Freudowska pomyłka gdańskiego magistratu czy po prostu głupota? Piszą o “świętym Pawle Adamowiczu”

Paweł Adamowicz z przestępcą Rafałem Gawłem/ Fot. Facebook
10

Od tragicznej śmierci Pawła Adamowicz minęły już ponad dwa lata. Prezydent Gdańska zamordowany w trakcie Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odszedł do wieczności w opinii świętości. Miał na koncie postępowania prokuratorskie dotyczące licznych nieruchomości ukrywanych w oświadczeniu majątkowym oraz uwiarygadnianie oszusta Rafała Gawła (zdjęcie poniżej), który dziś, przed dwuletnią odsiadką w więzieniu, na którą został skazany w roku 2019, ukrywa się w Norwegii. Mimo wyjątkowo niechlubnych kart w swojej historii środowiska lewicowe próbują zrobić z niego świeckiego świętego. W Gdańsku otwarto Aleję Adamowicza, Trzaskowski chce, by jedna z alei parkowych na Jazdowie nosiła imię Pawła Adamowicza, w szkołach organizowano kilkudniowe celebry na cześć zmarłego prezydenta, nad grobem organizowano uroczyste zmiany warty, w Europejskim Komitecie Regionów w Brukseli zawieszono tablicę na jego cześć, a zaraz po śmierci, w jednym z wrocławskich gimnazjów rozstawiono ołtarzyk na cześć “Budynia” (taką ksywkę nosił Adamowicz).

Paweł Adamowicz z przestępcą Rafałem Gawłem/ Fot. Facebook

Teraz na oficjalnym profilu na Twitterze gdańskiego magistratu piszą o “św. Pawle Adamowiczu”.
Od dziś uśmiechnięty i życzliwy wizerunek św. Pawła Adamowicza będzie spoglądał na mieszkanki i mieszkańców #Gdansk z budynku przy ul. Mniszki 6/7 – czytamy. Po dokonaniu wpisu i wyśmianiu przez polskich internautów na profilu Miasta Gdańsk napisano, że wkradł się chochlik… Czy to chochlik (czytaj: freudowska pomyłka), czy po prostu lewacka głupota? Odpowiedzcie sobie sami. A to, że im dłużej “Budyń” nie żyje, tym bardziej blask jego chwały “opromienia” ów łez padół, a cześć jego nie ucichnie, to przecież oczywista oczywistość.

Wpis gdańskiego magistratu skomentowali internauci. Jednym z komentujących jest szczeciński radny z ramienia Solidarnej Polski, Dariusz Matecki.
No to szach mat Koalicjo Obywatelska, teraz musicie zmienić nazwy wszystkich ulic, placów i skwerów na Świętego Pawła Adamowicza – ironicznie napisał Matecki.

A co Państwo o tym sądzicie?

Przeczytaj także:

Zbrodnicza ideologia pod ochroną prawa? Rok bezwzględnego więzienia za hasło: „A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści”!

J. Międlar: Hodowanie konfidentów i szkolny ołtarzyk dla Adamowicza

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Lewacki bożek mafijnego komunistycznego układu. Prezydent Gdańska dwukrotnie więcej zataił od tego, co ujawnił. Myślę, że zasady logicznego rozumowania, doświadczenia życiowego nakazują przyjęcie założenia, że to nie była niefrasobliwość – powiedział prokurator Piotr Baczyński z Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Dziennikarze prześwietlili także majątek Adamowicza. W 2012 roku miał aż 36 kont bankowych. W 2011 roku w oświadczeniach majątkowych wykazywał z różnych źródeł w sumie ponad 190 tysięcy złotych. Ale już w 2012 roku prawie 400 tysięcy. Dużą liczbę kont prezydent tłumaczył trzema kredytami w różnych bankach? Zarobki Adamowicza i źródła pochodzenia majątku prezydenta pod lupę wzięło CBA. W 2008 roku Adamowicz w oświadczeniu majątkowym wykazywał, że wraz z żoną ma 3 mieszkania. W 2011 roku było ich już 5. W 2012 – 7 mieszkań w najlepszych lokalizacjach Gdańska, np. w dzielnicy Jelitkowo położonej przy najpiękniejszej plaży miasta.
  Ówczesny szef CBA, Paweł Wojtunik zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstw korupcyjnych: nieujawnienia do opodatkowania 750 000 złotych i składania fałszywych oświadczeń majątkowych w latach 2007 – 2012 (źródło materiały prasowe z 2017 roku). Kontakty z lewackimi kryminalistami, jego lewacka uczciwość oraz lewacka zaradność, umacniają tylko jego nadludzką lewacką legendę.

 2. Kwal mówi

  Szanowni Państwo. Czy jest jakaś granica głupoty do której może dojść człowiek a potem po jej przekroczeniu zmądrzeć ? Może wypowie się jakiś lekarz lub socjolog ?

 3. Artur mówi

  Moda na bycie “cwaniakiem” ciągle aktualna, szkoda tylko, że prawdziwy sąd tylko po śmierci. Niech piszą peany na cześć, niech głowami biją pokłony. Nikt majątku na drugą stronę nie weżmie, tam się już nie wykupi.

 4. Martin Malik mówi

  Gdy podróżowałem po Tadżykistanie widziałem wiele pomników Lenina, i ludzie wypowiadali się o nim dobrze.
  W Gruzji byłem w muzeum Stalina, gdzie po wyjściu z tego muzeum mogłem mieć wrażenie że Stalin był ‘dobrym wujkiem’, który zbawił świat. (Polecam mój artykuł).

  Dobra propaganda połączona z ciemnotą narodu, sprawi że ludzie uwierzą we wszystko. Także Adamowicz był ‘święty’, gdyż ludziom nie zależy aby było inaczej. W końcu muszą zapłacić ZUS.

 5. Czyja wiara tego święci. mówi

  Sataniści mają własnych świętych. Komuniści też. A nawet wiecznie żywych świętych mają, podczas kiedy chrześcijanie mają tylko relikwie swoich.

  Dziwne tylko, że nie istnieje zasada “czyja władza tego samorządy” i dlatego taki ‘gdańsk’ może bezkarnie bredzić o swojej rzekomej niemieckości.

 6. Alan mówi

  A może to żona wynajęła zabójce bo wiedziała, że o nielegalnie zgromadzony majątek upomni się kiedyś CBA? Remigiusz Mróz powinien o tym napisać książkę 🙂

 7. PPP mówi

  szkoda że za budyniem nie podążyła reszta śmieci z polskiej sceny politycznej. mógłbym zasponsorować, jakby co

 8. Jan mówi

  Naprawdę nie macie kogo cytować, tylko Mateckiego z zakłamanych Solidarnych Miękiszonów.

 9. konan mówi

  Trzeba być skrajnie naiwnym aby uwierzyć, że ratownicy medyczni osobe zraniona nożem, mającą krwotok wewnetrzny uciskają przez kilkanaście minut. Gdy każdy ratownik od razu zauważy na nagraniu, że to nie są ludzie z wykształceniem do ratowania innym życia. Pierwsze co się robi to stabilizuje poszkodowanego i na sygnale wiezie na stól operacyjny. Tak więc naprawdę, proszę o odrobine powagi. Pan Paweł jak wiemy jest wiecznie żywy. Szczególnie, że poczynił inwestycje w nieruchomości w USA. Nie wiem gdzie uczy si ejego dziecko, ale nie zdziwię się gdy otrzyma wizę studencką do USA. Reszte kropeczek może połączyć średnio rozgarniety debil, czyli każdy pracownik magistratu i tzw polskich z nazwy ” służb”

 10. Anty mówi

  Pokazali gawiedzi teatr i wyprowadzili zasłużonego mafiozę na emeryturę.Nie pierwszego zresztą. Ludzie nie widzą wielkiego oszustwa 9/11 to dlaczego mieliby dostrzec pomniejsze. Ta sama dziewczynka ratowana w Aleppo była też ratowana w innych miejscach. Są zdjęcia. Aktorzy występujący w różnych miejscach. Maraton w Nowym Jorku. Żydowska gazeta we Francji. Z nastaniem złowrogiego covida terroryści taktownie się wycofali. Wszystko wskazuje na to że to tajne służby robią te wszystkie zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.