Prof. Artur Wróblewski o ustawie 447: to pierwszy krok w operacji przeciw Polsce

prof Artur Wróblewski/ fot. youtube
15

Na portalu tysol.pl ukazał się bardzo ciekawy wywiad z prof. Arturem Wróblewskim, amerykanistą z uczelni Łazarskiego. Prof. Wróblewski wskazuje, dlaczego ustawa 447 (JUST Act), lekceważona przez PiS, jest skrajnie niebezpieczna i w jaki sposób zostanie wykorzystana do wymuszenia na Polsce realizacji roszczeń żydowskich.

„Prawdopodobnie to dopiero pierwszy krok w pewnej procedurze czy też operacji przymuszenia Polski do wypłacenia zadośćuczynienia za majątek żydowski organizacjom holocaustowym w USA. Jest to ustawa w tej procedurze potrzebna, to punkt wyjścia. Ona sama w sobie na pierwszy rzut oka nie jest jakaś niebezpieczna, ale zawiera takie elementy jak zobowiązanie Departamentu Stanu do przygotowanie w ciągu ośmiu miesięcy raportu w sprawie wywiązywania się państw które podpisały Deklarację Terezińska, w 1999 r. po konferencji w Pradze. (…) Departament Stanu prawdopodobnie orzeknie, że Polska nie wywiązała się w sposób prawidłowy ze zobowiązań Deklaracji Terezińskiej.” – wyjaśnia prof. Wróblewski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jakie będą skutki? „Ten raport prawdopodobnie trafi do jednej z komisji Kongresu amerykańskiego, np. komisji spraw zagranicznych lub komisji finansów Izby Reprezentantów. (…) Pamiętajmy, że bez tej ustawy nie może być raportu. Bez raportu nie mogłoby być inicjacji sprawy w komisjach. A to w komisjach toczyły się sprawy banków szwajcarskich ” – tłumaczy prof. Wróblewski i opisuje sprawę przymuszenia banków szwajcarskich i organizacji ubezpieczeniowych do realizacji żydowskich roszczeń. W obu przypadkach stało się to na skutek  nacisków wywieranych przez amerykański rząd.

Prof. Wróblewski wskazuje też, że jest prawna podstawa do oprotestowania tej ustawy: „W moim przekonaniu ta ustawa ma wady pod kątem prawa konstytucyjnego”.

Cały wywiad na tysol.pl  

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pan Kracy mówi

  Słuszne racje. Nie nazwałbym jednak tej ustawy „pierwszym krokiem w pewnej procedurze czy też operacji przymuszenia Polski”, tylko „kolejnym krokiem”, „następstwem” długoletniej praktyki zaniechania i bierności polskojęzycznych (bo nie polskich) władz wobec mięsistonosych.

  Clausewitz w swoim dziele „O wojnie” z 1832 stwierdził, że generalnie słabość rozzuchwala agresora. To było prawie 200 lat temu, widocznie „nasi” Zasrancen nie czytali.

 2. Zbulwersowany mówi

  Wyrażając to dokładniej jest to kolejny etap wojny, jakie internacjonalistyczne zydostwo wespół z polskim prowadzi przeciw Polsce i Polakom.

 3. Znowu nas kupili ?! mówi

  Dlaczego Polska ma takich durni ?! a moze to nie sa Polacy ?! Ciekawe bylo i darcie mordy na wejscie Polskiej Ustawy IPN , ale w tej chwili nic nie ozdywaja sie „Polacy ” !!! co rzad sie dogadal ponad głowami w sprawie kasy dla zydów ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. rychu mówi

   Żydzi powoli przejmuja Polske te roszczenia to tylko preludium i srodek w tym przejeciu.To szeroka operacja mossadu rozpoczeta lata temu.Władza przechodzi do osrodka prezydenckiego . To schemat sprawdzony juz w Ameryce. Kaczor juz nie ma wiele do powiedzenia.Polskie słuzby w rozsypce i skorumpowane.Patrioci sie boja by mowic jawnie o tym co sie dzieje sa zastraszeni i bezsilni.Proroctwa Brauna spełniaja sie na naszych oczach.To zaczeło sie wtedy gdy Henry Kissinger powiedział o upadku izraela.

 4. Goj mówi

  I w jaki sposób mogliby by nas przycisnąć? Wizy nam zabiorą? 😀

 5. OZ mówi

  W sprawach dotyczących ustaw korzystnych dla Żydów również w Polsce to PO-PiS idzie ręka w rękę.

 6. Hammurabi mówi

  Wystarczy zapoznać się nawet pobieżnie z historią powstania „państwa Izrael”, by zauważyć analogie do dzisiejszej nagonki na Polskę.
  Po pogromach w Rosji dwukrotnie doszło do wezbrania fali żydowskiej migracji do Palestyny. Pomimo, że Żydzi
  stworzyli tam jedynie kilka skupisk zatopionych w morzu Arabów, dzięki poparciu „wielkich mocarstw” i „ligi narodów”, zaczęli kolonizować ten obszar i wypierać Palestyńczyków z ich odwiecznych ziem. Późniejsze powstanie ich „państwa”, było jedynie formalnością, bo Anglia podarowała nie swoje, pozbywając się jednocześnie problemów.
  Co z tym wspólnego ma Polska?
  Roszczenia. Świata a tym bardziej prymitywnych idiotów z amerykańskiego kongresu nie obchodzi ich zasadność, po wielodekadowym praniu „holocaustem” pozostałości zwojów mózgowych kilku pokoleń Amerykanów.
  Podpiszą wszystko.
  I to jest zagrożenie.
  Roszczenia to nie problem, bo Żydzi mogą sobie wydrukować kolorowych papierków ile chcą, jednak ziemi za to nie kupią. Dlatego potrzebują roszczeń i ich eskalowania, by łaskawie zgodzić się na podobny do palestyńskiego scenariusz.
  Jaki?
  Pod egidą ONZ i w „majestacie” rady bezpieczeństwa, dojdzie do interwencji w Polsce. Stosowna ustawa już jest, więc będzie to pomoc, wezwana przez jakiegoś szabesgoja. Co dalej? Dalej dojdzie do tego, co już miało miejsce w Palestynie. Do wydzielenia z polskich ziem obszaru jako zadośćuczynienia roszczeniom (najprawdopodobniej lubelskiego, całego Podkarpacia, części Małopolski, Mazowsza i Białostockiego) jako miejsca gdzie Żydzi będą się mogli osiedlać z „poszanowaniem interesów polskich” i ustanowieniu kilku „enklaw” dokładnie tak, jak to było w Palestynie.
  I dokładnie tak jak tam, na skutek jakiejś „wojny sześciodniowej”, granice terytorium zostaną poszerzone, a Polacy, których nie zmogli Rosjanie, Niemcy, Austriacy, Czesi, Litwini, Słowacy obudzą się jak zawsze o jedną noc za późno.
  To rozbrojeni ze szczętem Polacy zajmą miejsce Palestyńczyków jako ruchome cele dla „rycerskich zastępów obrońców praworządności”, tania a właściwie bezpłatna siła robocza…
  Jeśli ktoś jeszcze wierzy w przyjaźń amerykańską, niemieckie nawrócenie i żydowski pacyfizm, jest naiwny jak dziecko.

  1. rychu mówi

   Takich panstw jak Polska nie przejmuje sie zbrojnie ale politycznie i ekonomicznie co własnie nastepuje

 7. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Poprawcie mnie jeśli ktoś uzna, że się mylę. Czy PDT nie wycofał się z podpisanej przez Amerykę umowy o ochronie powietrza czy jakoś tak się nazywa związana z emisją tlenków węgla? Jeśli wycofał się z umowy, to Polska też może się wycofać z tej Terezińskiej? Jeśli może to powinna i cała ta misterna intryga upadnie.

  1. rychu mówi

   Ale kto to zrobi mossad ma tyle kompromatow ze połozy kazda partie. Kto podskoczy?. Dlatego nie ma ustawy o repolonizacji mediow.

 8. aalfa.oomega mówi

  PODPISZ petycję do D.Trumpa o niesygnowanie ustawy 447: https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017
  JUDE chcą od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę i prawo mają gdzieś! A w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim [po zawłaszczeniu] zarządzać! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 9. prawyobywatel mówi

  Gowin będąc teraz w Ameryce obiecał Żydom, że jak nawet nasz TK opowie się za legalnością zapisów w IPN, to rząd polski może tę ustawę zmienić. Rząd już nie będzie się upierał, że roszczenia mogą dotyczyć tylko obywateli polskich. Jakoś tak powiedział. Można wpisać w Google Gowin w Ameryce, czy Gowin i IPN i wyskoczą stronki, np. kresy.pl. Powiedział jeszcze, że obecnie w Polsce nie ma klimatu na takie zmiany.

  1. rychu mówi

   Ty i kękus idzcie sie leczyc i w jakim celu tu wchodzisz?

 10. Ryszard mówi

  Żydzi najpierw się posłużyli Wielką Brytanią i ONZ żeby otrzymać ziemie od Palestyńczyków. A teraz wyskoczyli ustawą, 447 aby okraś Polskę do Amerykanów gdzie 70% jest Żydów. To Palestyna powinna zwrócić się ustawą, że Izrael ich podstępnie okradli i żeby za te ziemie im zapłacili lub oddali te ziemie. A rozchodzi Żydom ustawa IPN to ustawa, że niemieckie były obozy. Czemu się nie pochwali Izrael o Salomonie Morel, który był mordercą w Obozie Zgoda, że w 1945 roku od lutego do listopada zamordował około 2000 do 3000 ludzi? I nie został wcale skazany i dożył starości w Izraelu. I teraz polska przegra, bo Tramp podpisze ustawę. To nie ma Polski jest drugi Izrael to znaczy kraje, które przylegały do ziem Polskich to myślicie, że jesteście bezpieczni to wątpię, bo Żyd Izrael znajdzie następne państwo osłabione i znajdzie jakąś ustawę lub będzie tak silny, że zaatakuje tak jak teraz niszczy Izrael Palestynę. A może Izrael wymyślą nową ustawę 666 i przekażą Amerykanom, bo do Izraela ta cyfra pasuje. A ona mówi: Zgodnie z ostatnią księgą biblijną liczba 666 to imię bestii z siedmioma głowami i dziesięcioma rogami, która wychodzi z morza (Objawienie 13:1, 17, 18). Bestia ta symbolizuje ogólnoświatowy system polityczny sprawujący władzę nad „każdym plemieniem i ludem, i językiem, i narodem” (Objawienie 13:7). Imię 666 wskazuje, że system ten jest w oczach Boga rażąco wadliwy. Skąd o tym wiemy? Taki jest Żyd Izraelski i co jeszcze wymyśli ten naród wredny, który oślepił cały świat i będzie jeszcze krzywdził jeszcze bardziej nie tylko Polskę, co była mu przyjazna a ma tyle państw do okradzenia i skrzywdzenia. Na razie jeszcze się odezwie i będę pisał aż może zrozumie, że to nie są dobrzy ludzie oni mogą mordować, okradać tylko nie ich, bo są biedni i pokrzywdzeni.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.