkami śliny, e tam z takimi specjalistami , uczepił się słowa kaszle , a reszt nie ważna że kropelki śliny są emitowane przed czy ma chronić maska-, po 20 minutach prać lub zutylizować maseczkę nie biorąc pod uwagę z czego zbudowana jest, każe prać w temp powyż. 60 st. C, a można wyprasować żelazkiem z parą wodną gdzie temp sięgają powyżej 100-200 st być może – głupota jest ważna byle jego głupota—.tragedia nie profesor

  1. K mówi

   Nie zrozumiałeś wypowiedzi profesora. Powiedział, że jeśli ktoś jest bezobjawowcem to znaczy że wirus w nim się nie namnozyl wystarczająco by spowodować objawy i także by móc kogoś zarazić czy to kaszlac czy po prostu oddychajac.

 7. Krzysztof mówi

  Takich ludzi się nie słucha, to jest ignorant techniczny i medyczny na garnuszku sanepidu. Ten Pan ma odloty i posługuje się stereotypami. Obraz nietoperza i żmij, to chyba określenie pasujące do USA i CHIN. A w Wuchan, dnia 2 listopada została uruchomiona z wielką pompą najnowsza, najszybsza telefonia 5G, https://youtu.be/rk3QqC6GgEM?t=32 która na częstotliwości 60 GHz pochłania 98 % tlenu w powietrzu i organizmach, a w płucach dodatkowo zakłóca absorpcję tlenu do krwi na poziomie hemoglobiny. Płuca są dewastowane i dochodzi do zwapnienia. Ja tego nie wymyśliłem, o tym piszą globalistyczne strony zajmujące się produkcją urządzeń nadawczo odbiorczych urządzeń pomiarowych itp. jeden z linków. https://www.rfglobalnet.com/doc/fixed-wireless-communications-at-60ghz-unique-0001

 8. Don Chichot mówi

  Miałem maseczkę na twarzy przez ponad 8h! Efekt końcowy?
  Jeszcze tego samego dnia wieczorem, rozbolała mnie głowa! To u mnie bardzo rzadki przypadek!
  Na spokojnie wywnioskowałem…to sprawa maseczki!
  Dlaczego?
  Maseczka skutecznie hamowała mój wydech! Więc w większości wdychałem z powrotem…..CO2 z własnych płuc! Mózg stał się niewystarczająco dotleniony! Pomijam wdychane na powrót różne mikroby, których mój organizm chciał się „pozbyć” przez wydech, a przez zakryty nos i usta …nie mógł!

 9. Aga mówi

  Nie pomyślał ze ktoś może chorować na astmę albo palić papierosy i kaszleć a nie wykazywać innych objawów choroby. Ja ciagle kaszle jako alergik i astmatyk a znajome z pracy pałace tez często pokasłują

 10. Kazio mówi

  Ten pan „epidemiolog” ma specjalnego nosa – do wykrywania wirusów prawdopodobnie.
  On cały czas manipuluje (miesza prawdę z kłamstwem) młodej pani redaktor….i nam w głowach.
  To taki cwaniaczek z tytułem. Dużo takich.
  Natomiast wirus jako preludium i współpracujący mechanizm z narzędziem morderczo-kontrolnym jakim jest 5G jest całkowicie logiczne i się zgadza. Wirus jest potrzebny do wyjaśniania gojom objawów kolapsu komórek na skutek działania 5G jako objawy nawracającej pandemii wirusa. A nawracająca pandemia jest potrzebna do dalszego odziaływan za pomocą 5G na coraz większe kręgi globu w okresie rozbudowy co się właśnie dzieje. Jak się ludzkość połapie będzie już za późno. Wszystko się zgadza z widoczną teraz rzeczywistością. A to co się zgadza jest prawdą!

 11. ppppp mówi

  Ten facet jest dość wyluzowany. Poza tym ma już swoje lata. Bawi się tym wszystkim, gdyż wie, że wirusy zawsze zabijały i będą zabijać. Z koronawirusem jest sprawa może trochę inna (jest bardziej agresywnym, nie wiemy jeszcze wiele o nim), ale przecież gość z takim poczuciem humoru, nie będzie siał paniki. Jego, jak i innych naukowców, uspakajają statystyki – 50 na 1 000 000, to przecież nic. A że tych 50 umarło, to cóż, każdy kiedyś umrze.

  1. Dorota mówi

   Przeciez 2 lata temu pandemii nie bylo a w marcu umarło w Polsce 10%wiecej ludzi niz w tym roku.. więc chyba o czymś to świadczy.. czym w takim razie sie przejmować.. mi się wydaje pan profesor ma odpowiednie podejście.. ale to tylko moje zdanie .

 12. Ewelina mówi

  To dlaczego lekarze się nie wypowiadają i nie zniosą noszenia maseczek

 13. Lech mówi

  Bezobjawowy nie kaszle, po co maseczka? Wątpliwe pytanie, bo bezobjawowy rozmawia, może niespodziewanie kichnąć, parsknąć ze śmiechu.

  1. Dorota mówi

   Bezobjawowy nie ma wystarczającego stężenia wirusów by zarazić.. nie wiem jak inni ale ja nie znam nawet jednej osoby ktora by byla chora czy nawet podejrzana o koronawirusa.. wśród znajomych pytam tez nikt nic nie wie..

  2. Witek mówi

   Niespodziewanie kichnąć… Dobre… Ile razy zdarzyło się Panu niespodziewanie kichnąć? Kichnięcie to nie czkawka. Ile razy dopadła Pana chęć kichnięcia w miejscu publicznym? Oczywiście przy założeniu, że nie ma Pan kataru, przeziębienia itp. Bo jeżeli ma Pan powyższe to, jako osoba świadoma, nosi Pan maseczkę. Nosi ją Pan również w wypadku kaszlu czy bólu gardła. W rzeczywiście nagłym i niemożliwym do opanowania przypadku, osoba rozgarnięta kicha w zgięty łokieć lub złożone dłonie. Nie powie Pan chyba, że „wali” Pan bezpośrednio i centralnie bez jakiegokolwiek zasłaniania :). A co do rozmawiania czy prychania: przecież nadal należy się dystansować. Dwa metry odległości w przypadku zwykłej rozmowy wystarczają. Tutaj wkracza zwykła fizyka. Cząsteczki wydobywające się z ust nie mają takiego impetu jak w przypadku kichania czy kaszlu. Zdrowy rozsądek i odrobina myślenia :). Niestety, osób świadomych i rozgarniętych jest w naszym pięknym kraju niezbyt wiele. Wprowadzono więc nakaz noszenia maseczek, żeby zdyscyplinować tę nierozgarniętą większość. I wszystko byłoby OK (ci mądrzejsi jakoś by to znieśli) gdyby nie fakt, że skutki noszenia masek mogą być odwrotne do zamierzonych. I nie tylko chodzi o jakieś niedotlenienie czy podtrucie wydychanym powietrzem (tutaj się nie rozpisuję, inni wspominali wcześniej). Sama prawidłowa „obsługa” maseczki jest niezbyt prosta. Olbrzymiej większości po prostu nie będzie się chciało prać, zmieniać, prawidłowo ściągać, nie dotykać, nie poprawiać brudnymi rękami… itp. A wystarczyło po prostu często dokładnie myć ręce, nie dotykać twarzy i nie zbliżać na odległość mniejszą niż 2 metry.

  3. TenJedenCzłowiek mówi

   Panie Witku,
   Twierdzi Pan, że olbrzymiej większości nie będzie się chciało prać i prawidłowo korzystać z maseczki, a jednocześnie wierzy Pan, że ktokolwiek będzie zachowywał bezpieczne odstępy na ulicy i kontrolował się podczas spotkań ze znajomymi? Niesamowicie musi Pan wierzyć w nasze piękne polskie społeczeństwo 🙂
   By to zauważyć wystarczy przecież zdrowy rozsądek i odrobina myślenia, czyż nie?

 14. Roman mówi

  Ale pieprzy jak potłuczony a inspektor sanitarny swoją „wiedzę”pokazał ma początku epidemii. 99 na 100 wirusologów mówi że maseczki chronią a ten jeden jest po prostu niedouczony albo idiota.

 15. Barbara mówi

  Pani przeprowadzająca wywiad ma problemy z zadawaniem pytań i formułowaniem zdań. Zadawane przez nią pytania nie są płynne i często niepoprawne stylistycznie. Ponadto w budowanych przez nią zdaniach znajdują się słowa nie tylko niepotrzebne ale i niewłaściwe z punktu widzenia treści zadawanych pytań. Uchybienia można by długo wymieniać…Najlepiej jej posłuchać.

 16. Barbara mówi

  Barbara do Lecha : masz rację

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.