Katarzyna TS: Święty Adamowicz, patron eurokołchozu

trumna Pawła Adamowicza w Europejskim Centrum Solidarności/ fot. screen
31

Wy, którzy łudzicie się, że zabójstwo Pawła Adamowicza przyczyni się do odbudowy wspólnoty, porzućcie wszelką nadzieję. Nie będzie żadnego pojednania. Będzie wojna – jeszcze bardziej zaciekła, jeszcze bardziej wyniszczająca, jeszcze bardziej bezwzględna. Wojna, w której opozycja totalna ma teraz swojego świętego. I nie tylko opozycja totalna. Swojego świętego i patrona dostał cały eurokołchoz, chociaż zapewne jeszcze o tym nie wie. Ale Niemcy już zadbają o to, żeby tak się stało.

Spójrzmy najpierw na ton wypowiedzi niemieckich polityków po śmierci Adamowicza: „Nosimy żałobę po Pawle Adamowiczu, zaangażowanym zwolenniku otwartej na świat, demokratycznej i liberalnej Europy” (prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier); „Gdańsk traci uzdolnionego prezydenta, Polska wspaniałego polityka, a Europa zdeklarowanego Europejczyka” (wicekanclerz Niemiec i minister finansów Olaf Scholz); „Był zdeklarowanym Europejczykiem opowiadającym się za tolerancją i otwartością na świat” (szefowa współrządzącej partii SPD Andrea Nahles); „Będzie go brakowało, jego miastu, jego krajowi i jego Unii Europejskiej” (szef niemiecko-polskiej grupy parlamentarnej w Bundestagu Manuel Sarrazin); „Paweł Adamowicz opowiadał się za otwartą na świat, liberalną Polską, za porozumieniem narodów w Europie, za otwartym i tolerancyjnym społeczeństwem, społeczeństwem praw obywatelskich” (burmistrz Bremy Carsten Sieling); „Paweł Adamowicz był demokratą z przekonania, był na wskroś Europejczykiem” (Konsul Generalna Niemiec w Gdańsku Cornelia Pieper).

A teraz dwa kluczowe cytaty z niemieckiej prasy: „W osobie Adamowicza zamordowano symboliczną postać demokratycznej liberalnej Polski” („Sueddeutsche Zeitung”); „Ciosy trafiły nie tylko w serce lubianego i zaangażowanego prezydenta, lecz także w polską demokrację”( „Mitteldeutsche Zeitung”).

Pora powiedzieć rzecz oczywistą: zabójstwo Pawła Adamowicza jest propagandowym prezentem dla wszystkich zwolenników stworzenia unijnego superpaństwa. Budowanie kultu zamordowanego prezydenta Gdańska jest nie tylko elementem walki politycznej w Polsce, ale również elementem walki o rząd dusz w eurokołchozie. Nie bez przyczyny padają słowa o „zdeklarowanym Europejczyku” i „symbolicznej postaci”. Dzieje się to w momencie, gdy już wiemy, bo otwarcie powiedziała o tym kanclerz Merkel, że państwa członkowskie UE mają zrzec się swojej suwerenności. Dzieje się to w momencie, gdy Parlament Europejski przyklepał koncepcję „pieniądze za praworządność”, co oznacza finansowy szantaż wobec państw, które buntują się przeciw dyktatowi Brukseli. Dzieje się to w momencie, gdy medialnie ugruntowano już przekaz o Marszu Niepodległości jako manifestacji faszystów i neonazistów, co służy do dehumanizowania i zohydzania polskich narodowców.

Jest oczywistym, że eurokołchozowa narracja będzie szła w kierunku podkreślania zasług Adamowicza dla „budowania wspólnoty europejskiej” w kontrze do „ksenofobicznego, wykluczającego, nienawistnego nacjonalizmu”. Tak jak na kłamstwie jedwabieńskim zbudowano narrację o krwiożerczych Polakach radośnie mordujących Żydów, tak teraz zostanie zbudowana narracja o ofierze złożonej na ołtarzu „wartości europejskich”, których nie chcą zaakceptować zdegenerowani “polscy faszyści, rasiści i antysemici”.

Oczywiście, ofiara musi być kryształowo czysta, więc mówienie o tym, że Paweł Adamowicz zgromadził majątek w sposób nieuczciwy, będzie kwalifikowane jako „mowa nienawiści”. Zwróćcie uwagę, że od pierwszej chwili słowo „nienawiść” stało się kluczowym określeniem w budowaniu kultu zamordowanego prezydenta Gdańska.

„Chcę ci dzisiaj kochany Pawle obiecać w imieniu nas wszystkich gdańszczan, Polaków i Europejczyków, że dla ciebie i dla nas wszystkich obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i Europę przed nienawiścią i pogardą. Przyrzekamy ci to. Żegnaj” – powiedział Donald Tusk na wiecu poświęconym pamięci prezydenta Gdańska.

„Paweł Adamowicz pokazał, jak wiele można było zdziałać w Polsce w warunkach wolności. Pozostawił po sobie wielkie dzieło. Pawła zabiła nienawiść, jestem pewien, że ona nie zwycięży. Zwycięży dobro. Tę nienawiść, która zabiła Pawła wzbudzano i podsycano, dyskwalifikując go moralnie. Tak przedstawiały go tak zwane media publiczne. Apeluję do rządzących, aby zerwali z tymi praktykami, wyciągnijmy wnioski z tej potwornej lekcji. Niech nigdy nie powtórzy się taka tragedia” – powiedział Aleksander Hall podczas pogrzebu Adamowicza w Bazylice Mariackiej.

Odmienianie słowa „nienawiść” przez wszystkie przypadki ma konkretny cel. Skoro Adamowicza zabiła nienawiść, to znaczy, że należy walczyć z nienawiścią. A ponieważ w lewicowej i demoliberalnej narracji nienawiść została przypisana szeroko pojętej prawicy, więc wróg został pokazany palcem i będzie moralnie biczowany przy każdej okazji. Będzie to wyglądało tak:

Przykład 1: – Komisja Europejska uzurpuje sobie uprawnienia niezgodnie z postanowieniami traktatu unijnego. Reakcja: – Takie nienawistne wypowiedzi zabiły Pawła Adamowicza, który był zdeklarowanym Europejczykiem i opowiadał się za porozumieniem narodów w Europie.

Przykład 2: – Małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Reakcja: – Przez taką mowę nienawiści zginął Paweł Adamowicz, który opowiadał się za otwartym i tolerancyjnym społeczeństwem obywatelskim.

Przykład 3: – Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie. Reakcja: – Nienawiść, która wylewa się z tej nacjonalistycznej retoryki, doprowadziła do tragicznej śmierci Pawła Adamowicza zadając cios w serce tego demokraty i Europejczyka.

Tak będzie teraz wyglądała debata publiczna. Nie muszę chyba dodawać, że hasło Polexit zostanie uznane za podżeganie do zabójstwa.

Wszystkim, którym już puszczają nerwy w obliczu tej szopki, która nie skończy się wraz z pogrzebem Pawła Adamowicza, zalecam zachowanie zimnej krwi. To jest gra o naprawdę wielką stawkę: o zachowanie polskie państwowości i polskiej tożsamości narodowej. Celem budowniczych kultu Adamowicza jest ogłupienie i sterroryzowanie Polaków przy pomocy haseł o „mowie nienawiści” i „przestępstwach z nienawiści”. To jest neomarksistowska metoda na wprowadzenie totalnej cenzury nie tylko w mediach społecznościowych, ale również w ludzkich umysłach. To jest metoda stygmatyzowania przeciwników ideologii multi-kulti, gender i homopropagandy. To jest metoda, której celem jest wsadzanie do więzień przeciwników islamizacji Europy. „Mowa nienawiści” to taka sama pałka ideologiczna jak „antysemityzm”. Jeśli pozwolimy, żeby zamknęła nam usta, to pozamiatane.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Przeczytaj też:

Lewicowy terror w Polsce! Ponad 100 prokuratorów skierowanych do walki z tzw. przestępstwami z nienawiści

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. goj mówi

  Jednym ze znaków końca świata ma być dar proroczy. Pani Kasiu, Pani jest prorokiem! Oby Pani proroctwa nie zostały spełnione, choć wiem, że zostaną. Dlatego proszę Panią o książkę ze wszystkimi felietonami. Ta książka po prostu MUSI powstać! Za 50 lat ludzie, którzy ją odkryją będą pod wielkim wrażeniem Pani daru, bo spełniło się wszystko, co Pani powiedziała. Poza tym, jak ja mam tłumaczyć bliskim to, co się dzieje? Do rzeczy znalezionych w internecie podchodzą z rezerwą, bo w internecie jest wiele absurdalnych rzeczy. Książka jednak budzi szacunek, bo książkę musiał napisać ktoś łebski, zaufany, że wydawca zdecydował się w nią zainwestować.

  1. Katarzyna TS mówi

   Książka jest już napisana. Tytuł “Żydzi, gender i multi-kulti, czyli oszustwo i szajba”. Teraz trwa korekta, a potem przygotowanie do druku. Mam nadzieję, że uda się ją wydać na wiosnę. A potem, kto wie, może kolejna książka?

  2. Hammurabi mówi

   Szanowna Pani Katarzyno, już teraz proszę o numer konta na które mogę przelać pieniądze na zakup tej książki.

  3. Katarzyna TS mówi

   Książka będzie do kupienia przez sklep na wprawo.pl. Ale proszę o chwilę cierpliwości 🙂

  4. Arkadiusz mówi

   Bardzo dobra decyzja z wydawaniem książek u siebie! Pomijajcie jak tylko się da te zlewaczałe empiki. Gadowskiemu się udało to Wam też się uda!

  5. Goj mówi

   A chciałem się podlizać, żeby Panią zachęcić, a tu taka niespodzianka 😀

  6. Andrzej Józef mówi

   Prorokiem jest tylko Św Jan.
   Polskie przysłowie.
   Mam chrapkę na Babkę.

  7. Goj mówi

   Wydawało mi się, że Biblia uczy, że prorokowanie jest jednym z darów Ducha Świętego i św. Jan nie jest jedynym. Choć mogę się mylić.

  8. Andrzej Józef mówi

   Racja moja pomyłka.
   Pani Kaśia jest protokiem to chyba też
   pomyłka.
   2) Polskie przysłowie?
   Co myśli młoda kura kiedy jo stary kogut goni?????

  9. Gosc mówi

   Sliczne zdjecie 🙂 z Kasi glowka, czekam na ksiazke.

 2. Jacek mówi

  Nic się nie zmieni. Tak, jak nie zmieniło się po tragicznej śmierci 96-ciu Polaków w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Wtedy też były ogromne nadzieje i oczekiwania. Polityka jest “brudna”, a politycy, to źli ludzie są. Niestety

  1. Piotr Bein mówi

   Wymienił Pan cechy przełomowej fałszywej flagi, od 11 IX 2001 poprzez 10 IV 2010 po 14 I 2019.

   Popyt na rzeźnicze dziel i rządź nie ustanie, póki rządzi żydłactfo, więc co za 9 lat?

 3. Adam mówi

  “Wy, którzy łudzicie się, że zabójstwo Pawła Adamowicza przyczyni się do odbudowy wspólnoty, porzućcie wszelką nadzieję. ”

  Nic dodać nic ująć.

 4. Piotr Bein mówi

  Prawdziwa mowa nienawiści syjonistów, jaką szopka z Adamowiczem ma utopić wraz z innymi anty-‘antysemityzmami’.
  Niewielu Polaków zna to, a trzeba:

  “Neturei Karta: Manipulując Holokaustem dla celów politycznych, Państwo Izrael uprowadza Tragedię Żydów”

  https://piotrbein.wordpress.com/2019/01/18/56935/

  Zaszłości niewyleczone, ukryte, a tu więcej budują na takich łgarstwach…
  Redakcjo wPrawo, jak pisałem na początku powstania Waszej witryny, korzystajcie ze zbiorów na moich blogach wedle potrzeby.

 5. Hammurabi mówi

  A ja, przekornie zawołam: Ducha nie traćcie!
  To, co teraz się dzieje, ta nagonka i wściekłe ujadanie kundli żyjących z ochłapów rzucanych z zagranicznych stołów, ta sztuczna histeria, to ściganie się w manifestacji żalu i to podpinanie się pod jedynie słuszną ideologię jest jak powrót do lat powojennych.
  Wówczas też co prawda coś tam dawano ale jeszcze więcej tylko obiecywano, zatajając i tuszując zbrodnie na narodzie, zdradę i zaprzaństwo.
  Te manifestacje, te hasła na transparentach, te szturmówki powiewające i podniosłe pieśni… Te przemówienia pełne kłamstw i półprawd, to marnotrawstwo potencjału ludzkiego oraz resztek ekonomicznego, ocalałego po okupacji niemieckiej i nieprzydatnych sowieckiej. Te bzdury o przyjaźni, zaufaniu i łączeniu się proletariatu… Te masówki poparcia, te akademie “ku czci” i “rocznicowe” w szkołach…
  Wówczas nazywało się to Radą Wzajemnej Pomocy Gospodarczej, dziś to nazywa się Unią Europejską. Różnica polega jedynie na poziomie zamożności władców tych tworów i zasobności społeczeństw, co przełoży się na czas ich trwania i upadku.
  Wiele jeszcze przed nami. To dopiero początek wielkiego – jak zwykł mawiać pan Michalkiewicz – duraczenia.

  1. Robert B. mówi

   Wystarczy sobie posłuchać tych wypowiedzi tych wszystkich rozegzaltowanych płaczek (Nie mają swojej rodziny? Nikt im nie umarł?)… Kropka w kropkę te same frazy co w TVN…

  2. Hammurabi mówi

   Jedynie słuszna ideologia w ostrym natarciu:

   “Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone
   Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie”.

   Tak, jak za czasów “Trybuny Ludu”, “Trybuny Robotniczej” i innych prasowych organów propagandowych PZPR. Pismacy na usługach piszą co im ze zdegenerowanych łbów na klawiaturę spłynie a czytelnicy mają to wszystko kupować, bez sowa krytyki. Mają rozdzierać szaty i płakać, mają pałać świętym oburzeniem wobec każdego, komu przyjdzie do głowy zawołać, że król jest nagi!
   Więcej. Obowiązkiem każdego ma być donoszenie i informowanie!
   Biada każdemu, kto nazwie rzeczy po imieniu.
   Kaganiec i knebel w jednym!
   Czyżby do łask miał wrócić sitodruk?
   Za czasów “komuny” kościół był – z wyjątkami oczywiście – miejscem, gdzie można było dowiedzieć się cząstki prawdy. Dziś kiedy odwaga “potaniała” a wciąż nienasycony episkopat żre z rąk niegdysiejszych zdeklarowanych wrogów, kiedy rozmienia na drobne mizerne resztki szacunku jaki miał Kościół, możemy powiedzieć, że oto widać koniec równi pochyłej po której nasz kraj się stacza.

   Równia się urywa a dalej jest już tylko przepaść.

 6. michu mówi

  Jak mamy na dłuższą metę na coś nie pozwolić, albo z czymś się nie zgodzić , jak przeciwnik dysponuje aparatem przymusu i jest pop prostu silniejszy?

 7. Janusz I mówi

  Parodia Kościoła, Państwa i mediów.

 8. Robert B. mówi

  Już od pierwszego dnia rozpętywania tej gównianej histerii w TVN (tak jakby śmierć Adamowicza była czymś ważniejszym od kogokolwiek innego) było widać, w jakim to idzie kierunku: SAKRALIZACJA prowadzenia przez niego polityki. Ten, kto teraz będzie się sprzeciwiał tego typu polityce (a ma ona zgubne skutki, co widać w Europie Zachodniej jak na dłoni), ten ma być potępiony na wieki.

 9. Benedykt mówi

  Książkę kupię na pewno, odnośnie zaś pochówku “wielkiego męża” mam nieodparte wrażenie że teraz dopiero polityka miłości “przedstawicieli narodu” siedzących w pierwszej (!) ławie kościelnej przybierze na pełnej intensywności (wszak “paliwo” dojechało).. A tak poważnie -smutny ale i przerażający jest obraz dzisiejszego K.K. w Polsce. Przecież ten człowiek był dokładnie CAŁKOWITYM zaprzeczeniem elementarnych wartości katolika! Widać jednak ,że i te można “kupić” u najwyższych hierarchów…
  ps-Pani Katarzyno- tekst przedni, acz nie napawający optymizmem, jednak niestety prawdziwy. Pozdrawiam serdecznie.

 10. Marianna mówi

  O co ta rozpacz i histeria skoro B.Engelking powiedziala do Moniki Olejnik ze smierc Polaka to nic takiego a Zyda to czysta metafizyka wiec nikt nie powinien uronic nawet jednej lzy!!! Tamta przeciez tez sie nie sprzeciwila tylko potwierdzila wiec o co chodzi? Czysta hipokryzja czy moze mial bardziej wartosciowe korzenie o ktorych nie wiemy. Pozdrawiam i CWP, Marianna.

 11. jacek mówi

  jak zwykle nic dodać, nic ująć, Pani Katarzyno, brawa za artykuł…

 12. sten mówi

  Droga Pani nasz bohater honorowo asystował przy wstawianiu szyby w synagodze! .Ten fakt co prawda wyroku machiny przeznaczenia nie zmienił … ale pozycje w rankingu bydła już tak !
  Doszło. do tego że bycie pochowanym pod płotem jest dla uczciwego cłowieka zaszczytem !!!
  To już mamy w swojej histori Król leży pochowany pod płotem w Osiachu. …a zdrajca w srebrnej trumnie w panteonie narodowym na Wawelu jako święty i patron ..

 13. Robert mówi

  Gonzo żyje,bo jeśli to co widzę,a to co widać nie jest hologramem projekcji Blue Beam,zielona twarz,długi,czerwony nos,z pochodzenia jest kosmitą ,kosmopolitą,posiada własną kurię,przepraszam kurę Cammilę,a jego najlepszym przyjacielem jest szczur Rizzo(za The Muppety Show),Rizzo vel Richthofen,ass niemiecki,czerwony baron ,za którym wszyscy latają,nawet pacyfiści

 14. kama mówi

  szaleniec zabił czlowieka! a teraz popatrzmy kto na niej robi polityczny biznes…….Niestety coraz bardziej przekonuję się, iż mogło to być morderstwo na zlecenie

 15. George mówi

  Przygnębiające jest to, że w tej szopce z Adamowiczem w rolo głównej występuje także nasz Kościół. Pochowanie Adamowicza w Bazylice to jak splunięcie w twarz polskim Katolikom. Kościół, który był wsparciem w trudnych czasach PRL-u teraz zaciągnął się na służbę do eurokołchoźników i wiernie tam służy.

 16. Krzysztof mówi

  Adamowicz – nazwisko typowo żydowskie i pochodzenie zapewne też ? Czy się mylę?

 17. Mieczyslaw mówi

  Jestem przekonany ze zginol bo zaduzo wiedzial

 18. RAFAŁ mówi

  ………………………….NAWAŁKA , BONIEK , BRZĘCZEK SPRZEDAJĄ MECZE REPREZENTACJI ! ! ! ! !

 19. Mariusz mówi

  Jeśli Polacy się nie obudzą to zostaniemy pozamiatani w kilka-kilkanaście lat, niestety na przebudzenie się nie zanosi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.