Antoni Macierewicz odchodzi z MON. Generał Koziej z optymizmem patrzy w przyszłość

fot. twitter
18

Spektakl pt. „Rekonstrukcja rządu” miał dziś swój finał. Nowym ministrem finansów została Teresa Czerwińska, a ministrem inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dotychczas resortami finansów i rozwoju kierował Mateusz Morawiecki. Prezydent powołał Jadwigę Emilewicz na ministra przedsiębiorczości i technologii, Jacka Czaputowicza na szefa MSZ (w miejsce Witolda Waszczykowskiego), Łukasza Szumowskiego na ministra zdrowia (w miejsce Konstantego Radzwiłła) ,a Joachima Brudzińskiego na szefa MSWiA (zamiast Mariusza Błaszczaka). Na funkcję ministra środowiska (w miejsce Jana Szyszko) powołany został Henryk Kowalczyk, który wcześniej był przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów. Andrzej Adamczyk został powołany na ministra infrastruktury; wcześniej pełnił funkcję ministra infrastruktury i budownictwa.

Wisienką na torcie stała się dymisja dotychczasowego szefa MON Antoniego Macierewicza, którego zastąpił dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jeśli ktoś jest zaskoczony, to przypominam słowa prezydenta Andrzeja Dudy z zaprzysiężenia premiera Morawieckiego: „Jest Pan moim premierem”. Już wtedy było dla mnie oczywiste, że minister Macierewicz straci stanowisko. Skoro premier Morawiecki jest premierem prezydenta, to trudno oczekiwać, żeby na stanowisku szefa MON trzymał osobę, z którą prezydent jest w konflikcie. Nie rozumiem tylko, dlaczego sprawa nie była oczywista dla wszystkich i skąd te dzisiejsze okrzyki zaskoczenia na prawym tt. Chyba nie sądziliście, że premier Morawiecki postawi się prezydentowi Dudzie?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak skomentować powierzenie ministrowi Błaszczakowi stanowisko szefa MON? Chyba tak: jest oczywiste, że prezydent nie zgodziłby się na szefa MON, z którym musiałby toczyć te same boje, co z ministrem Macierewiczem np. o gen. Kraszewskiego.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż z odwołania ministra Macierewicza zadowolony jest gen. Stanisław „Szogun” Koziej, który nie tylko złożył na twitterze serdeczne życzenia ministrowi Błaszczakowi, ale też z optymizmem patrzy w przyszłość, czemu dał wyraz następującym wpisem: „Nowy MON: znormalizowanie relacji z Prezydentem, odblokowanie certyfikatu gen. J. Kraszewskiego, uzgodnienie projektu reformy SKID, awanse generalskie – to się chyba szybko stanie, reszta raczej się nie zmieni.”

Od siebie powiem tyle: jeśli gen. Koziej cieszy się z wymiany szefa MON, jest to dla mnie wystarczający dowód, aby mieć pewność, że odwołanie ministra Macierewicza to wielki błąd „dobrej zmiany”.

Źródło: pap, twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  cóż wszyscy widzimy jaki jest prezydent więc te zmiany niczego dobrego nie wróżą. było źle będzie tragicznie jeśli coraz bardziej faworyzuje się wpływy tych od czosnku. Jak tak dalej pójdzie to ten kraj w rok zniknie z mapy

 2. Limo mówi

  Zydostwo zadomowilo sie wszedzie na swiecie i w Polskich wszystkich instytucjach.Polska nie ma szczescia do prezydentow.Judasz duda POkazal jak jest wierny bandytom i mordercom ludzkosci.TYLE RAZY OJCZYZNA JEST WE KRWI SKAPANA przez zdrajcow i cymbalow,nie mozna sie uwolnic od tych pejsatych oszustow,ktorzy od wiekow zeruja na ludziach zniewolonych przez ten syf swiatowy.POczatek jest z unia eurozydoska.Nie ma granic ktore sa gwarantem bezpieczenstwa Panstw.Nie jestesmy bezpieczni od ukraincow i innych nacji ktorych jest bardzo duzo w Ojczyznie.RZADZACY DAJCIE GODNIE ZAROBIC W POLSCE,A BEDZIE DUZO RAK POLSKICH DO PRACY,czy to takie trudne do zrozumienia?

 3. Spostrzegawczy mówi

  Jarosław Kaczyński jest moim zdaniem wielkim krętaczem, przedstawicielem tzw. synagogi, żydomasonerii rytu szkockiego. Gra od dłuższego czasu rolę pobożnego katolika, bo bez tego 'lud” nie kupiłby jego patriotyzmu. A on gra o pomniki także dla siebie. Uchodzący za katolików mają z tym łatwiej. Natomiast rzeczywiście to reprezentuje on patriotyzm żydowski, przeciwstawny polskiemu. Miały być rozliczenia, a są rozliczenia ale tych ludzi, którzy nie podobają się żydokomunie. Uważam, że następne cięcia odbędą się na Ziobrystach być może zaraz po najbliższych wyborach parlamentarnych. Po co wśród neo-gieremkowszczyzny mają być ludzie powiązani z neokonami – zjudaizowanymi modernistami spod znaku Radia Maryja. Po co ma się mówić zamiast tylko o Żydach także obok Żydów dla przyzwoitości o Panu Jezusie Chrystusie i selektywnie o polskim patriotyzmie. Ojciec Rydzyk po raz kolejny wystrychnięty na dudka, ale co gorsze wystrychnął on dudka też po raz kolejny swoich licznych słuchaczy. Przypadek ? Nie, bo reguła. Jednym słowem , grane są nadal tylko interesy żydowskie na wszystkich polach szachownicy.

  1. Kris mówi

   Zgodzę sie z tobą, ze stoi za tym Kaczyński. To w końcu on dobiera sobie ludzi. Polacy powinni skończyć płakać zaklawiatury a w końcu wsiąść los w swoje ręce. Trzeba głosować nowych ludzi, narodowców a nie magdalenkowa żydokomunę.

  2. d. mówi

   zgadzam się absolutnie. jak się patrzyło wczoraj i poprzednimi razy na salę kolumnową gdzie kornhause-duda rozdawał wczoraj nominacje to az roi się od semitów. biegają po sali i czują się jakby to oni byli gospodarzami a Adrianek zaledwie ich pracownikiem i to niższego szczebla! uważny widz bez trudu widział jak ci o tych mocno semickich rysach sami dokumnetują z ukrycia, zza kolumny, wszystkie wydarzenia pomimo, ze reporterów, fotografow, dziennikarzy z kazdej strony pełno! uważam juz od dawna, od lat, jeszcze za zycia Lecha Kaczynskiego tak oceniałem sytuację, ze ci Kaczynscy to zdrajcy. Wystarczy popatrzec jak oni obydwaj a teraz jarosław, wykonuje znak krzyża sw. – macha tą ręką na okragło jakby muchy od gęby odganiał. nigdy ale to nigdy nie wykonał normalnie i własciwie znaku Krzyza sw. To jest szczegól ale niezwykle istotny w kontekscie nienawiści jaka żywi do chrześcijan- katolików żydokomuna. osobiscie szanuję żydów uczciwych i rzetelnych, ludzi prawych ale takich jest naprawdę niewiele, natomiast zydokomuna jest od zawsze podle szkodliwa w Polsce i dla POlski ale i w kazdym kraju gdzie się rozpleniła.

 4. Robert mówi

  Wiernie oddany towarzyszom amerykanskim,został przez nich zdradzony.Ponoć najbardziej sie opierał przy przetargu na nowa amunicje z pociskami wypelnionymi czosnkiem.

  1. Kris mówi

   Zdrada u usraelitow to standard ich geszeftowej polityki.

 5. Hammurabi mówi

  Polska… Miejsce na Ziemi…
  O nierządne królestwo i zginienia bliskie,
  Gdzie ani prawa ważą, ani sprawiedliwość
  Ma miejsca, ale wszytko złotem kupić trzeba!
  Jeden to marnotrawca umiał spraktykować,
  Że jego wszeteczeństwa i łotrowskiej sprawy
  Od małych aż do wielkich wszyscy jawnie bronią,
  Nizacz prawdy nie mając ani końca patrząc,
  Do którego rzeczy przyjść za ich radą muszą.
  Nie rozumieją ludzie ani się w tym czują,
  Jaki to wrzód szkodliwy w rzeczypospolitej – wprowadził się do pałacu przy Krakowskim Przedmieściu 46/48!

 6. Zbulwersowany mówi

  Skoro Kaczyński wystawił na pożarcie swojego najwierniejszego ordynansa – Macierewicza, to jest zdolny na wszystko – biada Polakom, którzy nie potrafią się zjednoczyć w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Zawsze w tle jest jednak pochodzenie Kaczyńskich, o którym się od dawna pisze na niepoprawnych politycznie portalach, a które niesłusznie jest pomijane przy ocenie jego długoletniej działalności.

 7. Pan Kracy mówi

  Jak pisze Michalkiewicz:
  Jeśli podczas zapowiadanej po Trzech Królach „głębokiej rekonstrukcji rządu” odejdzie złowrogi minister Antoni Macierewicz, to będzie to nieomylny znak, że prezes Kaczyński cofa się na całej linii, a pan prezydent też idzie na całość.

  Wcześniej o tym, że wystrugany z banana prezio postanowił się wyemancypować spod wpływów Kalksteina – swego twórcy, ale jak spali za sobą wszystkie PiS-owskie mosty, to zostaną mu tylko „stare kiejkuty”, które preziowi stręczą się jako „przyjaciele”, oczywiście nie za darmo.
  Widać tu ostrą walkę Stronnictwa Pruskiego ze Stronnictwem Amerykańskim. Ważną częścią każdego z tych stronnictw są …Eskimosi – w myśl zasady: obojętne kto wygra wybory, jak zawsze wygrają „nasi”.
  Bezpardonowa walka „Naszej Złotej Pani”, ze swoimi owczarkami niemieckimi (Juncker i Timmermans), którzy twierdzą, że Polsce „nie odpuszczą” z Donkiem Trumpem, faworyzującym projekt „Trójmorza” z Polską na czele. Do nas docierają tylko echa tej walki. A sądząc po efektach, to raczej śmierdzące dmuchy…

  Wniosek jeden – szkoda Polski. Naiwni jeszcze mieli nadzieję, że proeskimoska partia zrobi nam „dobrą zmianę”. Eskimosi, z banksterem i panem K. czyszczą sobie teren z elementów wrogich (czyli propolskich: np. Szydło, Macierewicz), dojdzie do realizacji „roszczeń” (12 grudnia br. Senat Stanów Zjednoczonych aprobował Act S.447, znany jako Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017 – stwarzałby on pozory legalności dla przejmowania przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu tak zwanego „mienia bezspadkowego” – Michalkiewicz) i będziemy mieli „szlachtę jerozolimską”.

 8. Paweł mówi

  Pełniący obowiązki już w Kielcach zaczął czytając słynny poemat swojego jeszcze większego teścia „jak to polskie bydło swoich tfu… k… twoja mać pfffaaannnooow mordowało” a teraz to dobre złego początki. Już się robi podejścia do zdelegalizowania ONR, zaraz mamy obchody 100 lecia NIEPODLEGŁOŚCI i tu się zaczną schody bo już p.o. stwierdził że nie ma mowy o zaproszeniu narodowców na obchody rocznicy i tak sobie myślę że się będzie trzeba ogarniać trochę do walki. Znowu o NIEPODLEGŁOŚĆ TYLKO TAKĄ NA POWAŻNIE. CWP

 9. Normalny mówi

  Żydowski teatrzyk, albo jak kto woli, tancbuda na kółkach. Szkoda tylko, że jak zwykle kosztem Polaków.

 10. Matka polka mówi

  Niestety ale wraz z dobrymi i kompetentnymi ministrami zniknęła nadzieja dalszych zmian na lepsze. Duda, Kaczyński i nowy rząd podporządkują swoje działania wymogom biurokratów z diabelskiej unii europejsko-żydowskiej, a w związku z tym możemy się spodziewać wszystkiego najgorszego. Pozostaje nam Polacy żarliwa modlitwa do BOGA, który lada chwila bezpośrednio wkroczy w losy tego świata i uratuje nas przed zagładą, którą szykuje nam żydostwo światowe-zakała Europy i innych stron świata.

 11. ktos mówi

  Zastanawiałem się czy poprzeć PiS w wyborach samorządowych. Jeśli zdejmuje się człowieka co czyści wojsko z układów to ja na pewno zagłosuję na Kukiz’15. Musi być jakaś opozycja, jeśli nie ma innego wyboru to mój głos ma Kukiz. Nie wierzę Pad.

  1. d. mówi

   Kukiz – WSIokowy agent!!! co ty opowiadasz? to już lepiej do wyborów nie iść!!! zauwaz jak się Kukiz cieszy z rekonstrukcji rządu! o mało się wczoraj w majtki nie posikał z radości, ze nie ma Macierewicza, prof. Szyszki.

 12. Paweł mówi

  Co zrobił Macierewicz? Od lat walczył z wściekłymi atakami agentur i ich popleczników, nawet jak Pis był zagoniony do kąta wytrwał. Jako minister czyścił armię z agentury i leśnych dziadków. Zablokował zakup bardzo drogiego chłamu francuskiego. Doposażył i dofinansował armię. Szczyt NATO, sprowadzenie dywizji amerykańskich do Polski. Utworzył obronę terytorialną, zawsze to jakaś „hodowla narybku” wojskowego. I wiele innych rzeczy.

  Co zrobił Duda? Beata wsadziła go na prezydenta. Zawetował ustawy o sądownictwie czym umożliwił ostatni atak Brukseli na Polskę. Podszedł na galę Polsatu i zwolnił Macierewicza. Tyle.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.