Pismo z Departamentu Stanu USA: Polska ma zrealizować bezprawne roszczenia żydowskie!

prezydent USA Donald Trump/ fot. screen
21

Przedstawiamy pismo Departamentu Stanu USA z 2015 roku skierowane do redaktorów portalu „Nowy Dziennik Polish Daily News”. W piśmie sygnowanym przez Nicholasa Deana, specjalnego wysłannika Departamentu Stanu ds. Holokaustu, przedstawiono stanowisko amerykańskiego rządu w sprawie roszczeń żydowskich kierowanych pod adresem Polski. Pismo oznaczono jako przesłane do wiadomości ambasadora RP w USA Ryszarda Schnepfa.

Treść pisma nie pozostawia wątpliwości co do tego, że Stany Zjednoczone w pełni popierają BEZPRAWNE roszczenia żydowskie do mienia bezspadkowego po zamordowanych przez Niemców Żydach będących obywatelami polskimi. Co więcej, Departament Stanu oświadcza, że umowa indemnizacyjna zawarta w 1960 roku pomiędzy PRL i USA nie dotyczy żydowskich roszczeń wysuwanych obecnie wobec Polski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szczególnie niepokojący jest fragment pisma, w którym Nicholas Dean stwierdza, że ponieważ Holokaust był „bezprecedensowym aktem ludobójstwa”, przejęcie przez Skarb Państwa mienia pozostawionego bez spadkobierców „w danych okolicznościach nie może zostać uznane za rutynową procedurę przewidzianą prawem w stosunku do mienia bezspadkowego”.

W piśmie znalazło się też stwierdzenie następujące: „Stany Zjednoczone wzywają/ponaglają Rząd RP do rozważenia sposobów rozwiązania sprawy mienia bezspadkowego, w tym do ustanowienia organizacji działającej jako spadkobierca tego mienia lub utworzenia funduszu wspierającego lokalną społeczność żydowską oraz żydowskich byłych obywateli polskich mieszkających za granicą”.

Mamy zatem jasność co do stanowiska amerykańskiego rządu w kwestii roszczeń żydowskich. Stanowisko to brzmi tak: w przypadku Żydów zamordowanych podczas Holokaustu PRAWO NIE OBOWIĄZUJE, dlatego Polska ma zrealizować BEZPRAWNE roszczenia żydowskie. Taka informację otrzymał ambasador Schnepf w 2015 roku! Można domniemywać, że nie było to pierwsze ponaglenie tego typu. Przyjęcie ustawy 447 i słowa Mike’a Pompeo podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie dowodzą, że stanowisko amerykańskiego Departamentu Stanu nie zmieniło się i na polski rząd wywierane są stałe naciski w tej sprawie, a kwota urosła już do ponad 300 miliardów dolarów.

Oczywiście można powiedzieć, że w Polsce rządzi rząd RP, a nie Departament Stanu USA, ale nie bądźmy naiwni. Skoro nasz sojusznik, od którego ma zależeć bezpieczeństwo Polski, pozwala sobie na ponaglanie polskich władz w sprawie realizacji bezprawnych roszczeń żydowskich do mienia bezspadkowego, to mamy do czynienia z potężnym zagrożeniem. To nie są żarty. Niestety, Polacy żyją w błogim przeświadczeniu, że nic nam nie grozi.

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Finkelstein ostrzega, Polska nie słucha

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Jurek Owsiak przytuliłby trochę kasy,jakieś 300miliardów dola,wtedy już nikt więcej by nie musiał ginąć

  1. Zenek mówi

   Żydzi nie mogą odciągnąć sobie niczego ,bo niczego nie są winni Polsce jesli już o Tym mowa to Polacy winni są żydom, niestety ale taka jest prawda Powracam do czasów przed drugą wojną światową jak to Żydzi karmili Polaków dostarczając żywność bo umarli by z glodu.

  2. Jakub mówi

   Zenek pierdolisz kocopoły,żydzi dorobili się majątków z racji licznych przywilejów jakich najpierw dawała im szlachta,blokując przy tym cechy mieszczańskie które nie mogły liczyć na podobne ulgi dodatkowo przez to cierpiała gospodarka państwa bo panował monopol żydzi ustalali sobie ceny między sobą,i panował właśnie taki zaścianek gdzie dla Pana to był raj,dla żyda niebo a dla chłopa piekło.Przyszły czasy rozbiorów żydzi zmienili tylko kontrahentów a Polacy zostali w dupie taka puenta z tego.

 2. klioes vel pislamista mówi

  Bojkot Izraela
  dedykuję Retiemu z Twittera
  – wierszyk do rozsyłania sms-ami:

  Siedem, dwa, dziewięć,,, kreskowy kod
  Tak się zaczyna – nie kupuj od
  Firm z Izraela!!! Chcą sprzedać Ci
  („Choć Żydów tłukli Polacy źli,
  Choć z mlekiem matki nienawiść masz.”)
  Szajs… jeśli swoje pieniądze dasz…

  Bojkotuj firmę MK Cafe.
  I Pedros, Fort, Teartis – złe!
  Cinema City unikaj kin,
  Nigdy nie kupuj żydowskich win!
  Syropów Fabbri i Super-Pharm
  Nie pij! I nie jedz dla Gojów karm!!!

  1. Zenek mówi

   Głupstwa pleciesz

 3. zuzia mówi

  „Z frontu walk w Polin. Spiker zapowiada: za chwilę nadamy relację z frontu ciężkich starć w Polin. Najbardziej zaciekłe walki nasze oddziały toczą w okolicach i w samym mieście Kroke (Kraków). Jest tam nasz korespondent wojenny – major Jonny Izaraels.
  – Hallo Jonny!
  – [nieco przeciągając, podekscytowanym głosem à la Max Kolonko] Taaak! Siądźcie wygodnie w fotelach i oglądajcie! Za to pewno dowódca nagrodzi naszego kaprala tygodniową przepustką! To był piękny strzał! Trzeba go koniecznie zobaczyć na filmie w zwolnieniu! Buntownik po prostu nakrył się nogami! Z ponad dwóch kilometrów snajper naszej niezwyciężonej armii zastrzelił uzbrojonego tubylca! Prosto w głowę, gdy to zwierzę rzucało w naszą stronę kamieniami! Za chwilę też zastrzelił jego uzbrojonego syna, który puszczał podpalone latawce w narodowych barwach! W sumie dzisiaj nasz snajper może się poszczycić doskonałym wynikiem: na pewno trafił dwunastu nastoletnich gojów, którzy brali udział w nielegalnych rozruchach. Nie darmo generał-gubernator okupowanych terytoriów Michael Phollop dosłownie zasypał ulotkami w jidysz miasta oraz wsie. Ostrzegł w nich te brudne zwierzęta, że noszenie flag lub godła byłego ich państwa, świętowanie rocznic, wszelkie zgromadzenia, manifestacje, odmowa pracy, nie płacenie podatków, nie poddanie się chipowaniu, zakrywanie twarzy, rzucanie kamieniami, robienie wideo lub zdjęć, lub nagrywanie żołnierzy w trakcie wykonywania swoich obowiązków, a to w celu zakłócenia morale obywateli i żołnierzy lub w celu destabilizacji państwa, słowem: jakikolwiek opór w dowolnej formie – będzie karany śmiercią! Za masowe protesty gojów, by nauczyć ich moresu, nasza artyleria ulokowana na wzgórzu Vavele ostrzela późnym popołudniem położone poniżej miasto! I tak wiele dzielnic Kroke już płonie, a horyzont zasnuwa dym, gdyż nasze lotnictwo w wielu miejscach zrzuciło napalm! Podam też meteorologiczną ciekawostkę, że na niebie nad Kroke pojawiła się niezwykła chmura: Cumulus Flammagenitus. Takie obłoki pojawiają się podczas erupcji wulkanów czy pożarów buszu. Do ich powstania konieczna jest wysoka temperatura i sporo pary wodnej. Relacjonował: Jonny Izaraels.
  Wielu z Was pomyśli: to fikcja! To nie możliwe, nie w XXI wieku, nie w Europie! Czyżby?! Od drugiej połowy XX wieku armia USA na Bliskim Wschodzie realizuje cele polityczne planu tzw. ‘wielkiego Izraela’! Skutkiem tego izraelscy sąsiedzi (tej chwili jeszcze poza Iranem) zostali obdarzeni ‘amerykańską demokracją’, czyli chaosem i nędzą! A Żydzi bezkarnie uskuteczniają ludobójstwo na Palestyńczykach i Syryjczykach! A cały świat na to NIE reaguje! Nie w Europie? Przecież ‘demokrację’ pomogli też Amerykanie zbudować Ukraińcom nad Dnieprem! Z podobnym skutkiem! Mniej więcej od dwudziestu lat, tzn. od czasu, gdy przemysł holokaustu zgromadził dokumenty dotyczące pożydowskiego majątku w amerykańsko-izraelskim kondominium [(z łac. con- = 'współ-’, dominium = 'panowanie’) – kolonia lub inne terytorium zarządzane wspólnie przez dwa lub więcej państw-metropolii)] Polin – trwały przygotowania do zaatakowania naszego kraju. Filosemityzm i/lub zażydzenie rządzącej sitwy [wystarczy przypomnieć dowcip z okresu rządów premiera Mazowieckiego: Czym się różni rząd w Warszawie od tego w Tel Awiwie? W zasadzie niczym. Choć my mamy jednego Syryjczyka (nazwisko jednego z ministrów) – od tamtego czasu nie wiele się zmieniło!] oraz kompradorska uległość wobec mocarstw – ułatwiła im to. Podpisanie przez prezydenta USA D. Trumpa rasistowskiej ustawy JUST 447 stwarza prawny przyczółek do zagarnięcia naszego narodowego majątku, przechwycenia władzy w Polin i zorganizowania tubylcom ‘polskich obozów pracy’! W XXI wieku, w Europie – Holokaust nas również może spotkać! Już wcześniej Anglosasi wielokrotnie nas sprzedawali, przedostatnio: w Jałcie i Teheranie. Wtedy to spotykało nas ludobójstwo czy to z rąk niemieckich żołdaków, czy NKWD-owskich siepaczy. Baczmy, by historia znów się nie powtórzyła!”

 4. Krzysztof Piotr mówi

  .., albo Co? To ja wam coś powiem, odpieprzycie się od Polski, albo… Przypadkiem, wasz potencjał nuklearny, który macie na swoim terenie, ulegnie detonacji.O!

 5. Andrzej mówi

  Zastanawiam się czy Żydzi nie mogą sobie odciągnąć tych 300mld$ od swojego długu wobec Polski bo z pożyczek które Polska użyczyła żydom chyba do 1740 roku wraz z odsetkami to będzie 17,5biliona dolarów.
  Niech oddadzą tylko 17bilionow i będziemy kwita.

 6. Marek mówi

  Dlaczego na tym zdjęciu jest prezydent Donald Trump skoro w 2015 roku był Barack Obama?
  Czemu ma służyć ten artykuł?

  1. Katarzyna TS mówi

   Ten artykuł ma służyć poinformowaniu Polaków, że pomimo zmiany prezydenta, Stany Zjednoczone popierają bezprawne roszczenia żydowskie i wywierają naciski na rząd RP. „Przyjęcie ustawy 447 i słowa Mike’a Pompeo podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie dowodzą, że stanowisko amerykańskiego Departamentu Stanu nie zmieniło się i na polski rząd wywierane są stałe naciski w tej sprawie, a kwota urosła już do ponad 300 miliardów dolarów”. Na zdjęciu jest Trump, ponieważ to on podpisał ustawę 447 JUST, która jest potwierdzeniem stanowiska przedstawionego w piśmie Dep. Stanu z 2015 roku.

  2. Jurek mówi

   przecież to zydowski okupant w Polsce załatwił sobie tą ustawę.

   Nie można go zatem kajać,, że nic nie zrobił.

 7. Adam mówi

  dziwne zeby nie popierali usa od dawna nalezy do zydow , ja nie wiem czego Polska sie spodziewala?

 8. Jurek mówi

  przecież to zydowski okupant w Polsce załatwił sobie tą ustawę.

  Nie można go zatem kajać,, że nic nie zrobił.

 9. Flex mówi

  Uczmy się od Hamasu. POPIS sprowadzi nas do „Strefy Gazy” w Polin!

 10. Michał mówi

  Z przykrością muszę się zgodzić ze wszystkim co jest tu napisane.

 11. Andrzej mówi

  Niestety, dopóki władzy nie przejmie jakieś ugrupowanie, które „podda” się Chinom, Żydzi wypompują z tego kraju całą krew…

 12. Gniewosz plamisty mówi

  to jak mamy wypłacić 300 mld USD to po co nam Fort Trump, ustawa JUST 447 jest aktem agresji przeciwko Polsce porównywalnym z aktem wojny.

 13. Swiadoma Polska mówi

  Zydzi sa winni Polsce 2.5 mln. Dolarow w zlocie z wynika z dokumentow chistorycznych z 1760 r. Po przeliczeniu ni dzis to ???? .17 tysiecy miliardow zlotych . Za nie oddane dlugi polskiej Szlachcie z 1760 r. Zydzi oszukali Polske dlatego doszlo do rozbiorow Polski .
  Wiec te 300 miliardow z dobrego serca mozemy wam odliczyc.

 14. Roman mówi

  Od kiedy to Stany Zjednoczone są międzynarodowym organem wymiaru sprawiedliwości ? ? ?

 15. benk mówi

  A kiedy Jankesi zwrócą rodowitym Indianom zagarnięte im terytoria??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.