„Jestem przerażony”. Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów o wyroku w procesie przeciwko Engelking i Grabowskiemu

Ronald Lauder/ fot. screen
31

We wtorek (9.02.2021) zapadł nieprawomocny wyrok w procesie przeciwko prof. Barbarze Engelking i prof. Janowi Grabowskiemu nakazujący im przeprosić za „nieścisłe informacje” na temat ś.p. Edwarda Malinowskiego, któremu w książce „Dalej jest noc” przypisali – wbrew faktom – udział w mordowaniu Żydów podczas Holokaustu.

ZOBACZ: Jest wyrok w procesie przeciw Engelking i Grabowskiemu! Mają przeprosić za nieścisłe informacje w książce „Dalej jest noc”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do wyroku odniósł się przewodniczący Światowego Kongresu Żydów, Ronald Lauder. – Jako ktoś, kto od ponad trzech dekad jest głęboko zaangażowany w Polskę, jestem przerażony, że warszawski sąd wydał wyrok przeciwko historykom prof. Barbarze Engelking i prof. Janowi Grabowskiemu w nieuzasadnionej sprawie o zniesławienie. To po prostu nie do przyjęcia, żeby historycy bali się przytaczania wiarygodnych świadectw ocalonych z Holokaustu – oświadczył.

– Taki wynik nie wróży dobrze przyszłości badań historycznych w Polsce i wysyła niewłaściwy sygnał do tych, którzy usiłują dławić pracę uczonych. Mam nadzieję, że dzisiejszy wyrok zostanie unieważniony w wyniku apelacji i że nadejdzie dzień, w którym decyzje dotyczące uczciwości historii zostaną ponownie pozostawione historykom, a nie politykom czy sędziom – powiedział Lauder.

Sprawa Engelking i Grabowskiego pokazuje jak na dłoni, czym są tzw. badania nad Holokaustem. Nie chodzi w nich o ustalenie prawdy, ale o zbudowanie narracji służącej Żydom do celów propagandowych. Każde oskarżenie rzucone przez ocalonego z Holokaustu ma być traktowane afirmująco, nawet gdy jest sprzeczne z innymi źródłami. Weryfikacja wyssanych z palca opowieści jest traktowana jako „dławienie pracy uczonych”. Niestworzone historie są traktowane jako „wiarygodne świadectwa”. I tak kręci się ten holokaustowi biznes, na którym robią kariery krętacze pokroju Grossa i Grabowskiego. Nic dziwnego, że po dzisiejszym wyroku Ronald Lauder jest przerażony i podnosi larum. Jeśli ktoś buduje na kłamstwie, to  będzie tego kłamstwa bronił za wszelką cenę.

Źródło cytatu: worldjewishcongress.org

Zobacz też:

Izraelska prasa oskarża Polaków o wymordowanie ponad pół miliona Żydów podczas Holokaustu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kazimierz mówi

  Należy się zastanowić nad oskarżeniem Ronalda Laudera o popieranie mowy nienawiści do narodu Polskiego i Polaków , poprzez obronę rozpowszechniania nieprawdziwych informacji obrażających ludzi którzy ich ratowali.

  1. Plomien mówi

   Plugawcy osiągnęli to co im się należy .Osądzenie procesowe.!!

 2. Mrówka Zet mówi

  Ciekawe co ten zakłamany dziad ma do powiedzenia o Jedwabnym i „dławieniu pracy uczonych”.

 3. Jerzy mówi

  Nie ma co zawracać se dupy ich gadką – nie ma żadnej opinii światowej – to tylko ich zakłamany i szkalujący inne narody język . Mam nadzieję że Pan Bóg wynagrodzi ich sprawiedliwie .

  1. Hammurabi mówi

   Na Pana Boga to raczej nie licz.
   Okazji na boską interwencję na przestrzeni wieków było bez liku, jednak żadnej „interwencji” nie było. Przeciwnie, było morze krwi i Himalaje draństwa.
   Sprawiedliwość, ta ziemska „sprawiedliwość” ma to do siebie, że wymierzana jest przez ludzi a ci są ułomni, czego dowodem są sami Żydzi siejący śmierć i zniszczenie na Bliskim Wschodzie. Dlatego wobec takich kreatur powinno się stosować działania na „Ricardo Klementa” by postawić ich przed sądem. „Przepraszam”, to można powiedzieć jak się komuś niechcący wyrządzi krzywdę. Tu mamy do czynienia ze świadomym, dokładnie przemyślanym i zaplanowanym, wielokierunkowym działaniem trwającym całymi dekadami.

 4. SDGFDSGSDG mówi

  Czyli ten żydek co mówi że ten wyrok jest niesłuszny pluje w twarz człowiekowi niesłusznie oskarżonemu w tej pseudo historycznej książce. JEŚLI TAK ROBI, TO TRZEBA TERAZ PODAĆ GO DO SĄDU ZA ZNIESŁAWIENIE CZŁOWIEKA, KTÓRY NIKOGO NIE MORDOWAŁ, A ZNÓW JEST SZKALOWANY PO PRZEZ NEGOWANIE WYROKU. Wniosek jest taki, że należy ciągle ten przykład przedstawiać żydostwu jako próba oszustwa Polaków i żydów. Należy ile się da za każdym razem powtarzać i przedstawiać przy najmniejszej okazji kłamliwość żydów podając przykład tego wyroku i komentarza jaki ten żyd mówi. TRZEBA ICH DYSKREDYTOWAĆ POKAZUJĄC PRAWDĘ O NICH. Należy ten wyrok wykorzystać jako brak pewności we wszystkich wcześniejszych twierdzeniach żydowskich odnośnie rzekomych ataków na żydów w przeszłości. Należy przedstawić to jako argument do odkrycia grobów w Jedwabnej i innych miejscach. Czyli, że wy żydzi po prostu ŁŻECIE JAK PSY. I tyle.

 5. DSDGSD mówi

  ===================================================================================
  UWAŻAM, ŻE NA ŻYDÓW JEST TYLE DOWODÓW NA ICH ZBRODNIE, KŁAMLIWOŚĆ, OSZUSTWA I DWULICOWOŚĆ , ŻE MOŻNA ICH POGRĄŻYĆ BARDZO ŁATWO.
  ===================================================================================
  A jak to zrobić??? To proste. ODPOWIEDŹ MACIE W TYM ARTYKULE. Czyli odkrywać ich kłamstwa. I używać bardzo poczytnych mediów na ich prezentacje. Owszem to trochę kosztuje. ALE BAAAAAARDZO SIĘ OPŁACA. Tych dziadów łatwo można zniszczyć ich własną bronią. CZYLI DEMASKOWANIEM ICH BRONI CZYLI KŁAMSTWA. Opłaci się to dlatego, że oni nas oszukują na kupę kasy. Setki tysięcy razy więcej niż zapłacenie za płatną informację w mediach w najdroższej porze reklamowej. Po kilkunastu takich akcjach żydostwo powie: ooooooooooooooooo tu nie ma przelewek. Czas się ewakuować, albo czas mówić prawdę. A co do prawdy, to oni nie mają wiele do powiedzenia, bo to łgarze i oszuści.

  1. zdzicho mówi

   Dowody nie tyle są co były. Wyjechały one do Waszyngtonu, oryginały, po 2015, kiedy to pan Gliński ponadawał „uczonym” żydowskim w USA wysokie granty na badania zbrodni stalinowskich na naszych dziadach i ojcach w latach 1938-1956. W skrócie – zbrodniarze dostali dowody swoich zbrodni od JUDENRATU w Wwie. Jak to stać się mogło? Ano, tak samo jak Kerry, pan Kałczyński* jest żydem, chrzciły go dwie żydówy i facet pełza do kościoła bo nadal udaje 'polaka’. Jego wujowie byli stalinowskimi ministrami sprawiedliwości i prezesami Naczelnego Sądu Wojskowego, czyli absolutna górna stalinowska półka! TO JEST PIERWSZORZĘDNY ŻYD, być może dlatego udaje impotenta, żeby się nie zdradzić z obrzezaniem tak jak Macierewicz, który sobie przygruchał żydka z NY. Reszta JUDENRATU jest powszechnie znana, nawet się obnoszą ze swoją żydowskością, a dopiero za PiSu utworzono w Sejmie żydowskie koło parlamentarne, do którego należy WIĘKSZOŚĆ POSŁÓW! Obecnie żyd BIELAN jest na etapie wyszarpywania Gowinowi jego partii.

   Czyli, za przeproszeniem „nasze stosunki” z USA będą nawet nie kwitły ale wręcz wybuchną! Pół Krakowa już jest w łapach parchów z Brooklynu, bo spalili miejskie archiwum. I tak dobrze, że nie walnęli boeingiem, tylko fatygowali się w wolną sobotę z ręcznym podkładaniem ognia.

  2. pazur mówi

   A niezatapialny i niezniszczalny glinsztajn nadal szkodzi .

  3. alojz mówi

   Czy prawdą jest, że engelking była żoną boniego? Tego boniego?

 6. szalom mówi

  Nic we wszechświecie nie dorównuje szachrajskiej bezczelności i bezwzględności w dążeniu do celu tudzież robienia z igieł wideł. Już prawie 100 lat czerpią zyski ze swojej inwestycji w Hitlera

 7. z-k mówi

  Jest przerażony? Gdyby w Izraelu tak ktoś pluł na żydów jak owi „profesorowie” nawiasem mówiąc na etatach „polskiej akademii nauk” na Polaków to zbombardowano by mu dom razem z nim i jego rodziną

 8. Halina mówi

  Mógłby się bardziej przerazić, tak bardziej ostatecznie i metafizycznie…

 9. ROMAN mówi

  słowa o ” polskim holokauście”, podchodzą pod art. 133 kk…

 10. anonim mówi

  Zakłamany bezczelny parch już sama facjata i te obłąkane ślepia mówią cos o wnętrzu tego plammenego ,,nadczłowieka”.

 11. Hammurabi mówi

  Od trzech dekad „zaangażowany w Polskę”? To niedomówienie. Powinien powiedzieć jak się sprawy mają naprawdę.
  Owszem Ronald Lauder – i nie tylko on – był i jest „zaangażowany” jednak w wywieranie presji na Polskę w celu wyłudzania pieniędzy i wymuszania ustępstw w we wszelkich sprawach dotyczących żydowskich rojeń. W grillowanie naszego kraju w mediach będących „na usługach”, w szerzenie kłamstw na skalę ogólnoświatową, w stopniową zmianę narracji dotyczącej działań Niemców i Rosjan w czasie II wojny światowej.
  Dotychczasowa polityka oblizywania flegmy którą opluwają nasz kraj tacy jak ten „milioner filantrop” jak widać jest jedynie okazją do kolejnych ataków i eskalacji roszczeń.
  W świetle pseudonaukowych „dokonań” Engelking i Grabowskiego czy Grossa jedynym wyjściem jest zaostrzenie kursu wobec polskiej diaspory, odcięcie jej od społecznego grosza a przede wszystkim obalenie kłamstw. Zacząć należy nie tylko od Jedwabnego, choć to bardzo ważne nie od II Rzeczpospolitej ale od stosunku Żydów do Polaków, Polaków do Żydów ale bez „bibułki”, bez fałszu i przeinaczeń!
  Tak, karkołomne to zadanie, jednak jak nie teraz to już nigdy. Jeszcze kilka lat a ten padół opuszczą ostatni świadkowie i będzie „pozamiatane”.

 12. Boguslaw mówi

  Ani mi sie nie chce zapamietywac nazwiska tego skurwysyna, ani tego, co kiedykolwiek, w swoim zalosnym zyciu, stworzyl i zycze mu, zeby go, tak szybko, jak mozliwe, szlag trafil! Dziekuje za uwage!

 13. ROMAN mówi

  „nikt Cię nie broni Polsko, gdy wokół wściekłe psy” – KSU…

 14. zdzicho mówi

  Przerażony? To się schowaj do Białego Domu! Tam będziesz u Samych Swoich, parchu!

 15. Fabian mówi

  Rzuciłem okiem na uzasadnienie i tam jest wprost mowa o tym, że nie należy wygłaszać takich tez w oparciu o plotkę. No więc fakty jakieś tam niby były, ale po prostu zostały uznane za nieistotne. Być może słusznie, ale jednak to troszkę coś innego.

 16. zdzicho mówi

  Przypomnę, że pani Engelking na te swoje kalumnie dostała od Glińskiego 700 tys. zł. Podobnie zresztą jak pani Tokarczuk. którą zwolniono też z podatku, bo tak się zasłużyła IZRAELOWI.
  Co do pani Engelking to należy dopowiedzieć, że to żywa siostra v-ce NACZELNEGO PROKURATORA POLIN, od dziesięcioleci prawej ręki waszego kochasia ZIOBRY! Och, i kochasia tate Rydzyka też!

  Tiaaa… to dlatego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ufundowało i zorganizowało w najdroższym hotelu w Wwie BAL CHANUKOWY!

  I o dziwo, tzw. polaków (za miskę ryżu i napiwek) to nie rusza! Nie przeszkadza im, podobnie jak pałowanie przez Black Water w Warszawie. Jak zamykanie im kościołów w Boże Narodzenie. Bo to glisdy.

 17. Emilian58 mówi

  To gangster wciąż zarabiający na tym niby holokauście! Kasa to ichni Święty Gral. A Polacy potulnie stoją w kolejce do rzeźni zamiast gonić tych wiecznych pasożytów!

 18. kici kici KOCUR mówi

  Można to streścić w kilku słowach;
  Jeśli fakty przeczą teorii… tym gorzej dla faktów
  Jest to maksyma filozofa niemieckiego Hegla. Prekursora komunizmu.
  I tyle w tym temacie.

 19. George mówi

  Dobra nasza! Tak trzymać! A swoją drogą sędziowie, którzy wydali tak odważny wyrok mają „przechlapane”. Już trzeba planować marsze w ich obronie.

 20. ****zydow i PO mówi

  David John Cawdell Irving (ur. 24 marca 1938) – brytyjski pisarz i publicysta, autor szeregu książek o tematyce historycznej, jeden z czołowych negacjonistów.

  Od późnych lat 60. do połowy lat 80. XX w., wydano kilkanaście jego książek popularnonaukowych o II wojnie światowej, które cieszyły się dużą poczytnością. Największą popularność zdobył opublikowanym w 1963 r. kontrowersyjnym bestsellerem The Destruction of Dresden. W pracy tej podał m.in. poważnie zawyżoną liczbę ofiar brytyjskich nalotów bombowych na Drezno w lutym 1945. Pośród negacjonistów Irving jest prawdopodobnie jedyną osobą, której przez pewien czas udało się utrzymać w opinii publicznej reputację szanowanego, choć kontrowersyjnego pisarza historycznego. Irving jest uważany przez niektórych za ikonę obozu rewizjonistów Holocaustu, jednak od czasu wytoczenia powództwa przeciwko Deborah Lipstadt, był coraz bardziej osamotniony. David Irving został skazany przez sąd austriacki na karę trzech lat więzienia za głoszenie swoich tez[1]. Po spędzeniu w więzieniu ponad roku został przedterminowo zwolniony.
  W tym przypadku wolnosci badan naukowych nie bylo,rzenia jakaly szechtera tez!

 21. MACIEJ mówi

  Czarne jest białe, a lewo to prawo.
  Tak wygląda dzisiejszy 'świat’.

 22. JR mówi

  O jej, przeraził się talmudysta, że łgarze nie mogli łgać i muszą przeprosić za łgarstwa, że nóżka w dążeniu do ograbienia Polski się powinęła

 23. wilk mówi

  TO CO TERAZ ROBIA ZYDZI I CZEGO SIE DOMAGAIA TO JEST WINA POLSKIEGO RZADU.ZA WSZYSTKIE PONIESIONE SZKODY ZYDZI POWINNI ZWRUCIC SIE DO RZADU NIEMIECKIEGO.TO NIEMCY OKRADALI I MORDOLALI ZYDOW I NIE TYLKO ZYDOW.TAK ZE ZYDZI PRECZ OD POLSKI

 24. 6g7y8ujikolp.[/ mówi

  Prawda,nie powinna przerażać.

 25. Jan Kowalski mówi

  To bardzo dobrze. Znaczy się celny strzał. Tak trzymać i dalej ***** . I się nie bać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.