SKLEP-WPRAWO.PL

Paweł Śpiewak broni autorki antypolskiego paszkwilu: „Miała na myśli to, że polskie władze próbują ucukrować relacje polsko-żydowskie”

Paweł Śpiewak/ fot. screen
41

W czwartek (1.04.2021) były dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, Paweł Śpiewak, udzielił wywiadu rosyjskiemu portalowi „Sputnik”. Tematem rozmowy był artykuł Mashy Gessen opublikowany w dzienniku „The New Yorker”. –  Aby oczyścić naród z wymordowania trzech milionów Żydów, polski rząd posunie się nawet do ścigania uczonych za zniesławienie – napisała Gessen. Po protestach ambasady RP oraz Muzeum Auschwitz, Kongresu Żydów Amerykańskich i Centrum Badań nad Zagładą Żydów autorka wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że została źle zrozumiana, a „New Yorker” wprowadził poprawki do tekstu.

ZOBACZ: Żydowska publicystka oskarżyła Polaków o wymordowanie 3 milionów Żydów. Prof. Grabowski zachwycony!

ZOBACZ: „New Yorker” wprowadził zmiany w antypolskim paszkwilu żydowskiej publicystki. Ambasada RP: „Będziemy namawiać redakcję do wycofania tekstu”

– Dziennikarka miała na myśli tylko to, że polskie władze próbują troszeczkę „ucukrować” relacje polsko-żydowskie. Nie trzeba tej pani niczego innego przypisywać. Mam wrażenie, że Polacy strasznie mocno na ten artykuł zareagowali i czują się bardzo dotknięci niektórymi sformułowaniami. Ale jeżeli chodzi o przypisywanie Polakom zamordowania 3 mln Żydów, to takiej tezy nikt nigdy absolutnie nie wygłosił – stwierdził Śpiewak.

Były szef ŻIH podkreślił, że sprawa zaczęła się od wyroku w sprawie książki „Dalej jest noc”.  – Fundacja Reduta Dobrego Imienia i PiS, która ją popiera, były głównymi motorami całej tej sprawy. Posłużyła ona jako pretekst do ataku na  prof. Jana Grabowskiego i prof. Barbarę Engelking. Ze wszech miar wyrok nie jest uzasadniony dobrze i mam nadzieję, że będzie wniesione odwołanie – powiedział.

ZOBACZ: Jest wyrok w procesie przeciw Engelking i Grabowskiemu! Mają przeprosić za nieścisłe informacje w książce „Dalej jest noc”

– Podejrzewam, że polscy politycy nie mają żadnych kompetencji, żeby w ogóle oceniać tę książkę. Chodzi o to, że na przykład minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który też wypowiadał się na jej temat, w życiu nie miał jej w ręku, chociaż nazwał ją „antypolskim szmatławcem”. To jest dla mnie kompromitujące – stwierdził Śpiewak.

Kompromitujące jest to, że były szef ŻIH broni antypolskiego paszkwilu Mashy Gessen oraz kłamliwego „dzieła” Engelking i Grabowskiego. I to gdzie? Na łamach rosyjskiego portalu „Sputnik”, czyli tuby propagandowej Kremla. Do kogo jeszcze pobiegnie Śpiewak, żeby dać upust swoim antypolskim fobiom?

Źródło cytatów: sputniknews.com

Zobacz też:

Początek końca kariery Engelking i Grabowskiego? Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. . mówi

  Nie trzeba nic na nowo pisac – mamy Henry Forda z 1919 roku tuz po odzyskaniu Panstwa.

  Po wyeksploatowaniu Polski przez sasiadow odbudowywanie majatku narodowego proporcjonalnie nasila ataki grabiezcow.

  „Doszło dziś u nas do tego, że nie można wziąć do ręki żadnego dziennika amerykańskiego, by w nim nie znaleźć śladów żydowskiej propagandy antypolskiej, propagandy, mającej na celu odwrócenie naszej uwagi od tego, co się dzieje w porcie nowojorskim. Jeśli czytelnik powie: „Nie myślimy o Polsce, myślimy o Stanach Zjednoczonych”, – odpowiemy mu na to, że właśnie myśli już o Polsce w ten sposób, w jaki Żydzi amerykańscy chcą, by myślał, a fakt, że myśli o tym w sposób zgodny z życzeniem żydowskim czyni go w pewnej mierze niezdolnym do zrozumienia całokształtu kwestii żydowskiej w Stanach Zjednoczonych. Słusznym jest tedy, byśmy dowiedzieli się coś o kraju, z którego w tak szybkim tempie przybywa do nas ćwierć miliona ludzi, dla przekonania się, co ci ludzie tam robili i wreszcie, byśmy stwierdzili, na jakich podstawach opiera się oświadczenie Żydów, iż uciekają przed `prześladowaniem´.””

  1. Zbigniew mówi

   Szkalowanie Polski jest sposobem na emigracje do USA i to od 1919 roku, jak pisze Ford.
   Zebranie: 100 $ w bolszewickiej Polsce to roczna wyplata a wiec zebranie dawalo przewage w Polsce dodatkowo paszport i vizy.

   Podobnie postepowali cyganie: na Zeraniu zalozyli sobie obozowisko, zwrocili sie o pomoc do Szwedow, bo nie maja w Polsce, gdzie mieszkac, Polacy ich dyskryminuja.

   Te spiewaki dodatkowo to co zrobili w Polsce zakladajac bolszewie wykorzystuja to do zebrania.

   To nie jest tak dokladnie przeciw Polsce, przeciw nam – to raczej przypomina skrajne zaskakujace innych porzadnych ludzi ponizanie sie i potem sa efekty, ze zadnej sily wobec nich nie mozna uzyc, bo natychmiast bedzie reakcja, ze silniejszy poniza slabszego.

   Jak zebrak uczepi sie to nie mozna go odepchnac, bo wywroci sie i bedzie rozpaczal, ze bija zebraka.

   Zebrak nie musi byc biedny a maja sie do czego czepiac i na klamstwa maja caly swiat do dyspozycji – krasc to jest czesc zebractwa.

   Jednak kazdy rozsadny czlowiek wie, ze to sa metody i dlatego sa wyalienowani przez swoje Elity, ktore wcale nie sa Zydami.

   W Indiach takie elity uliczne nawet oslepialy osierocone dzieci aby dla nich zebraly.

   Dziwne i niezrozumiale jest jednak to ze ta rodzina spiewakow ma sie przeciez za elity zydowskie – to juz jest niezrozumiale. Ale to tez jest cwana zebracza sztuczka.
   Zabic kogos, to zaden problem, sa cale gangi zebracze.

   „”Przykładem kreacji żydowskich zbrodniarzy na bohaterów ma być to, że w lutym 2019 r. w Warszawie szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo gloryfikował stalinowskiego zbrodniarza Franka Blajchmana, który podczas wojny (jako członek bandy rabunkowej) i po niej (jako funkcjonariusz bezpieki) mordował polskich patriotów, po czym w 1951 r. wyemigrował do USA (Żydzi taki przywilej emigracji mieli, Polacy zaś nie). W 2009 roku opublikował swoją kłamliwą książkę o swoich rzekomych zasługach, w której szkalował polskich patriotów – twierdził, że AK była antysemicka i mordowała Żydów, a NSZ wykonywały rozkazy nazistów.””

   1. Zbigniew mówi

    No i zaraz do mnie pretensje, tak jak ja bylbym temu winien, ale zadnych racji, tylko ukryte zale.

    Ale Schuldrich mowil o tym, ze te gangi, elity wyciagaja pieniadze im nalezne, handlujac zydowskimi zabytkami.

    Za granica mialem do czynienia z Cyganami i to wyksztalconymi – toczka w toczke, oczywiscie z wyjatkami, ale to co mowia te wyjatki, jest niestrawne

 3. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Miała co innego na myśli niż napisała, i jak zwykle parchy nam, głupim gojom, wytłumaczą co! Zamiast wytłumaczyć tej żydowskie zdzirze, że ma pisać to co myśli a nie co innego! A jak nie potrafi wyrazić słowem co pomyśli głowa, to do łopaty, szmato!

 4. Zbigniew mówi

  To nie sa Zydzi – to sa ludzie, ktorzy dla dobr doczesnych, dla ciala wyrzekli sie wiary w Boga. Oni uwarzaja, ze sa tylko cialem, istota materialna i nic im nie grozi

 5. Hammurabi mówi

  Znów ta stara śpiewka.
  Znów jakiś popapraniec twierdzi, że tak naprawdę to nie, jednak chyba prawdopodobnie na pewno tak.
  Postawa takich szumowin wynika z poczucia całkowitej, pełnej, niczym nie skrępowanej bezkarności za słowa i czyny.
  Oczywiście w przeciwną stronę to nie działa. W przeciwnej stronie jest „święte oburzenie” oparte na mantrze pt. „antysemityzm”.
  Śpiewak chciał zapewne powiedzieć, że to każdy jeden goj a nie tylko politycy nie mają „kompetencji” by się w sprawie żydowskich dokonań wypowiadać.
  Jedynie słuszna narracja stworzona na okoliczność ssania kasy z każdego możliwego „cycka” do końca świata i pewnie nawet wiek dłużej!
  Taki następny Gross zapewne umieści w lichej stodółce kolejne kilka tysięcy Żydów a świat w niemym zdumieniu uwierzy mu na słowo. A jakiś grafoman popełni kolejny wiersz o tym, jak to wredne goje „pana swego” ubiły gazrurką.
  Tak Szanowni Państwo.
  Przegrywamy bitwę po bitwie w tej wojnie. Przegrywamy nie dlatego, że jesteśmy słabsi. Przegrywamy dlatego, że niczym mieszkańcy Troi wpuszczamy tego „konia” nie bacząc na zagrożenie. Jesteśmy dziecięco naiwni, mierząc świat i śmiertelnych wrogów naszą miarą.

 6. Zbigniew mówi

  Spiewak oswiadcza, ze nie jest Polakiem -jest w Polsce ale w interesach, bo szkalowanie Polski moze wyludzi jakies dodatk, jakas fundacja batorego, jakis soros , zawsze cos tam moze skapnac.

 7. LoL mówi

  szkoda że to nie XIX wiek – wyzwałbym tego żydowskiego śmiecia na pojedynek

  1. Repatriant mówi

   niestety, żydkowie nie mieli zdolności honorowych, byli kwalifikowanymi i notorycznymi tchórzami

  2. Antonina mówi

   Piszę, że Żydzi to delikatnie mówiąc typy pokrętni inaczej. To znaczy zupełnie nie to miałam na myśli i rozumiecie to inaczej niż chciałam wyrazić. Autorka paszkwilu do kopania rowów. Szpadel ją pojmie i zrozumie.

 8. szalom mówi

  To jednolity chór chazarskiej propagandy zgodny z układem Adenauer – Ben Gurion. dochodzi do tego planowany rabunek 447, który jest tak wyssany z brudnego żydopalucha, że tylko ustawienie Polaków w roli zbrodniarzy stwarza szansę na takie oduraczenie świata, że uzna ten rabunek za dziejową sprawiedliwość. A ów Śpiewak to wyjątkowa menda nawet wśród żydów.

 9. Leszek mówi

  Wbrew filosemickiej propagandzie krytyka Żydów nie jest domeną ciemnogrodu. Żydów krytykowali ludzie za których spadkobierców uważa się dzisiejsza inteligencja. Jednym z nich był Stanisław Staszic, żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku, polski działacz oświeceniowy, pisarz, publicysta, filozof, tłumacz, geograf, geolog, wychowawca, działacz społeczny, prekursor spółdzielczości, inicjator rozwoju przemysłowego i mecenas badań naukowych.

  Żydzi przyczyną wielkich nieszczęść narodu polskiego

  Stanisław Staszic rozpoczął swoją prace „O przyczynach szkodliwości Żydów” stwierdzeniem że (str.4) „Do przyczyn wielkich nieszczęść narodu polskiego należą Żydzi”. Żydzi od setek lat niszczący Polskę. Innymi przyczynami zapaści cywilizacyjnej Polski były zdaniem Staszica: brak dziedzicznego tronu który prowadził do konfliktów o władze dzielących naród, brak stałej armii, nie wypędzenie Żydów z Polski, otwarte granice dla żydowskich imigrantów. Staszic uważał że (str.4) „Żydzi byli zarazą wewnętrzną, zarazą ciągle polityczne ciało słabiącą i nędzniącą”. Żydzi mieli zdaniem Stanisława Staszica osłabiać i plugawić Polskę, czynią ją krajem żydowskim. Staszica oburzało to że Żydzi za gościnność Polaków odwdzięczyli się niszczeniem Polski.

  Żydzi niszczyli polska gospodarkę

  Autor pracy „O przyczynach szkodliwości Żydów” zarzucał Żydom że: wyniszczają rolnictwo, włościan i mieszczan odbierając Polakom własność, (str.5) „tamują w narodzie wzrost przemysłu, rękodzieła, fabryk i rzemiosła”, uniemożliwiają powstanie polskiej klasy średniej co prowadzi do zablokowania postępu i rozwoju dobrobytu w Polsce. Zdaniem Staszica Żydzi z zmonopolizowali handel, dzięki czemu niszczyli rodzący się polski przemysł, handel i rzemiosło (co miało na celu zachowanie monopolu Żydów w tych dziedzinach). Destruktywna działalność Żydów wynikała z tego że Żydzi zajmowali się tylko tym co dawało im szybki, duży i łatwy zarobek (80% Żydów zajmowało się szynkarstwem a 20% handlem lub rzemiosłem). Według Staszica Żydzi nic nie tworzyli, pasożytowali na innych i prowadzili działalność przestępczą, niszczą Polskę i Polaków, przynosili nędze i zepsucie. Żydzi szkodzili Polakom też tym że zmonopolizowali obrót kapitału, po czym uniemożliwiali niezbędny dla inwestycji i budowy dobrobytu obrót kapitałem, uniemożliwiali inwestycje w komunikacje. Żydzi byli więc barierą w rozwoju gospodarczym i budowie dobrobytu, przyczyną bankructw i nędzy Polaków. Według autora „O szkodliwości Żydów” (str.28) „Żydostwo nasze wsie uboży, a nasze miasta smrodem napycha”.

  Żydzi rozpijali Polaków

  Stanisława Staszica napełniało odrazą też to że Żydzi rozpijali Polaków, rozpowszechniali alkohol co prowadziło do zniszczenia społeczeństwa i władz umysłowych Polaków (refleksu, pamięci, rozwagi i kontroli nad ciałem), rozpijali nawet dzieci. Żydzi rozpijali Polaków, zdaniem Staszica, by bezkarnie Polaków okradać, by z pijani Polacy podpisywali dla siebie niekorzystne umowy i cyrografy na podstawie których Żydzi odbierali Polakom gospodarstwa. Zdaniem Stanisława Staszica doświadczenie wskazywało że szynkarze Polacy nie rozpijali Polaków tak jak Żydzi. Szynki służyły Żydom zdaniem autora „O szkodliwości Żydów” do masowego i na wielką skale niszczenia Polski i Polaków, wpędzenia włościan w nędze. Doprowadziło to do uzależnienia włościan na kresach od Żydów, pasożytowania na chłopach i wyzyskiwania chłopów przez Żydów. Rozpijanie przez Żydów ludności zostało zauważone prze Austrie i Prusy które zakazały Żydom prowadzenia szynków.

  Stanisław Staszic oskarżał też Żydów o rozpowszechnianie narkotyków (opium) by uzależnić od siebie Polaków i wyniszczyć Polaków.

  Żydowska bomba demograficzna

  Problem Żydów, zdaniem Staszica, narastał wraz z eksplozją demograficzną Żydów. W 1772 w Polsce żyło 15.000.000 osób w tym 500.000 Żydów czyli 3,33%, w 1790 8.000.000 osób a w tym 300.000 Żydów czyli 4,16%. w 1810 odsetek Żydów wynosił 8,33%, w 1816 12,5%. Wszystkie miasta były opanowane przez Żydów w ciągu kilkudziesięciu lat (a w miastach Żydzi zmonopolizowali szynkarstwo).

  Szowinistyczna tożsamość Żydowska

  Zdaniem Staszica Polacy szanowali religijne tradycje Żydów podczas gdy Żydzi nie mają szacunku dla tradycji katolickich. Polacy byli tolerancyjni dla Żydów, Żydzi pełni nienawiści do nie Żydów. Żydzi szkalowali nie Żydów, kłamali na temat nie Żydów. Żydowskie szkoły wychowywały żydowskie dzieci w nienawiści do nie Żydów.

  Według Staszica Żydowska kultura uczyniła Żydów niebezpiecznymi. Żydowskie małżeństwa były aranżowane przez ojców co zapewniało małżeństwom trwałość a Żydom siłę. Żydzi nie mogą utrzymywać kontaktów z nie Żydami. Judaizm nakazywał nieustanna pracę dla narodu. Judaizm pozwalał również Żydom krzywdzić i oszukiwać nie Żydów, ignorować nie Żydowskie władze. Zdaniem Staszica Żydzi tworzą państwo w państwie, zbierają podatki by przeciwdziałać rozwojowi państwa nie Żydów. Żydzi niszczyli społeczeństwo nie Żydowskie, separując się od nie Żydów i pogrążając się w ksenofobii.

  Zdaniem autora „O szkodliwości Żydów” Żydzi działali tajnie i niszczyli ład społeczny (organizacje tajne są narzędziem Żydów). Żydzi od kilkuset lat niszczyli naród polski, mnożyli się i swoje dzieci wychowywali do niszczenia Polski. Zdaniem Staszica Żydzi planowali że gdy będą dostatecznie silni zapewne wystąpią przeciw nie Żydom.

  Postulaty samoobrony narodowej

  Zdaniem Staszica Polacy muszą zwalczać Żydowskie zagrożenie. Stanisław Staszic postulował by: Polacy zwalczali Żydowskie zagrożenie i wypierali Żydów, przesiedlenie Żydów za wsi do miast, zamknąć Żydów w gettach, oddać nadzór nad gettami Polakom, spisać Żydów i nadać im nazwiska, zmusić Żydów do posługiwania się językiem polskim w sprawach urzędowych, zakazać sprzedaży alkoholu przez Żydów, nałożyć na Żydów stały obowiązek posiadania dokumentów osobistych, zatrudniać w administracji tylko Polaków, zakazać tworzenia Żydowskiej administracji. Stanisław Staszic postulował by: zakazać Żydom pracy w instytucjach państwowych, ograniczyć role rabinów tylko do posługi religijnej (zakazać rabinom działalności poza religijnej), zakazać składania przysiąg w instytucjach Żydowskich, zakazać instytucjom Żydowskim operacji finansowych (co uniemożliwi korumpowanie władz przez Żydów), zakazać Żydom tajnej działalności. Staszic domagał się by: państwo przejęło archiwa Żydowskie, nakazano Żydom posługiwania się językiem polskim we wszelkiej dokumentacji, zmusić Żydów tylko do nauki w polskich publicznych szkołach, zakazać istnienia szkół Żydowskich, dopuścić edukacje tylko w języku polskim (prócz religii), zmusić Żydów do posługiwania się tylko językiem polskim. Stanisław Staszic uważał że: Żydzi w Polsce mogą drukować tylko po polsku, należy wprowadzić zakaz posługiwania się jidysz, państwo ma wydawać Żydom pozwolenia na dalszą naukę zawodu, zezwalać na małżeństwa tylko tym Żydom którzy nauczyli się zawodu. Staszic chciał by: zakazano nie Żydom służby u Żydów, zezwalać Żydom po dwudziestu latach pracy w getcie na prace z gojami za zgodą administracji, po pięciu latach pracy wśród nie Żydów i małżeństwie z wyznawcą chrześcijaństw pozwolić Żydom na staranie się o pozwolenie na nabycie gruntów lub nieruchomości w celach wynajmu. Staszic domagał się: zakazu sprzedaży Żydom ziemi (by chronić szlachtę przed zniszczeniem), zakazu równouprawnienia Żydów z Polakami (równouprawnienie umożliwi Żydom zniszczenie Polski i Polaków, Żydzi przejmą własność Polaków), odebrania Żydom prawa handlu alkoholem, odebrania Żydom autonomii, deportowania Żydów do Besarabii i na Krym.

  1. Zbigniew mówi

   Dzeki Leszek!

   Tym fragmentem wytlumaczyles mi, (wreszcie do mnie dotarlo!) dlaczego Husaria nie miala dobrych muszkietow, rozwijanych u Szwedow, az w koncu staly sie dostatecznie celne i np wprowadzono ladunki zamiast ubijanie prochu i okraglej kulki z konopiami jako splonka.

   Myslalem, ze winna byla Polska szlachta zwalczajaca mieszczanstwo i rozwoj miejskiego rzemiosla, a tak mamy teraz pomimo, ze nie ma szlachty.

   Prawdziwi Zydzi opanowali handel i nie dbali o rzemioslo, o wytworczosc a raczej dbali o sprzedaz Polski po kawalku – to nie Polacy rozszarpywali czerwone plotna Rzeczplitej ale arystokracja zamieniona pozyczkami na zydow.

   Nie zajmowali sie rozwojem wytworczosci, nauki, edukacji (tak jak dzisiaj ), wiec wymyslili sobie jakis Zydow, naukowcow Einstein , inzynierow Nobel i rzemieslinikow np wynalazca aspiryny (niemiecki przeciez patent).

   Pieprzyc imperium i jego upadek a potem nedze ale to jest do dzisiaj np zalozenia tego „Nowy Lad”

   „Stanisław Staszic rozpoczął swoją prace „O przyczynach szkodliwości Żydów” stwierdzeniem że (str.4) „Do przyczyn wielkich nieszczęść narodu polskiego należą Żydzi”. Żydzi od setek lat niszczący Polskę. Innymi przyczynami zapaści cywilizacyjnej Polski były zdaniem Staszica: brak dziedzicznego tronu który prowadził do konfliktów o władze dzielących naród, brak stałej armii, nie wypędzenie Żydów z Polski, otwarte granice dla żydowskich imigrantów. Staszic uważał że (str.4) „Żydzi byli zarazą wewnętrzną, zarazą ciągle polityczne ciało słabiącą i nędzniącą”. Żydzi mieli zdaniem Stanisława Staszica osłabiać i plugawić Polskę, czynią ją krajem żydowskim. Staszica oburzało to że Żydzi za gościnność Polaków odwdzięczyli się niszczeniem Polski.”

   1. Zbigniew mówi

    Gustaw wzbogacony na handu z muzulmanskim swiatem nawet zatrudnil takiego propagandziste z niemieckim nazwiskiem i zwalczali Polske za pomoca ulotek.

    Ci z kolei polska wytworczosc, podlegajaca Zydom tak jak pisze Henry Ford. Np Sytuacja cen w rolnictwie.

    Powstala jednak dla nas dobra sytuacja i trzeba to znac i przekazywac w roznej formie np przy staraniu sie o podwyzki u zagranicznych pracodawcow………………. .

    Wytworzyla sie przewga wytworczosci nad juz stosunkowo prostym handlem – teraz zaplecze Husarii mialoby przewage technologiczna.

    Przyklad – wykorzystal to Musk ze swoja Tesla, wrzucajac w ten Handel ciekawy wyrob.

    Ten ich Handel Zydow w mniejszosci do zydow podrabianych ale nie wierzacych w Boga wytworzyl kapital spekulacyjny i wirtualny, ktory teraz probuja zamienic na prawdziwy pieniadz, grabiac dorobek ludzi.

    To Schuldrich powiedzial, ze grabia i zebrza jednoczesnie, na calym swiecie i wszystkich w Polsce.

    Odwrocilem krotka czapke spod chelmu i natychmiast uzbieralem na kawe z automatu – troche sie zdziwilem, bo w biurze na budowie.

    Jak osmielony zapytalem, czym sie rozni antyfaszyzm, antybolszewizm, antynazizm od antysemtyzmu, to zostalem sam z czapka w reku ???

    To samo z maseczka – jak wychodze z Banku to zakladam ja na glowe (wyrob malych wytworni), dlatego ze fryzjerka pokazala mi lysine z tylu na siwej glowie – zawsze pustej, zawsze ciekawej swiata.
    Zwrocono mi jednak uwage, ze to nie jest ladne zachowanie, pomimo zem Polak (???? ).
    No to nosze otwarta na dloni przechodzac ze sklepu do sklepu lub banku.
    Zwrocono mi uwage, ze nie wolno tak………. .

    Zrobilem eksperyment.

    Z maska na nosie zamiast jednorazowej chusteczki poprosilem pania aby zrobila odstep dwa metry – zasmiala sie i sobie poszla konczac dyskuje o dzieciach z kasjerka.

    Z maska na czubku glowy oczywiscie czarna – na jarmarku poprosilem bysia o karczychu …., w dresie z takimi prazkami admiralskimi wzdluz nogawek, aby zrobil odstep 2 m – spojrzal tylko i sobie poszedl (nie czekajac na zaswiadczenie o szczepieniu a byla kolejka). Poprosilem o 1 zaswiadczenie a sprzedawca patrzy na mnie – To wy jeszcze nie macie? i dodal Obywatelu, jak milicjant.

    Czeka mnie jeszcze 3 eksperyment z maseczka w dloni (jak malego kota) w banku o kredyt ale musze sie podciagnac jezykowo.

    Ciekawe co z tego bedzie.

   2. anonim mówi

    Rzeczywiście ks. S. Staszic dał świadectwo wywrotowości żydostwa mieszkającego obok Polaków. Bolesław Prus w książce „Lalka” też dawał świadectwa szkodliwości dzialania zydostwa, kiedy zyd szlangbaum przejmowal interes po Rzeckim i zaraz po tym obstawiał stanowiska w spółce zydami wywalajac Polaków.

    1. anonim mówi

     Poprawiam pomylke: przejmowal interes po Wokulskim oczywiscie a Rzecki byl jego subiektem. Notabene zyd szlangbaum tez potrajtowal nikczemnie Rzeckiego kiedy kazal sledzic go jak zlodzieja. Rzecki prawy i uczciwy czlowiek nie przezyl tej hańby potencjalnego zlodzieja.

 10. Boguslaw mówi

  Kochani, naprawde znakomite teksty!
  Podniesmy Wszyscy dumnie nasze glowy! Upomnijmy sie wreszcie o nasza LUDZKA GODNOSC, wsrod tych podlych, jadowitych zmi, ktore chwilowo, w najperfidniejszy z mozliwych, sposob, wykradli nam nasza OJCZYZNE!
  Nie ma juz miejsca na durne pierdolenie o jakichs wymyslonych farmazonach!
  Tutaj jest Polska i dla podlych niszczycieli, zdrajcow i kanalii, szczegolnie w tak ciezkich czasach, nie bedzie wiecej miejsca na ani jedno parszywe slowo, wiecej!
  Nasza dobroc i cudowna goscinnosc nie bedzie juz wiecej naduzywana i traktowana jako glupota albo naiwnosc.
  To my tutaj jestesmy prawdziwymi, godnymi LUDZMI, oni natomiast, przez swoj barbarzynski, kurewski charakter, naleza sie wylacznie na pustynie, aby blagac Stworce, aby im TAM jeszcze pozwolil przetrwac.
  DEMONICZNE, KUREWSKIE, NIE DAJACE SIE UCYWILIZOWAC, PIERDOLONE BADZIEWIE!

  1. Zbigniew mówi

   Boguslaw Mówi emu
   Kochani, naprawde znakomite teksty!

   Sorka Boguslaw pod Twe pochwaly podpialem sie niechcacy.

  2. Matka mówi

   Ty nie masz żadnej godności, nie tylko ludzkiej, ani nawet wieprza z chlewa. To widać po tym, co piszesz.

   1. abcdefg mówi

    Będę ci mówił kurwo. Na nic innego nie zasługujesz trollu.

 11. W K mówi

  Śpiewak, wkrótce Wielkanoc. Nawet, jeśli jeszcze tym razem nie spotkasz Jezusa Chrystusa, świętuj z nami Polakami, katolikami. Pokonanie śmierci to wielka rzecz i najlepsza okazja do świętowania.

  1. Hammurabi mówi

   Tyle, że by śmierć pokonać, wpierw trzeba… umrzeć.

 12. Tolek mówi

  Tymczasem jego syn ma bardzo dobry kanał na YouTube.

  1. anonim mówi

   Daleko jabłko od jabłoni nie pada, mówi stare japońskie przysłowie. Jego koszerny synuś to taki sam ,,polak patriota” jak synuś starego wildsteina-d.wildstein, który zasłynął, że po pijaku uderzył butelką Jerzego Wasiukiewicza z Ruchu Narodowego. Oni mogą udawać wielkich patriotów, ale swej nienawistnej żydowskiej natury nie ukryją.

   1. Tolek mówi

    Przestań bredzić. Młody Śpiewak zrobił więcej dla sprawy lokatorów w Polsce niż ten wasz cały ruch narodowy razem wzięty.

    1. ( ˇ෴ˇ ) mówi

     Ty jesteś srolek a nie tam żaden Tolek. Ten mały parch usiłuje wkupić się w łaski prymitywnych gojów i przejąć rządy w Wwie.

     Co do „kto co zrobił’, to robił fizycznie niejaki JAKI! I to do tego stopnia, że inne parchy, z sądowej kasty, mozolnie teraz odkręcają to czego dokonał!

     A ŚPIEWAK/KANTOR ZROBIŁ GÓWNO!

    2. anonim mówi

     Ty przestań bredzić filosemito. Ty albo jesteś jednym z nich, albo masz już tak wyprany mózg, że nie rozróżniasz propagandy od prawdy. Jedno jest pewne trollujesz na tym portalu z personą o nazwie matka.

     1. Zbigniew mówi

      Podobno tu cwiczy Gosiewska ataki na Brauna w sejmie.

  2. szalom mówi

   wart Pac pałaca a …… miasto jest nasze

   1. Tolek mówi

    Nasze czyli mieszkańców a nie deweloperów i posłusznych im urzędników.

    1. ( ˇ෴ˇ ) mówi

     NIE! Ty i twój Śpiewak nie będziecie mieli tego miasta! Na to jednak jesteście za chudzi w uszach! Nawet w porywach z waszym trollem @matką, TFUU!

     1. Zbigniew mówi

      Obcy, z innego srodowiska cos moze a synek tego nie podskoczy, musi im byc przydatny, chocby ze wzgledu na dobro tatusia, ktory lubi z tego dobra korzystac.
      Wiec tylko uprawia propagande i blokuje miejsce dla Polakow.

     2. Matka mówi

      Matka juz zgnila i sie rozlazi az smierdzi na dworcu

  3. Boguslaw mówi

   Jak ty twierdzisz, ze BARDZO DOBRY, to wszyscy juz wiedza, zeby sie od tego trzymac z daleka!

 13. Kwal mówi

  Żydostwo to naród wymyślony, taki naród nigdy nie istniał.– jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i zawszonych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

  1. Boguslaw mówi

   Chazarskie kurewskie, smierdzace lajno!

  1. Boguslaw mówi

   A co, przysnilo ci sie, ze jest INACZEJ!? Czy moze tylko jestes slepy, gluchy i masz we lbie wylacznie GÓWNO!?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.