J. Międlar: Papież Franciszek młotem na Europę. Wzywa do porzucenia tożsamości i… straszy Hitlerem

Papież Franciszek z Żydami / Fot. Youtube
25

Przeczytałem dwie encykliki Franciszka i cztery jego adhortacje. Sumiennie śledzę wygłaszane przez niego kazania i medialne wypowiedzi, a zwłaszcza wywiady, które dziwnym trafem papież udziela skrajnie lewicowym czasopismom, takim jak włoska La Repubblica czy hiszpańskie El Pais. Nie inaczej było miesiąc temu. Franciszek udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi La Stampa, który jeszcze w 2016 roku, z uwagi na swój lewicowy charakter miał się połączyć z La Repubblicą. Jego sierpniową rozmowę z dziennikarzem porównałem z poprzednimi wywiadami. Wnioski? Papieżowi zacięła się płyta. Cały czas faszeruje odbiorców lewacką nowomową, wzywa do porzucenia tożsamości i serwuje komunistycznej antywartości, do których oficjalnie przyznał się w 2016 roku w rozmowie z Eugenio Scalfarim, założycielem La Repubblici.

Ostatecznie to komuniści myślą jak chrześcijanie. Chrystus mówił o społeczeństwie, w którym to ubodzy, słabi, wykluczeni mają decydować. Nie demagodzy, nie nicponie, ale lud, biedni, którzy mają wiarę w Boga” – powiedział papież. „To im musimy pomóc, by osiągnąć równość i wolność.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ: Mocny wywiad papieża Franciszka dla komunistycznego dziennika El Pais: D. Trump, A. Hitler, komuniści i choroby Kościoła…

„Ojcowie założyciele”

W najświeższym wywiadzie dla La Stampy papież Franciszek przekonuje o konieczności powrotu Europy do „marzeń ojców założycieli”. Z jednej strony ciężko powiedzieć kogo ma na myśli papież Bergoglio. Przecież w przypadku „Europy” jako kontynentu czy samej cywilizacja Okcydentu nie można wyróżnić konkretnych „ojców założycieli”. Na kreację cywilizacji europejskiej składają się tysiące myślicieli, naukowców, badaczy, teologów, artystów i filozofów. Jednak jeśli wypowiedź Franciszka odczytamy w kontekście jego komunizmu, łatwo pojmiemy, że populista z Watykanu ma na myśli Unię Europejską, przez demoliberalne media mylnie nazywaną „Europą”.
Marzenie ojców założycieli miało silne podstawy, ponieważ było realizacją tej jedności. Obecnie nie możemy zatracić tego dziedzictwa – powiedział papież.

Papieskie pocałunki
Papieskie pocałunki

Kim są ci „ojcowie założyciele”, których z nazwiska nie miał odwagi wymienić Franciszek? To komuniści, marksiści i talmudyści. Pierwszym „ojcem” jest żydo-niemiecka komunistka Róża Luksemburg, której pragnieniem było zbudowanie bolszewickiego superpaństwa rozciągającego się na teren Okcydentu. Drugim ojcem jest Altiero Spinelli, autor Manifestu z Ventotene, którego zamiarem było porzucenie przez Europę wartości chrześcijańskich. A trzecim jest Richard Coudenhove-Kalergi, żyd i mason w jednym. Chciał zbudować paneuropejskie mocarstwo, gdzie „chrześcijaństwo skazane jest na zagładę”, a jej „przywódcami mają być Żydzi”. Uwzględniając „komunistyczne inklinacje”, do których przyznał się sam Franciszek, soczyste pocałunki w żydowskie dłonie, a także aktywny udział w klubie Rotary International (we Francji otwarcie nazywanym wolnomularskim) w Buenos Aires, którego honorowym członkiem od 1999 roku jest Bergolgio, wydaje się że właśnie ten zestaw „ojców założycieli” miał na myśli papież.

KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ, GDZIE SZEROKO PORUSZAM SPRAWY KOŚCIOŁA – TUTAJ

Suwerenność = Hitler

Komunizm, marksizm i wolnomularstwo mają wspólny mianownik. To ujmowanie suwerenności na rzecz wielkiego kolektywu. Papież o nim mówi. Jest nim UE. Na stoi na drodze tego kolektywu? Suwerenność, przez tłumaczy polskojęzycznych portali, nazywana „suwerenizmem”.
– „Suwerenizm” to postawa izolacji. Martwię się, ponieważ słyszymy słowa podobne do przemówień Hitlera w 1934 r. „Najpierw my. My… my”: takie myśli rodzą przerażenie. „Suwerenizm” to zamknięcie. Kraj musi być suwerenny, ale nie zamknięty. Suwerenności należy bronić, ale należy również chronić i promować stosunki z innymi krajami i ze Wspólnotą Europejską. „Suwerenizm” to przesada, która zawsze źle się kończy: prowadzi do wojen.

Papież to powiedział: Suwerenność to przesada. Prowadzi do wojen i jest kojarzona z… Adolfem Hitlerem. W podobnym tonie w rozmowie z Maciejem Mikurdą z Fundacji Panteon wypowiadał się były Wielki Wicemistrz Loży Wielki Wschód Przemysław Fura. Unia Europejska na pewno jest w duchu wolnomularskim. W duchu wolnomularskim jest każde porozumienie ponad podziałami. Czy to są podziały narodowe czy klasowe. Na pewno takim sposobem jest tworzenie jednego wspólnego języka powiedział Fura.

Trik Franciszka

W rozmowie z La Stampą, Franciszek wyraził zadowolenie, że nową przewodniczącą Komisji Europejskiej została Ursula von der Leyen. Jakie są jej priorytety przy spełnianiu nowej funkcji? To „pałkowanie” za nie przestrzeganie „praworządności”, realizacja postulatów LGBT oraz gender i mityczna walka o klimat. Jeśli ktoś myśli, że papież tak sobie „chlapnął” nowej przewodniczącej to się grubo myli. Franciszek nie po raz pierwszy wyraża uznanie dla polityk, która swoim działaniem jest na antypodach wobec wartości ewangelicznych. Dwa lata temu aborcjonistkę z Holandii Lilianne Ploumen odznaczył orderem św. Grzegorza Wielkiego, a w rozmowie z dziennikarzem El Pais gloryfikował komunistkę z Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Margot Wallström, która odpowiada za sprowadzenie do Szwecji kilku milionów islamistów, wraz z których przybyciem liczba przestępstw w kraju wzrosła o 900%. Tak jest. Papież Franciszek wygłosił laudację na cześć mecenaski multikulturalizmu w Europie, która postuluje dokładnie to o czym mówią Barbara Spectre i Noela Ignatieva, które deklarują konieczność zniszczenia cywilizacji łacińskiej jako jedynego realnego konkurenta żydów do władzy nad światem lub o konieczności kolonizowania państw narodowych, albo kojarzonych – mniej lub bardziej – z chrześcijaństwem, za pomocą masowej imigracji przedstawicieli innych kultur. Pamiętajmy, że na drodze realizacji tych planów żydzi stosują jeszcze bardziej przemyślaną metodę zwaną „trikiem antysemityzmu i holocaustu”, o czym na antenie amerykańskiej telewizji mówiła była minister Izraela Shulamit Aloni (zm. 2014). – Jeżeli ktoś z Europy krytykuje żydów, to podnosimy sprawę holocaustu, jeśli czynią to w USA to zostają okrzyknięci „antysemitami”. A organizacje żydowskie są mocne, mają masę pieniędzy – powiedziała Aloni (ZOBACZ FILM). Czy papież nie stosuje identycznej metody? Chwali multikulturalizm, a suwerenność państw narodowych kojarzy z ikoną zła – Adolfem Hitlerem? Kto tego nie widzi jest ślepcem.

PRZECZYTAJ: J. Międlar: „Przywódcami mają być Żydzi.” Korzenie Unii Europejskiej – wolnomularz Coudenhove-Kalergi

Zielony papież

W wywiadzie dla La Stampy papież Franciszek wypowiedział się także kwestii klimatu, o którym pisze w opartej na lewackich bredniach encyklice „Laudato Si”. Pisze tam o „ekologii integralnej”, „ekologii ludzkiej”, a Objawienie redukuje do ekologicznych mitów będących w istocie gigantycznym skokiem na kasę, na co niejednokrotnie na portalu wPrawo.pl wskazuje pasjonującą się tym tematem Katarzyna Treter-Sierpińska. Pozwólcie, że dziś szeroko nie będę rozwodził się nad eko-bełkotem papieża Franciszka, który w wywiadzie wynosi na piedestał zmanipulowaną dziewczynkę Gretę Thunberg. Nie będę także rozpisywał się o idiotycznym pomyśle na klimatyczny synod w sercu Amazonii, do którego ma dojść już za miesiąc (październik 2019). Niech komentarzem kończącym będą słowa kardynała z Bolonii Giacomo Biffiego: Niebawem przyjdzie na świat Antychryst. Ukaże się w postaci ekologa i pacyfisty. Bądźcie czujni.

WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI – KLIK

Porzucić tożsamość

Tu nie chodzi jedynie o eko-terroryzm, w który zapewne nie tylko z pobudek populistycznych niczym nóż w masło wpisuje się papież z Argentyny. Tu chodzi o redukcję Ewangelii, infantylizację doktryny katolickiej, a zwłaszcza stosowanie haniebnych „trików” na drodze realizacji antyeuropejskich postulatów, których ojcami są takie potwory jak Luksemburg, Spinelli i Kalergi.

Paneuropeizm „ojców założycieli”, nad którym rozpływa się papież Franciszek, to dopiero „niewinna” gra wstępna. Tutaj chodzi o coś więcej. O stworzenie „nowego człowieka”, „nowej ludzkości”, gdzie wszystko płynie, wartości są względne, a chrześcijaństwo i zdrowy rozsądek gniją na śmietniku historii. Aby ten plan się ziścił musielibyśmy porzucić swoje korzenie, do czego w wywiadzie wzywa Następca Świętego Piotra: Musimy wychodzić z własnej tożsamości. Oto w co gra z nami (czarny) papież.

O tym wszystkim opowiadam także tutaj:

Przeczytaj:

J. Międlar: Papieskie pocałunki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. tomek mówi

  ten zyd i sługus żydowskich syjonistycznych skurwysynow nie jest moim papierzem

  1. Gisbourne66 mówi

   Tomek. Moim też.

 2. Stanisław mówi

  i on jest Papieżem?! zbzikowany staruch !!!

 3. Bo mówi

  PYTANIA
  do Pana Jacka:

  1. A czy wogole jakikolwiek Papiez jest (byl) „Ojcem Swietym”?
  2. Dlaczego ludzie klekaja przed Papiezem? Piotr nie wymagal tego. Powiedzial ze jest tylko czlowiekiem.
  Czyli przed Papiezem nie powinno sie klekac.

  „Powołanie setnika Korneliusza” Dzieje Apostolskie)
  25 A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. 26 Piotr podniósł go ze słowami: «Wstań, ja też jestem człowiekiem».

  1. Jacek Międlar mówi

   1. OSOBIŚCIE, ten tytuł uważam za nadużycie.
   2. Podobnie jak w pkt 2 to był wymysł społeczności Kościoła i samego hierarchy w celu wizerunkowego podniesienia rangi papiestwa.

   Słowa z Dziejów Apostolskich – znamienne.

  2. Halina mówi

   Drogi Jacku gdzie w Nowym Testamencie jest napisane nikogo nie będziesz nazywał ojcem swoim, bo tylko jeden jest Ojciec, ten w niebie. Cały katolicyzm jest przesiąkniety pogaństwem, odstąpil od Ewangelii w momencie kiedy powstał. Mówisz, że tylko prawda jest ciekawa więc….

  3. Jacek Międlar mówi

   Przecież Pani powyżej odpowiedziałem, więc w czym rzecz?

  4. Bo mówi

   Odpowiedzial Pan Bo (imie) …… a Halina to inna osoba
   Pozdrawiam 🙂

  5. Do Haliny mówi

   Prosze przeczytac odpowiedz Pana Jacka do „Bo”. Tam jest to o co Pani, Pani Halino pyta.

  6. Andrzej mówi

   Czyli do rodzicielki możemy matko,mamo, mamusiu na natomiast do ojca rodzicu B,dawco nasienia czy może poprostu po imieniu?Czyżby Nowy Testament znióśł szacunek dla ojca ziemskiego? „Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca”. Lecz Jezus mu odpowiedział: „Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!” (Mt 8, 18-22).Tu pewnie zaleci pani samopogrzebanie się zmarłych dosłownie interpretując słowa Pisma Świętego?….”to przede wszystkim miejcie na uwadze, ze żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśniania (2 Pt 1,19)
   Zwyczaj nazywania papieża Ojcem Święty jest faktycznie nie na miejscu.Wystarczyło by po prostu Papież a zwracanie bezpośrednie do osoby papieża-czcigodny,wasza świątobliwość etc.

  7. Alek mówi

   Katolicyzm spisal ewangielie, wiec gdy powstal, nie mogl byl od niej odstapic, bo nie byla spisana.
   Czym innym jest oddanie holdu Sw. Piotrowi, czym innym oddac czesc Chrystusowi, ktory jest Bogiem, a ktorego Sw. Piotr reprezentuje.
   Pytanie, czy Papiez byl Ojcem Swiety, jest bezprzedmiotowe. To dwa tozsame napisy, tyle ze jeden w czystym polskim a drugi spolszczeniem tozsamego zwrotu obcojezycznego.

 4. George mówi

  Może ktoś coś Bergoglio dosypuje do herbaty, bo aż nie chce się wierzyć, że taką postawę prezentowałby normalny człowiek, i to na takim stanowisku, bez jakichś środków odurzających we krwi. A może Duch Święty przestał ingerować w wybór papieża i porzucił Kościół, bo to że źle się dzieje w Kościele jest aż nadto widoczne.

 5. Paweł mówi

  Fajny artykuł, dużo wyjaśnia… Aż trudno w to uwierzyć, że mamy „czarnego” papieża w tak trudnych czasach…

 6. Halina mówi

  Drogi Jacku gdzie w Nowym Testamencie jest napisane nikogo nie będziesz nazywał ojcem swoim, bo tylko jeden jest Ojciec, ten w niebie. Cały katolicyzm jest przesiąkniety pogaństwem, odstąpil od Ewangelii w momencie kiedy powstał. Mówisz, że tylko prawda jest ciekawa więc….

  1. Sławomir mówi

   „Ojciec „ to semantyczny znak językowy, pojęcia to znaki przeźroczyste którymi się posługujemy do ujęcia rzeczywistości, czyli znaki subiektywne ujęte z obiektywnej rzeczywistości
   „Bóg Ojciec a ojciec”
   Boga nie można zredukować do znaków myślowych, więc takie uchwycenie to tylko opis semiotyczny(…) nie redukcja jak jest to sugerowane „ JHWH, Elohim i Adonai” to również jest ujęcia znakowe! Bluźnierstwem będzie zredukowanie Boga tylko wyłącznie do znaku!
   No ale protestanci, wszelkie odłamy heretyckie nie mają styczności z filozofią realistyczną, racjonalną ,co najwyżej poznają heglizm, idealizmy, świat absurdu!

 7. Zygmunt mówi

  Obserwuję poczynania Papieża Franciszka. Jego wypowiedzi dla lewackiej i komunistycznej prasy mogą porażać. Czy Papież chce zniszczyć wiarę Rzymsko-katolicką i dopuścić do rozłamu kościoła? Takie pytania cisną się na usta po zapoznaniu się z treściami wypowiedzi Papieża dla lewackiej prasy. Niech Bóg Wszechmogący obroni nas przed złem i upadkiem. Króluj nam Jezu Chryste.

  1. A.M.D.G. mówi

   Laudetur Iesus Christus
   +
   Umiłowani Bracia i Siostry w Chrystusie Panu!

   PROSIMY O MODLITEWNY SZTURM DO NIEBA I OSOBISTE STAWIENNICTWO W SĄDZIE.

   SPRAWA: https://m.youtube.com/watch?v=_kZDY1N6IE8

   Ksiądz Michał Woźnicki SDB za kilka dni stanie przed Sądem Rejonowym w Poznaniu !!!

   Ksiądz Michał pozwany do Sądu Cywilnego przez Dom Zakonny Towarzystwa Salezjańskiego!!!

   W piątek 6 września 2019, o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym w Poznaniu przy ul. Młynskiej 1a, w sali nr 208 odbędzie się rozprawa w sprawie o opuszczenie przez Księdza Michała Woźnickiego SDB lokalu; Kaplicy-Celi, w której kapłan odprawia codzienną Mszę Św. w tradycyjnym rycie rzymskim.

   Zachęcamy wszystkich do żarliwej  modlitwy i osobistego udziału w rozprawie.

   Chcąc okazać przywiązanie do Mszy Św. oraz poparcie dla Kapłana, wierni Tradycji Katolickiej z „Wronieckiej 9” w dniu rozprawy spotkamy się o godz. 9:00 na modlitwie w kościele NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu przy ul. Wronieckiej 9.
   Po modlitwie przejdziemy do gmachu sądu.

   STRONA X. MICHAŁA WOŹNICKIEGO:
   https://wobroniemszy.blogspot.com/?m=0

   KANAŁ NA YOUTUBE – ŚLEDŹCIE CODZIENNIE:
   https://m.youtube.com/channel/UCtj2DRUa1GwAwBUmNobq2Jg/videos

   Gloria Patri et Filio et Spirítui Sancto, sicut erat in princípio et nunc, et semper, et in saécula saeculórum. Amen
   +

 8. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Papież jest nieomylny w sprawach wiary i moralności,a w innych może się mylić jak każdy z nas.

 9. Monika mówi

  Obserwuję msze święte i słyszę od jakiegoś czasu modlitwę nie tylko za papieża Franciszka ale i za papieża seniora. Czy nie jest to desperackie wołanie kościoła „wróć Benedykcie!”? Mam wrażenie, że nasz wikary, prawy chłop, wstydzi się wręcz odwoływać do Franciszka..

 10. Marek mówi

  To nieprawda, że tylko upośledzeni mają decydować. To byłaby logika antywartości. Upośledzeni mają tylko być uzdrowieni, pocieszeni itp. Jedyny fragment z którego można wnioskować , to kazanie na górze, a tam jest np. 'cisi posiądą ziemię’ w znaczeniu, że nie zarozumialcy, tylko normalni ludzie, którzy obecnie są wykorzystywani przez bezwzględnych banksterów i lichwiarzy. Zatem nie można na kazaniu na górze oprzeć ideologii komunistycznej! Trzeba czytać z sensem, a nie z zasłoną na oczach. Poza tym nie wiem czy tu nie dochodzi do manipulacji dziennikarskiej , demonizowanie papieża, bo wygląda mi na takie właśnie nadużycie…

 11. Buran mówi

  Ten papież mnie załamuje od samego początku swojego urzędowania. Doprawdy nie wiem czym się kierowali kardynałowie podczas konklawe.

 12. Krzysztof mówi

  Ten człek zza morza nie jest moim papierzem , jest nim nadal Benedykt . A ten dziwoląg nie zna historii Europy i tego, co na przestrzeni dziejów się działo i dzieje. To mason i sługus pejsatych. Niedobrze mi się robi, jak ich całuje po rękach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.