Muzeum POLIN organizuje szkolenia dla policji: warsztaty antydyskryminacyjne i przewodnik po judaizmie

szkolenia dla policji/ fot. twitter
11

– Młodzi policjanci z @SP_Slupsk uczestniczą w szkoleniach antydyskryminacyjnych. Mówiono o mniejszości romskiej, kolejne zajęcia – o mniejszości żydowskiej. To wspólny projekt @PolskaPolicja i @polinmuseum. Szkolenia we wszystkich Szkołach Policji – informuje na Twitterze Szkoła Policji w Słupsku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Całość szkoleń odbywa się w ramach projektu edukacji antydyskryminacyjnej, realizowanego we współpracy Komendy Głównej Policji z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin „Edukacja antydyskryminacyjna dla grup zawodowych w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin – program follow-up”. W każdej z polskich Szkół Policji, dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, a więc policjantów rozpoczynających dopiero służbę w mundurze zrealizowane będą przynajmniej dwa interaktywne wykłady o tematyce antydyskryminacyjnej, prowadzone przez przedstawicieli Fundacji Pheniben oraz Gminy Wyznaniowej Żydowskiej.

Materiały dotyczące społeczności romskiej przygotowała Fundacja Dialog-Pheniben, a dotyczące społeczności żydowskiej – Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. W trakcie wykładów policjanci otrzymują również materiały szkoleniowe poświęcone poszczególnym mniejszościom. Są to między innymi: „Romowie. Przewodnik dla Policji”; „Przewodnik po judaizmie dla policjantów” oraz ulotka na temat antysemityzmu i przestępstw popełnianych z nienawiści.

Globkurier [CPS] PL

Zapewnianie bezpieczeństwa i porządku publicznego nie może naruszać godności żadnego człowieka. Poznanie historii i tradycji mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych jest niezwykle istotne w procesie budowy wzajemnego zaufania Policji i grup mniejszościowych, rozwijania antydyskryminacyjnych kompetencji policjantów i pracowników Policji oraz promowania wartości i postaw równościowych. […] materiał jest wynikiem satysfakcjonującej i owocnej współpracy z Muzeum POLIN i z Fundacją Dialog Pheniben. Wyrażam nadzieję, że będzie on […] przydatny i inspirujący w codziennej służbie i pracy” – napisał w słowie wstępnym do materiałów szkoleniowych Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk – informuje portal policja.pl.

Nasz komentarz: Ręce opadają! Warsztaty antydyskryminacyjne dla policji organizowane przez Muzeum POLIN? Przez instytucję, która od rana do nocy zajmuje się pluciem na Polaków, lansuje absurdalne tezy o polskim „antysemityzmie wtórnym” oraz realizuje neomarksistowską agendę, którą chce nam narzucić eurokołchoz. A jako wisienka na torcie pojawia się „Przewodnik po judaizmie dla policjantów”. Co to ma być? Szkolenie dla policji, czy jesziwa? I cały ten pasztet serwuje się Polakom pod rządami „dobrej zmiany”. Zgroza.

Źródło informacji i cytatów: policja.pl, twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: POLIN i Agora zwolnione z siódmego przykazania?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MSW mówi

  Dobrze, że Policjanci wreszcie nauczą się postępować ze społecznością romską, bo do tej pory strasznie ich dyskryminowali, szczególnie złodziei i nierobów. Żydów też w końcu przestaną ciągnąć za pejsy. Skaranie boskie z tą Policją, wstyd na całą Europę, na, świat. Na szczęście mamy muzeum Polin. Instytucja ta to jasny punkt na polskiej mapie zacofania i ciemnoty.

  1. Włościanka mówi

   Policjanci mogli iść na fikcyjne zwolnienia; przecież to przestępstwo. W tym samym czasie ZUS szpiegował i prześladował obywateli-podatników na zwolnieniach i karał ich. Lekarzy także nikt nie ukarał za fałszywe zwolnienia. Przecież ta akcja to naplucie w twarz ludziom płacącym podatki na te grupy zawodowe. To co się dziwisz, że chętnie biegną się szkolić do wrogów Narodu Polskiego!

 2. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Kiedy będą warsztaty antydyskryminacyjne o antypoloniźmie i antykatolicyźmie?

 3. sulka mówi

  Przełom to ustawa IPN i cała ta hucpa na Polaków. Nic tego nie zmieni, że żydzi otworzyli nam szeroko oczy. Można im podziękować. Rozkaz rozkazem ale policjanci swój rozum mają.

 4. Andrzej mówi

  Joachim srolin Brudziński, ciekawe jak brzmi jego prawdziwe nazwisko. Jojosztajn?

 5. Robert mówi

  Czyżby niebawem mieli służyć z pełną świadomością I zaangażowaniem egzekucji związanej z rabowaniem majątku leżącego na dnie ustawy 447.?Nie dziwi brak szkolenia na orientację sędziów,prokuratorów.Sami swoi tworzący kompilację Polin w pierwszym rzędzie,z urzędu i namaszczenia

 6. Willgraf mówi

  SKANDAL JUDEO-POLICJA jest już jak widać KSZTAŁCONA do Judeo POLONI

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.