Dr Ewa Kurek ostro odpowiada J. Danielsowi: „Przekroczył Pan wszelkie granice przyzwoitości” [WIDEO]

dr Ewa Kurek/ fot. twitter
16

20 kwietnia br. w Centrum Edukacji Historycznej w Warszawie odbyło się spotkanie z dr Ewą Kurek zorganizowane przez Fundację Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas spotkania dr Kurek promowała swoją nową książkę „Jedwabne. Anatomia kłamstwa. Biała księga cenzury i bezprawia rządów RP 2001-2017 wobec badań historycznych”.

„Mijają lata. Politycy i przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości RP nadal traktują polskich historyków jak groźne psy, które mają być prowadzone w kagańcu ministrów, sędziów i prokuratorów. W toczących się obecnie dyskusjach na ustawą, która przewiduje kary za używanie określenia „polskie obozy śmierci”, nie ma miejsca na głos historyków. Jest za to miejsce dla kajającego się za Jedwabne ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza i dla Żyda Jonnego Danielsa, który publicznie oświadczył, że choćby 40 milionów Polaków zażądało ekshumacji w Jedwabnem, to ekshumacji nie będzie. Rodzi się podstawowe pytanie: Jonny Daniels to wizjoner, czy może jakiś niekoronowany król Polski?” – pisze dr Kurek we wstępie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na wieść o rozpoczęciu przez dr Kurek w 2016 roku zbiórki podpisów pod apelem o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem Jonny Daniels powiedział: „Nawet jeśli pod tą inicjatywą podpisze się 40 milionów osób, ekshumacja w Jedwabnem nie odbędzie się. To jest sprzeczne z prawem żydowskim, żydowskie dusze wystarczająco już cierpiały i nie ma potrzeby, żeby cierpiały ponownie. Ponowna ekshumacja w Jedwabnem zniszczyłaby wszelkie relacje pomiędzy Polską a międzynarodową społecznością Żydów. Ta poszukująca medialnej kariery pani doktor rujnuje międzynarodowy wizerunek Polski i godzi w dobre imię jego świątobliwości Jana Pawła II, którego imię nosi uniwersytet, który ukończyła”.

Dr Ewa Kurek odniosła się do tej wypowiedzi w swojej najnowszej książce i odczytała ten fragment podczas piątkowego spotkania. „W Polsce co najmniej od XIV wieku każdy polski dziedzic i chłop miał swojego Żyda, bo tego wymagał wspólny producencko-handlowy, czyli polsko-żydowski interes. Historia nie zna jednak przypadku, aby Żyd dyktował polskiemu dziedzicowi lub chłopu warunki gospodarowania na jego własnej ziemi. Panie Jonny Daniels, proszę się zatem mitygować i nie czynić tego,  czego nigdy nie robili na naszej ziemi Pana przodkowie. W Polsce nawet król nie miał prawa działać przeciwko całemu narodowi. Pan zaś uważa, że jego głos jest ważniejszy niż głos 40 milionów obywateli polskich. Co zaś do św. Jana Pawła II, Ojciec Święty zdążył przeczytać dwie moje książki o stosunkach polsko-żydowskich i osobiście mi za nie podziękował. Proszę zatem, aby Pan po prostu zamilkł i nie obrażał Ojca Świętego, naszej narodowej świętości, dla którego prawda była wartością najwyższą. Proszę też mieć świadomość, że tymi słowami przekroczył Pan wszelkie granice przyzwoitości, jakie obowiązują gościa. Wszak jest Pan angielsko-izraelskim Żydem, gościem w Polsce” – powiedziała dr Kurek. I co teraz? Będzie „Aj waj, giewałt”?

Nową książkę dr Ewy Kurek możecie kupić TUTAJ.

Źródło: twitter, multibook.pl, fundacja-ppp.pl

Przeczytaj też

Antypolska propaganda Jana T. Grossa to narracja Żyda kolaborującego z Niemcami i pracującego dla UB

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janusz I mówi

  Znajdą się w Polsce taczki dla Danielsa?

  1. julie mówi

   Siuuuuuur , ze tak !

 2. jacek mówi

  jak widzę mordę tego Danielsa to mnie autentycznie krew zalewa…

  1. Hammurabi mówi

   Fakt. Kiedy pierwszy raz przeczytałem jego wypowiedź o 40 milionach Polaków o mało szlag mnie nie trafił. Zwłaszcza w kiedy widziałem pana Dudę w jarmułce albo kapeluszu. A miał to być mój prezydent…
   Zaiste, Bóg musi niezmiernie „kochać” Polskę. Po swojemu.

 3. Normalny mówi

  Bardzo podoba mi się odpowiedź Pani dr Ewy Kurek. Naucza, jak rozmawiać z Żydami. Nauka bezcenna.

 4. Jacek mówi

  Jak to „PAN”???Żeby być panem to trzeba mieć wygląd i pochodzenie.

 5. Spostrzegawczy mówi

  Należy się powoływać przy jakichholwiek uroszczeniach żydowskich czy żydowsko-protestancko-amerykańskich na poniższe zdanie Pani Doktor. To jest KLASYKA :

  Historia nie zna jednak przypadku, aby Żyd dyktował polskiemu dziedzicowi lub chłopu warunki gospodarowania na jego własnej ziemi.

 6. Przebiśnieg mówi

  Dusze cierpiące są albo w piekle, albo co najwyżej w czyśćcu. Daniels więc nie ma najlepszego zdania o zabitych osobach w Jedwabnem niezależnie kto to był i kto ich zamordował.

 7. d. mówi

  DLA STWIERDZENIA PRAWDY HISTORYCZNEJ ŻĄDAMY EKSHUMACJI W JEDWABNEM W OBECNOŚCI KAMER Z CAŁEGO ŚWIATA! EKSHUMACJI DOKONAĆ MAJĄ PRACOWNICY IPN LUB MUSZA BYĆ PRZYNAJMNIEJ PERMANENTNIE PRZY EKSHUMACJI OBECNI, POWTARZAM TAM MUSZĄ BYĆ LICZNI POLSCY PROKURATORZY I KAMERY MEDIÓW Z CALEGO SWIATA!!! DOŚC JUŻ TYCH OSZCZERSTW BEZPODSTAWNYCH, BYLE JAKI ZYDEK ZYJĄCY DZIĘKI POLAKOM WYCIERA SOBIE NIEUSTANNIE OD DEKAD SWOJĄ GĘBĘ NALATUJĄC NA POLAKÓW!! DOŚC TEGO!!! DOKONAĆ JAWNEJ EKSHUMACJI I ZAMKNĄC MORDY SZUBRAWCOM!! JONATAN DANIELS NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA NA TEMAT EKSHUMACJI! TO CO MOWI TO GW NO PRAWDA! JAK TRZEBA BYŁO W NIEMCZECH BUDOWAC LOTNISKO TO ZYDKI JAKOŚ EKSHUMOWAŁY CAŁY SWOJ CMENTARZ I WYWIOZŁY SZCZĄTKI NA INNE CMENTARZE! NO ALE PEWNIE NIEMCY ZAPŁACILI ZYDOM, KTORYM TRZEBA I JUŻ DUSZE ZYDOWSKIE NIE CIEPRIAŁY PODCZAS EKSHUMACJI! CZYZ NIE CWANIACZKU PROSTACKI J. DANIELS!JAK WIDZĘ TE JEGO KOLOROWE MYCKI I TĘ JEGO OBLEŚNĄ FACJATĘ Z KTOREJ WPROST KŁAMSTWO MANIPULACJĘ I OSZUSTWO CZYTA SIĘ JAK Z OTWARTEJ KSIĄZKI, TO ZADAJĘ SOBIE PYTANIE DLACZEGO PREMIER I POŁOWA PiSu LATAŁA NA KOLACJE SZABASOWE DO TEGO PROSTACZKA I SCISNIĘCI JAK ŚLEDZIE W MYCKACH NA ŁBACH, SIEDZIELI U NIEGO! NOBILITACJA TO PiS- RZĄDZĄCY CZY HANBA I WSTYD!? W moim mniemaniu wstyd, hańba, żenada, obciach i BRAK HONORU!! to samo z PAD biegał palić swiece chanukowe!! Katolik z Bożej łaski!!! PAD powinien ZAPROSIĆ zydów jak już chciał, ale na kolację wigilijną a nie jako prezydent Polski hanbić Urząd Prezydenta RP bieganiem do zydów swieczki odpalac!!! Wstyd na cały swiat! A zydy jak im podasz dłon to ci rękę z ramienia wyrwą i tak tez za chwilę zydki zrobiły….. ta cala azari zydłacząca na zlecenie nataniahu itd.itd awanturę wywolala na caly swiat i do dzis się awanturują!!! Awanturują się by NIE weszła w zycie SŁUSZNA DLA POLSKI USTAWA O IPN! PODCZAS GDY ONI SAMI MAJĄ ZNACZNIE, ZNACZNIE SUROWSZĄ USTAWĘ I NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA!! No ale PAD zamiast ja podpisac to na kolanach zawetował tzn. oddał do TK! HAŃBA I WSTYD!!!

 8. antoni mówi

  Sierżant Daniels królem Polski ? Do czego doszło !!!

 9. julie mówi

  Witajcie Polesie . Jesli ktos ma ochote to prosze sobie wpisac w google .” The New York Times . April 24 , 2018 .
  Trump Hints That Ronny Jackson Might Withdrow V.A. Nomination Amid Criticism ” . Dalam cudzyslow , moze bedzie bardziej obrazowo. Na razie w jezyku angielskim. Jest to dzisiejszy artykul z timsa . Nie patrzcie prosze na bledy . Trzymajcie sie cieplutko. Zanim czaputowycz znowu jakiegis wazola palnie.

 10. julie mówi

  Przed chwila wyczytalam , ze odoiwiedz dopuero bedzie jutro pidana do wiadomosci. Dzien pozniej . Wciaz chodzi o ten cholerny 447 . Pusze wyrywkowo . Bo skacze raz w pracy raz na interneciku.

 11. julie mówi

  Pani Ewo bydlo ale to zadne bydlo nigdy nie zrozumie czym jest orawdziwa milisc do Matki Ziemi Polski. Daniels i jemu podobni za szybko spijali pianke az tu naraz kubel zrodlanej , polskiej wody w Pani osobie ukreca ozory , przypelzlym piachom pustyni ! Jak Milo jest byc w towarzystwie ( nawet na tysiace mil ) gdy slysze tak pieknie slowa , w moim ukochanym , ojczystym jezyku . Niech Pan Bog darzy kazdego dnia Pania szczesciem i tych , ktorzy sa z Pania , z Polska. Szczesc Boze !

 12. Maciej mówi

  Ktoś zarejestrował całe to spotkanie ? Jeśli blokują na youtube, to proszę wrzucić na cda !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.