Dzień świra! Big Cyc żąda od TVP przeprosin i wpłaty miliona złotych na WOŚP

Krzysztof Skiba/ fot. facebook
2

Dziś ewidentnie jest dzień świra. Najpierw Magdalena Środa oświadczyła, że trzeba zorganizować podziemie, a teraz Krzysztof Skiba domaga się – w imieniu zespołu Big Cyc – przeprosin i wpłaty miliona złotych na WOŚP za wykorzystanie w programie „W tyle wizji” piosenki „Jak słodko zostać świrem”. Skiba zamieścił na Facebooku oświadczenie o następującej treści.

Oświadczenie zespołu Big Cyc w związku z bezprawnym wykorzystaniem utworu przez TVP Info.
W dniu 23.07.2018 na antenie TVP Info w programie “W tyle wizji” wykorzystano bez zgody zespołu naszą piosenkę “Jak słodko zostać świrem”. Piosenka została użyta jako ilustracja muzyczna do materiału wyśmiewającego uczestników protestów pod Sejmem. Było to nawiązanie do słów marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o “świrach pod sejmem”. O całym zdarzeniu wykorzystania piosenki poinformowali nas oburzeni fani zespołu.
Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości. Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce.
Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie “W tyle wizji” i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu.
Żądamy wpłaty miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS.
W przypadku odmowy spełnienia naszych żądań, będziemy domagać się spełnienia tych warunków na drodze sądowej.
Zespół Big Cyc
”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niektórzy czytelnicy naszego portalu piszą w komentarzach, że nie należy pokazywać idiotyzmów „obrońców demokracji”, bo w ten sposób umacnia się poparcie dla partii rządzącej. Moim zdaniem pokazywanie poziomu szaleństwa, w jakie popadli totalni i ich stronnicy, jest uzasadnione. Opozycja musi istnieć, żeby kontrolowała poczynania władzy i punktowała jej błędy. Ale musi to być opozycja, a nie klub szaleńców. Mam nadzieję, że patrząc na poziom odjazdu, jaki prezentują „obrońcy demokracji”, Polacy niezadowoleni z poczynań obecnej ekipy rządzącej postanowią oddać swój głos na opozycję na prawo od PiS. Oby tak się stało.

Źródło cytatu: facebook

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Kara śmierci za antysemityzm

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

    Jestem atakowany tfurczością zepsołu big cyc i jego lidera skiby z radia i innych mediów. Nie jestem z tego zadowolony. Czy mogę domagać się od tego zepsołu odszkodowania za nękanie mnie ich tfurczością? Moje straty moralne oceniam na jakieś cztery miliony i domagam się wpłaty na konto CARITAS POLSKA

  2. Robert mówi

    Straty moralne big cyc poniósł wyjątkowe,kiedy producent wódy zabrał im głowę daleko od myślenia,że wszystko jest do obalenia ,nawet mit który pryśnie ,jakoby big cyc nigdy nie obwiśnie,napewno nie przed końcem świata i słodkiego wariata.Prawda że słodkie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.