SKLEP-WPRAWO.PL

Na żydowskim portalu już rozpaczają nad wyborem nowego prezesa IPN. Powód? Potępił żydowskie kłamstwa

Karol Nawrocki i Katarzyna Markusz
23

W ubiegłym tygodniu nowym prezesem Instytutu Pamięci Narodowej został dr Karol Nawrocki, do niedawna dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Decyzja nie spodobała się redakcji żydowskiego portalu Jewish.pl, która ubolewa nad wyborem Nawrockiego. Powody są tradycyjne: nowy prezes IPN potępił żydowskie kłamstwa.

“Wszyscy ci, którzy pytają, czy wsparcie nowego potencjalnego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej jakim mógłbym zostać, zyskają takie historyczne kłamstwa jak książka >>Dalej jest noc<< i czy pozwolę na obrażanie Polaków, którzy cierpieli za pomoc Żydom w czasie II wojny światowej i pozwolę ich obrażać w Polsce i za granicą, to chcę jasno powiedzieć, że nie ma możliwości, aby tego typu historyczne kłamstwa zyskały wsparcie przyszłego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. To są książki, które są demolowane przez polskich historyków. Oparte na nieprawdziwych danych historycznych i badaniach naukowych i są po prostu wytworem, powiedziałbym, takiej niezdrowej niechęci do historii własnego narodu. Trwożącej niechęci do opisywania historii własnego narodu i zupełną zmianą proporcji w opisie wydarzeń historycznych”. To słowa Nawrockiego z posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która w maju opiniowała wniosek Kolegium IPN o powołanie nowego prezesa tej instytucji – czytamy na portalu Jewish.pl, który redaguje Katarzyna Markusz, „dziennikarka”, która w ubiegłym miesiącu „zasłynęła” propagowaniem „kłamstwa oświęcimskiego” publicznie twierdząc, że dla Polaków nie powstały nigdy obozy masowej zagłady. Zawiadomienie do prokuratury na Markusz złożyła Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

NASZ WYWIAD Z WICEPREZESEM IPN o Żydach w bezpiece oraz „czasie Wyklętych” – OBEJRZYJ

Książka „Dalej jest noc” autorstwa Barbary Engelking pod redakcją naukową Jana Grabowskiego, który m.in. twierdzi, że Polacy polowali na Żydów, a błogosławiona rodzina Ulmów z Markowej pomagała z chciwości, to paszkwil propagujący kłamstwo na temat na temat ś.p. Edwarda Malinowskiego, którego w publikacji nieprawdziwie przedstawiono jako „współwinnego zabójstwa Żydów”. Sąd Okręgowy we Wrocławiu nakazał Engelking i Grabowskiemu przeprosić za „nieścisłe informacje” w książce. O procesie pisaliśmy TUTAJ. W obronie autorów książki stanęła cała żydowska wierchuszka: Paweł Śpiewak, Instytut Jad Waszem, Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA), Światowy Kongres Żydów, Centrum Szymona Wiesenthala, Fundacja Pamięci Holokaustu, Żydowski Instytut Historyczny, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, B’nai B’rith, izraelska organizacja Ocalonych z Holokaustu. Jak można się domyślić, w wielu przypadkach obrona kłamców przerodziła się w bezpardonowy atak na Polskę.

Cała żydowska akcja w obronie Engelking i Grabowskiego, szkalujących nieżyjącego Edwarda Malinowskiego, to idealna ilustracja metod, jakimi Żydzi posługują się urządzając nagonki na Polskę. Engelking przyznała, że w książce zamieszczono nieprawdziwe informacje. I co? I żydowskie organizacje podniosły wrzask na cały świat, że w Polsce prześladuje się badaczy Holokaustu, a na żydowskim portalu wyrażane jest niezadowolenie z powodu wyboru prezesa IPN, który potępił paszkwil.

Po raz kolejny Żydzi zademonstrowali swój antypolonizm. Nic nowego. Robią to od wieków. Dla ich zdecydowanej większości, każdy kto potępia żydowskie kłamstwa jest fe. Liczne przykłady żydowskiego antypolonizmu znajdziecie w książce Jacka Międlara „Polska w cieniu żydostwa”. Książka do nabycia w sklepie internetowym TUTAJ. Możliwość zamówienia publikacji z autografem lub dedykacją.

Źródło cytatu: Jewish.pl

Przeczytaj także:

Żydowskie organizacje atakują Polskę w związku z procesem przeciwko Engelking i Grabowskiemu za kłamstwo w „Dalej jest noc”

„Jestem przerażony”. Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów o wyroku w procesie przeciwko Engelking i Grabowskiemu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Andrzej mówi

  Pięknie !! Wszystkie środowiska anty Polskie Najbardziej Boją się PRAWDY !!!. Ciekawe .

 3. Resovia mówi

  Prawdziwi Polacy,patrioci,katolicy pod dowodztwem arcykatotaliba Brauna bija w pysk mniej wartosciowy tubylczy motloch,ktory smie sie zaszczepic!!!

 4. Resovia mówi

  Prawdziwi Polacy,katolicy patrioci z Konfederacji murem popieraja TVN. pamietajcie przy wyborach o tych parszywcach,obrzazancach!!

 5. Dante mówi

  Tak jest! A Kopernik była kobietą!

 6. Misiek13 mówi

  Teraz to J.Kaczynski powinien naprawic blad swojego brata L.Kaczynskiego i doprowadzic prawde w Jedwabnym do konca

 7. Andrzej mówi

  I bardzo dobrze tych ich kłamstw też mam dość !

 8. Pani M. mówi

  „Po raz kolejny Żydzi zademonstrowali swój antypolonizm”

  Taaaa… „Żydzi”. Pani Markusz to jest takie ekstremum (krytykowane w środowiskach żydowskich, zresztą), jak p. Międlar po drugiej stronie. Dokładnie tak ona reprezentuje Żydów, jak p. Międlar Polaków. No ale cyk, dalej reklama książki z opisem fobii redaktora tego portalu i promocja się kręci. Dobrze chociaż, że „Żydzi” poprawnie już piszecie – dla większości fanów tego portalu to ćwiczenie z języka polskiego jest zbyt dużym wyzwaniem.:)

 9. Hehsjs mówi

  Chciałbym żeby żydzi odczepili się już od tego kraju i poszli na swoje, won po prostu parchy jak wam się coś nie podoba na księżyc

 10. Olo mówi

  Troche wiecej wiedzy w temacie i moze zmienisz zdanie. Przygladam sie sprawie stosunkow polsko-zydowskich od lat i wychodzac z zalozenia, ze prawda lezy gdzies posrodku mialem podobny poglad do opisanego przez ciebie. Niestety „materia” tych spraw, stopien zaklamania autorow zydowskich przekracza wszelkie miary. Nie da sie walczym z ich oszczerstwami zadnymi cywilizowanymi metodami. Klamstwa, manipulacje, matactwa, mozna wymieniac bez konca. Pora sie przebudzic i uzmyslowic sobie, ze przeciwnik to wyjatkowe bydle.
  ps. I odpusc sobie szczucie na Miedlara, niewielu ma jeszcze odwage, aby mowic otwarcie.

 11. Alm mówi

  SzMatka też jest fanem i nieodłączną częścią tego portalu. Na szczęście już właściwie zdiagnozowanym.

 12. Zbigniew mówi

  I im wieksze wycie tych lotrow tym lepiej. Tak aby doszli do wysokiego C i tak wszystko co moga to psuja roztaczajac jakies miraze, ze cos tam – zgoda na NS2 powinna wystarczyc aby ich lotrostwo zrozumiec.

 13. smith mówi

  nikt tu żydów nie trzyma – droga do israela szeroko otwarta – no one is keeping Jews in Poland – the road to Israel is wide open – good bye

 14. benedykt mówi

  Żyd unikający kłamstwa, oszustwa, matactwa, podstępu i grabieży to po prostu najgorszy antysemita (czarna owca w „uczciwej, porządnej rodzinie”)..

 15. Pani M. mówi

  @Olo

  Trochę musisz się jeszcze ogarnąć. A Międlar to serio jakiś autorytet, odkrycie Atlantydy? Zdefiniuj swój stosunek do owego człowieka, to się może razem pośmiejemy.

 16. Hammurabi mówi

  „Śmiać” to „my” się raczej nie będziemy, bo materia zbyt poważna i czas nie po temu.
  Jednak wciąż uważam, że zanim rzucisz kamieniem, wypadałoby zapoznać się z dokonaniami kogoś, kto jest ci – jak widać – solą w oku.
  Przeczytać ze zrozumieniem i bez uprzedzeń tych kilkaset stron, które powstały bez tłustych grantów przydzielanych bez umiaru i rozsądku takim jak Engelking. Już sam ten fakt jest dostatecznym powodem.
  Póki co udowadniasz, że wiesz jedynie o istnieniu tych dwóch pozycji. Ciekawe kiedy zaczniesz potępiać kolejną, dotykającą okropności wołyńskich?
  Jest takie przysłowie, że aby poznać człowieka, trzeba z nim beczkę soli zjeść. Ty jednak od zaraz, już, natychmiast, bez szczypty tej soli, chcesz kpić i wyśmiewać Jacka tylko dlatego, że ponad wszystko inne postawił Polskę. Więcej! Próbujesz postawić patriotę w jednym szeregu z mętami żyjącymi spokojnie, bezpiecznie i dostatnio z plucia na nasz kraj. No, nieładnie!
  Sama sobie odpowiedz, w jakim świetle cię to stawia!
  Mam nadzieję, że pomimo wieku będę mógł doczekać chwili kiedy Jacek Międlar się przełamie i zostanie posłem. Że doczekam powstania partii która za cel postawi sobie nie tylko dobro Polski i Polaków ale i ukaranie kłamców, oszczerców, sabotażystów ideowych i zwykłe ścierki którymi się na co dzień posługują.

 17. W K mówi

  Skoro Prezes IPN nie jest żydem, to dobra wiadomość dla Polski.

 18. Olo mówi

  @Pani M.
  Ogarniety jestem jak nalezy. Ty natomiast, skoro juz jestesmy na „ty”, powinnas sie rozejrzec nieco i postarac sie dostrzec sprawy o ktorych jak widac nie masz pojecia, ale czyjesz sie uprawiona do wyrazania ogolnikowych, nic nie wnaszacych sadow. To takie typowe dla zarozumialych „osobowosci”.
  MIlego dnia.

 19. Shadow mówi

  Pani M. to Matka w nowej odsłonie. Wróciła z kraju położonego w Palestynie, gdzie uszczęśliwiała na siłę nic niepojmujących Palestyńczyków, obecnie będzie nas tak samo uszczęśliwiać, bowiem jesteśmy nic nierozumiejącymi i nic niewiedzącymi głupkami. Ona to alfa i omega, bo pochodzi z narodu rzekomo wybranego. Tylko do czego wybranego?

 20. Olo mówi

  @Paniusia M.
  To co sie dzieje na scenie stosunkow polsko-zydowskich obserwuje od lat i powtorze – przeciwnik to bydle, z ktorym nie da sie wygrac zadnymi znanymi cywilizowanemu swiatu metodami.
  Inwektywami nie rzucam bez powodu droga Paniusiu M.
  ps Prosze zmienic portal na gazety wyborczej, bedzie odpowiedniejszy.

 21. DOKOŃCZYĆ EKSHUMACJĘ W JEDWABNEM mówi

  DO 'PANI M’ SŁUCHAJ NO, TA TWOJA SZKARDNA ZAŁGANA MARKUSZ I TE WSZYSTKIE POLAKOŻERCZE ŁAJDAKI UJADAJĄCE W OBRONIE PRYMITYWNEJ OBRZYDŁEJ ENGELKING I SZMACIARZA POLAKOŻERCY GRABOWSKIEGO TO JACKOWI MIĘDLAROWI CZŁOWIEKOWI, KTÓREMU NA IMIĘ JEST PRAWDA – NIE SĄ GODNI NAWET BUTÓW CZYŚCIĆ, CI SZUBRAWCY, ŁOWCY KAMIENIC!

 22. Mariusz mówi

  Tak tak. Książka Międlara to Prawda historyczna hahahahahahahahahahahahaha, przez duże P.

 23. PPP mówi

  ej, szmato – nie ma takiego czegoś jak ”Żydzi”, bo to nie naród, niedouczona zapchajdziuro
  są tylko żydki, kapewu, parówo?
  dawaj namiar, zobaczymy jakie jesteś twarde

 24. Halina mówi

  Już myślałam, że mamełe się zaszczepiło i ucichło na zawsze, ale nie, razem z Ryfką Markusz wszczyna żydowską wrzawę. Mnie śmieszy ta wrzawa żydowin, jakby ich wrzątkiem polewali. Więcej wrzątku na nich i niech się pieklą, w końcu są z piekła rodem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.