„Gwiazdor” TTV szaleje ws. plakatów informujących o ukraińskim ludobójstwie na Polakach. „Ruska inspiracja”, „niezgodne z polskim prawem”

20

W 78. rocznicę Krwawej Niedzieli, podczas której Ukraińcy zaatakowali ponad 100 polskich wsi na Wołyniu i bestialsko mordowali Polaków zgromadzonych w kościołach, z inicjatywy Fundacji „Wołyń Pamiętamy” rozlepiono kilkanaście tysięcy plakatów informujących o ukraińskim sprawstwie ludobójstwa na Polakach w latach 1939-1947. Akcja rozjuszyła Ukraińców, a także „gwiazdora” telewizji TTV Rafała Betlejewskiego, o którym już pisaliśmy w kontekście jego skandalicznych wypowiedzi na temat Polaków.

Na swojej stronie na Facebooku Betlejewski stwierdził, że akcja plakatowa informująca o ukraińskim ludobójstwie dokonanym na Polakach, którym same ukraińskie władze próbują obarczyć odpowiedzialnością Polaków, a inni zredukować do rangi polsko ukraińskiego-konfliktu, powstała z „ruskiej inspiracji” oraz, że w jego mniemaniu wywieszanie ich jest… „niezgodne z polskim prawem”.

Przypomnijmy zatem co znajduje się na plakacie. Garść podstawowych informacji historycznych: w latach 1939-1947 Ukraińcy przeprowadzili ludobójstwo na narodzie polskim; zbrodni dopuszczono się na terenie Wołynia i Małopolski Wschodniej; dwuletnia Czesia Chrzanowska została zamordowana w łóżeczko przez ukraińskich ludobójców. Tyle. Zdaniem Betlejewskiego plakaty wzbudzają „nieufność” wobec Ukraińców, w których kraju stawia się pomniki i tablice upamiętniające Stepana Banderę i jemu podobnych wyznawców totalitaryzmu. By dowieść słuszności stawianych przez siebie tez Betlejewski przywołuje rozmowę z pewną panią:
I nie muszę tego długo rozkminiać, wystarczy że zagadnąłem panią, która patrzyła na ten plakat. Odpowiedziała, że to bardzo dobrze, że jest ten plakat, że kiedyś takich nie było. „Musimy wiedzieć jak Ukraińcy mordowali Polaków, należy odgrzebywać te historie, pamiętać. Wybaczać ale pamiętać” – pisze „gwiazdor”. Następnie wskazuje, że pani wyznała, że Ukraińcom „nigdy nie ufała” i pyta: Komu i czemu to ma służyć 80 lat po Wojnie? W jaki sposób forma plakatu ma być „edukacyjna”?

„Gwiazdorku”, Ukraińcy przeprowadzili na Polakach ludobójstwo. Zginęło w nim – według szacunków – nawet 200 tysięcy Polaków. Ukraińcy mordowali bezbronnych polskich cywilów i stosowali najokrutniejsze metody, których – jak zaświadcza ppłk. Stanisław Jastrzębski – „nie widziano nawet w starożytności”. Dziesiątki tysięcy z pomordowanych nie zostało godnie pochowanych. Nie wiemy nawet, gdzie leżą ich ciała, bo Ukraińcy nie godzą się na przeprowadzenie ekshumacji. Obejrzyj sobie wywiady (TUTAJ) ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, a z nich dowiesz się jak Ukraińcy, z których dziś za Bugiem robią bohaterów, mordowali ich najbliższych i palili ich domostwa. – Osobiście, własnymi rękami, zdejmowałem z płotów niemowlaka, który był nasadzony na parkan płotu. (…) Większość kobiet młodszych przed śmiercią były gwałcone i ja osobiście z tym się spotkałem, gwałcił, a później, mało że zastrzelił… Zasypywali solą w miejscach intymnych, a później rozstrzeliwali. (…)Najczęściej to męczyli przed rozstrzelaniem, to byłą tragedia. I najczęściej korzystali z własnych narzędzi, siekiery i topora, a tylko do uciekających strzelali. Tylko zbrodniarze tak mogli postąpić. Tego nie było nawet w starożytności. Spotykało się bardzo często wiele osób, mężczyzn czy kobiet z obciętymi głowami, obcięte nieraz nogi. Ukraińcy mieli w zwyczaju przed zamordowaniem jeszcze gnębić Polaków – wspomina ppłk Stanisław Jastrzębski, który cudem uniknął śmierci.

Betlejewski, czy nadal masz czelność insynuować, że akcja plakatowa informująca o ukraińskim ludobójstwie na Polakach powstała z „ruskiej inspiracji” oraz, że przypominanie prawdy o ludobójstwie jest szerzeniem „mowy nienawiści”? Jeśli tak, to porządnie puknij się w łeb.

Zrzut ekranu za: https://www.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/posts/394165518746619
Zrzut ekranu za: https://www.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/posts/394165518746619

Zobacz:

„Własnymi rękami ściągałem z płotu niemowlaka nasadzonego na parkan”. Żołnierz AK, ppłk Stanisław Jastrzębski wspomina walkę z ukraińskimi ludobójcami [WIDEO]

„Przyszedł nas zamordować ukraiński sąsiad, szkolny kolega mojej siostry”. Świadek Eugenia Wiecha z Jezioran Szlacheckich wspomina ukraińskie ludobójstwo na Polakach [WIDEO]

„Nie potrafię przebaczyć… Wszystkich pobili siekierami, piłami, motykami.” Wspomnienia Stanisława Krzaczka – Świadka Rzezi Zamojskiej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Aga mówi

  Dziękuję za pamięć o ofiarach Mordu Wołynskiego. Trzeba pamiętać o tym przez szacunek dla tragicznie zmarłych. Należy wystawić pomnik pamięć ofiar i ludobójstwa na cywilach, mężczyzna, kobietach , dzieciach, niemowlakach.
  A opinia tego śmiesznego celebryty jest nic nie warta i nie zasługuje na uwagę.

 2. hens mówi

  Administracja w 'polsce’ rozwiązuje takie sprawy liżąc dupę adwersarzom. Rzecz nie tylko dotyczy ukrów, także parchów i niemców, a nawet, ostatnio, Czechów.

  Co to za typ osobowości? To typ 'Impotent Kaczyński’, funkcja państwowa – Naczelny Impotent Kraju, nie mylić z NIKiem i Banasiem, aczkolwiek to ta sama ferajna, tylko chwilowo skłócona.

  Ci sami ludzie w obronie interesów żydowskich rzucają się z gołymi piąstkami na największych!

 3. Mada mówi

  Ciekawe zatem, kto inspiruje Żydów? Nie pozwalają o holokauście swoich rodaków zapomnieć nikomu. Jeśli to Putin, to musi być wszechmocny i nieśmiertelny. Jakby co, to komentarz ironiczny. Z tego dziennikarzyny to albo pożyteczny idiota, albo sługus zła.

 4. koti mówi

  Holokaust jak najbardziej trzeba przypominać dla przestrogi, ale ludobójstwa na Wołyniu już nie, typowa żydowska hipokryzja!

 5. Hammurabi mówi

  Wiesz co Betlejewski? Dla Polaków jesteś przeźroczysty – jak ten twój teatr nie przymierzając. Ciebie Betlejewski zwyczajnie nie ma.
  „Chcę odzyskać słowo Żyd, wyrwać je antysemitom, którzy w tym kraju są jedynymi korzystającymi z niego w sposób nieskrępowany. Dążę do zbudowania platformy służącej do wyrażania pozytywnych emocji w kierunku ludzi określanych mianem Żydów”…
  To przecież twoje Betlejewski słowa.
  Każde społeczeństwo, każda wspólnota produkuje śmieci. Dla mnie, ktoś kto śmie podważać zasadność upamiętniania ofiar bestialskich rzezi, kto nawołuje do „bratania się” z potomkami ukraińskich prymitywnych sadystów, kto za miskę soczewicy sprzedaje swój honor jest właśnie śmieciem.
  Tak jak „Mada” dostrzegam to, że takim śmieciom nie przeszkadzają żydowskie korowody z upamiętnianiem ofiar niemieckich zbrodni. Przecież według takich kreatur tylko i wyłącznie Żydzi mają prawo i monopol na opłakiwanie pomordowanych, upamiętnianie ich męczeństwa i roszczenia co do ich majątków – tych prawdziwych i wyimaginowanych – zagrabionych przez Niemców, a które mogą kierować do wszystkich bez możliwości dyskusji.
  Tacy jak ty uważają, że polskie dzieła sztuki zagrabione przez Niemców i Rosjan powinny pozostać u nowych „prawowitych” właścicieli. Uważają, że za katorżniczą pracę, ból, choroby, kalectwo i śmierć dwustu dwudziestu obywateli na każdy ich tysiąc, odszkodowania i reparacje Polakom się nie należą, prawda? Że zniszczenie i rabunek praktycznie całego przemysłu zamienienie gospodarki w perzynę to nieistotny szczegół, który można i należy pomijać we włażeniu w odbyt takim jak np. Hans Gielen wrzeszczący : ” Scheisse Polaken, Zabiłbym wszystkich Polaków, nie miałbym z tym problemu”… „Nienawidzę Polaków; nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem”…
  Na koniec tacy jak ty uważają, że handel niewolnikami znad Wisły który został dokonany w Teheranie na przełomie listopada i grudnia 1943 roku to tak naprawdę przejaw przyjaźni i miłości ze strony handlarzy, dlatego owi niewolnicy powinni zachować dozgonną wdzięczność i zapomnieć kim byli by zostali niczym na przyszłość.

 6. MAREK mówi

  Ruscy, niemieccy, ukraińscy, żydowscy politycy, kłamcy i zbrodniarze robią z Polaków morderców, aby ukryć zbrodnie dokonane przez nich i ich przodków na Narodzie Polskim.
  Każde ujawniane prawdy o zbrodniach dokonanych przez nich na Polakach doprowadza ich do szału, gdyż są to kłamcy, zbrodniarze i złodzieje, którzy nie umieją przyznać się do zbrodni na Polakach a tym bardziej zadośćuczynić za dokonane zbrodnie. Zaplanowane i celowe oczernianie Polski i Polaków na arenie międzynarodowej przez tych, co okupowali i pomagali okupantom mordować Polaków, jest możliwe tylko dzięki ich agenturze w kręgach polskich władz, uczelni i mediów.

 7. Przemysław_Wiszniewski mówi

  Oczywiście, że faszyści polscy dotowani przez pisowski rząd realizują politykę putinowską w zakresie kultywowania i pogłębiania polskich uprzedzeń w stosunku do Ukraińców. Polacy zgodnie z propagandą kremlowską mają nienawidzić Ukraińców za wszelkie zbrodnie, zwłaszcza domniemane, i przyklaskiwać Moskwie za atakowanie Ukrainy.

 8. Piotr Najdyhor mówi

  Warto dopowiedzieć, że ten pseudodziennikarzyna jest zafascynowany tekstem Igora Isajeva cyt. „Zbrodnia wołyńska nie była jakkolwiek wyjątkowa w historii europejskiej — tymczasem w neokresowym kulcie uszczegóławianie naturalizmu zbrodni wołyńskiej to ledwie nie centralny element pamięci. Stąd te dzieci przywiązane drótem do drzewa i niemowlaki na widłach…”

 9. Krzysztof mówi

  Betlejewsk , a kto to taki ? To zapewne jakiś głupawy ukrainiec . pełno jest ukrów w mediach i myślą ,że są nierozpoznawalni jak żydzi .My wiemy kto jest kto , wystarczy przeczytać 2- 3 zdania takiej łamagi i widomo kim jest.

 10. benedykt mówi

  Nie używam słów potocznie zwanych wulgarnymi, ale jeśli taki gnój Betlejewski widząc plakat tylko ułamka PRAWDY z niewyobrażalnego okrucieństwa martwi się o „ludzką wrażliwość” (w domyśle potomków ukraińskich bandytów, bestii zwyrodniałych do cna) to proponuję temu gó.nianemu „celebrycie” trochę lektury. Prace choćby pani Ewy Siemaszko, czy obszerne wywiady z panią dr Kulińską, ale są i dziesiątki innych dramatycznych wspomnień jeszcze żyjących bezpośrednich świadków LUDOBÓJSTWA na Polakach.Tam bardzo wyraźnie, w każdym punkcie jest przedstawiona „wrażliwość ukraińska” idąca w setki tysięcy Polskich Ofiar mordowanych okrutnie na kilkaset sposobów. I to bestialstwo wcześniej czy później musi zostać rozliczone niezależnie od ludzkich wraków etyczno-moralnych zaśmiecających Polską Ziemię.

 11. AmerginMacEccit mówi

  Dziękuję Fundacji Wołyń Pamiętamy w imieniu swojej rodziny doświadczonej tym barbarzyństwem. A tym kolejnym bredziem myślącym, że ma wpływ na to co Polacy myślą o tym nie ma się co przejmować, kolejny (tfu) celebryta majaczący o „wspólnej przyszłości” z państwem, które nawet ekshumacje pomordowanych blokuje i oficjalnie czci morderców. Pajac żałosny i tyle.

 12. witek mówi

  żd zawsze będzie pluł na Polaka, bo zazdrości mu większej wolności niż sam ma.

 13. Marek mówi

  O Sahryniu ani słowa… brawo indolencie historyczny

 14. Moravietzky mówi

  Kto to jest ten gnój Betlejwski?

 15. Hammurabi mówi

  Polscy „faszyści”? Wiesz co, dobrze by było, żeby tacy byli i to w jak największej ilości.
  Przynajmniej wielu takich, co to gębę sobie polską mową wycierają, dwa, trzy, albo i dziesięć razy by się zastanowiło zanim coś powiedzą.
  Rozumiem, że plemię dziadków jest ci bliskie. Rozumiem że można upodlić się do tego poziomu, żeby zostać kolegą Kijowskiego, Holland czy wstąpić do ruchu „Wolność Równość Demokracja” i KOD. Jednak żeby łączyć Polaków z Kremlem, to trzeba być niespełna rozumu albo czerpać z takich pomówień konkretne korzyści. Można też oceniać innych według własnego „profilu” a to wiele by tłumaczyło.

 16. . mówi

  Uderz w stol nozyce sie odezwa – widocznie ma przodkow uczestniczacych w tych morderstwach, takie proste przyznanie sie do pochodzenia: banderowski patriota ale w Polsce mu lepiej, bo banderowcy obzieraja ich takze ze skory, dlatego sa banderowcami, ssmanami i reszta zbirow a jest ich 447 gatunkow.

  Na Upadlinie bylby kolchoznikiem ktoremu zabieraja caly kolchoz lub kopalnie.
  Dlatego od strony psycho trudno dziwic sie jego buntowi: buntowac sie tylko dla buntu.
  Ale co on chce od nas, jezeli Polakow na starych polskich ziemiach wymordowali, zrabowali i wyjechali.

  Moglby powiedziec co go dreczy: sumienie, przenikliwa nedza, korupcja,rabunek tego dziwnego kraju, przeszlosc, alkoholizm, to byloby ciekawe

 17. Tomasz mówi

  O tej zbrodni ludobójstwie na Polakach trzeba mówić pamiętać i powtarzać na każdym kroku. A taki pajac jak Betlejweski sam sobie wystawia opinię miękkiej fajki.

 18. towje twoje mówi

  Ciekawe czy Betlejewski np w idisz oburza się jak zydzi np obchodzą rocznicę maskar dokonanych przez niemców?

 19. Cyprian mówi

  Polska faszystka z ukraińskimi korzeniami dostała największą dotację od Glińskiego na tłumaczenie jej książek i za to dostała Nobla. Teraz jeździ po świecie i pluje na głupich polskich gojów. Rozmawiałem z Ukraińcami na temat ludobójstwa Na Wołyniu, jedni nie wiedzieli o co chodzi a inni mówili, że Polacy też mordowali Ukraińców.

 20. Anty mówi

  Ciekawy film na kanale Uszi o porcie w Elblągu dla ukrów. Wszystko układa się w dobrze wyreżyserowaną ca łość.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.