Katarzyna TS: „Antysemickie” plastusie i antyirańska hucpa w Warszawie

Plastusie/ fot. screen
21

Mam dla Was dwie wiadomości: złą i złą. Pierwsza wiadomość brzmi tak: TVP pozbywa się programu satyrycznego ze względu na jego rzekomy antysemityzm. Druga wiadomości brzmi tak: Amerykanie organizują w Warszawie antyirańską hucpę w postaci międzynarodowej konferencji na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie. Komu ta zabawa służy? To chyba jest jasne, ale jeśli ktoś ma wątpliwości, to podpowiadam: Izrael prze do wojny z Iranem.

Te dwie wiadomości to plon z jednego dnia, czyli 11 stycznia 2019 roku. Tego dnia dowiedzieliśmy się, że antysemityzmem jest gwiazda Dawida na banknocie, a sukcesem – wkładanie palców między drzwi. To naprawdę nie jest zabawne. Ale po kolei. Zacznijmy od sprawy rzekomego antysemityzmu, z którym dzielnie walczy TVP.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szanowni Państwo, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje – poinformował na Twitterze szef TAI Jarosław Olechowski.

O co chodzi? O program satyryczny Barbary Pieli, czyli słynne plastusie od niedawna pokazywane w programie Michała Rachonia „Minęła 20”. Konkretnie chodzi o odcinek, w którym Piela przedstawiła Jerzego Owsiaka jako nakręcaną kukiełkę zbierającą pieniądze z okrzykiem „Cześć! Siema!”. Zebrana kasa trafia w ręce Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zabiera ją dla siebie, a na „datki” przeznacza jeden banknot 10-złotowy. Gdzie tu antysemityzm? Okazuje się, że jeden z banknotów to 200 złotych z gwiazdą Dawida i wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Wzór tego banknotu pojawił się w Nonsensopedii w lutym 2010 roku. Jak trafił do plastusiów? Barbara Piela wyjaśnia na Twitterze: „2 lata temu wydrukowałam miniatury banknotów, miały niską rozdzielczość, nawet nie odróżniłam ich od innych i nie zauważyłam, co na nich dokładnie jest. A ten się zaplątał w nowej partii i akurat był na scenie”. Piela wskazała też, że banknot ma 2 cm i nie sposób dojrzeć gołym okiem, co się na nim znajduje. To fakt. Konia z rzędem temu, kto bez podpowiedzi dostrzeże w tym filmie banknot z gwiazdą Dawida.

A teraz powiększenie banknotu z Nonsensopedii.

Gdzie tu antysemityzm? To raczej satyra na Lecha Kaczyńskiego, przy czym satyra sprzed katastrofy smoleńskiej, więc trudno zarzucić autorowi, że kpi z tragicznie zmarłego prezydenta. Tymczasem dyrektor Olechowski grzmi o „powielaniu antysemickich stereotypów”. Skąd ten pomysł? Z artykułu na portalu oko.press, w którym sprawę przedstawiono tak: „Dwustuzłotówka leżąca na stosie banknotów ma narysowany symbol – gwiazdę Dawida. Dokładnie w miejscu, w którym na prawdziwych dwustuzłotówkach znajduje się symbol trójkąta. Przekaz jest prosty – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to sposób na wyciąganie pieniędzy przez żydowską grupę wpływu”. I jeszcze jeden fragment interpretacji oko.press: „Zeszpecone postaci, skojarzenie z chciwością „Żyda dusigrosza” oraz gwiazda Dawida jednoznacznie wskazują na antysemicką wymowę filmiku”.

Brzmi jak bredzenie wariata, ale dla TVP okazało się ono wyrocznią i dyrektor Olechowski będzie wyciągał surowe konsekwencje za powielanie antysemickich stereotypów. Takie jest oficjalne stanowisko TVP. Nie ma sensu zastanawianie się, czy faktycznie chodzi o rzekomy antysemityzm, czy może raczej o „200 eurokaczek” i „Lecha (Nie)Wielkiego”. Powtarzam: wersja oficjalna mówi o wyciąganiu konsekwencji za powielanie antysemickich stereotypów. To jest sygnał, że władze prorządowej telewizji biją Polaków pałką antysemityzmu na równi z antyrządowym portalem sierot po „Gazecie Wyborczej”. Co ciekawe, wpis Olechowskiego pojawił się na Twitterze 39 minut po wpisie Jonny’ego Danielsa, który nazwał plastusiowy filmik haniebnym i zażądał natychmiastowych wyjaśnień i przeprosin. Jak widzicie, „dobry Żyd” Daniels maczał paluszki w absurdalnym ataku na Barbarę Pielę. Taki to z niego „najlepszy przyjaciel Polski”.

Przejdźmy teraz do wydarzenia drugiego, czyli organizacji antyirańskiej hucpy w Warszawie. „Mamy przyjemność poinformować, że Rzeczpospolita Polska i Stany Zjednoczone będą współgospodarzami “Spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”, które odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone państwa z całego świata” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. „Państwa uczestniczące w spotkaniu będą miały sposobność podzielenia się swoimi ocenami oraz przedstawienia propozycji na temat przyszłości regionu. W trakcie spotkania będą miały miejsce dyskusje na temat kwestii kluczowych dla stabilności Bliskiego Wschodu dotyczących m.in. terroryzmu i ekstremizmu, rozwoju i proliferacji pocisków rakietowych, bezpieczeństwa handlu morskiego oraz bezpieczeństwa energetycznego, a także zagrożeń wynikających z działalności różnych aktorów i grup interesów w regionie. (…) Spotkanie ministerialne, które wspólnie organizujemy, jest również wyrazem strategicznego partnerstwa między Stanami Zjednoczonymi i Polską, służącego realizacji wspólnych interesów w obszarze promocji międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa” – informuje MSZ.

Co ciekawe, o planowanym szczycie jako pierwszy poinformował amerykański Sekretarz Stanu Mike Pompeo w rozmowie z Fox News, podczas której stwierdził, że organizatorem spotkania są Stany Zjednoczone, a jako winnego destabilizacji na Bliskim Wschodzie wskazał Iran. Sprawa jest więc oczywista: nie chodzi o żadne bzdety typu „budowanie pokoju i bezpieczeństwa”, tylko o badanie gruntu przed uderzeniem na Iran. To jest przygotowanie do wojny i Warszawa stała się miejscem, w którym te przygotowania będą miały miejsce. Nic dziwnego, że informacja wywołała furię Iranu.

Przypomnienie dla gospodarza i uczestników konferencji: obecni na poprzednim amerykańskim show antirańskim są martwi, upokorzeni lub zmarginalizowani. A Iran jest dziś silniejszy niż kiedykolwiek. Polski rząd nie zdoła zmyć z siebie hańby: Iran ratował Polaków w czasie II WŚ, a dziś Polska gości rozpaczliwy antyirański cyrk”- napisał na Twitterze Javad Zarif, szef irańskiego MSZ.

Nie jestem ekspertem od polityki bliskowschodniej. Nie jestem znawcą zagadnień geopolitycznych. Dlatego zadaję pytanie: co Polska będzie miała z nadstawiania głowy dla Izraela, który prze do wojny z Iranem? Na razie widzę następujące rezultaty tego „sukcesu”: zapłacimy kupę kasy za organizację antyirańskiego szczytu w Warszawie i już usłyszeliśmy pogróżki o „martwych, upokorzonych i zmarginalizowanych”. Pytam wiec dalej: czy Iran stanowi zagrożenie dla Polski? Czy w polskim interesie leży angażowanie się w konflikt izraelsko-irański? Dlaczego Polska wkłada palce między drzwi? Mało razy nam te palce przytrzaśnięto?

Po zniesieniu sankcji nałożonych na Iran polski eksport do tego kraju wzrósł pięciokrotnie, a import z Iranu do Polski zwiększył się sześciokrotnie – powiedział prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula w 2017 r. na konferencji „Polska-Iran. Współpraca i inwestycje”. – Potencjał rynku jest bardzo duży. Te pięcio-sześciokrotne wzrosty w relacjach, moim zdaniem, to jest na razie dopiero dół tej drabiny. Jeszcze naprawdę mamy sporo do osiągnięcia. Oba kraje wielokrotnie zarobią na tym, co teraz staramy się rozwinąć – zapewnił Pisula.

Jak rozumiem ta sprawa jest już nieaktualna. Ciężko mi wyobrazić sobie dalszy rozwój gospodarczej współpracy polsko-irańskiej po antyirańskim szczycie w Warszawie. A może ja się nie znam? Może warszawski szczyt to jakaś nowa, genialna strategia władz RP w budowaniu relacji międzynarodowych? Czy nadeszła chwila, w której mamy umierać za Izrael? A niby dlaczego? Dlaczego pakujemy się w ten antyirański pasztet wspierając Żydów, którzy nieustannie nas opluwają i domagają się od Polski 300 miliardów dolarów jako wypłatę urojonych roszczeń? Czy rząd RP mógłby wyjaśnić Polakom, dlaczego pcha nas w tę awanturę?

Podsumowując oba wydarzenia pytam: Skoro taki bzdet, jak gwiazda Dawida na 2-centymetrowym banknocie w programie satyrycznym, jest powodem nagonki na autorkę programu, to w jakim kraju żyjemy? Skoro dla realizacji interesu Izraela prącego do wojny z Iranem, władze RP godzą się na ostentacyjne wciągnięcie Polski do tej rozgrywki, to w jakim kraju żyjemy? Okazuje się, że jest to kraj, w którym priorytetem jest walka z antysemityzmem na wszystkich frontach: od TVP po Iran. A ekshumacji w Jedwabnem jak nie było, tak nie ma. Czy to jest realizacja polskiej racji stanu?

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: W Nowym Roku wybierz sobie cadyka

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  świetny artykuł, Pani Katarzyno, nic dodać, nic ująć, w obydwu sprawach ma Pani zupełną rację…

 2. finka mówi

  Takiej hańby na Polskę to nawet rząd PO/PSL nie ściągnął. Służalcy USraela występują przeciwko Persom, którzy okazali nam wiele dobrego w czasie II WŚ, do tego wystawiają nas na cel terroryzmu arabskiego. Nic nam do tego co się dzieje na Bliskim Wschodzie, wystarczy, że pomagamy w Syrii. Nie nauczyli się niczego na katastrofalnym błędzie jakim był udział w napaści na Irak.

 3. zyz mówi

  Pani Katarzyno! To jest realizacja racji USraelskiej neokolonii – kraju POLIN, którego kompradorskie elity wysługują się Mo$$adowi oraz CIA!

  1. michu mówi

   Jak będzie im się opłacać to się będą wysługiwać ;).

 4. amerro mówi

  NIGDY, PRZENIGDY NIE ZAGŁOSUJĘ JUŻ NA PiS!! DOŚC Q-WA TEGO WŁAŻENIA DO D-PY ZYDOWSKIM HUCPIARZOM! TVP BREDZI NA PASKACH O OPLATACH NA TVP A ROWNOCZESNIE JAKIS OLECHOWSKI ZA NASZE PIENIADZE SKACZE JAK PAJAC NA NITCE I TWITTUJE, ZE RYSUNEK GWIAZDY DAWIDA NA BANKNOCIE W SATYRYCZNYM PROGRAMIE PANI DR B. PIELI, GWIAZDY KTÓREJ NIE WIDAC NAWET, TO ANTYSEMITYZM!! BO TAK SOBIE WYBŹDZIŁ JAKIS ZYDEK, KTÓRY PLECIE BZDURY I SZKODZI, WIECZNIE SZKODZI, POLSCE!! ZYD, KTÓRY OPLUWA POLSKĘ POWINIEN BYĆ NATYCHMIAST PRZYWOŁANY DO PORZĄDKU PRZEZ POLSKIE SŁUZBY A W PRZYPADKU DANIELSA, KTÓRY JUZ WIELE SZKÓD ZROBIŁ PATRZ: KOSZMARNA OPINIA NA TEMAT MARSZU NIEPODLEGŁOSCI JAKĄ WYGŁOSIŁ W GAZETACH W NY…..JESZCZE PRZED MARSZEM NIEPODLEGŁOSCI!!! ZA TO WSZYSTKO JUZ DAWNO WINIEN BYĆ WYDALONY Z POLSKI! ON NIEUSTANNIE INGERUJE W DZIAŁANIA RZĄDU W POLSCE!!! KOLEJNA KWESTIA, JEZELI MINISTER IRANU TWIERDZI, ZE NA ZLECENIE ZYDÓW ORGANIZOWANA JEST U NAS POPRZEZ USA, KONFERENCJA ZMIERZAJĄCA DO ATAKU NA IRAN TO NATYCHMIAST RZĄD W POLSCE WINIEN WYJASNIC IRANOWI SPRAWĘ, PRZEPROSIĆ IRAN I WYCOFAC SIĘ Z KONFERENCJI. MY IRANOWI MAMY DO ZAWDZIĘCZENIE OGROMNIE WIELE BO URATOWAŁ TYSIĄCE POLAKÓW W CZASIE II WOJNY SW. A ZYDOM NIE MAMY NIC DO ZAWDZIĘCZENIA, POZA KRZYWDAMI, OSZUSTWAMI , ZDRADAMI, WYŁUDZENIAMI, ŻEROWANIEM NA POLSCE, JAKICH SIĘ WOBEC POLSKI I POLAKÓW DOPUSCILI I DOPUSZCZAJĄ!!! TO JEST HAŃBA DLA RZĄDU, PROKURATURY GENERALNEJ I PREZYDENTA ORAZ PARLAMENTU W POLSCE! NIE DA SIĘ JUŻ PATRZEĆ I DŁUŻEJ NIE DA SIĘ WSTYDZIĆ ZA RZĄD I PREZYDENTA W POLSCE, W KONTEKŚCIE ULEGŁOŚCI WOBEC ABSURDALNYCH, CHAMSKICH ZACHOWAŃ I ZARZUTÓW ZYDÓW WOBEC POLSKI I POLAKÓW! OPLUWAJĄ POLSKĘ PO CAŁYM ŚWIECIE, ŁZĄ I ZMIENIAJĄ WRĘCZ HISTORIĘ PATRZ: GROSS, BILEWICZ, GRABOWSKI, HARTMANN, KORNHAUSER, URBAN, SZECHTER, ITD.ITD.

  1. Piotr Bein mówi

   zagłosujesz na innych popisdzielców, robią Polaków w bambuko wybiury za wybiurami

  2. Piotr Bein mówi

   sama idea głosowania w demon-kracji pod totalną kontrolą żydłactfa powinna odstręczać każdego myślącego narodowca

  3. AMERRO mówi

   zadnych POPiSdzielców NIGDY nie poprę, proszę Pana.

  4. sulka mówi

   zgroza co robi nam pis. Wszystko to można zsumować jako ANTYPOLSKIE działania. Nie mam już żadnych złudzeń co do nich.

 5. Robert B. mówi

  Oto skutki mitu holokaustu, czyli wmawiania ludziom, że śmierć Żydów jest JEDNAK czymś więcej niż śmierć gojów, więc bić żydostwu hołdy. Tu wszystko było obliczone od samego początku. Dlatego ja na żydowski holokaust SRAM i SZCZAM.

  1. Piotr Bein mówi

   Robercie, sraj i szczaj na załgany żydłacki syjonistyczny holokozd.
   Natomiast Szoa rzesz (na pewno nie sześciu mln) to fakt, cierpienie Żydów ortodoksyjnych i zasymilowanych, zamordowanych przez syjonistów-współplemieńców za odmowę emigracji do Palestyny.
   Fakty te lepiej były znane światu i Żydom podczas i wkrótce po II wś. Przez następne lata syjoniści totalnie załgali swe zbrodnie, zwalili całkowicie winę na Niemców, teraz na Polaków. Każdy narodowiec musi to pozanć i głosić z każdej wieży i komina. Na początek zajrzyj np. tu:
   https://piotrbein.wordpress.com/2018/12/31/hasbarnik-holo-kozdu-dariusz-libionka-z-centrum-badan-holokaustu-pan-o-hagadzie-pt-pogrom-w-kielcach/

  2. Darknes mówi

   Ma pan rację panie Piotrze! Ta załgana banda tylko podszywa się pod żydów,w celu osiągnięcia jak największej korzyści materialnej! Los żydów jest im obojętny!!!

  3. andzia mówi

   Zofia Kossak-Szczucka, mimo że przed wojną sympatyzowała z Endecją, w czasie wojny ratowała Żydów. Załatwiała metryki urodzenia małym Żydom wydobytym z getta w porozumieniu z Kościołem, który dawał te metryki polskich dzieci, które zginęły. Za to wylądowała w Oświęcimiu. O pobycie tam pisze w książce „Z otchłani” m.in. o grubej, czerwonej Żydówce Almie, nadzorczyni, która pilniej wykonywała obowiązki niż jej towarzysz Niemiec. Książkę tę skrytykował Borowski dlatego, że usprawiedliwiał oprawców (tu Żydówkę-nadzorczynię), „bo takie były czasy”.
   Właśnie w takich warunkach wychodzi na wierzch kto jest człowiekiem, a kto kanalią.
   Po wojnie Zofia Kossak Szczucka zmieniła nazwisko ze względu na swoje sympatie przedwojenne. I tak znalazł ją Żyd Berman, który darował jej życie (bo uratowała też kogoś z jego rodziny, ale kazał wynosić się z Polski. Tak została zmuszona do tułaczki.
   Jej wspaniałe powieści są zamilczane na śmierć a powinny należeć do kanonu lektur szkolnych.

 6. DRES mówi

  Niech szlag troisty trafi w ten j… pseudorząd szabesgojów i żydów warszawskich!! Dość ich dyktatury i upokarzania naszej dumnej Rzeczypospolitej! Niepotrafie zrozumiec jak mozna posunac sie do takiego łajdactwa wobec kraju który jako jeden z nielicznych pomógł Polakom w czasie wojny podczas gdy nasi dzisiejsi „sojusznicy i przyjaciele” sprzedali nas za kilka srebrników wschodniemu imperium szatana. Hańba marionetki i łajdaki z Wiejskiej, po trzykroć hańba!!!!!

 7. Piotr Bein mówi

  „skojarzenie z chciwością „Żyda dusigrosza” oraz gwiazda Dawida jednoznacznie wskazują na antysemicką wymowę filmiku”
  Zgadza się. antysemita to znienawidzony przez żydłactfo potępiane przez Ludzkość od wieków za strzyżenie gojów do dojenie ich z mamony. Dziś — vide Holo-Geszefty, wyzysk globalny przez ż-banksterię i ż-korporacje.
  Dusigroszenie to błahostka przy ludobójstwie żydłackim. Skleciłbym na fotoszopie banknot 1000-złotowy pod to, o wiele gorsze przeciw Bogu, ale też obowiązkowo z robieniem mamony na cierpieniu gojów: ludobójcze żydowojny za interesa ż-banksterii i Wielkiego Izaela, „medycyna” rockefellerowska, GMO, żydofarmacja i scypionki, trujące żarcie, woda i powietrze… trucie mózgów i moralności ściervomediami, neo-marxizmem, załganą historią, zjudaizowaną religią…

 8. Janusz I mówi

  Wolę Iran niż Izrael ale nie zakłamujmy historii. To nie Persja pomagała Polakom tylko rząd brytyjski, który sprawował protektorat nad tym krajem.

  1. z-k mówi

   Ale Persowie przyjęli Polaków z wielką gościnnością, a wcale nie musieli fetować „brytyjskich gości”

 9. Niko mówi

  Wszystkie partie w Polsce to sa zydowskie patalachy.Nie ma nigdzie przy korycie Polaka tylko POdstawieni przy korytach obce nacje ktore niszcza i zniewalaja nas do POtegi!!!!!!itd

 10. Gniewomir mówi

  Może wreszcie Ruch Narodowy przejdzie do akcji ? Proponuję protest przeciwko anty irańskiemu szczytowi w Warszawie.

  1. Włościanka mówi

   I przydałaby się petycja. Kto potrafi niech ją utworzy.

 11. Żyd to hańba i wstyd mówi

  Wszystko żydłactwo może, wszystko im wolno, natomiast my Polacy mamy to znosić i milczeć bo nas mendy żydowskie okrzykną jakimiś antysemitami. Jesteśmy i żyjemy jak niewolnicy tego bydła największego.

  Trzeba z tym skończyć. Oby ich spotkała zagłada całkowita, na co sobie w pełni zasłużyli, niszcząc wszystkie wartości moralno etyczne świata, który się już budzi powoli i wyprawi im taki holokaust, że znikną CAŁKOWICIE. Niech wyp***ą mendy z Polski. To marzenie każdego prawdziwego Polaka.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.