Mural z Baumanem został „poprawiony”. Jest oświadczenie twórców muralu

mural z Baumanem/ fot. twitter
6

Na Dworcu Gdańskim w Warszawie powstał mural upamiętniający komunistycznego politruka i prześladowcę Żołnierzy Wyklętych Zygmunta Baumana. Prowokacja obyła się z inicjatywy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Fundacji Klamra. Po pięciu dniach mural został „poprawiony”. Napisano na nim „morderca”, „mjr UB” oraz zamieszczono znak Polski Walczącej.

Rzeczniczka Muzeum POLIN Marta Dziewulska oświadczyła w rozmowie z portalem wawalove.wp.pl. – Zapoznajemy się ze sprawą i ustalimy dalsze kroki.

Natomiast autorzy muralu już zadecydowali, jaka przyszłość go czeka. – Zamalujemy twarz Baumana. Intencją galerii była transformacja miejsca, które jest wiązane z olbrzymią traumą, którą sobie zafundowaliśmy. To była nasza próba wprowadzenia zmian w przestrzeni bez martyrologii i wchodzenia między dwa obozy, które siebie nie słuchają – mówi Dariusz Paczkowski, artysta street art, działacz społeczny i współautor murali. Dodaje: – Ten stan pokazuje obecną świadomość społeczną Polaków.

Nasz komentarz: Ten stan pokazuje, że Polacy mają świadomość, kim był Zygmunt Bauman i nie godzą się na malowany ołtarzyk komunistycznego oprawcy. Ten stan pokazuje, że antypolskie prowokacje Muzeum POLIN nie będą tolerowane. Finansowanie POLIN z publicznych pieniędzy jest po prostu skandalem. A warto wiedzieć, że od 2015 roku, tj. od czas dojścia do władzy „dobrej zmiany”, Ministerstwo Kultury ZWIĘKSZYŁO nakłady na tę placówkę z 6 do 8 milionów złotych rocznie.

Źródło: niezlaezna.pl, wawalove.wp.pl

Przeczytaj też

J. Matysiak: Czy ofensywa żydowska odsunie filosemicki PiS od władzy?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Nie ma miejsca w kraju i polskim narodzie tak zmasakrowanych przez żydowski bolszewizm i zydowsko niemiecki nazizm dla lucyferian, ich patologicznych działań i projektów !

 2. liberalna Pinky mówi

  No pewnie ,że uchodzimy w ich oczach za kmioty i antysemici. Zwłaszcza jak się dokopiemy do tajnego przemówienia tego antypolaka i polakożercy. poczytajcie jakiemu potwornemu człowiekowi nasi wrogowie wystawiają murale na jego cześć . Hańba i wstyd ,napiętnować takie działania i masowo się przeciwstawiać papraniem naszej publicznej przestrzeni podobiznami wrogów ojczyzny . Hańba jemu i takim artystom .

 3. Hammurabi mówi

  I wygląda jeszcze zbyt dobrze. Mimo to, wyrazy uznania dla tych którzy odważyli się na tę akcję. W dzisiejszej rzeczywistości pod okiem wszechobecnych kamer i filosemickiego wymiaru „sprawiedliwości”, trzeba mieć odwagę by tak zaprotestować.

 4. Pan Kracy mówi

  „To była nasza próba wprowadzenia zmian w przestrzeni bez martyrologii i wchodzenia między dwa obozy, które siebie nie słuchają – mówi Dariusz Paczkowski […] współautor murali.”

  Tłumacząc na ludzki: jest obóz patriotów walczących z okupacją żydokomuny i jest obóz żydokomuny strzelający tym pierwszym w potylice. I żeby zmienić ten stan namalowaliśmy przedstawiciela …żydokomuny.

  „Dodaje: – Ten stan pokazuje obecną świadomość społeczną Polaków.”
  Szkoda, że pan Paczkowski ma ludzi za durni i robi Polakom wyrzuty, że są podzieleni. A wg niego żydokomuna chciała pewnie dobrze, tylko nie dorośliśmy do jej światłych idei.

  Cóż, kolejny przykład „artysty” najętego przez polakożerców, finansowanych hojnie przez „naszych” Zasrancen. Paradoksalnie – oby więcej! Tym szybciej i więcej Polaków się obudzi.

 5. mm mówi

  „….świadomosc społeczna Polaków…” Dzięki Bogu i Polakom, pozostali Polacy wbrew medialnemu przemysłowi pogardy wobec Polski i Polaków, wbrew bezczelnym i cynicznym kłamcom z muzeum polin, instytucji UTRZYMYWANEJ Z NASZYCH POLAKÓW PODATKÓW !!!, wbrew oszustom = szabesgojom, płatnym zdrajcom Polski, Prawdy i Wiary naszej chrześcijanskiej z tzw „dobrej zmiany, świadomość Polaków JEST JAK TRZEBA! OPARTA NA PRAWDZIE HISTORYCZNEJ I PRAWDZIE W OGÓLE!! dlatego zydowscy potomkowie morderców Polaków NIE wprowadzicie nam GWnianych aWtorytetów do obowiązkowego wierzenia i podziwiania! Nigdy! Wara od Polski!

 6. julie mówi

  Bog zaplac Polesie ! Pieknie ! Boze Chron Polske !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.