Zbrodnicza ideologia pod ochroną prawa? Rok bezwzględnego więzienia za hasło: „A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści”!

Na zdjęciu jedna z tysięcy ofiar syjonistycznej okupacji
15

Na rok bezwzględnego więzienia został skazany jeden z oenerowców, który w kwietniu 2016 roku, podczas obchodów 82. rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego, zaintonował hasło: „A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści”. Inny narodowiec za wykrzykiwanie tego hasła został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok jest skandaliczny, zwłaszcza w obliczu syjonistycznych zbrodni, których dopuszczają się wojska izraelskie na ludności palestyńskiej w Strefie Gazy. Zbrodni, które biegli Organizacji Narodów Zjednoczonych określają mianem ludobójstwa.

Dziś (30.06.2021) zakończył się proces, w którym oskarżycielem był Rafał Gaweł, założyciel OMZRiK, a zarazem oszust skazany na dwa lata więzienia. Po trzykrotnym umorzeniu postępowania ws. hasła wykrzykiwanego przez oenerowców w 2016 roku, kryminalista złożył do sądu tzw. subsydiarny akt oskarżenia. Siedmiu konkretnym działaczom ONR Gaweł zarzucił mowę nienawiści i dyskryminację wobec Żydów, w tym wobec niego, poprzez okrzyk: „a na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści” (art. 119 i 256 k.k.). Co istotne, w procesie z powództwa cywilnego, w którym Gaweł pozwał Jacka Międlara za nazwanie go m.in. Żydem. Gaweł ostatecznie przegrał sprawę (PRZECZYTAJ) w sądzie I instancji i zapowiedział apelację. Na jakiej zatem podstawie Gaweł podał się za Żyda?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gaweł nie jest osobą anonimową dla prowadzącego proces sędziego Sławomira Cilulki. W roku 2017, w toku prowadzonego postępowania, Cilulko określił Gawła mianem „wyrafinowanego oszusta” i skazał go na 4 lata bezwzględnego więzienia za przestępstwa, których ten się dopuścił (ostatecznie sąd II instancji zredukował ten wyrok do 2 lat więzienia, przed którego ogłoszeniem Gaweł uciekł do Norwegii, gdzie się ukrywa przed wymiarem sprawiedliwości w Polsce). Wiedząc, że Gaweł to oszust i kryminalista Cilulko dał wiarę jego oskarżeniom i w sprawie dwóch oenerowców wydał wyroki skazujące. Jednego, intonującego hasło skazał na rok bezwzględnego więzienia (sic!), a drugiego na pół roku ograniczenia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Pięciu uniewinnił, bo nie był pewien czy wykrzykiwali hasło.

Wyrok jest skandaliczny. Godzi w zdrowy rozsądek, a zwłaszcza wolność słowa, którego emanacją jest możliwość publicznego potępiania zbrodniczych ideologii. Ponadto, Sędzia mylnie uznał, że wszyscy Żydzi podzielają rasistowską (m.in. casus ataków na Strefę Gazy) ideologię syjonistyczną, a po drugie stanął w obronie tych, którzy ten pogląd podzielają. To właśnie syjoniści są odpowiedzialni za zbrodnie na Palestyńczykach, które ONZ określa mianem ludobójstwa. To syjoniści zaprowadzili w Izraelu swoisty apartheid, którego ofiarami są Palestyńczycy. To syjoniści dręczą, dyskryminują i mordują Arabów, którzy krzyżują im plan zbudowania Izraela, kraju tylko dla Żydów, co postuluje naczelny syjonista w Izraelu Benjamin Netanjahu. To syjoniści, zanim jeszcze rozpoczęto militarną okupację Izraela w roku 1948 przeprowadzali szereg ataków terrorystycznych na Arabach (POSŁUCHAJ). Syjonizm w ekspansji i zbrodniczości niewiele różni się od innych ideologii totalitarnych, w tym zakazanego przez Konstytucję RP komunizmu. Komunizmu, który jest potępiany w historycznym, wiecowym haśle: „a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”.

Czy po intonacji tego hasła, komuniści, wyznawcy zbrodniczej ideologii, zawiśli na drzewach? Czy 5 lat po zaintonowaniu hasła: „a na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści” wyhuśtał się choćby jeden zwolennik izraelskiego apartheidu i dyskryminacji Arabów zamieszkujących Strefę Gazy? Nie! Hasło „a na drzewach zamiast liści…” nie jest wzywaniem do nienawiści, ale potępieniem konkretnego nurtu ideologicznego, w tych przypadkach totalitarnego. Na jakiej zatem podstawie sędzie Cilulko, sędzia, który poznał przebiegłość i przestępczość Rafała Gawła, hasło potępiające zbrodniczą ideologię, ubrane w popularną, wiecową formę kojarzoną z opozycją antykomunistyczną, uznaje je za zasługujące na kryminalizację? A może sędzia próbował uwiarygodnić się w oczach środowisk lewicowych, które niejednokrotnie atakowały go za skazanie Gawła na 4 lata bezwzględnego więzienia?

Wiem, że oenerowcy złożą apelację. Trzeba ich w tym solidarnie wesprzeć! Nie może być tak, że za wykrzyknięcie hasła, które w istocie nie jest dyskryminacją i wezwaniem do nienawiści wobec Żydów (syjonistą może być każdy, nawet Murzyn stawiający lepianki w buszu) na 12 miesięcy idzie się do pudła, podczas gdy jeden kryminalista bezkarnie zaszył się w Norwegii, aborcjonistki wzywające do palenia kościołów i „je*bania” oponentów politycznych są nietykalne, a inni, niejednokrotnie z politycznymi immunitetami, śmieją nam się w twarz.

Przeczytaj także:

Jacek Międlar wygrywa w sądzie z Rafałem Gawłem! Poszło o nazwanie Gawła żydem, oszustem, antypolonitą i wskazanie na jego „zdrowie” psychiczne [UZASADNIENIE WYROKU]

Sąd Najwyższy oddalił kasację Rafała Gawła. Skazany za oszustwa założyciel OMZRiK twierdził, że wyrok to zemsta wymiaru sprawiedliwości

Jacek Międlar wygrywa w sądzie z Rafałem Gawłem! Poszło o nazwanie Gawła żydem, oszustem, antypolonitą i wskazanie na jego „zdrowie” psychiczne [UZASADNIENIE WYROKU]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Sądząc po typowo 'polskim' nazwisku, mówi

  ten 'sędzia’ sądzi wg innego prawa niż polskie. Podobnie zresztą jak pani Gabriel.

  Wniosek? Przynajmniej 'wymiar sprawiedliwości’ winien być przeczesany pod względem etnicznym! Patrchy won nach israjel!

 2. Blady mówi

  Jak nie skorumpowany,to ma niedowład mózgu
  Jednej i drugiej strony niebywałe wypociny mózgowe z tej galarety wychodzą brak myślenia horyzontalnego płytkie dno jednym słowem.

 3. Marcin Malik mówi

  Rafał Gaweł nie jest Żydem, nie jest pedziem i nie jest chory psychicznie. On jest tylko oszustem i złodziejem, który nienawidzi Polski i Polaków, a zaskarżanie jest jego sposobem na życie. Ja tylko czekam aż Gaweł przyzna się do tego że jest murzynem, aby dać upust swojej nienawiści i wyciągnąć jakieś pieniądze. Odpowiedni sędzia mu uwierzy, dlatego że 'wszyscy są równi’.
  Gaweł to najlepszy przykład upadku systemu sprawiedliwości w Polsce.

  Syjonizm to według mnie globalny bolszewizm, czyli zbrodnicza ideologia totalitarna.

 4. Rumcajs mówi

  Dokładnie, jak doskonale wypunktował to w tekście Jacek Międlar

 5. Tomasz mówi

  Wyrok tego sędziego jest faktycznie zastanawiający tym bardziej że poprzedni w sprawie oszusta Gawła był prawidłowym. Może sędzia faktycznie chcę się komuś zrehabilitować i na to wygląda. Jednak w takim przypadku powinien być odsunięty od tej sprawy bo jego bezstronność wydaje się zachwiana.

 6. Maksio mówi

  Czasem sąd pierwszej instancji celowo wyrokuje źle, żeby przeciągnąć sprawę, często z powodów politycznych lub społecznej rangi czynu. Często sędziowie swobodnie interpretując prawo orzekają także często irracjonalnie, prowadząc prywatne dysputy z panem Bogiem. Ten łańcuch który noszą na szyi spętał ich serce i oddali duszę diabłu. Dlatego sprawy w polskich sądach tak się ciągną jak słodkie krówki.

 7. MACIEJ mówi

  Poważnie nic tym 'ludziom’ zrobić nie można?

 8. Szczesc Boze mówi

  Jak Panu pomaga Konfederacja? Nigdzie zadnej informacji na ten temat.

 9. wiesław mówi

  Tak się składa, że sąd musi być niezawisły. Dlatego spróbował bym skierować pismo do tej sędziny aby udowodniła niezawisłość udowadniając, że nie jest żydówką, ponieważ zachodzą przesłanki, że jst. Wiadomo, w talmudzie wręcz gojowi nie można dać wiary za żadne skarby !!

 10. Republikanin mówi

  Przykład prawa i sprawiedliwości w wydaniu PiS. A w moim miasteczku jest facet, który fałszował dokumenty rejestracyjne, skarbowe, akcyzowe i celne oraz naciął ludzi i banki na 5 milionów (oficjalnie), i chodzi po mieście z uśmiechem.

 11. ***** konfederacje mówi

  pis sadzi debilu czy konfederacja jakos nie garnie sie do rozgonienia zydowskich synekur w sadach ktore trawaja od 1944 roku?

 12. W K mówi

  Na pustyni nie ma drzew. Jeśli się obawiają, niech mieszkają u siebie na pustyni.

 13. Andrzej Witowski mówi

  Bo ja wiem? Ja się na tym nie znam, ale ja bym nie krzyczał. Zgodnie z zaleceniem „ Nie rusz…” (i tu każdy może sobie dopowiedzieć, co mu pasuje).

  A poza tym, ten biedny oenerowiec pewnie nie zdawał sobie sprawy z tego, że prawdopodobnie został „podpuszczony”. Te jego okrzyki były potrzebne dla udokumentowania prawdziwości oskarżeń stawianym przed światem Polakom o antysemityzm, ksenofobię, rasizm itp.
  A na takim przyprawianiu gęby nie powinno nam zależeć.

  Swoje zdanie na aktualny temat można wyrazić dobitnie, ale w sposób bezpieczny; trzeba tylko trochę pomyśleć przed wzniesieniem okrzyku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.