„Jesteśmy ich spadkobiercami.” Zaprezentowano projekty medali dla ukraińskich żołnierzy z wizerunkami inicjatorów ludobójstwa na Polakach!

6

Zaprezentowano projekty nowych odznaczeń dla ukraińskich żołnierzy. Oba poświęcono inicjatorom ukraińskiego ludobójstwa na Polakach.

Od Snickersów do morderców

Według informacji podanych przez ukraiński portal 1bpost.com, projekty (pod artykułem) przygotowała kijowska filia firmy BBDO – nowojorskiej, ogólnoświatowej sieci agencji reklamowych. Powstała w 1891 roku. Była wielokrotnie odznaczana na arenie międzynarodowej. Na swoim koncie ma projekty dla takich marek jak: Mars, Toyota, Mirinda, Snickers, Orbit, 7up czy Lay’s.
Jesteśmy najbardziej kreatywną siecią reklamową na świecie – piszą o sobie. – Tworzymy wyjątkowe dzieła. Teraz firma zaprojektowała medale dla ukraińskich żołnierzy walczących z wojskiem rosyjskim. Jak informuje kijowski portal 1bpost.com, firma przygotowała prezentację projektów do dwóch zamówień.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

EDYCJA (15.09.2022): Po naszej publikacji i poruszeniu w polskiej przestrzeni medialnej, skasowali artykuł na stronie 1bpost.com. Na szczęście w sieci nic nie ginie. Pod naszym tekstem publikujemy zrzuty z artykuły w j. ukraińskim i z tłumaczeniem na j. polski. Artykuł znajdziecie na stronie archiwizującej strony internetowe pod linkiem: https://web.archive.org/web/20220913150339/https://1bpost.com/2022/08/bbdo-ukraine-predstavyla-eskizy-novyh-bojovyh-nagorod-zsu/

Spadkobiercy Bandery

Order został poświęcony Stepanowi Banderze, a krzyż dowódcy UPA na Wołyniu Dmytro Klaczkiwskiemu ps. „Kłym Sawur”. Obaj rozpętali falę mordów na polskiej ludności cywilnej. Portal 1bpost.com, idąc po oficjalnej linii ukraińskiej władzy, Banderę nazwała „bohaterem”, a Klaczkiwskiego „wybitnym dowódcą”.
To doskonały przykład utrwalania pamięci o naszych wojskowych i politycznych postaciach oraz doskonała motywacja dla żołnierzy, którym za zasługi wojskowe zostaną przyznane bardzo symboliczne odznaczenia. Najważniejszą rzeczą jest kolejne potwierdzenie tego, czyimi jesteśmy spadkobiercami i czyją chwałę militarną kontynuują nasi współcześni bohaterowie. W końcu kontynuujemy walkę, jaką Kłym Sawur i Stepan Bandera prowadzili przeciwko faszyzmowi, totalitaryzmowi i arbitralności w imię niepodległości i dobrobytu Ukrainy. Mamy nadzieję, że spodobają się te projekty – czytamy na portalu.

EDYCJA 2 (16.09.2022): Niemal 2 tygodnie po publikacji (ostatni tydzień sierpnia 2022 r.) ukraińskiego portalu 1bpost.com, a zaledwie 2 dni po publikacji przez nas informacji na temat ich doniesień, zareagowała firma BBDO z siedzibą w Kijowie. Jak twierdzi dyrektor BBDO w Kijowie, Viktor Ishkov, który skontaktował się z naszą redakcją dopiero po rozejściu się informacji na temat projektów orderów w polskiej przestrzeni publicznej, poprosił redakcję portalu 1bpost.com o usunięcie publikacji. Przez niemal dwa tygodnie, czyli zanim Polacy dowiedzieli się o doniesieniach ukraińskiego portalu, w sprawie nie interweniowano. Krótko mówiąc, BBDO nie przeszkadzała publikacja – jak twierdzą – nierzetelnej informacji, którą miał podać ukraiński portal. Ishkov twierdzi, iż to nie BBDO projektowało ordery, o czym ma świadczyć m.in. skasowanie artykułu przez 1bpost.com. Gwoli rzetelności: portal wPrawo.pl poinformował o doniesieniach ukraińskiego serwisu, a skasowanie go z witryny nie załatwia sprawy, ponieważ w sieci nic nie ginie. My, gwoli rzetelności informujemy Państwa o stanowisku BBDO przesłanym do naszej redakcji. Zastanawia nas, dlaczego dopiero 2 tygodnie po zamieszczeniu artykułu na ukraińskim portalu, publikującym codziennie kilkadziesiąt tekstów (!), BBDO postanowiło zdementować informacje o – jak twierdzą – nie swoich projektach? I tak na marginesie: jak widać, jesteśmy poczytni i skuteczni.

Walka Ukraińców

Od 2019 roku na portalu wPrawo.pl Jacek Międlar publikuje wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Ludobójstwa przeprowadzonego z inicjatywy takich zbrodniarzy wojennych o cechach psychopaty jak Stepan Bandera czy Dmytro Klaczkiwski. Sięgnijmy do wspomnień Heleny Partyki-Czoppy z wołyńskiego z Zbaraża.

Polskie ofiary ukraińskiego ludobójstwa
Polskie ofiary ukraińskiego ludobójstwa

W kuchni leży mama Stefci. Była naga. Czy ją gwałcili, nie wiem, ja się na tym nie znałam. Ale jeszcze się nad nią znęcali. Flaszkę z benzyną wsadzili jej w krocze. To podpalili i kawałki szkła wydostały się na zewnątrz, krocze całe rozerwane i cała zakrwawiona. Oczywiście zabawiali się i powycinane były piersi – opowiada i dodaje, że w drugim pomieszczeniu leżało ciało młodej dziewczyny, którą Ukraińcy zamordowali w równie okrutny sposób. W domu leżało także ciało zamordowanego dziadka, któremu Ukraińcy rozcięli gardło, wyrwali język i przybili do brzucha. Cały dom rozkradli.

Do roku 1947, czyli do czasu zakończenia operacji „Wisła” takie zbrodnie na polskiej ludności cywilnej były przeprowadzane przez Ukraińców, a zwłaszcza bandytów z UPA.

Tożsamość

Mamy jak na dłoni, że Ukraińcy budują swoją tożsamość narodową na „dorobku” pozostawionym przez takich ludobójców jak Bandera i Sawur. Ukraińcy, którzy rok 2022 poświęcili UPA odpowiedzialnej za przeprowadzenie ludobójstwa na Polakach w latach 1942-1947. Ukraińcy, którym nie przeszkadzają pomniki upamiętniające morderców Polaków. Ukraińcy odśpiewujący pieśni pochwalne na cześć zwyrodnialców. Bierna postawa polskiej władzy względem gloryfikacji antypolskich bestii jest nie do zaakceptowania, zwłaszcza w dobie masowego napływu Ukraińców do Polski i obdarowywania ich całą gamą socjali i przywilejów.

 

Zobacz także:

Świadek Rzezi Wołyńskiej z apelem do polskich władz, o pomocy Ukrainie i zakłamywaniu historii!

Jelenia Góra nie zostanie miastem partnerskim neobanderowców. Skandaliczna uchwała wycofana po protestach mieszkańców

Ukraińscy żołnierze chcą Szuchewycza za patrona. Przewodniczący obwodu lwowskiego poparł ich petycję

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Maksymilian mówi

  Bohaterem Ukrainy Stepana Banderę zrobił dopiero prezydent Wiktor Juszczenko i podzielił tą decyzją swoich rodaków. Istnieją wątpliwości co do legalności jego dekretu, bo Bandera był polskim obywatelem, jego żona także była Polką z Sanoka. Wielu Ukraińców, szczególnie na wschodzie i Żydzi nie chcą mieć takiego bohatera. Parlament europejski także jest przeciwny. W Polsce podobne kontrowersje dotyczą żołnierzy podziemia niepodległościowego („żołnierze wyklęci”).

 2. W K mówi

  Normalka. Odwrotna wiadomość, to byłaby sensacja.

 3. Shadow mówi

  @ Maksymilian- co ty pier …lisz. Widać, że gówno wiesz i widać po której stronie jesteś. Pracujesz dla tych, którzy rozmiękczają historię.

 4. PIOTR mówi

  Dziwna sprawa, że ten order/jego projekt nie powstał na wniosek żadnego ukraińskiego urzędu tylko stworzyła go agencja reklamowa… (?).

  W Polsce ordery państwowe powstają w mennicy państwowej a wprowadzenie nowych ma miejsce poprzez akt prawny… Mamy w Polsce kilkaset agencji reklamowych, każda może sobie order zaprojektować… Ale bez publikacji w dzienniku ustaw taki projekt to (?) Radosna twórczość artysty.

 5. Piotrx mówi

  ……W końcu kontynuujemy walkę, jaką Kłym Sawur i Stepan Bandera prowadzili przeciwko faszyzmowi, totalitaryzmowi…..

  Ale łgarstwa – a jak ten ukraiński nazista , terrorysta , hitlerowki kolaborant i zwolennik idei Doncowa „walczył” z „faszyzmem i totalitaryzmem” widać po jego całym życiorysie

  Terrorysta, kolaborant, nazista
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/terrorysta-kolaborant-nazista/

  ….Po ukończeniu gimnazjum Bandera zapisał się na wydział rolniczy Politechniki Lwowskiej, ale dyplomu nie obronił, zajmowała go głównie praca konspiracyjna. Od 1929 r. należał do OUN powołanej przez stale przebywającego w Berlinie Konowalca. Była to polityczna nadbudówka UWO. Obie organizacje działały nielegalnie, za usługi szpiegowskie na rzecz Niemiec były finansowane przez niemiecki wywiad. Bandera, zauroczony Hitlerem, po jego dojściu do władzy współpracował z wywiadem niemieckim. Przeszedł szkolenie wojskowo-dywersyjne w szkole Abwehry. Otrzymał pseudonim „Siryj”. W czerwcu 1933 r. Konowalec mianował go szefem Egzekutywy Krajowej. Odtąd członków OUN zaczęto zwać banderowcami.

  W kwietniu 1941 r. frakcja Bandery zorganizowała batalion Nachtigall. Po wybuchu wojny niemiecko-radzieckiej 30 czerwca 1941 r. batalion ten wkroczył do Lwowa. W tym samym dniu OUN-B proklamowała „państwo ukraińskie”. Niemcy proklamacji nie uznali, wobec Bandery i premiera „rządu” Stećki zastosowali areszt domowy, 15 października 1941 r. obu osadzili w bunkrze dla szczególnych więźniów „Zellenbau” w obozie Sachsenhausen. Bandera zajmował celę nr 73, od gen. Grota-Roweckiego, dowódcy AK, dzieliła go jedna cela. Przetrzymywany był na specjalnych warunkach: miał do dyspozycji prasę, za zgodą Niemców przez łączników kontaktował się z własną organizacją. W pobliżu obozu mieścił się ośrodek szkolenia banderowsko-dywersyjnych kadr. Wytyczne Bandery w kraju realizował Mykoła Łebed. Powołana przez Niemców ukraińska policja pomocnicza rekrutowała się z aktywistów OUN-B. Po rozwiązaniu przy wydatnej pomocy policji tzw. kwestii żydowskiej OUN-B zajęła się tworzeniem na Wołyniu i Polesiu zbrojnych bojówek banderowskich. Od początku 1943 r. tzw. UPA, zbrojny twór Bandery, przystąpiła do planowych masowych mordów. W sposób niewyobrażalnie okrutny zamordowano 200 tys. Polaków, wiele tysięcy osób innych narodowości, a także 80 tys. Ukraińców…….

 6. Piotrx mówi

  W kwietniu 1941 r. frakcja Bandery zorganizowała batalion Nachtigall. Po wybuchu wojny niemiecko-radzieckiej 30 czerwca 1941 r. batalion ten wkroczył do Lwowa. W tym samym dniu OUN-B proklamowała „państwo ukraińskie”. Niemcy proklamacji nie uznali, wobec Bandery i premiera „rządu” Stećki zastosowali areszt domowy, 15 października 1941 r. obu osadzili w bunkrze dla szczególnych więźniów „Zellenbau” w obozie Sachsenhausen. Bandera zajmował celę nr 73, od gen. Grota-Roweckiego, dowódcy AK, dzieliła go jedna cela. Przetrzymywany był na specjalnych warunkach: miał do dyspozycji prasę, za zgodą Niemców przez łączników kontaktował się z własną organizacją. W pobliżu obozu mieścił się ośrodek szkolenia banderowsko-dywersyjnych kadr. Wytyczne Bandery w kraju realizował Mykoła Łebed. Powołana przez Niemców ukraińska policja pomocnicza rekrutowała się z aktywistów OUN-B. Po rozwiązaniu przy wydatnej pomocy policji tzw. kwestii żydowskiej OUN-B zajęła się tworzeniem na Wołyniu i Polesiu zbrojnych bojówek banderowskich. Od początku 1943 r. tzw. UPA, zbrojny twór Bandery, przystąpiła do planowych masowych mordów. W sposób niewyobrażalnie okrutny zamordowano 200 tys. Polaków, wiele tysięcy osób innych narodowości, a także 80 tys. Ukraińców.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.