Zaskoczenie w Senacie! Poparto kandydata PiS na prezesa IPN. W Sejmie złożył ślubowanie [WIDEO]

Karol Nawrocki / Fot. YT-Radio Poznań
2

Dziś (23.07.2021) w Senacie odbyło się głosowanie ws. wyboru nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowego. Decyzją Senatu popierany przez PiS Karol Nawrocki przejmie pałeczkę po ustępującym z urzędu dr. Jarosławie Szarku.

W piątek (23.07.2021) w Senacie odbyło się głosowanie nad wyrażeniem zgody na wybór Karola Nawrockiego na nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Za głosowało 52 senatorów, 47 było przeciw. 1 senator wstrzymał się od głosu. W związku z tym Karol Nawrocki został nowym szefem IPN. Co ciekawe, kandydaturę Karola Nawrockiego oprócz 48 senatorów PiS i senator niezrzeszonej Lidii Staroń, poparli Jan Filip Libicki i Ryszard Bober z PSL-Koalicji Polskiej oraz Antonii Mężydło z Koalicji Obywatelskiej. Kazimierz Ujazdowski z Koalicji Polskiej wstrzymał się od głosu. Mężydło złamał dyscyplinę partyjną i w związku z tym mogą go spotkać konsekwencje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W Sejmie Karol Nawrocki złożył ślubowanie:

Karol Nawrocki ma 38 lat. Jest historykiem. W latach 2013–2017 naczelnik Okręgowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku, w latach 2011–2017 piastował urząd przewodniczącego gdańskiej Rady Dzielnicy Siedlce, od 2017 dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a w 2021 zastępcy prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Źródło informacji: PAP, Wikipedia

Przeczytaj także:

Żydokomuna to fakt historyczny! Prof. Krzysztof Szwagrzyk dla wPrawo.pl o Żydach w bezpiece, ekshumacjach na Wołyniu oraz „czasie Wyklętych” [WIDEO]

Polska Akademia Nauk naciska ws. wprowadzenia segregacji sanitarnej w szkołach i restrykcji dla niezaszczepionych nauczycieli

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Pani M. mówi

    Chyba tylko wy na tym portalu jesteście zaskoczeni. Przecież od dawna jest jasne, że zrobiono układ RPO za szefa IPN.

  2. OZ mówi

    Jakie „zaskoczenie” – dla nich Wiącek, a w zamian dla „nas” Nawrocki. !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.