Żydowskie organizacje atakują Polskę w związku z procesem przeciwko Engelking i Grabowskiemu za kłamstwo w „Dalej jest noc”

książka "Dalej jest noc"
19

Barbara Engelking i Jan Grabowski, autorzy książki „Dalej jest noc”, zostali pozwani przez Filomenę Leszczyńską za kłamstwo na temat jej stryja, ś.p. Edwarda Malinowskiego, którego przedstawili jako „współwinnego zabójstwa Żydów”. Podczas procesu Engelking przyznała się do pomyłki, a Grabowski przyznał, że nie zapoznał się z materiałami źródłowymi. Wyrok ma zapaść 9 lutego. W obronie Engelking i Grabowskiego stanął Instytut Jad Waszem publikując absurdalne oświadczenie, w którym stwierdził, że proces to „poważny atak na wolne i otwarte badania”.

ZOBACZ: Jad Waszem staje w obronie Engelking i Grabowskiego pozwanych za kłamstwo w książce „Dalej jest noc”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ale nie tylko Jad Waszem rzucił się do obrony Engelking i Grabowskiego. Liczne organizacje i instytucje żydowskie również postanowiły urządzić antypolską hucpę i wydały oświadczenia w tej sprawie.

– Z wielkim niepokojem patrzymy, jak historycy badający Holokaust są pozywani w Polsce za przedstawienie wyników swojej pracy. (…) Zwracamy się do polskiego rządu, wzywając go do zapewnienia możliwości prowadzenia wolnych i niezależnych badań – napisała przewodnicząca Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA) Michaela Küchler. Pełna teść oświadczenia TUTAJ.

– Postępowanie przeciwko tym dwojgu badaczom o międzynarodowej renomie to nic innego jak próba wykorzystania systemu prawnego do zastraszania historyków zajmujących się tematyką Holokaustu w Polsce (…) Fakt, że inni uczeni i pisarze spotykali się z podobnymi zagrożeniami prawnymi, świadczy o zorganizowanej kampanii mającej na celu usunięcie niewygodnych aspektów historii Holokaustu w Polsce – pisze Mark Weitzman z Centrum Szymona Wiesenthala i wzywa polski rząd do „podjęcia odpowiednich kroków w celu ochrony naukowców przed wszelkimi próbami ingerencji politycznej”. Pełna treść oświadczenia TUTAJ.

Oświadczenie wydała też francuska Fundacja Pamięci Holokaustu twierdząc, że „proces ma na celu nie tylko zdyskredytowanie pracy światowej sławy specjalistów, ale ma też odwieść młodych naukowców od podejmowania tak ryzykownych zagadnień”. Pełna treść oświadczenia TUTAJ.

W obronie Engelking i Grabowskiego stanął Żydowski Instytut Historyczny. – Kampania nienawiści, której celem jest zastraszenie badaczy, położy się cieniem na wolności badań naukowych w Polsce, oraz na wizerunku Polski na arenie międzynarodowej – czytamy w oświadczeniu zarządu ŻIH. Pełna treść oświadczenia TUTAJ.

Głos w sprawie zabrał też dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Zygmunt Stępiński. – Najgłębszy niepokój wzbudza proces sądowy z powództwa cywilnego, który wytoczono wymienionym historykom, współredaktorom dwutomowego opracowania “Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski”. Zaangażowanie w tę sprawę fundacji zasilanej znacznymi kwotami ze środków publicznych jest przykładem działania, które łatwo odczytać jako formę cenzury i zastraszania badaczy przed publikowaniem wyników swoich ustaleń, w obawie o oskarżenie i obciążenie ich kosztami obrony prawnej – pisze Stępiński. Pełna treść oświadczenia TUTAJ.

Nie obyło się bez oświadczenia żydowskiej loży B’nai B’rith. – Zgodnie z obowiązującą polityką historyczną i bohaterskim mitem Polacy ratowali Żydów. Wierzą w to nie tylko wyborcy PiS-u. Prawda o tym, że podczas nazistowskiej okupacji Polacy byli jak inne narody – jedni ratowali Żydów, a drudzy, o wiele liczniejsi, wydawali – nie dotarła jeszcze do polskich umysłów i polskich dusz. Wyrok w tej konkretnej sprawie ma precedensowe znaczenie i tak będzie odebrany – czytamy w oświadczeniu. Pełna treść TUTAJ.

Histerię urządziła też izraelska organizacja Ocalonych z Holokaustu, której przewodnicząca, Colette Avital, wysłała list do ambasadora RP w Izraelu, Marka Magierowskiego. – Uważamy, że proces jest niesprawiedliwością i negatywnie odbija się na dobrym imieniu kraju, który szanujemy. W imieniu izraelskich ocalonych z Holokaustu wyrażam nasze głębokie zaniepokojenie i apel do rządu polskiego o poszanowanie dla wolności słowa – czytamy w liście. Ambasador Magierowski odpisał żydowskiej histeryczce, że każdy ma prawo wytoczyć proces cywilny, jeśli czuje się pokrzywdzony działaniem innej osoby.

Żydowska akcja w obronie Engelking i Grabowskiego, szkalujących nieżyjącego Edwarda Malinowskiego, to idealna ilustracja metod, jakimi Żydzi posługują się urządzając nagonki na Polskę. Engelking przyznała, że w książce zamieszczono nieprawdziwe informacje. I co? I żydowskie organizacje podnoszą wrzask na cały świat, że w Polsce prześladuje się badaczy Holokaustu. Po raz kolejny Żydzi zademonstrowali swój antypolonizm. Nic nowego. Robią to od wieków. Liczne przykłady takich zachowań znajdziecie w książce Jacka Międlara „Polska w cieniu żydostwa”. Książka do nabycia w sklepie internetowym TUTAJ.

Źródło informacji i cytatów: holocaustremebrance.com, wiesenthal.com, foundationshoah.org, szih.org, jewish.pl, Twitter

Zobacz też:

„Polacy zamordowali 200 tysięcy Żydów”. Kłamstwo Grabowskiego na polsko-izraelskiej konferencji w Jerozolimie

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. PolishPolackski mówi

  Przegrywamy wojnę z tymi sq..synami. Na każdym froncie.

  1. Mariusz mówi

   Ilu ludzi zamordowali Żydzi służący komunizmowi?

 2. Adrian mówi

  Niech spier…ją, kłamstwa nagle nie staną się faktem bo żydzi tak chcą. Prawda jest jest po naszej stronie, a te wypociny tych organizacji można włożyć między bajki!!!

  1. Boguslaw mówi

   Wypociny, wypocinami, ale teraz chodzi juz o nasze ZYCIE!

 3. YWANDA mówi

  Polsza czy Bolsza ? B L w St. Test. to Pan i Bog a zatem aby stac sie Panami i bogami Ziemi zawlaszczaja Polske a swiat przygotowuja pod zmuszenie Polakow do oddania im kraju. Ich cel to totalna zaglada nasienia-zBoza Lechitow jako ze L CH M w St. Test. to chleb, zBoze i walczyc. Boleslaw= Pan Slawy a Bol-Sza= Pani Kobieta- Niewiasta a jak wiemy oni licza po matce i kobiet nie rzezaja jak to robia w Afryce ! Rzezaja chlopcow bo oni sa potomkami gwalcicieli.. Ks. Rodz. 34 a Simeon to 7-me, Lewi to 8-me; 8+7=15; psalm 15 ! My zBoze oni chwasty !

  1. Boguslaw mówi

   Daloby sie tez kiedys PO POLSKU!?
   Wiesz chociaz ty, o co Ci wlasciwie chodzi!? Skup sie troche!

 4. Boguslaw mówi

  Co by tu nie napisali, dochodzi sie wszystkimi torami do jednego wniosku, ze zydzi do polskiej rzeczywistosci absolutnie nie pasuja i powinnismy o to zadbac, aby swoja obecnoscia zaszczycili INNE narody!
  Ich charakter jest z naszym, definitywnie nie do pogodzenia, i aby nie prowokowac dalszych konfliktow, zemst i nienawisci, musimy zdecydowanie i bezwzgladnie o to zadbac, aby im rowniez, jednoznacznie wytlumaczyc ze tych konfliktow juz wiecej sobie nie zyczymy i chcemy pozostac wylacznie z takimi osobami, z ktorymi sie dobrze rozumiemy.
  Wszelkie obce/ wrogie naszej rodzimej kulturze i chrzescijanskiej duszy, osobniki, musza byc zobowiazane do opuszczenia naszego kraju, aby wiecej do takich nieporozumien nie dopuscic.
  Tutaj definitywnie NIE JEST Israel, tylko Polska i wszystkie osobniki jej wrogie, nie maja tutaj absolutnie czego wiecej szukac!
  Z uwagi na ich bandyckie metody oszustw i kradziezy, ich majatki, przed opuszczeniem Polski, MUSZA zostac calkowicie, odebrane.
  I wtedy wzajemne porozumienie wewnatrz kraju i ustapienie wszelkich znaczacych konfliktow, bedzie juz najnaturalniejsza sprawa na swiecie!
  Tak, jak nie mozna sciagac portek przez glowe, nie sposob oczekiwac, aby z ta wezwstydna, nam kompletnie obca nacja, wymuszala na nas jakichkolwiek dalszych ustepstw, sama nie bedac kompletnie zdolna do jakichkolwiek kompromisow, i to juz od tysiacleci!
  Nie sposob polaczyc ognia z woda, tak samo nie mozna oczekiwac stabilnej struktury panstwowej z tymi, nam kompletnie obcymi, aspolecznymi i wylacznie pasozytniczymi, osobnikami!

 5. wilk mówi

  ZYDZI NIE CHCA PRAWDY ONI TYLKO CHCA PIENIADZE OD POLSKI.SZKODA TYLKO NASZYCH PRZODKOW KTORYCH ROZTSZELALI NIEMCY ZA UKRYWANIE ZYDOW.A KTO PEDZIL ZYDOW NA NIEMIECKIE CIEZAROWKI?ZYD-ZYDA,I TEJ PRAWDY ZADEN ZYD NIE PODWARZY

  1. Boguslaw mówi

   Nie tyle pieniedzy, ktorych gory mogllyby juz ich zasypac i nikt nie wie, co z nimi teraz robic, tylko oni chca naszej SMIERCI i podporzadkowania, reszty!

 6. anonim mówi

  I jak myslici co dalej, bo ja stawiam że pisiory nakażą posłać do powódki abw w celu spladrowania chaty i zabrania dowodów przeciwko tym szkalujacym parchom engelking i tzw. grabowskiemu. Wystarczy tym wsciekłym psom wykazać klamstow i zaraz reaguja jak gniazdo szerszeni.

 7. W K mówi

  Niewdzięcznym żydom niech się z Polski przyśni, zamiast zwrot mienia mowa nienawiści.

 8. Grzegorz mówi

  Idąc tym tokiem rozumowania także wśród Żydów byli tacy którzy wydawali Polaków Sowietom zwłaszcza tych którzy byli żołnierzami w wojnie obronnej 1939. Wśród Żydów byli i tacy którzy przywdziewali czerwoną przepaskę i wprowadzali komunizm na Kresach.
  Może by o tym jakiś artykuł napisać?

 9. Konfederacja polskiej stanu racja mówi

  Dnia 20.01.2011 r. tytułowy pojedynek odbył się między Władimirem Żyrinowskim a naczelnym rabinem Moskwy. Kim jest Żyrinowski to wiemy. A rabin? Rabin nie może być głupi! To chodząca mądrość żydów. Więc starli się dwaj godni siebie rywale.
  Zaczął Żyrinowski.
  – Ja na twoim miejscu i po tym co twój naród zrobił ludziom w Rosji, to bym nie odważył się ludziom pokazać na oczy.
  – A cóż takiego złego zrobili żydzi że mają się wstydzić?
  – A NKWD, które składało się w 84% z żydów? A gułagi i obozy? Ofiary które wy macie na sumieniu, to więcej niż straty w ludziach w drugiej wojnie światowej. Nic ci to nie mówi?
  – Co ty opowiadasz? Te straty o których tu mówisz, to wina systemu i Stalina. To Stalin kazał zabijać bojąc się utracić władzę.
  – A kto Stalinowi przygotowywał listy ofiar do egzekucji? I ile na dobę? Kto ich fizycznie mordował? Może Rosjanie Rosjan?
  – Oczywiście że Rosjanie Rosjan. Nie wykluczam, że mógł być w tej formacji i żyd. Ale działo się to z rozkazu Stalina.
  – A ja mam tu ksero dokumentu w którym wasz Beria wydał rozkaz likwidacji ludzi których uznawał za wrogów związku radzieckiego. Możesz iść do archiwum i sprawdzić. Więc likwidowaliście milionami ludzi którym nie podobała się wasza działalność. Chcesz wiedzieć ile zbudowaliście gułagów, ile obozów np. przy kamieniołomach i regulacjach rzek? W całym ZSRR był tego ponad 2500. a wiesz że tam nie siedział ani jeden żyd? Że komendantami byli wyłącznie żydzi. A jeśli już był Rosjanin, to taki zaprzedał się wam i robił to co mu kazaliście.
  – Ale nie zaprzeczysz, że żydzi w czasie wojny odegrali ogromną rolę w pokonaniu armii niemieckiej!!!
  – Żydowscy żołnierze, a raczej oficerowie, bo jak taki był żyd to automatycznie otrzymywał stopień oficera politycznego, to tylko krępowali ręce oficerowi radzieckiemu. Bez nich nie mógł nawet samodzielnie rozkazywać. Stalin to zrozumiał pod koniec wojny i trochę ukrócił władzę oficerów politycznych, żydów. Ale skoro ty wyciągnąłeś temat jak walczyliście, to ja ci zaprezentuję wydarzenia z frontu. Jak Niemcy byli pod Moskwą to Rosjanie wywozili za Ural całe fabryki. Dzień i noc szły transporty, i twoi żydzi , oficerowie NKWD którzy obłowili się w czasie rewolucji, rabując z cerkwi obrazy i inne dzieła sztuki, załadowali swoje kufry z kosztownościami w te transporty. Wywiad Żukowa doniósł o tym fakcie Stalinowi, a ten kazał ich rozstrzelać i publicznie ogłosić za co. Nie było w tej grupie ani jednego Rosjanina. I co ty na to? Albo gdy Stalin powierzył Żukowowi obronę Leningradu to tam też był taka historia z 200-oma politycznymi z NKWD. Ci oficerowie, gdy ludność padała z głodu a racje były po parę deko na osobę to oficerowie żydzi brali jedzenia ile chcieli. Ale to nie wszystko, doradzali politycznie rosyjskim oficerom z ziemianek.
  Rosjanie ginęli a wasi chronili się w bunkrach i ziemiankach. Żukow to ujawnił. Kazał ich mimo ostrej zimy rozebrać do gaci i ustawić pod ścianę. Ale zawahał się bo było ich ponad 200-u. zadzwonił do Stalina a ten odparł, że trzeba ich rozstrzelać. I co ty powiesz? za bohaterstwo tych 400 rozstrzelano? To ma być ten wkład w zwycięstwo nad Hitlerem?
  – Ty to musisz powyciągać takie przykre sprawy! Jak jest wojna to się ujawniają różne charaktery. Żydzi to tacy sami ludzie jak inne narody i bywa że wśród nich są źli ludzie. A co to waszych nie było w NKWD?
  – Oczywiście że byli. Ale zobacz jak jest statystyka. 16% Rosjanie, 84% żydzi. Rosjan nie awansowano na oficerów, chyba że zasłużył na awans mordując swoich rodaków. A już sama góra w Moskwie to wyłącznie żydzi! Może tu powiesz jak topili ludzi w morzu twoi żydzi. Nawet dzieci. Jak okna i drzwi zaspawali żeby nikt nie mógł się uratować. Co, może Rosjanie to zrobili?
  – Tu należałoby powołać komisje do sprawdzenia tych zarzutów. Przecież te barki i statki były rosyjskie a nie żydowskie.
  – Tak. Łubianka, gułagi, kamieniołomy, tamy, regulacje rzek były ruskie. Ale kto miał nad tym władzę? Wy żydzi byliście władzą. Wy skazywaliście w sądach Rosjan, a i bez sądu były wyroki wydawane przez dowódcę obozu. Wam Europa zawdzięcza ludobójstwo, które za wszelka cenę chcecie zwalić na ustrój! A ten ustrój kto wymyślił i wcielił w życie? Może rosyjski chłop lub robotnik w fabryce? To twoi rodacy Marks i Engels wykombinowali jak żydzi mają przejąć władze na całym świecie. Mam ci tu wyliczać wasze zbrodnie za które wg mnie kiedyś wasz naród zapłaci krwawo? Mydlenie oczu światu nic nie da. Bo już w narodzie rosyjskim coraz śmielej mówi się o waszych zbrodniach i ofiarach w dziesiątkach milionów. Są jeszcze pewne więzy które w pełni nie pozwalają naszej władzy mówić o faktach i ludziach, ale układy na świecie ulegają zmianom, i będzie tak, że ujawnimy światu wasze ohydne uczynki. Dlatego ci powiedziałem że ja na twoim miejscu nie występowałbym tutaj i to ze mną.
  – A któż ty jesteś taki, że powinienem się ciebie bać?
  – Ja mam odwagę powiedzieć wam, że jesteście narodem przestępców, a ubieracie się w szaty świętych. Macie morze niewinnej krwi na rękach, a krzyczycie na cały świat że wam się krzywda dzieje. To Izrael wyrzucił z terenów które są ojczyzna Palestyńczyków ponad 4mln ludzi i zajął bezprawnie ziemie innego państwa. To wy żydzi przywłaszczyliście sobie ziemie Libanu, Syrii, i Palestyny. Bo macie poparcie w USA, w których podobnie jak w Polsce żądzą żydzi. Bo tak chytrze dzielicie wypracowane przez Polaków i Amerykanów pieniądze, żeby móc sobie kupić zdrajców i żeby dla was upadlali te narody. Ale to się skończy. Pracujecie na następny pogrom, który może być taki że ci co ocaleją będą przysięgać że nie są żydami. Ta sytuacja zaczyna dojrzewać i nastąpi taki moment że pękną więzy obawy, przestaną się was bać całe narody i przejrzą na oczy jakimi pasożytami świata jesteście. I co ty masz na obronę swojego bandyckiego narodu?
  Rabin aż podskakiwał na ławce i machał rękami jak Żyrinowski mówił.
  – Jak śmiesz mówić wulgarnie i kłamliwie o narodzie z którego ty sam pochodzisz!? Przecież twoi rodzice to polscy żydzi. Ty kalasz własne gniazdo. A to bezkarnie ci nie ujdzie. Ty zapłacisz za te brednie publicznie wypowiadane. My wniesiemy sprawę do sądu tu w Moskwie. Ty zostaniesz za te oszustwa surowo ukarany!
  – Ty pamiętaj, że to już nie czasy Berii i Kaganowicza, że z sądów pousuwano sędziów żydów. A Rosjanie was nienawidzą. Ty nie tykaj moich rodziców bo ci tu i teraz zapłacę.
  To mówiąc wstał i ruszył w stronę rabina. Służby porządkowe nie dopuściły do rękoczynów
  – Ja owszem urodziłem się jako żyd, ale ja czuje się Rosjaninem i moją ojczyzną jest Rosja a nie Izrael. Żyłem tak, że Rosjanie mnie akceptują. Ty spróbuj poddać się pod głosowanie i tak jak ja wygrać. Popatrz tu na wielkim monitorze widać jak ludzie głosują.
  Żyrinowski miał 25000 głosów poparcia, a rabin 2100.
  – Ty sam zobacz, na ciebie głosowali tylko żydzi i to nie wszyscy. Bo w Rosji jest was dużo więcej niż ci co ciebie poparli. Jak ty możesz być rabinem skoro jesteś taki głupi. Twój bóg odebrał ci resztę rozumu.
  Tym razem żyd nie wytrzymał, podszedł i opluł Żyrinowskiego ten nie był dłużny i rabin dostał parę razy pięścią w twarz. Po chwili wstał i powiedział.
  – Ty Żyrinowski za to ciężko zapłacisz.
  Po czym odpiął mikrofon i wyszedł ze studia.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0

  Ciekawa debata, u nas oczywiście niemożliwa z uwagi na „polityczną poprawność” mediów i fakt iż zwyczajnie nie ma u nas jednostki z jajami, która by się na wyrażenie tak oczywistej prawdy zdobyła.

 10. ROMAN mówi

  Izraelskie szaleństwo na Zachodnim Brzegu ktoś zatrzyma? Gdzie jest ONZ? Swego czasu dr prawa z Pałacu wypowiadał publicznie słowa ” siła prawa czy prawo siły „…

 11. Iwa mówi

  Ta obrona Engelking i Grabowskiego przez organizacje zydowskie swiadczy za organizacje te nie sa zainteresowane PRAWDA.

 12. Bogdan mówi

  Całe szczęście, że powstały niezależne media, a także wydawnictwa i do części naszego społeczeństwa nareszcie zaczynają docierać rzetelne informacje o wyssanej z mlekiem matki nienawiści Żydów do Polaków , utrwalanych przez religię, rodzicielskie wychowanie, system edukacji i propagandy, a także rejwach typu aj, waj, gewałt wywoływany przez niezliczoną ilość żydowskich organizacji. Nieszczęściem jest, że Polacy ukształtowani przez cywilizację łacińską, posiadają niezwykle silną empatię i nieświadomi (niedouczeni) prawdy historycznej o relacjach Żydów z innymi narodowościami ulegają kłamstwom propagandy żydowskiej, występując często wbrew polskiej racji stanu. Na polityczne media mainstreamowe nie ma co liczyć, bo mają sponsorów żydowskich, albo głośne mówienie prawdy o Żydach jest politycznie niepoprawne, ba nawet zabronione. To tak jak kiedyś było z przyjaźnią ze Związkiem Radzieckim.

  1. anonim mówi

   W punkt. Wszyscy ludzie dobrej woli muszą sobie uświadomić, że żydostwo jako całość plemnienna, bez wzgledu na ich pozorne podziały stanowią hordę wilków w owczych skórach.

 13. wychodzi mówi

  na to że trza było z hyclerem tą zarazę permanentnie wytrzebić…

 14. Buran mówi

  Chętnie bym zobaczył taką dyskusję w Polsce. Jej finał byłby absolutnym hitem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.