PO o rekonstrukcji rządu: „Odwołani zostali ministrowie, co do których PO zgłaszała wnioski o wotum nieufności” [WIDEO]

fot. twitter
3

Podczas konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący klubu parlamentarnego  Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann oświadczył, że dzisiejsza rekonstrukcja rządu to „porażka Jarosława Kaczyńskiego”, ponieważ „odwołani zostali ministrowie, co do których PO zgłaszała wnioski o wotum nieufności, a których z dużą zaciekłością bronił Jarosław Kaczyński, mówiąc, że są świetnymi ministrami. Dzisiaj okazało się, ze Platforma miała rację.”

Można sobie kpić z groteskowej opozycji totalnej, ale zaserwowany przez Neumanna przekaz dnia o ministrach odwołanych według klucza wotum nieufności ze strony opozycji będzie codziennie wbijany ludziom do głów przy każdej okazji. Przekaz jest prosty jak konstrukcja cepa i odbić go nie będzie łatwo. Opowiadanie o jakimś nowym otwarciu i ministrach odpowiednich dla nowego etapu zostanie wyśmiane i podsumowane krótkim „Platforma miała rację. Samo PiS to potwierdziło”. Czy taki scenariusz propagandowy był brany pod uwagę przed dzisiejszą rekonstrukcja? Chyba nie.

Oto nowi ministrowie rządu premiera Morawieckiego: nowym ministrem finansów została Teresa Czerwińska, a ministrem inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dotychczas resortami finansów i rozwoju kierował Mateusz Morawiecki. Prezydent powołał Jadwigę Emilewicz na ministra przedsiębiorczości i technologii, Jacka Czaputowicza na szefa MSZ (w miejsce Witolda Waszczykowskiego), Łukasza Szumowskiego na ministra zdrowia (w miejsce Konstantego Radzwiłła) ,a Joachima Brudzińskiego na szefa MSWiA (zamiast Mariusza Błaszczaka). Mariusz Błaszczak zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON. Na funkcję ministra środowiska (w miejsce Jana Szyszko) powołany został Henryk Kowalczyk, który wcześniej był przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów. Andrzej Adamczyk został powołany na ministra infrastruktury; wcześniej pełnił funkcję ministra infrastruktury i budownictwa.

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. pikuś mówi

    W sumie to ci składali wniosek nieufności do Donalda Tuska – bo w końcu sam się odwołał 😀

  2. Ayax mówi

    Platforma w jednym ma racje. Ani PiS ani tez rząd, ani Duda nic dobrego nie zrobili i nie ma się co tego spodziewać, bo to jedno bagno razem z tymi niemieckimi pomiotami

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern